Durerea unei pierderi de sarcina (22)

Durerea unei pierderi de sarcina (22) | Autor: Pepsi

Link direct la acest mesaj


www.desprecopii.com/info.asp?id=891" target="_blank">
Durerea unei pierderi de sarcina - articol
cap.1 cap.2 cap.3 cap.4 cap.5 cap.6 cap.7 cap.8 cap.9 cap.10 cap.11 cap.12 cap.13cap.14cap.15 cap.16 cap.17 cap.18 cap.19 cap.20 cap.21


album foto

propuneri ptr noul titlu al subiectului :
1.Aspirante/gravidute dupa pierderea unui bebe
2.Mamici care au pierdut un bebe
3.Viata dupa pierderea unui copil
----------------------------------------------------------------------
Laura Ioana
41s, 30.03.2006, tripla circulara de cordon,4+

Ileana_marius
40s, 13.04.2006, vasa praevia, 38+ Mario Luca

Laliq
38s, 8.07.2004, lichid amniotic absent, Matei

IreneCAM
38s, transpozitia vaselor mari, 05.02-2007,Vladut-un mititel jucaus

Cristiana_ana
37s, 13.06.2006, motiv necunoscut, 25+

Msemcu
37s, 18.04.2006, nod de cordon, 32+

Jojo_miha
37s,preclamsie,un ingeras pe nume Amalia Nicoleta,30.10.200615+

Sicuta13
28s, 13.03.2006, motiv necunoscut, un ingeras pe numa Alesia

Cristina26
24 noiembrie 2005 Paul, plecat la ingerasi in 04 iulie 200627+

Lariana
35s, multiple malformatii,

Lia B
35s, 28-07-2006, membrane rupte, medici incompetenti 9+

Chantal
33s,07.08.2006, boala membranelor hialine,medici incompetenti

Hair
31s, membrane rupte,?

Blueeyes2003
26s, 08.03.2006, preeclampsie severa,

Michelle81
24s, un ingeras mult iubit Katharina(26 octombrie 2006)

Ella
19s, 10.07.2006, col deschis,

Della
19s, 02.05.2006, motiv necunoscut, 2007

Ále
17s, 17.04.2006, motiv necunoscut

Mcrissa
15s, 30.11.2006, sarcina oprita din evolutie.
---------------------------------------------------------------------
Pepsi
12s, 13.07.2006,sarcina oprita in evolutie, 33+ David

Joahnna
12s, 29 septembrie 2006, 16+

Gaby77
12s, 19.08.2006, sarcina oprita din evolutie,

Mi_a
11s, 23.11.2003, sarcina oprita in evolutie

Apollo
10s, SEU,

Nushulica
9s, avort spontan,

Andreea16
9s, 28.12.2005, motiv necunoscut,

Estecri
9s, motiv necunoscut , 11+

Ladymina77
9s, avort spontan, 07.11.2006

Irlandeza
9s, 26-02-2007, sac gol fara embrion

Bubulina
8s, 19.07.2006, sarcina oprita in evolutie,

Vivela
8s, 13.09.2006, sarcina oprita in evolutie, 21+

Tanima_2002
8s, posibil IR-uri crescute Rares

Lidushka
7s, 7.02.2007, motiv necunoscut

Mihaela Amalia
7s, SEU 03.03.2007

Jocelyn
6s,? , 28+

Nadia1976
6s, 7.07.2006, SEU

Arthurana
6s, MTFHR, 30+

Irda,
6s, 09 decembrie 2006, sarcina oprita din evolutie, motiv necunoscut 5+

Catty
6s,

Stancutza
5s,

Bibyrox
4s, avort spontan,januarie 2007 ______________________________________________________________________

Nana
fosta aspiranta la titlu de mamica, acum 19+Razvan Andrei

Fruntea sus, suflete curate si minunate ce sunteti! Va veni si randul vostru!

Va tin pumnii la toate, sarcini usoare, bebei sanatosi, si fetelor care asteapta sa fie gravi le tin pumnii


Flavia 32+ David si mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Pepsi-iti multumim pentru noul capitol.Saraca de tine atat de ocupata si tot ti-ai facut timp sa ne deschizi capitol nou.M-am uitat la pozele tale ce gravidutza frumoasa esti!
Sunt prima care scriu la noul capitol,sper sa ne aduca noroc sa fie cat mai multe gravidutze luna asta(printre care si eu)
Astept sa va aud cu vesti bune!
Catty-unde esti?te astept sa ne spui daca ti-ai facut testul!Cred ca sarbatoresti testul pozitiv de aceea nu ai intrat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

pepsi multumim pentru noul capitol
la mine se apropie Z14 si dca pana acum m-am dat viteaza, acum parca mi-e teama de

