Durerea unei pierderi de sarcina (26)

Durerea unei pierderi de sarcina (26) | Autor: Pepsi

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/info.asp?id=891" target="_blank">
Durerea unei pierderi de sarcina - articolwww.desprecopii.com/info.asp?id=1134" target="_blank">
Pierderea de sarcina se poate preveni? - articol
cap.1 cap.2 cap.3 cap.4 cap.5 cap.6 cap.7 cap.8 cap.9 cap.10 cap.11 cap.12 cap.13cap.14cap.15 cap.16 cap.17 cap.18 cap.19 cap.20 cap.21 cap.22http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=99236 cap.23 cap.24 cap 25

album foto

propuneri ptr noul titlu al subiectului :
1.Aspirante/gravidute dupa pierderea unui bebe
2.Mamici care au pierdut un bebe
3.Viata dupa pierderea unui copil
---------------------------------------------------------------------
Fetele care vor sa fie pe lista trebuie sa ceara ele va rog, ca nu toata lumea vrea sa fie pe lista, de aceea e pus cine doreste!Merci

Laura Ioana
41s, 30.03.2006, tripla circulara de cordon,11+

Ileana_marius
40s, 13.04.2006, vasa praevia, 27-04-2007 Mario Luca

Laliq
38s, 8.07.2004, lichid amniotic absent, Matei

IreneCAM
38s, transpozitia vaselor mari, 05.02-2007,Vladut-un mititel jucaus

Cristiana_ana
37s, 13.06.2006, motiv necunoscut, 32+

Msemcu
37s, 18.04.2006, nod de cordon, 13-05-2007
Petra, Maia si Mara

Jojo_miha
37s,preclamsie,un ingeras pe nume Amalia Nicoleta,30.10.200622+

Cristina26
24 noiembrie 2005 Paul, plecat la ingerasi in 04 iulie 200634+Ingrid Ecaterina

Lariana
35s, multiple malformatii, 5+

Lia B
35s, 28-07-2006, membrane rupte, medici incompetenti 9+

Chantal
33s,07.08.2006, boala membranelor hialine,medici incompetenti

Hair
31s, membrane rupte,?

Sicuta13
28s, 13.03.2006, motiv necunoscut, un ingeras pe numa Alesia

Blueeyes2003
26s, 08.03.2006, preeclampsie severa,

Michelle81
24s, un ingeras mult iubit Katharina(26 octombrie 2006)

oana oana26
20s, sarcina gemelara,o fetita Corina si un baietel George incompetenta medic lipsa cerclaj,

Ella
19s, 10.07.2006, col deschis,

Della
19s, 02.05.2006, motiv necunoscut, 2007

Ále
18s, 11.04.2007, membrane rupte

Mcrissa
15s, 30.11.2006, sarcina oprita din evolutie.
---------------------------------------------------------------------
Pepsi
12s, 13.07.2006,sarcina oprita in evolutie,40+ David

Joahnna
12s, 29 septembrie 2006, 23+

Gaby77
12s, 19.08.2006, sarcina oprita din evolutie,

Mi_a
11s, 23.11.2003, sarcina oprita in evolutie

Apollo
10s, SEU,

Nushulica
9s, avort spontan,

Andreea16
9s, 28.12.2005, motiv necunoscut,

Estecri
9s, motiv necunoscut , 12+

Ladymina77
9s, avort spontan, 07.11.2006

Irlandeza
9s, 26-02-2007, sac gol fara embrion 11+

Bubulina
8s, 19.07.2006, sarcina oprita in evolutie,

Vivela
8s, 13.09.2006, sarcina oprita in evolutie, 28+

Tanima_2002
8s, posibil IR-uri crescute Rares

Lidushka
7s, 7.02.2007, motiv necunoscut

Mihaela Amalia
7s, SEU 03.03.2007

Jocelyn
6s,? , 35+

Nadia1976
6s, 7.07.2006, SEU

Arthurana
6s, MTFHR, 29 aprilie 2007

Irda,
6s,09 decembrie 2006, sarcina oprita din evolutie, motiv necunoscut

Catty
6s,

mav,
6s, avort spontan, 9 ianuarie 2007, 7+

Stancutza
5s,

Bibyrox
4s, avort spontan,januarie 2007
_____________________________________________________________________
Nana
fosta aspiranta la titlu de mamica, acum 26+Razvan Andrei


Fruntea sus, suflete curate si minunate ce sunteti! Va rasari soarele si pe strada noastra!

