Durerea unei pierderi de sarcina ( 36 )

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

danangie multumim mult pentru noul capitol, sa dea DD sa fie cu noroc macar la o parte dintre noi, daca nu la toate. si concediu placut si in continuare.
IreneCAM tin pumnii pentru maine la dr., sa fie totul bine.
mav draga de tine, sper sa treci odata de perioada asta stresanta si sa te mai si odihnesti putin si tu, ca vad ca asa o tii de ceva vreme. Cu uratii, ai vazut sper, ce artilerie mi-am tras,saper sa resesc sa-i sperii pe cat mai multi, sa avem aici cat mai multe fete fericite. si ti e si nazdravanului de Sebi.
Michelle inca nu mi-au venit, ca mai am de luat 4 zile Duphaston, apoi 2-3 zile pauza si abia atunci vin. Ce paradox, majoritatea dintre voi, stati cu inima-n dinti sa nu vina iar eu abia astept sa vina...dar motivele sunt aceleasi ca si ale voastre :.
Teo ma bucur ca l-ai vazut pe bebic si ca e tare miscaret. Tu nu te mai stresa atat, ca nu-i face bine, chiar daca ti-e frica, incearca sa o alungi si nu te obosi atata cu gradi, ca sunt sigura ca o sa iasa totul bine pana la urma, o sa vezi.
alinushca tin pumnii sa ti se rezolve toate problemele, sa poti sa "lucrezi" linistita la proiectul magic . si sanatate multa.




Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
Poze
Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

c.myry ma bucur ca esti bine, spor la in continuare, sa vina gemanutii care vi-i doriti. Stii, ma gandeam la faza cu gemenii, ca mie sotul mereu imi spune ca vom avea gemeni, oare presimte asta? Eu momentan mai am de luat tratamentul ca sa vina CM, sa pot face apoi primele analize pentru dr.ungur, sa i le trimit pe mail.
Ale sper sa-ti treaca durerea de cap si sa nu mai ai dureri nici de la nenorocitii aia de hemo, ca stiu ca dor tare. si sanatate pe toate planurile.
Liana bafta la dintzar, ca nu mai e mult si spor mult la invatat, sa scapi de restante.
Pepsi sper sa te ajute pana la urma, orice fel de metoda.Poate cand va mai prinde gustul si va vedea ca e bine sa fie cu copii, sa se joace si sa faca de toate acolo, nu o sa mai planga. si rabdare, ca doar asta te ajuta sa treci mai usor peste toate astea.
baby spor si tie la invatat, hai, ca o sa iei din prima, dar sa nu te stresezi si sa nu ai emotii si o sa fie bine.Cum mai e cu greturile, te-au mai lasat?
dan_ny uite de la mine sa nu mai fii trista ca au venit rushii.Capul sus, ca e inceputul unei noi incercari si ma sa fie de data asta cu mare noroc.
catty imi pare rau ca ai asa mult de munca, dar macar stii ca daca tot pleaca seful, o sa fie apoi mai lejer.Iar soacra-soacra, poama acra, da-i cu flit sau cum zicea c.myry, spune-i ca esti ocupata si obosita si nu ai timp de vizitele ei. si sa fie cu ochisori luna asta, sa ai si tu parte de un cadou minunat de ziua ta.




Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
Poze
Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy74 spune:

Buna dragele mele fete,

Iar am tras chiului, dar motivat din cauza de serviciu, in schimb am citit in fiecare zi.

Musettepink deci pana la urma ti-au venit uratii, hai ca ai revenit si tu la normal si incepi o noua numaratoare. Tin pumnii sa fie cu noroc luna asta.

Alinuscha imi pare rau ca nu esti graviduta. Ar fi fost asa frumos. Te intrebi de ce nu se mai intampla la fel de repede ca alta data? Cred ca din cauza de stres, sau nu stiu ce sa mai zic. Si eu am ramas gravida data trecuta din prima luna de incarcari, iar acum incerc de 3 luni. Sper ca la tine sa se intample mai repede. Tin pumnii sa se intample luna asta.

Mcrissa imi pare rau ca sora ta e bolnava. Cum se mai simte? Cand face biopsie? Tin pumnii, o sa fie bine ai sa vezi si o sa ai si tu un bb. Multa sanatate.

Irinabobe e foarte bine sa te gandesti un pic sa te relaxezi. Asa poate vine bb mai repede.

Ale imi pare tare rau ca si tie ti-a venit CM. Dar fii fara grija ca se va intampla cu siguranta inainte de decembrie. Imi pare rau pentru floricelele tale.