Mcrissa in asteptarea mormolocului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

michelle, semn bun ca scrii tu prima, abia astept sa te pun gravi luna viitoare, tine-te de program si va fi bine, ai sa vezi! vreau poze cu noua freza!

mcrissa, curaj, lasa frica de-oparte, hai uite ca-ti fac galerie!!!!

laura, tot am vrut sa-ti zic ca m-am uitat ce inseama carabusi! e semn bun! cind tre sa-ti vina?

mirelush, pupici, nu te speria acuma cu alta, si mie dupa chiuretaj am avut 2 cicluri aiurea, si medicul zicea ca sint anovulatorii, si uite ce e la mine in burta acuma?

va pup ,intru cind mai am timp

Flavia 32+ David si mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Fetelor, la testul de ieri se vede a doua liniuta tot palida, dar parca mai accentuata fata de testul facut duminica. Daca imi fac maine curaj mai stric unul. Faza este ca maine e ziua de nastere a sotului meu si ar fi un super cadou. Imi si imaginez ce fata va face daca e de bine. Acum cu DD inainte ca nu avem ce face.
Intre timp sanii mi s-au mai marit si sfarcurile sunt sensibile, azi mi-era greata si cand respiram, si in seara asta dupa ce am mancat parca a fost mai rau. Ma omoara incertitudinea asta, dar o inving eu pana la urma.
Pupici si va dau de stire daca e ceva.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Michelle, iubita...sa dea naiba de n-ai dreptate!
Pe de o parte imi doresc bebe, dar pe de alta mi-e frica de nu mai pot sa nu patesc ca in decembrie.......cred ca de-aia o dau la intors cu simptomele.....azi am luat ultima pastila de Duphaston......daca si in zilele urmatoare ma simt la fel de zuzu....nu mai am cum sa dau vina pe el.....sa vedem..(sotul meu zicea ca sunt clar gravi....ca si in noiembrie ii dadeam inainte cu ....sa vedem)!

Sa aveti spor la "insamantzat" luna asta!

Catty.....vezi dublu iubita?

Flavia, pupicei si pe sefa...da-o-n pisici incolo! Tu ai 2 comori...una in burtica si una acasa de care trebuie sa ai grija....iar restul....ce se poate! Incearca totusi sa nu uiti sa ai grija si de tine!

Cristinuk, am vazut poze cu mamica radioasa si burtica frumoasa de baiat! maaama ce trece timpul....24+.... Te convoc la vara la un parc....sa plimbam copii si burtica mea!
Cand ai examenul auto?


Ia zii Laura....o "comitem" luna asta?

Mcrissa... eu cred ca iti e frica ...ca si mie de altfel....de momentul cand o sa vezi 2 liniutze, nu de amorul dinaninte....ca ala merge din placere!



Fetele mele dragi...atata m-a dus neuronu'singuratic sa raspund la ora asta...la care mi-e somn...daca va vine sa credeti...desi am dormit de la 16 la 17 cu Daria!

Pupicei

Irda
si Daria 13 iulie 2005

Poze Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Catty.....FELICITARI IUBITA!!!!!!!!!

Care incertitudine......e clar bebe!!!!!
Sa ai o sarcina usoara, nastere la fel si bebel sanatos, norocos, cumintel si mancacios!!!

La Multi Ani, sotului tau pentru maine!!! Eu zic ca testul asta e cadoul de maine dimineatza!


Asta da inceput de capitol!
Sa vedeti voi de n-o ploua cu gravidutze la capitolul asta....ca tare bine a inceput! Facem trupa tzapana pentru odisee!


Irda
si Daria 13 iulie 2005

Poze Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Flaviaaa zici ca-i de bine cu carabusii? Si io voiam sa te intreb, ca nu am stiut unde sa ma uit ce inseamna! Daca e ciclul ca in lunile trecute (adica de 26 de zile) ar trebui sa-mi vina duminica. Azi sunt in Z23. Faza e ca nu am nici un simptom, nik! Te pup si iti urez sanatate si multa rabdare cu sefa! Nu-i da atentie, dar asta cred ca stii si tu si incerci sa te conformezi!

Irda tu sigur o comiti (de fapt ai comis-o), daca zici ca ai atatea semne

Catty sigur esti gravi Doamne ajuta! A cata zi esti? E un cadou extraordinar pt sotzul tau Felicitari! Felicitari! Sa ai o sarcina sanatoasa si un bebe perfect!

