Durerea unei pierderi de sarcina 24

Durerea unei pierderi de sarcina 24 | Autor: Pepsi

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/info.asp?id=891" target="_blank">
Durerea unei pierderi de sarcina - articolwww.desprecopii.com/info.asp?id=1134" target="_blank">
Pierderea de sarcina se poate preveni? - articol
cap.1 cap.2 cap.3 cap.4 cap.5 cap.6 cap.7 cap.8 cap.9 cap.10 cap.11 cap.12 cap.13cap.14cap.15 cap.16 cap.17 cap.18 cap.19 cap.20 cap.21 cap.22 cap.23

album foto

propuneri ptr noul titlu al subiectului :
1.Aspirante/gravidute dupa pierderea unui bebe
2.Mamici care au pierdut un bebe
3.Viata dupa pierderea unui copil
----------------------------------------------------------------------
Laura Ioana
41s, 30.03.2006, tripla circulara de cordon,7+

Ileana_marius
40s, 13.04.2006, vasa praevia, 27-04-2007 Mario Luca

Laliq
38s, 8.07.2004, lichid amniotic absent, Matei

IreneCAM
38s, transpozitia vaselor mari, 05.02-2007,Vladut-un mititel jucaus

Cristiana_ana
37s, 13.06.2006, motiv necunoscut, 28+

Msemcu
37s, 18.04.2006, nod de cordon, 13-05-2007
Petra, Maia si Mara

Jojo_miha
37s,preclamsie,un ingeras pe nume Amalia Nicoleta,30.10.200618+

Sicuta13
28s, 13.03.2006, motiv necunoscut, un ingeras pe numa Alesia

Cristina26
24 noiembrie 2005 Paul, plecat la ingerasi in 04 iulie 200630+Ingrid Ecaterina

Lariana
35s, multiple malformatii,

Lia B
35s, 28-07-2006, membrane rupte, medici incompetenti 9+

Chantal
33s,07.08.2006, boala membranelor hialine,medici incompetenti

Hair
31s, membrane rupte,?

Blueeyes2003
26s, 08.03.2006, preeclampsie severa,

Michelle81
24s, un ingeras mult iubit Katharina(26 octombrie 2006)

Ella
19s, 10.07.2006, col deschis,

Della
19s, 02.05.2006, motiv necunoscut, 2007

Ále
18s, 11.04.2007, membrane rupte

Mcrissa
15s, 30.11.2006, sarcina oprita din evolutie.
---------------------------------------------------------------------
Pepsi
12s, 13.07.2006,sarcina oprita in evolutie, 36+ David

Joahnna
12s, 29 septembrie 2006, 19+

Gaby77
12s, 19.08.2006, sarcina oprita din evolutie,

Mi_a
11s, 23.11.2003, sarcina oprita in evolutie

Apollo
10s, SEU,

Nushulica
9s, avort spontan,

Andreea16
9s, 28.12.2005, motiv necunoscut,

Estecri
9s, motiv necunoscut , 12+

Ladymina77
9s, avort spontan, 07.11.2006

Irlandeza
9s, 26-02-2007, sac gol fara embrion 7+

Bubulina
8s, 19.07.2006, sarcina oprita in evolutie,

Vivela
8s, 13.09.2006, sarcina oprita in evolutie, 24+

Tanima_2002
8s, posibil IR-uri crescute Rares

Lidushka
7s, 7.02.2007, motiv necunoscut

Mihaela Amalia
7s, SEU 03.03.2007

Jocelyn
6s,? , 31+

Nadia1976
6s, 7.07.2006, SEU

Arthurana
6s, MTFHR, 29 aprilie 2007

Irda,
6s, 09 decembrie 2006, sarcina oprita din evolutie, motiv necunoscut 8+

Catty
6s,

Stancutza
5s,

Bibyrox
4s, avort spontan,januarie 2007
______________________________________________________________________
Nana
fosta aspiranta la titlu de mamica, acum 22+Razvan Andrei


Fruntea sus, suflete curate si minunate ce sunteti! Va veni si randul vostru!