Va tin pumnii la toate, sarcini usoare, bebei sanatosi, si fetelor care asteapta sa fie gravi le tin pumnii


Flavia 38+ David si mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

michelle, mi-au dat lacrimile citind mesajul tau! of, imi pare atit de rau ca nu s-a adeverit presimtirea mea! dar ai incercat doar 3 luni, uite sint alte fete care incearca de 1 an si inca nu renunta,uite si saraca jully, 3 ani..... nu renunta te rog eu, dar nu te mai concentra pe asta, nu mai fa teste lasa sa vina de la sine, ai ramas de 2 ori gravida vei ramine si a treia oara, nu dispera te rog eu mult!si vorba laurei, pina nu e rosu, mai ai speranta!

joahnna, tin pumnii sa iasa bine testul!

teo, vin ai mei in 9 iunie si sper sa apuce Dominic sa se obisnuiasca putin cu ei si cu ei va ramine, daca nu merge la prieteni, sau il chem pe cumnatul meu sa stea cu el la noi acasa ca sa fie in elementul lui! of, am spalat ieri o tura de haine bebe, am scos geanta s-o fac, azi calc si mai am 2 ture de spalat, ploua la noi de peste 1 saptamina si asta ma deprima rau de tot, am si dureri de stomac printre ceva contractii.....am avut un vis ciudat cu o bruneta care era la spital si nastea, erau ceva probleme dar totul s-a terminat bine, cind m-am trezit m-am intrebat oare eram eu bruneta? am mai visat si cu prietena mea care statea sa nasca zilele astea, si inainte sa mearga la spital am visat ca a avut o nastere tare usoara, saracuta, are un copil de virsta lui Dominic, si era tare speriata si=i era frica, si i-am zis ce-am visat, si ce crezi ca a avut o nastere tare usoara, nici n-a apucat sa-si faca efect epidurala, a impins de 3 ori si fata a iesit, peste 4 kg a avut. sper sa am si eu o nastere usoara!nu-mi vine sa cred cu cumnata ta, cit de trist, saraca michelle, si alte fete isi doresc atit de mult un bebe, si mari prin ce a trecut......cum pot sa existe asemenea femei, in anul 2007 cind te poti PROTEJA si nu e nevoie sa omori!

irene, asa e ne incearca sentimente contradictorii, si cel mai bine e sa te tii tu departe, ca nu poti sa le ceri lor sa nu se bucure, dar sa stii ca numa stind in prezenta bebelusilor m-am putut vindeca cumva de fobie!la inceput e bine sa stai departe, dar apoi tre sa=ti iei curajul in miini si sa mergi, e o terapie!vacanta placuta!

alyx, va fi ca o terapie ptr tine, ai sa vezi, te va ajuta sa mergi mai departe, ca durerea ta nu trece si nu va trece niciodata, macar iti vezi sora si pe bebe ei!

jully, imi pare tare rau!

lau, merci mult de urari, cind am citit ce mi-ai scris mi-am amintit cind au venit ai mei sa-l vada pe Dominic cind era bebe mic, avea 3 luni, si cum a stat la ei in brate de la inceput, s-a obisnuit tare repede cu ei, parca simtea....tin pumnii sa iasa bine testele!

della, ai facut test, o veste ceva?

mirelush, ma bucur tare mult ca mama ta e bine, sper sa primiti cadoul meritat ptr cei 4 ani de casnicie, iti zic de pe acuma felicitarile mele si multi ani inainte sa aveti si sa aveti parte de copilasi!(ca nu se stie ce mai fac in 2 saptamini)

idaira, si eu am avut pete maroni cu sarcina sta, cind trebuia sa-mi vina ciclul, de aia nici nu credeam ca sint gravida.....

cristina, m-ai prins, ieri am fost la aragaz ca am gatit!am vrut sa fac si clatite dar.....azi fac dovlecei pane, si calc si spal hainele lui bebe, nu nasc eu fara sa va zic, am si telefonul lui andreea, asa ca va tin la curent!of, sper sa fie bine si sa se bucure Dominic si sa nu fie gelos, ca ptr moment el este buricul pamintului.....ii spunea ieri lui tati ca e tare bucuros ca sta acasa cu mami si nu mai merge la gradi, daca s-ar opri si ploaia astamerci ca te gindesti la mine, ma bucur ca stai in pat si ai grija de tine si bebe!