Michelle Doamne ajuta sa ne anunti cat de repede ca esti cu burtica! Ma bucur ca ai prins curaj! te pup cu drag

Mirelush nu te mai panica acu si pt asta! Sigur nu ai nimic in neregula! Si ciclul meu s-a modificat fatza de asta vara, de exemplu! Nu mai stai inca un ciclu, nu? Io vreau neaparat sa fim colegute la odisee

Mcrissa nu te teme ca suntem aici, langa tine, plecam impreuna, ok? Spor mare din Z14 incolo


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Flavia multumim ca ti-ai facut timp sa deschizi un nou capitol!Iti multumesc pentru incurajari,am sa incerc sa nu ma mai gandesc!
Incearca sa nu te mai stresezi cu alte probleme pt ca bebe din burtica simte tot!Mai ai putin si il tii in brate!

Michelle sa-ti fie de bine daca te-ai tuns si te-ai vopsit! Asta e semn bun,ai vazut cum a fost la mine!Spor la prestat!
Mersi pt. incurajari,urmatorul CM ar trebui sa vina saptamana viitoare.

Irda sigur este bebe!Iti tinem pumnii sa vezi II liniute cat mai curand!

Catty ce cadou deosebit i-ai facut sotului tau!Daca ai doua teste chiar si slab pozitive e clar ca-i bebe!Facem galerie pt ca urmatorul test sa fie clar pozitiv!

Laura tare mult mi-ar placea sa fim colegute,dar cred ca eu mai astept si urmatorul CM.
Mai ai putin pana la test care sigur va fi pozitiv!Iti tinem pumnii stransi!

Idaira multumesc pentru raspuns!


Fetelor,eu am cam cazut in butoiul cu tristete! Uneori am senzatia ca nu am trait eu tot ce s-a intamplat pana acum si parca astept sa ma trezesc din acest cosmar!Stiu ca nu voi gasi niciodata un raspuns la intrebarea "DE CE?" dar nu inteleg cu ce am gresit atat de rau incat sa trecem prin aceasta durere?Mi-e ciuda pe femeile care merg la control de 2 sau 3 ori pe timpul sarcinii,care nu fac nici macar o eco 3D si totusi nasc copii sanatosi!
Nu vreau sa credeti ca sunt rea,dar cerem prea mult daca vrem si noi sarcini normale si copii sanatosi?

Ma gandesc ca acum as fi avut o fetita de aproape un anisor si nu as fi fost "obligata"sa trec prin acesta suferinta! Imi dau seama ca timpul trece si este tot mai greu sa-mi implinesc acest vis!
Nu vreau sa va intristez dar nu are rost sa ascund ceea ce simt si stiu ca voi ma intelegeti.Sunt persoane care considera ca am suferit destul si trebuie sa-mi revin dar cum sa uiti ce s-a intamplat cand lucrurile nu sunt asa cum trebuie sa fie si bebe se lasa asteptat?Doar speranta ca intr-o zi vom avea un copilas ma face sa imi doresc sa merg mai departe!
Sunt convinsa ca daca nu v-as fi cunoscut nu as fi putut sa trec peste tot ce s-a intamplat chiar daca am avut si am suportul sotului meu si al familiei!

Va pe toate!





Mirela
"Ai curaj pentru marile suparari din viata si rabdare pentru cele mici;dupa ce ti-ai terminat cu bine treburile zilnice dormi linistit.Dumnezeu este treaz!" Victor Hugo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Mirelus hopa sus, iubita! Nu te lasa cufundata in butoi! Stiu ca uneori amintirile navalesc peste noi, dar trebuie sa privim numai in fata! Numai la viitor! Te strang in brate tare si sper sa-ti dau putina putere! E nedreapta viata, dar nu trebuie sa ne intrebam mereu DE CE?! Stim ca nu gasim raspunsul! Puterea de a ne ridica sta doar in vointa noastra! Vei reusi sa ai copilasul tau si zambetul lui te va face sa uiti cat ai suferit


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Laura iti multumesc din suflet pentru incurajari! Intotdeauna ai reusit sa imi transmiti din optimismul tau,am mai zis ca in momentele grele m-am gandit la tine,prin cate ai trecut si reusesti sa ne incurajezi pe fiecare dintre noi.
Ai dreptate ca puterea de a ne ridica sta numai in vointa noastra.Am incercat din rasputeri sa trec peste tot si sper sa fie bine intr-o zi.
Te imbratisez cu mare drag!



Mirela
"Ai curaj pentru marile suparari din viata si rabdare pentru cele mici;dupa ce ti-ai terminat cu bine treburile zilnice dormi linistit.Dumnezeu este treaz!" Victor Hugo

Mergi la inceput