Catty ce bine ar fi ca pe 13 sa afli ca esti insarcinata. Tin pumnii, ai toate sansele mai ales ca ai prestat cum scrie la carte. Cum te mai simti?

CecilieL nastere usoara iti doresc. Si abia astept sa aflu povestea ta.

L5845 ma bucur ca ai fost la munte. Esti o draguta ca te-ai inarmat cu tot ce trebuie pentru sperierea uratilor. Tu ce mai faci? Cand iti faci analizele?

Blueeyes pai spor la prestat ca se apropie perioada fertile nu? Tin pumnii sa fie cu noroc luna asta.

Baby_r7 spor la invatat. Ai sa fii o foarte buna soferita. Si atunci cand nu te gandesti vine si bb.

Danaflor imi pare rau de CM. Dar lasa ca s-au inarmat fetele aici si luna viitoare sigur o sa le fie frica uratilor sa mai vina.

Jojo Miha hai nu te mai stresa. Stiu ca e greu pana iti tii micuta in brate, dar incearca, mai ai atat de putin si veti fi o familie fericita.

IreneCam ma bucur ca esti sanatoasa. O sa vina si bb ai sa vezi.

Teo2rina sa-ti traiasca baietelul. Hai incearca sa te relaxezi un picut, ai vazut ca e bine si e jucaus. O sa vezi ca si morfo fetala si triplu test vor fi bune.

Michelle ma bucur ca esti mai optimista. Sigur o sa vina bb si la tine. Eu astazi sunt Z24 mai am un picut pana la testare. Duminca ar trebui sa vina CM si daca intarzie pe marti sau miercuri fac un test, pana atunci nu mai fac ca m-am cam saturat sa vad doar o liniuta.

C.myry spor la prestat si tinem pumnii sa se prinda bb. Sa-ti traiasca nepotelul

Mav imi pare rau ca ai asa o perioada incarcata si stresanta la serviciu. Sper sa treaca mai repede. Ce mai face voinicul tau?

Liana mai ai mult la dintar? Spor la invatat si bafta la examene. Si la unguri cand te duci? Te-a programat tanti aia pana la urma?

Pepsi ce mai face Dominic la gradi? Plange tot asa de rau? Of saraca de tine, cred ca ti se rupe sufletul. I-a placut la cules de mere?

Da ny imi pare asa de rau ca ti-a venit CM. Hai capul sus ca sigur se va intampla luna asta.

Danangie pai multumim ca ne-ai deschis un nou capitol si concediu placut in continuare. Sa va intoarceti 3, ca prea a-ti stat mult.

Rameliss cum mai esti? Mai esti in spital? Sper din suflet sa fie bine bebelusul tau si tu sa fi sanatoasa.

Cristina Ana ce mai faci? Ce mai face Andreiut?

Va pup pe toate


Cristina

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

FLAVIA

CRISTY ar fi asa de frumos sa ne intoarcem 3!!! Aici la mare sunt de pe 26........in concediu sunt de pe 16. Un concediu placut si cu relax. Ma bucur ca m-am intors aici.

LAU


Eu fetelor ma simt bine aici: la plaja, am vizitat o pestera foarte frumoasa, am calarit, ne plimbam mult ca seara adorm in 2 secunde, e foarte bine. Duminica seara ne intoarcem....avem vaporasul seara. Ok, va salut si sa auzim numai vesti bune.


Dana


noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alé spune:

Deci Z1. Macar nu ma doare burta. Sint trista.

Va pup si urez succes celor care sint acum pe baricade.


Toate lucrurile se intampla cu un scop | Alé |

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_r7 spune:

offffffffffffffffff ale' acum am citit despre z1..........imi pare foarte rau........
dar te rog sa nu renunti...........si sa lupti pentru bebe in continuare.......
ma bucur ca ai inceput sa scri mai des si sper sa o faci in continuare... si nu uita ca z1 inseamna un nou inceput si nu o infrangere da?
restul fetelor va pup dulce si sper ca maine sa am timp sa intru sa va scriu...........
[iatrama] dar chiar nu am tipm.......si acasa am ajuns la ora 22........pana am facut , pana am papat......s=au dus orele............
multumesc tuturor care se gandesc la mine si va asigur......ca voi lua din prima ca de aceea lipsesc de pe forum........sa iau din prima...............
scoala o termin pe 5 octombrie..........si sper sa ii fac un cadou frumos sotului ( e nascut pe 8 octombrie).......
sa imi tineti pumnii........si poate vine si bebe......va anunt oricum.........
mi-am facut un ticker aproximativ........la semnatura ca nu sunt sigura de data z1 de luna trecuta
va pup pe toate si sper sa aud nimai vesti bune!!!!!!!!!!!!!!




mami si tati te aspteapta.......inca nerabdatori!!!!!!!!!

ROXANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

danaflor imi pare rau ca n-a fost sa fie nici luna asta, dar trebuie sa ramai optimista si sa nu-ti pierzi speranta, ca va veni si ziua fericita cand iti vei tine pruncul in brate.
Idaira .
Remaliss cum te mai simti?
cristina26, cristina_ana -ici multi voua si copilasilor.
cristy eu sunt bine, mai am putin pana termin pastilele si cam prin 12-13 ar trebui sa fac analizele.
Ale tocmai am citit ce ai scris. si si nu mai fii trista. Macar acum poti incepe din nou sa numeri, dar nu- ti pierde puterea, trebuie sa mergi mai departe cu incredere si optimism si va fii bine. inca o data.



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
Poze
Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_r7 spune:

lau am citit ca inca nu ti-au venit uratii........
in cazul tau sa stii ca ma rog sa iti vina......ca sa poti face analizele..........
pup fata si iti urez noapte buna.......
eu fug la nani ca pic de somn............din pacate..............
dar sper sa treaca repede zilele astea aglomerate...............


mami si tati te asteapta.......inca nerabdatori!!!!!!!!!

ROXANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea16 spune:

Dragele mele, ieri nu am mai apucat sa scriu, dar la noi a fost zi libera, asa ca nu prea am stat la calculator. Am avut parte si de o intamplare mai neplacuta, aseara, inainte sa ma culc, am remarcat ca am avut o scurgere maronie, foarte foarte putina. Am intrat rau in panica, am inceput sa plang si sa tremur, de m-am speriat si eu de reactia mea. Important este ca m-am linistit si ca de atunci si pana acum nu am mai avut nici o scurgere. Am mai auzit ca se poate intampla atunci cand este perioada in care ar fi trebuit sa iti vina ciclul, la mine este exact perioada aceea. Nu stiu ce a fost, am vrut sa merg la eco azi, dar am zis sa astept pana vineri, cand merg la medic. Sper sa fie totul ok!

Dana, eu zic sa lasi calculatorul si sa iti vezi de vacanta, relaxeaza-te in cele cateva zile care ti-au mai ramas. Sper din tot sufletul sa va intoarceti 3!

Spiridusha, eu stiu ca este bine sa iei antibioticele cu inca ceva (un medicament, din pacate am uitat cum se numeste, dar pot afla) tocmai pentru a nu face candida. Sau cum zice si Catty, incearca si cu irigatorul. Am luat si eu odata. Ma bucur ca te-ai mai linistit, spor la treaba la serviciu!

Catty, soacra nu sta cu voi in oras? Macar atat…Iti urez success cu ea, nu o mai lasa sa te supere!

Myry, eu nu stiu ce sa spun de testele acestea de ovulatie, nu am folosit niciodata, stiu ca fetele le folosesc, dar eu am tot citit ca cica nu ar fi relevante. Eu m-am ghidat mereu dupa semnele corpului meu, am invatat sa recunosc perioada ovulatiei. Sper ca cumnata ta sa nu aiba nici o problema maine si sa aveti un nepotel sanatos!

Teo, ma bucur ca l-ai vazut pe bebe! Incearca sa te linistesti si tu, totul va fi bine, perioada cea grea a trecut, acum te poti relaxa si tu.

Cristy74, iti tin pumnii sa primesti o veste buna luna aceasta.

Lau Meli, dupa ce trimit analizele la medic, poti trece la treaba? Ce analize faci? Scuze, daca ai mai spus.

Ale, imi pare rau…Ziua 1 este intotdeauna cea mai grea. Dar nu iti pierde speranta, o sa vina bebe.

Roxana, spor la invatat! Mult success iti doresc! Ar fi frumos sa vina si bebe, asta da cadou.

Michelle, ce faci? Cand vine perioada fertila? Sa ma pregatesc de galerie.

Flavia, o sa fie bine cu Dominic pana la urma, mai dureazadoar un pic acomodarea. La cules de mere zici? Bravo, sa inteleg ca faci o placinta buna???Poate imi trimiti si mie o felie.

Fetelor, ma culc si eu, va pup mult pe toate!


Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Buna dimineata fete dragi!Am lipsit motivat de pe forum atatea zile!S-au facut niste mutari la mine la serviciu si cateva zile nu am avut net instalat la calculator.....si am fost tare,tare curioasa sa vad ce ati mai facut!
Ma duc sa citesc din urma si revin!
Pepsi,Cristy74,IreneCam,Michelle va multumesc ca v-ati gandit la mine!
Va pup pe toate si sa avem o zi buna!

Mergi la inceput