korapop, cel mai bine sa mearga la medic! citeva pete am mai avut si eu in primele 3 luni la prima sarcina, dar erau putine, asa citeva pete izolate.sanatate multa nasei!

cristy, tin pumnii sa iasa bine testele, imi pare rau de starile tale, sint normale, nici eu nu stiam daca era buna ideea de a trece la treaba, si uite ca acuma nu-mi pare rau!

chantal, cum esti?

liana, tu cum esti?

va pup pe toate

Flavia 38+ David si mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Dragelor, am venit in sfarsit de la medic, cu vesti destul de bune. Dar mai bine va povestesc totul de la inceput. Am primit indicatia de la gineco sa merg la Parhon sa fac investigatii la tiroida (consultatie si echo), precum si o echo transvag la un medic foarte bun. Am mers ieri la Parhon, dimineata la ora 7,deoarece telefonic aflasem ca e nevoie de bon de ordine. Asadar m-am conformat si am intrat dupa ceva discutii cu d-na de la fisier (trimiterea nu era formularul clasic,adeverinta de salar nu aveam, fiind casnica,de platit nu puteam plati pana nu aveam acordul medicului, ma rog..) in posesia mult doritului numar de ordine. Tin sa va spun,ca de cate ori voi fii indrumata de acum in colo, spre institutiile medicale de stat, voi accepta doar in conditii obligatorii, altfel...NU. Spun asta, deoarece chiar si daca aveai sau nu bon de ordine, prioritate aveau cunostintele, pacientii veniti chipurile la control...totul culminand cu aparitia unei doamne in varsta, care a pus capac, incercand sa intre inaintea mea (imi pierdusem deja orice rabdare si calm). Am rugat-o frumos sa astepte la rand, mai ales ca nu mai erau multe persoane, la care mi-a aratat dispretuitoare ca pe usa scria ca au prioritate cadrele medicale si alte categorii de persoane, mentionand ca dansa este medic.In momentul acela, am izbucnit nervoasa si ironica " imi si inchipui doamna, cat respect ati avut in cazul asta, fata de pacientii dumneavoastra, atata timp cat doriti sa intrati in fata celor care stau aici de dimineata"...."doamna" m-a privit foarte distrata, a inceput sa zambeasca precum o tampa...si cand a iesit dr. din cabinet, a intrat fara nici cea mai mica rusine....Acum ca v-am plictisit destul cu detalii (simteam nevoia sa va povestesc patania mea), sa trec la ceea ce e important,consultatia. La prima examinare,dr. m-a speriat ca as avea un nodul pe partea stanga, dupa care mi-a trecut in revista eventuale investigatii ulterioare, daca la echo s-ar fi confirmat nodulul, printre care: punctie,operatie, recuperare, tratament...Va dati seama ca m-am ingrozit mai devreme decat trebuia. In fine, mi-a dat sa-mi fac niste analize, cu care sa ma prezint azi, cand urma sa-mi faca echo. Ajung la echo, vede rezultatele, dupa care face echo, care Doamne Ajuta! demonstreaza ca nu e vorba de nici un nodul. Dar pana la urma se descopera ca am o tiroidita cronica si un usor hipotiroidism, care momentan va fi reglat cu Euthyrox...Sa speram ca va fi bine ! Oricum, dr. mi-a spus ca din punctul ei de vedere,aceste probleme cu tiroida, nu au legatura cu imposibilitatea mea de a avea un BB...mai "sapam" in alte parti. Sper ca nu v-am plictisit prea tare....

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!

Hai bebe, vino la mami !

Lau-Meli si
Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

lau, una din prietenele mele cele mai bune, sufera cu tiroida, a si fost operata si este pe hormoni, ea, avind hipotiroidie, si a ramas gravi din prima, pe toata perioada sarciniii a luat hormonii aceia, si-a tot testat tiroida, si are o minunatie de fata ce tocmai a facut 1 anisor!imi pare rau ca ai trecut prin stres, dar macar rezultatu e bun.

Flavia 38+ David si mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Joahnna iti doresc mult curaj la amnio si multa sanatate. Stai linistita, noi iti tinem pumnii si ne sa fie bine si cu BB si cu tine.
Teo2rina nu te mai chinui sa intelegi persoanele care procedeaza ca si cumnata ta...poate candva o sa regrete gestul sau si o sa vada cum e pe partea cealalta a "baricadei", cand va dori un copil iar timpul o sa fie impotriva.
blueeyes tare ma bucur ca mami tau e bine. Sa nu te mai stresezi, ca are influenta cand trebuie sa se prinda BB. Asa ca...bafta si te asteptam curand cu un test cu 2 linii, de aniversarea casatoriei.
Irene profita din plin de vacanta si odihneste-te sa prinzi puteri ca sa jumulesti barza de pene.
alyx incearca sa te linistesti, pentru ca suferinta nu e buna pentru nimeni.Imi inchipui ca e foarte greu ceea prin ce treci, dar viata trebuie sa mearga inainte iar noi sa regasim puterea sa o luam de la capat. In plus, copilasul nu e vinovat, e pur si simplu un miracol al vietii, iar sora ta, sufera din doua motive : ca nu ati impartasit impreuna clipele sarcinii si faptul ca ti-e greu sa mergi la ea. Nimeni nu e vinovat de ceea ce se intampla, iar explicatiile nu exista sau sunt fara sens.Iti doresc putere si incredere ca va fi bine.
cristina_ana analizele de ieri, au iesit bunicele, dar trebuie sa fac tratament 2 luni momentan, ca se regleze valorile: TSH =7.19 (V.N= 0.27-4.2 si fT4=11.42 (V.N=12-20.6), si mai am un set de analize, la care o sa am rezultatele abia luni seara.
Michelle nici sa nu te gandesti sa nu repeti testul peste cateva zile. Lasa tu butoiul, ca e ascuns bine de Liana si concentreaza-te sa te linistesti nu sa o iei pe aratura.Ca iau masuri, da?
Pepsi, asa cum am scris si mai sus, analizele sunt bunicele, adica nu sunt depasite cu mult, valorile normale, o sa iau tratament 2 luni, dupa care mai vedem cum o sa fie. Am doar asa o retinere, ca nu stiu daca medicamentul recomandat se poate lua in sarcina, asta in cazul in care "m-a lovit" barza luna asta, desi nu prea cred, ca am la 2 zile si mai ales la ovu. Acm cum o vrea DD si ma sa fie ok. Cred ca ai tai abia apuca sa vina sa stea cu Dominic, pana veniti acasa si cu celalalt voinic si nu numai .
Daca am uitat pe careva , dar -icii sunt pentru toata lumea.

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!

Hai bebe, vino la mami !

Lau-Meli si
Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

quote:
Originally posted by Pepsi

lau, una din prietenele mele cele mai bune, sufera cu tiroida, a si fost operata si este pe hormoni, ea, avind hipotiroidie, si a ramas gravi din prima, pe toata perioada sarciniii a luat hormonii aceia, si-a tot testat tiroida, si are o minunatie de fata ce tocmai a facut 1 anisor!imi pare rau ca ai trecut prin stres, dar macar rezultatu e bun.

Flavia merci mult de incurajare, sper ca totul va fi ok. Macar acum, cu ocazia acestor analize la tiroida am gasit raspunsuri la multe intrebari pe care mi le-am pus de-a lungul timpului (ingrasare-slabire-ingrasare si fara rezultate la curele de slabit si multe altele pe langa asta)...si daca nimeni pana acum nu m-a trimis sa verific glanda asta importanta, bine ca s-a intamplat si acum.

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!

Hai bebe, vino la mami !

Lau-Meli si
Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dan_ny spune:

L5845 eu iau euthyrox de 1 an si mi s-a spus ca nu afecteaza sarcina...am citit si in prospect dar tot am intrebat ca sa fiu sigura.sunt hormoni tiroidieni, aceiasi pe care ii secreta si glanda. Dupa ce am ramas insarcinata am vrut totusi sa-l intrerup ca mi-era cam teama dar dr.meu a zis ca nu e cazul, poate doar sa fac o pauza ca imi scazuse cam mult tsh-ul. Acum il iau din nou si trebuie sa merg si eu la control. Trebuia sa merg din aprilie, dar cu problemele cu sarcina...n-am mai ajuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Pepsi-imi pare rau ca te-am intristat cu vestea mea de azi(testul negativ) dar stii bine ca nu ai voie sa fii nici o secunda trista,trebuie sa zambesti mereu pentru ca ai o minune in burtica care simte ceea ce simti si tu!Nu stiu care e problema de ce nu am ramas nici acum,dar deja nu mai am acea putere de a spera ca va fii bine,as vrea sa renunt sa imi orientez atentia in alta parte desi e imposibil pentru ca dorinta mea cea mai mare este un copilas sanatos pe care sa il pot tine in brate...Nu mai stiu ce sa fac sunt asa derutata,imi doresc atat de mult un copilas sanatos dar stresul acesta cu CM si teste negative nu il mai suport,ma consum mult..azi am plans pentru ca imi facusem ceva sperante si apoi mi-am spus ca nu voi mai fii fericita niciodata dupa cum se pare.In nici un caz nu mai sper pentru luna asta ca e clar ca nu sunt gravi...sunt trista...!As face orice sa am un copilas sanatos,nu inteleg de ce Dumnezeu m-a pus sa trec prin asemenea incercari...de ce va trebui sa traiesc toata viata cu aceasta durere!
Eu cred ca Dominik se va obisnui cu parintii tai pentru ca daca vin pe 9 iunie pana pe 18 cand ar trebui sa nasti are timp sa se acomodeze cu ei,nu-ti fa probleme,e un copil cuminte ai sa vezi ca va intelege!Nu fii deprimata ca ploua caci se pare ca vremea asta este cam peste tot,si la voi si la noi si in tara,lasa ac vor veni si caldurile si te vei balaci in piscina cu copilasii tai!Iti multumesc ca esti alaturi de mine mereu,sper ca odata sa ajung sa iti dau vestea cea mare,cand va fii asta nu stiu....Imi aduc aminte ca odata atat eram de deprimata incat am lipsit cateva zile de pe forum si ti-ai facut saraca de tine griji pentru mine si ai intrebat peste tot de mine chiar si la odiseea unde am fost....esti o femeie extraordinara,o mamica exemplu si o prietena de suflet!Ai grija de tine!sunt atat de trista incat nu am puterea sa te cert ca ai facut atatea azi(gatit,spalat,calcat)dar cand imi revin stii bine ce te asteapta!te -am pupat dulce!
L5845-te-am asteptat azi cu rezultatele si ma bucur sa citesc ca nu este vorba de nodul...cum te mai sperie medici astia degeaba nu.mi vine sa cred!sper ca dupa doua luni sa ti se vindece tiroidita si totul sa fie bine sa nu mai trebuiasca sa faci atatea analize caci cred ca esti satula pana peste cap!eu sa stii ca te astept cu testul pozitiv peste doua saptamani!!!Iti multumesc pentru incurajari...si ca incerci sa nu ma lasi sa cad in butoi desi e cam greu!te pup dulce!
Cristy74-din pacate asa este,numai nedreptate in lumea asta,si eu aud la stiri zilnic cazuri de femei care isi omoara copii sau ii infometeaza sau ce stiu eu cate prrostii...de ce nu se face dreptate?de ce femeile alea primesc copii sanatosi si noi nu??Ce facem gresit?Nu mai inteleg nimik1ai dreptate e atat de frustant....Si mie imi este dor de fetita mea,acum ar fi trebuit sa fiu fericita ca ii iese primul dintiosr,ca sta in fundulet ca face lucruri noi,ar fi trebuit sa fiu cea mai fericita....insa uite ca nu mi.a fost dat si eu sunt derutata nu mai stiu ce simt ce este in capul meu...e o situatie atat de complicata...offff.....
Cristina-Ana-iti multumesc ca esti alaturi de mine....nu mai pot ramane"puternica"si "optimista"pentru ca imi este din ce in ce mai greu...Astept atat de mult in fiecare luna,imi fac mici sperante si apoi...teste negative!si chiar daca s-ar inatmpla sa ajung sa vad testul pozitiv de unde stiu ca nu se va intampla din nou?Nu as mai putea trece prin asa ceva,nu...ma doare sufletul...
Mirela-te rog sa vii cu un test pozitiv peste cateva zile!
Alyx-mersi mult de incurajari dar azi sunt cam deprimata si imi vine sa renunt,sa nu mai incerc deloc....stiu ca unele fete incearca de mai mult timp si sunt mai puternice,dar eu nu mai sunt...am pierdut doua sarcini si acum bebe nu vrea sa apara...ce pot sa mai sper`?