Va tin pumnii la toate, sarcini usoare, bebei sanatosi, si fetelor care asteapta sa fie gravi le tin pumnii


Flavia 35+ David si mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Flavia, cam cat lucrezi pana deschizi un nou capitol, cu toate link-urile astea? Cred ca vreo ora sigur! Multumim ca ne-ai salvat! Te

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Pepsi multumim pt capitol..sa fie cu mult noroc..apropo sunt in zona..sa ma anunti cand incep sa fac galerie
Chantal..cei de la sectia de ginecologie erau obligati sa trimita si placentele si fetii la anatomie patologica dar insotite de niste fise semnate de mine..ca imi dau acordul sa se faca aceste analize si ca sunt de acord cu incinerarea lor dupa...ei au facut o fisa pt placente nesemnata de mine..iar pt feti nimic...probabil s;au asteptat ca nu ma interesez si ca ramane asa..le multumesc celor de la anatomie patologica ca au avut rabdarea de a ma astepta 12 zile sa'mi dau acordul..pt ca atat a durat..eu nu m'am dus sa ma interesez pt ca mi'au spus ca dureaza 15..20 zile..si in plus am mai trecut iar prin ce am trecut..dar cand m'am dus..ei saracii m'au cautat in fisa..si au gasit doar placentele..atunci am intrebat de feti si au ridicat din umeri..cand a inceput scandalul au mers in acea camera..in care am jurat ca nu voi mai calca niciodata si am inceput sa luam boracanele la rand sa verificam..ai mei erau acolo pusi intr;o sticla de plastic taiata la jumate ..exact cum ii pusesem in sala in care i'am pierdut..si binenteles ca i'am recunoscut..doar eram mama lor..cam asta afost toata povestea..

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Nasica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns remaliss spune:

Doemne, cata tristete in ultimele mesaje... Sa dea Dumnezeu sanatate celor suferinzi si putere celor care trebuie sa fie o incurajare pt ei!!Of, multe sunt triste pe lumea asta nedreapta!
Se pare ca eu imi fac loc mai greu aici, in discutii...O dovada in plus e ca nu sunt pe lista instituita recent... Nu am fost nici la cea premergatoarea astea. De fapt, de ce as fi? Nu asta conteaza, conteaza legatura dintre noi, experientele ce ne leaga...Cred ca ma retrag si va doresc din suflet tot ceea ce imi doresc si mie!

Remaliss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Liana, e crunt ce povestesti ! Nu am cuvinte!
Remaliss, am inteles ca daca vrei sa fii pe lista trebuie sa ceri asta. Probabil ca nu ai cerut-o inca. Cine scrie lista trebuie sa aiba acordul tau. Si eu am cerut cand a fost momentul sa fiu trecuta pe lista. Nu esti cu nimic mai prejos decat oricare alta fata de aici. Esti la fel de importanta! Uite, o rugam pe Flavia acum sa te treaca si pe tine. Te si te rog nu mai fi suparata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns remaliss spune:

Chantal, esti o scumpa!! Stii, ma simteam putin exclusa..Dar, daca e cum spui, cer iertare!!Nu am stiut...

