Durerea unei pierderi de sarcina 24

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

Buna dimineata, fetelor!
CRISTINA_ANA cum esti? Sper ca au cedat durerile, stiu ca nu statul in pat e parte cea mai grea, ci ingrijorarea de la starea nasoala data de contractii. Da, m-am hotarat pt analize, o sa ma duc la Geneticlab, ca toata lumea il vorbeste de bine...sper sa nu fie ca la pomul laudat.Ai grija de tine.
LAURA, ma bucur ca e totul bine...cred ca o sa intru pe la odisee sa va citesc, desi asa imi faceti o pofta sa fiu ...si inca nu am voie. Dar lasa, ca trece repede timpul
CRISTINA26, multa bafta la examene!!
MICHELLE, cum a iesit prajitura cu mere??La dr nu am fost inca, am facut azi o niste analize de sange, la pranz primesc rez.Nu e nimic special, doar cele hematologice si virale uzuale, tare imi doresc sa se fi normalizat toti parametrii, asta va insemna ca incep sa imi revin si deci pot sa sper ca voi putea incepe peste cateva luni sa "lucrez la proiect" cum spunea Sicuta.
REMALISS, cum te mai simti? La mine au cedat durerile, n-am luat nimic, pur si simplu au disparut! Astept CM si apoi fac o programare sa vad ce si cum...La tine sper sa fie de bine, adica o bobicica cu ochisori. Daca nu, nu dispera, vezi ca fetele sunt puse pe treaba, in mod sigur ne vom "contamina" si noi mai devreme sau mai tarziu!Sa ii dai datele lui Pepsi...eu dupa vreo 2-3 sapt mi-am dat seama ca trebuie sa spun eu ca vreau pe listuta, tot asteptam sa ma treaca ea!Ai grija si te asteptam cu vesti bune curand!
TEO, e extraordinar...Succes!!!!!!!!!Daca nu e sa fie luna asta, luna viitoare eu zic ca sunt sanse MARI!Tin pumnii!
LAUMELI, noutati??Eu sunt curioasa de fel, nu mai ma tine in suspans!O sa fie bine!
CHANTAL, tu cum mai esti? Te inteleg mai bine decat crezi referitor la reactia fata de bebei...Fa ceea ce simti si va fi bine.
LIANA, nu iti mai spun nimic decat ca ii vine sa ma sui in masina, sa vin la Craiova si sa pe toti indolentii, nesimtitii, dobitocii care te fac sa treci prin atata chin.Te imbratisez mult.
PEPSI, tare faza cu Dominic! Stii ca mie chiar mi s-au rupt membranele in somn? Nu ma durea nimic, visam ca un purcelus...Cred ca ingerasul meu pazitor m-a trezit la momentul oportun!
ALIX, DANAANGIE sunteti bine azi?
MIRELA, multa sanatate mamei tale, iar tie multa, multa putere.
ALE, mai da-ne un semn.

Pupici tuturor celor pe care nu le-am mentionat...ma iertati, fetelor, dar de la o vreme uiiiit, ceva de groaza!!!!