Ingerasii mei-azi a fost ziua voastra,ar fi trebuit sa fim impreuna sa traim clipe de vis,ar fi trebuit sa fiu cea mai fericita mamica,sa va vad zambetul vostru unic...offf cata durere mi-ati lasat mie si taticului vostru...Sa stitii ca va iubesc atat de mult si ma gandesc mereu la voi...sunteti sufletul lu" mama...la multi ani azi de ziua voastra scumpii mei INGERASI!

SUFLETEL te asteptam


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea16 spune:

Fetelor, sunt rupta de oboseala, e deja 12 noaptea la mine, dar nu am putut sa ma culc fara sa intru sa vad ce au mai facut prietenele mele dragi.

Michelle, imi pare tare rau ca nu a fost sa fie luna aceasta…Asa cum spune si Flavia, nu te descuraja asa de repede, au trecut doar trei luni de cand incercati din nou. Uneori se inrampla repede, alteori mai greu…Stiu ca e greu sa nu te concentrezi asupra acestui lucru, ma uit la mine care in fiecare luna numar si astept si fac socoteli, dar cred ca cel mai bine ar fi sa incerci sa te detasezi un pic si sa lasi lucrurile sa curga. Eu sunt alaturi de tine si o sa am grija sa te nu cazi de tot in butoi.

Flavia, si la noi ploua cu galeata. Cred ca in curand se fac inundatii.Si asa au anuntat tot weekend-ul. Ce frumos ca vin ai tai! Cat stau? Sunt convinsa ca Dominic de va obisnui repede cu ei. Dar decand nu l-au mai vazut?

Lau-Meli, asa se intampla cand mergi la un spital de stat, trebuie sa te inarmezi cu rabdare. Ma bucur ca nu e nodul, tiroida se trateaza si nu afecteaza bebe.

Flavia, de fiecare data cd deschizi un capitol nou eu incerc sa citesc din urma, dar nu gasesc capitolul anterior. Poate nu stiu eu unde sa ma uit…Acum vroiam sa citesc ce ati scris ieri, dar nu stiu unde sa ma uit.

Va pup mult pe toate si va doresc un weekend cat mai frumos!

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Michelleti-am scris si ieri la mamici, ca nu trebuie sa te descurajezi asa usor! Nu renunta la proiectul bebe, ci doar fa-te ca nu-ti pasa Si eu am ramas dupa 4 luni de incercari si nu aveam de gand sa renunt pana nu se intampla minunea! Fii barbata! Stiu exact motivele pt care vrei sa iei o pauza, dar, peste cateva luni, cand te vei hotari sa reincerci, iti va parea rau pt timpul pierdut! Te pup si nu-ti pierde speranta (e asa frumos sa nasti in primavaraaa)!

Flavia sunt cu ochii pe tine ca pe butelie Abia astept sa-ti fac galerie

Andreea tin pumnii sa reusesti luna asta!

Mirelus de la tine astept vesti, cat mai repede!

Tizo ma bucur ca ai descoperit problema, ai sa vezi ce repede va veni bebe, in urma tratamentului

9+
Poze Laura
Puiul nostru drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_oana26 spune:

buna dimineata fetelor
dupa cateva zile de incercari cumplite am hotarat sa vb cu voi
S-a scris la inceputul saptamanii cate ceva despre durerea mea aici, dar eu n-am avut putere sa intru si sa va povestesc
Am 29 de ani si tocmai am pierdut ce mi-am dorit mai mult pe lume, puiutii mei dragi (o fetita si un baietel)
Dupa multe incercari am reusit sa obtinem prin stimulare o sarcina gemelara pe care am pierdut-o la 20 de saptamani din cauza faptului ca mi s-a deschis colul
Nu caut vinovati dar se pare ca vina a fost a dr meu care ma urmareste de 7 ani de zile si care n-a considerat necesar sa-mi faca cerclaj, desi toti cei care m-au vazut in urgente au spus ca era obligatoriu la cate probleme am avut inainte
Daca se putea ceva si mai rau de atat, pot sa va spun ca dr meu nici n-a venit sa ma vada desi eram in relatii bune, ne vedeam si evident cotizam aproape in fiecare sapt
As vrea tare mult sa ma primiti printre voi si sa gasim impreuna puterea de a merge mai departe

Mergi la inceput