Remaliss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Remalis , nu esti exclusa, poate nu te cunoastem inca asa de bine, unele dintre noi suntem deja "veterane" aici dar ai vazut ca si de alte dati te-au certat fetele cand ai mai zis asta. Eu nu te cert ca nu-mi place, doar vreau sa stii ca aici ai loc oricand si esti binevenita. Speram sa putem sa te ajutam cat mai mult. Si iertare nu trebuie sa-ti ceri ca noi nu ne suparam asa usor. Stai linistita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Pepsi-draga de tine,mereu ti-ai facut timp sa ne deschizi un nou capitol!multumim frumos!!!
Liana30-cata tristete Doamne...eu nu am stiut ca asa este in spitalele din tara,pai asa sa procedeze o Doamne i-as omora cu mana mea!Imi pare atat de rau,nu mai am cuvinte!am vazut ca nu mi-ai raspuns la repplici poate ca am spus ceva ce te-a suparat,daca da imi cer scuze!Imi pare rau ca ai trecut si treci prin asa ceva!multa putere iti doresc sa mergi mai departe!
remaliss-vrei iar bataie,nu esti exclusa deloc numai ca trebuie sa scrii mai des sa stim cum esti,cum te simti sa stim si noi,intelegi?Remalis draga pe lista e trecut doar cine cere ca sa nu se supere nimeni,si eu si toate fetele am fost trecute pe lista numai dupa ce am cerut,sunt fete care vor si care nu vor sa fie trecute pe lista!te rog sa nu te mai simti exclusa ca nu este asa dar trebuie sa scrii mai des bine?te pup!
Chantal-ma bucur mult,(stiu ca am mai spus astazi)cand vad ca ne scrii,te rog sa nu te mai retragi sa suferi singura,noi suntem aici bine?
Mirela-off prin cate mai treci,iti doresc multa putere sa treci si peste incercarea astamstiu ca e greu dar mama ta se va face bine dupa operatie,sa ai grija de tine sa te gandesti ca poate e deja un bebikmic in burtika!te asteptam sa revii cu vesti bune despre mama ta si uc un test pozitiv!te imbratisez si FII TARE!


SUFLETEL te asteptam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Mirela-ma rog pentru mama ta ,sa fie totul bine si te rog incearca si de data asta sa fii tare,stiu ca e greu ca o iubesti mult pe mama ta dar gandeste pozitiv,va fii bine dupa operatie!

SUFLETEL te asteptam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Fetele dormiti?Ca eu nu am somn!

SUFLETEL te asteptam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

fetele mele dragi, imi lipsiti tare mult, dar lasa ca intru eu in maternitate(sper sa nu nasc pina atunci) si nu mai scapati de mine!

lau, ma faci sa rid, si-mi merge la suflet ce spui!ma simt mare, grea, desi toata lumea imi zice ca am burta mica! a venit caldura si ma simt tare umflata!asa e mai putin si-l tin in brate, iti dai seama ca abia astept! cam ai semne de graviduta tu, oboseala e primul semn, si faptul ca te simti plina, fa un eco si un test de singe! abia astept rezultatul!

cristina26, imi pare rau iubito de testul ala de diabet! sa stii ca ma gindeam eu cind ai spus ca te-ai ingrasat atita, la fel am fost si eu cu Dominic, dar stai linistita ca poate nu e nimic, la mine testul al doilea mi-a iesit bine!tin pumnii! ai dreptate cu David lasa fetele lui mari mai intii(am visat-o azi noapte)

liana, imi pare atit de rau prin tot ce treci, si-ti admir mult puterea, este o onoare ptr mine sa-mi faci galerie!

laura, sa stii ca la fel imi zic fetele de la birourile din jur....ca voi naste acolo! sper sa nu, ca am mare nevoie de odihna, macar citeva zile!pai cum sa nu ma bucur ptr tine, da ce sa te las asa singura! acuma cit pot sa ma bucur la dublu!(si eu te citesc la odisee)

teo, super ca au iesit bine analizele, la treaba cu tine, ca daca ovulezi azi(ziua 14) ovulul traieste 24 ore, deci nu e timp pierdut, si daca e cum zice medicul tau.....atunci e mai super fericirea! da-i bataie! vreau vesti bune!

michelle, iubito, imi merge la suflet ce spui!asa e abia astept sa nasc!of, asa e la lucrul ala numa stres am, nici sa maninc cum trebuie nu mai am nici chef nici timp!dar lasa ca apoi nu scapati de mine, vin si ei mei in iunie, mi-au spus ca-si iau bilete, abia astept sa-i vad, ca nu i-am mai vazut de 3 ani!hm, numa bunatati faci, pacat ca nu stai mai aproape ca te-as vizita des!aveam pofta de clatite zilele astea si m-am gindit la tine!si sa nu uit! cind nu ai somn nu bintui pe forum , la treaba cu tine!

