Durerea unei pierderi de sarcina 24

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Fetelor,va multumesc din suflet tuturor!Sunteti minunate!Sunt sigura ca toate gandurile voastre bune vor ajuta.Va multumesc!

Mari ce putin mai ai!Iti doresc din suflet sa ai o nastere usoara si sa-ti tii printesele sanatoase in brate!Foarte bine ca ne tine sora ta la curent ca sa stim cand incepem galeria!

Cristina,Laura sunteti bine?

Chantal,Liana,Michelle,Irene,Flavia,Mari va multumesc tuturor!
Nu va suparati ca nu va raspund la toate dar sunt cam aiurita!



Mirela
www.justmommies.com/tickers/pic/ttc/13994/.png" target="_blank">Come on baby!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Mirela-cum se simte mama ta?Sper din suflet ca este mai bine si ca dupa operatie va fii mult mult mai bine!Ma gandesc al tine si imi pare rau ca treci prin atatea greutati dar te va astepta peste putin timp o mare bucurie unce zici?Dorinta aceasta iti va da putere sa treci peste toate sunt sigura,ramai TARE si nu uita ca suntem alaturi de tine!

SUFLETEL te asteptam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

teo2rina-atat de mult ma bucur ca analizele sunt bune,nu pierde nici o clipa acum si in catva timp incepem galeria de speriare a uratilor!

SUFLETEL te asteptam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Michelle iti multumesc pentru gandurile bune!
Maine trebuie sa se interneze si abia luni o opereaza.Problema este ca ea a mai fost operata in urma cu 10 ani de niste medici incompetenti care asa de bine au operat-o incat dupa cativa ani au inceput sa iasa fire din vechea operatie si problemele care au aparut acum au legatura cu asta.
Ma rog la Dumnezeu sa fie totul bine si sa trecem si peste asta!
Astazi sunt un picut mai optimsta!




Mirela
www.justmommies.com/tickers/pic/ttc/13994/.png" target="_blank">Come on baby!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Mirela-draga imi pare rau ca mama ta a dat peste niste medici incompetenti dar de data asta va fii bine,ai sa vezi!Ii trimitem numai ganduri bune mamei tale!

SUFLETEL te asteptam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Mirelush, ma rog si eu pentru mamica ta sa treaca cu bine peste operatie (), si sper din tot sufletul ca saptamana viitoare, pe langa vestile bune legate de ea sa ne dai si vesti bune despre tine (stii tu II!!!). Ai sa vezi ca dupa o perioada grea, urmeaza si una buna si clipele triste de acum se vor transforma in lacrimi de bucurie!
Mari, ma rog si pentru tine si printesele tale, sa se termine totul cu bine si peste doua-trei saptamani sa vii cu o veste mare si fericita si sa ne umpli la toate sufletele de bucurie!
Chantal, ce mai face fibromul tau? Te-ai hotarat daca sa-l lasi acolo, sau il operezi? Stii ca iti ziceam eu ca si mie imi aparuse un fibrom la sarcina trecuta de peste 6 cm, care s-a retras foarte mult dupa nastere. Vestea proasta e ca acum mi-a crescut din nou, nu are decit 3 cm, dar asta ma cam da peste cap. Nu stiu nici eu ce sa fac cu el dupa nastere. Ti-ai mai repetat analizele pentru prolactina? Stiu ca daca e mare, ca in cazul tau, se ramane mai greu insarcinata, si trebuie neaparat tratament! Sper sa ti se rezolve probelemele astea cit mai curind, pentru ca eu sunt convinsa ca si asta contribuie la starea psihica proasta pe care o ai. Atunci cind o sa te simti bine fizic, sunt sigura ca o sa iti revina optimismul si dorinta de a avea un bebe!

Cristina, 27+ si bebe scump

POZE
POZE BURTICA SI BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Michelle, tu te apropii de perioada fierbinte!!!! Ia sa ai tu grija ca luna asta sa nu mai pici in butoi, sa te faci frumoasa si sa nu mai dai inapoi de la . Daca ai ramas insarcinata asa de repede datile trecute, ai foarte multe sanse ca minunea sa vina in viata ta mult mai repede decit te astepti! Noi toate suntem aici sa iti tinem pumnii!!!!!

Cristina, 27+ si bebe scump

POZE
POZE BURTICA SI BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Flavia, doamne, ce-am mai ras cind am citit de patania cu Dominic! Asta mi-a amintit ce am patit eu acum citiva ani.Tot asa, ma trezesc noaptea ca era ud langa mine, si pe deasupra se mai auzeau si niste chitzaituri dubioase. Ma duc eu si aprind lumina, si ce credeti fetelor ca era????? Mi s-a facut rau instantaneu: pisicuta mea, despre care habar nu aveam ca e insarcinata, NASCUSE LANGA MINE 3 pisoi haiosi foc si miorlaitori pe deasupra. Si totul langa mine e o mare balta de lichid. Sotul meu o dusese cu vreo doua-trei luni in urma la un motan, dar dupa aia am dus-o la doctor, care ne-a zis ca nu s-a prins nimic. SI ne iesise total din cap asta.AM vazut eu ca se cam ingrasase matza, dar am crezut ca maninca prea mult, asa ca i-am redus portia de mancare. Si cind colo, ea saracutza avea pui mici in burtica. A fost o intimplare tare emotionanta si puii aceia mici si jucausi ne-au schimbat viata in bine pentru citeva luni. Asa veselie nu mai fusese niciodata la noi in casa! Asa ca de-asta vreau eu cit mai multi copii, sa faca numai prostioare haioase (gen Dominic), si sa invat si eu cum e sa razi in fiecare zi!

Cristina, 27+ si bebe scump

POZE
POZE BURTICA SI BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

IreneCAM, iti tin pumnii ca analizele genetice sa iasa bune si sa te apuci cit mai repede de treaba! Eu ma simt mult mai bine de la atita stat in pat, merci de intrebare, astazi chiar mi-am propus sa mai ies putin sa ma plimb (doar putin de tot!!!!). Am niste seriale la care ma uit toata ziua, asa ca deocamdata nu e chiar asa de rau!
Liana, imi pare tare rau sa citesc prin ce a trebuit sa treci, as avea multe de spus la adresa medicilor de acolo, dar nu vreau sa-ti mai rascolesc ranile. Sper sa reusesti sa depasesti momentul acesta atit de greu pentru tine si sa capeti forta pentru a incepe lupta pentru bebe cit mai curind!

Cristina, 27+ si bebe scump

POZE
POZE BURTICA SI BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Danangie , sper sa reusesti sa iti revii cit mai repede, sa treci cu bine de operatie si sa vii cu vesti bune cit mai curind posibil. Decizia pe care ai luat-o cu operatie mi se pare foarte buna. Un chist, mai ales dermoid (daca am inteles eu bine), iti poate crea probleme mari in sarcina, se poate si sparge Doamne fereste, asa ca e mult mai bine sa-l inlaturi cit mai repede, ca sa stai tu linistita dupa aia.

Cristina, 27+ si bebe scump

POZE
POZE BURTICA SI BEBE

Mergi la inceput