P.S.: voua va merge greu forumul???ca la mine nu stiu ce sa intampla

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

Buna dimineata, fetelor!
CRISTINA_ANA cum esti? Sper ca au cedat durerile, stiu ca nu statul in pat e parte cea mai grea, ci ingrijorarea de la starea nasoala data de contractii. Da, m-am hotarat pt analize, o sa ma duc la Geneticlab, ca toata lumea il vorbeste de bine...sper sa nu fie ca la pomul laudat.Ai grija de tine.
LAURA, ma bucur ca e totul bine...cred ca o sa intru pe la odisee sa va citesc, desi asa imi faceti o pofta sa fiu ...si inca nu am voie. Dar lasa, ca trece repede timpul
CRISTINA26, multa bafta la examene!!
MICHELLE, cum a iesit prajitura cu mere??La dr nu am fost inca, am facut azi niste analize de sange, la pranz primesc rez.Nu e nimic special, doar cele hematologice si virale uzuale, tare imi doresc sa se fi normalizat toti parametrii, asta va insemna ca incep sa imi revin si deci pot sa sper ca peste cateva luni voi "lucra la proiect" cum spunea Sicuta. Analizele mi le fac si pt ca finuta mea a nascut de curand si a luat hepatita C la nastere. Nu in Rwanda, in Bucuresti, in 2007! Asa ca m-a cuprins paranoia!
REMALISS, cum te mai simti? La mine au cedat durerile, n-am luat nimic, pur si simplu au disparut! Astept CM si apoi fac o programare sa vad ce si cum...La tine sper sa fie de bine, adica o bobicica cu ochisori. Daca nu, nu dispera, vezi ca fetele sunt puse pe treaba, in mod sigur ne vom "contamina" si noi mai devreme sau mai tarziu!Sa ii dai datele lui Pepsi...eu dupa vreo 2-3 sapt mi-am dat seama ca trebuie sa spun eu ca vreau pe listuta, tot asteptam sa ma treaca ea!Ai grija si te asteptam cu vesti bune curand!
TEO, e extraordinar...Succes!!!!!!!!!Daca nu e sa fie luna asta, luna viitoare iti dam un sut spre odisee!Tin pumnii!
LAUMELI, noutati??Eu sunt curioasa de fel, nu mai ma tine in suspans!O sa fie bine!
CHANTAL, tu cum mai esti? Te inteleg mai bine decat crezi referitor la reactia fata de bebei...Fa ceea ce simti si va fi bine.
LIANA, nu iti mai spun nimic decat ca imi vine sa ma sui in masina, sa vin la Craiova si sa pe toti indolentii, nesimtitii, dobitocii care te fac sa treci prin atata chin.Te imbratisez mult.
PEPSI, tare faza cu Dominic! Stii ca mie chiar mi s-au rupt membranele in somn? Nu ma durea nimic, visam ca un purcelus...Cred ca ingerasul meu pazitor m-a trezit la momentul oportun!
ALIX, DANAANGIE sunteti bine azi?
MIRELA, multa sanatate mamei tale, iar tie multa, multa putere.
ALE, mai da-ne un semn.

Pupici tuturor celor pe care nu le-am mentionat...ma iertati, fetelor, dar de la o vreme uiiiit, ceva de groaza!!!!

P.S.: voua va merge greu forumul???ca la mine nu stiu ce sa intampla

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

uuuuuuups! v-am zis ca la mine a luat-o razna netu', nu mi-a aparut ca a fost trimis primul mesaj si l-am refacut.ooooooooof, si este kilometric! scuze, promit ca nu mai fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna dimineata si de la mine,

CHANTAL sper sa fie bine mama ta.....doamne ajuta sa fie bine si da sa o incurajezi si sa ai mareee incredere in D-zeu. Roaga-te ca ai sa vezi ca va fi totul bine. Iti sunt alaturi!

IRENE eu sunt binisor.....cand mai trista....cand mai bine ......adevarul e ca ma gandesc mult la povestea acelui copil din Rai care avea lumanarea stinsa din cauza lacrimilor mamei lui.......si nu plang.........dar am plansul in gat si ma gandesc ca intr-o zi voi exploda de plans. Mai rau pentru mine acum e ca ieri cumnata mea a aflat ca are sarcina oprita din evolutie.......e asa de crunta viata asta.....dar trebuie sa o acceptam si sa mergem inainte.

LIANA eu nu stiu de unde ai acest curaj....aceasta vointa...apropo ce zodie esti? Mama e exact ca si tine si e balanta...o lupatatoare neinvinsa....Vroiam sa te intreb.....dar la ce folosesc aceste examene pe feti? Iti zice de ce nu a mers gravidantza inainte? Oare ar fi trebuit sa fac si eu? Pe mine nu m-a intrebat nimeni nimic de acest lucru.......

PEPSI multumim de noul capitol.....pupici pe burtik si multa sanatate!!








POZELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Flavia multumim suntem bine,nu stim ce este ,nici nu am intrebat.Ma bucur ca am rezolvat cu medicalul sunt in risc maternal si am scapat de internari si de asistente.Astept rezultatul la triplu test si as vrea sa zboare timpul sa am si eu 35 saptamani ca tine.Mai ai putin si ti puisorul in brate,cred ca nu mai ai rabdare.
M-a felicitat doctora ca nu am luat nici un kg si ma rog sa fie asa mereu ca orice kg creste tensiunea.Ma plictisec in casa,in mai putin de 3 saptamani am cusut un goblen,am zis ca-l inramez si-l duc in spital,dar pana nasc cine stie cate voi mai coase.
la toate.

Mihaela 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Ieri nepoata mea de aproape 8 ani care isi astepta cu ardoare verisorii....m-a intrebat de ce nu o sa mai aiba verisori. I-am zis pentru ca DD a avut nevoie de 2 ingerasi si de asta i-a luat la El. Si m-a intrebat: Si de ce nu i-a luat de la alt cineva?
M-a blocat.....nici nu stiam ce sa-i raspund......i-am zis ca ingerasii nostri erau frumosi si bravi......nu stiam ce sa-i raspund......ca oricum nu ar fi inteles.....si nici nu intelege de ce nu va mai avea verisori.
Eu acum am ajuns sa citesc cap.2 al acestui subiect.....atatea dureri......atata tristete, dar si atata incredere si curaj cand vad ca foste mamici sunt deja mamici sau sunt in asteptare de bebic.....asta imi da multa speranta...








POZELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Dananagie-dar de ce spui ca nu va mai avea verisori?Sper ca nu te gandesti sa renunti ca uite ce te asteaptaIi vei darui verisori in curand,trebuie sa ii spui sa aiba putintica rabdare,totul va fii bine!
Fetelor dragi Lau-Meli-va transmite ca au invadata-o uratii,e in acelasi timp dezamagita ca nu a fost sa fie bebe luna asta dar si linistita ca acum poate sa numere si ea,dupa atata timp i-a venit si ei CM fara tratament!nu vroia sa va tina atata in suspans si ii pare rau ca nu a avut ea astazi timp sa va scrie dar de indata ce are timp va va scrie si va pupa dulce pe toate!

SUFLETEL te asteptam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msemcu spune:

Flavia, scumpa mea, hai ca mor de curiozitate sa-mi povestesti cum a fost visul? Da-mi mai multe detalii, te rooog!!
Foarte draguta si haioasa povestea ta cu Dominic! Imi pare rau ca ai parte de atata stres si chin cu serviciul asta!! Dar a mai ramas putin, nu? Eu am fost mai norocoasa din punctul asta de vedere!! Abia astept sa ne spui ca te-ai relaxat, stai acasa, faci prajituri si astepti sa vina bebe!!!

Eu de maine sunt la spital! Dupa cum v-am povestit, doctorita mea vrea sa ne tina sub supraveghere! E mare inghesuiala la mine in burtica si spune ea ca oricand se poate intampla ceva, asa ca ar fi mai bine sa fiu acolo!! Imi pare rau ca nu o sa va mai pot scrie, dar o sa o rog pe sora mea sa va tina la curent cu ce se mai intampla!!!

Mirela, imi pare rau ca ai probleme cu mama ta! Sper sa se rezolve totul cu bine si sa ne anunti cat de curand ca ai vazut la dublu!!

Luara, sa fii cuminte si linistita pana ma intorc!! Si mai ales optimista, da??? Incerc sa rezolv cumva sa am net si la spital, iar daca reusesc o sa citesc cu mare drag aventurile tale de la odisee!!!

Plus ca sunt curioasa ce fete ti se alatura cat de curand!!! Michelle, sper ca luna asta va fi si luna ta, da??

Remaliss , nu te supara pe noi! Te asteptam aici oricand ai chef sa scrii!! Toata lumea e la fel de importanta pentru noi, sa stii!!

Mihaela, e super ca ti-ai rezolvat problema cu concediul! O sa treaca repede timpul o sa vezi!!! Uite si eu ma gandeam cum o sa fie si deja suntem in saptamana 34!! Parca nici nu mai stiu cum au fost primele saptamani, dar trec, cate una incet si sigur!! Iar numaratoarea asta e cea mai placuta! Ai grija de tine, stai linistita si o sa vezi ca totul va fi bine!!!

Danangie, copii ne pun uneori niste intrebari la care ramanem cu gura cascata! Dar eu sper ca nu ti-ai pierdut speranta! In toamna vei si tu pe lista gravidutzelor, da?

Pupici tuturor fetelor, imi cer scuze celor carora nu le-am scris direct si sper sa auzim numai de bine!!! Celor care sunt gravidutze le urez sarcina usoara si fara probleme in continuare, celor care aspira sa fie, sper sa li se indeplineasca visul cat de curand, iar fetelor care au trecut recent prin durerea unei pierderi atat de mari le doresc sa gaseasca linistea si curajul de a merge mai departe!!

Pupici,





Mari 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Msemcu-draga deci pe ultima suta de metrii,nu-mi vine sa cred!Iti vom tine cu toate pumnii!eu iti doresc de pe acum nastere usoara sa ai si cele trei printese sanatoase sa le tii in brate cat mai repede!Te pup si nastere usoara iti doresc!

SUFLETEL te asteptam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teo2rina spune:

fetelor,dragutelor,va multumesc ca-mi tineti pumnii si-mi cer scuze ca nu va raspund decat rar.aseara am avut treaba :) si acum,ca o albinuta,ma apuc de curatenie,spalat,calcat,gatit,ca si-asa sotul vine abia maine acasa de la serviciu...intru diseara sau la noapte sa va pup pe fiecare.

Mergi la inceput