idaira, sa nu te mai aud ca esti batrina la 36 ani ca te iau la bataita! nasa mea de casnicie nu reusea sa aibe copilasi, s-au tot chinuit ei ani de zile si pe la 36 ai a ramas cu primul baiat, iar la 38 a ramas cu al doilea! dupa atita timp de incercari, i-a avut mai tirziu,si are acuma doi flacai sanatosi de 18 si 20 ani!

sicuta, spor la mutat, sa ne mai scri despre tine!

mirelush, iubito, sint aici ptr tine, sanatate multa mamei tale, sper ca nu e ceva grav, se va face bine, ai sa vezi si-i vei da apoi vestea buna ca esti gravi, si va rasari soarele si ptr tine, nu dispera!

chantal, fa ce crezi tu ca e mai bine ptr tine! este super ca nu iei medicamente, ma bucur tare mult! daca vrei te pot invata sa faci capitol nou, nu e greu, ileana m-a invatat pe mine! prima data cind il faci e mai greu dar apoi inveti! iti dau eu pe mail toate linkurile ca sa le pui la subiect, si ai de creeat numa cele noi!imediat ce-mi da remaliss datele o pun pe listuta!

remaliss, vad ca esti timisoreanca ca si mine!asa ca imi permit sa-ti dau bataita! desi nu am voie la efort! cum ti-au spus fetele ca sa fii pe lista trebuie sa ceri sa fii, ptr ca nu toata lumea vrea sa fie pe lista, si atunci nu se stie pe cine sa trecem si pe cine nu ca sa nu suparam pe cineva! deci, astept datele tale, ca sa te pot pune pe lista, desi mi-ar fi placut mai mult sa nu apari pe lista asta, dar, va fi o mare placere sa te pun gravida!

mari, te-am visat azi noapte!

ileana, cum mai sinteti, cum e adaptarea?

della, cind faci testul? au venit uratii, cind tre sa-i speriem? cum se simte micutul dupa operatie?

hair, cum mai esti?

cristina, sanatate multa, ma gindesc la voi! azi am vorbit cu contabila care are gemeni si zicea ca de la saptamina 27 pina la 35 cind a nascut numa in pat la spital a stat, si uite ca are 2 fete superbe! vei reusi si tu!

jojo, cum mai esti?stii ce-o sa fie?

joahna, si tu cum mai esti? stii ce o sa aveti?

mcrissa, unde esti? o veste buna ceva?

ale, cum esti? mai singerezi?

andreea, abia astept sa termini examenele si sa revii pe aici!si daca poti cu vesti bune, ar fi si mai bine!

mina, nu mai stiu nimic de tine! cum esti?

irlandeza, sa ne tii la curent te rog cu sarcina ta, nu ne uiti!

vivela, ce mai faci?unde te ascunzi?

ati vazut articolul de pe prima pagina a sitului, despre pierderile de sarina? tare interesant, am sa-l pun ca si link cind am mai mult timp!
o mica anecdota si apoi merg la somn ca e 24.30 si miine merg la munca , azi noapte m-am trezit ca eram uda pe pantalonii de pijama, si zic gata mi s-a rupt apa!panica, ma trezesc buimaca de somn, ud tot patul in jurul meu, dar nu aveam dureri, nimic imi era tare bine! cind ma uita mai bine linga mine cine credeti ca dormea linistit cu bluza uda pe el, dar isi daduse jos pantalonii uzi, Dominic, care facuse pipi in pat! , a urmat schimbat,relaxat ptr mine, si am mers amindoi la nani in patul celalalt!

va pup pe toate

Flavia 35+ David si mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput