Durerea unei pierderi de sarcina (35)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Buna dragele mele,
Michelle sper din suflet ca astazi esti un picut mai bine,stiu ca in prima zi este foarte greu de suportat dezamagirea. Noi suntem alaturi de tine si dupa cum vezi nu te vom lasa sa cazi!
Musettepink ma bucur ac pana la urma ti-au venit uratzii!Acum ai intrat in normalitate.
Teste de ovulatie gasesti la farmaciile SensiBlu,dar Dr.Sigur,care sunt destul de bune.
Catty sa te ajute DD sa primesti un codou minunat de ziua ta!
Lulu cat te-ai mai chinuit si tu sa ai un copilas!Cand eram mai mica credeam ca aceste lucruri se intampla cu mare usurinta,asa a lasat DD ca fiecare femeie sa poate avea un copilas al ei.Insa lucrurile stau cu totul alfel,din ce in ce este mai greu in ziua de azi sa ai un copil si cu greu se pot duce sarcini la bun sfarsit.
Sa-ti traiasca baietelul,sa fie sanatos si sa va aduca numai bucurii!
Mcrissa imi pare tare rau ca sora ta are probleme!Cu siguranta nu este nimic grav,totul se va rezolva!Multa sanatate ii doresc!
Ai dreptate ca cel mai important este sa fim sanatosi,este cel mai de pret lucru.Cand mama a fost bolnava ma rugam la Dumnezeu sa fie bine pentru ca nu suportam gandul ca as putea sa o pierd,Doamne fereste,atunci realizam ca asta conteaza cel mai mult,sa-i avem pe cei dragi langa noi si cu siguranat restul lucrurilor vor veni de la sine.
Sunt sigura ca DD ne va auzi si ne va da un bebe atunci cand va considera ca este bine pentru noi!

Va pe toate!Revin!





Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaflor03 spune:

Michelle,

imi pare tare rau ca ti-au venit uratii, stiu ce e in sufletul tau pentru ca si eu am trecut prin asa ceva, dar vezi tu ca in viata nu mereu ni se intampla lucrurile care vrem sa se intample, si la momentul in care vrem, poate DD ne incearca rabdarea si credinta in el. Te rog eu mult nu te mai chinui asa mult, nu te mai consuma, incearca in perioada asta sa te rogi la DD sa iti dea multa rabdare, si incearca sa zambesti cat de des poti tu. La mine a durat durerea pierderii bebelusului 2 ani de zile, perioada in care m-am incapatanat sa nu gandesc pozitiv, si din cauza asta nici nu aveam putere sa merg mai departe.Aveam impresia ca platesc pentru ceva foarte grav,Iar intr-o zi m-am gandit ca nu e bine pentru mine in primul rand ce fac, si m-am hotarat sa fiu un alt om cu o alta viziune in ce priveste viata, sa imi dau seama ca sunt unii oameni care obtin mai usor ce si-au propus, iar altii mai greu, si pe noi nu trebuie sa ne faca mai invidiosi, mai rai, mai pesimisti.Noi putem face multe cu puterea mintii, si cred ca stii si tu asta, doar ca trebuie sa pui in aplicare ce stii de fapt.Fii optimistaaa!!!!!!!

Eu astept in continuare rezultatul analizelor, care sper sa fie bun.De trei zile tot am stari de greata, somnolenta si foame exagerata. Mi-am facut testul dar a iesit negativ, dar mai astept pana saptamana viitoare, si daca imi intarzie cm o sa mai fac testul o data sa vedem ce iese.

Pupici la toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

MUSETTE, imi pare tare rau ca au venit uratii. Poate insa ca ai o sangerare mai slab cantitativ, atunci o speranta mai este. Fruntea sus ca trebuie sa se intample si la noi minunea.
MICHELLE, sper din tot sufletul sa reusesti sa depasesti momentul asta greu. In viata se intmpla ceea ce trebuie sa se intample si oricat de greu ar fi trebuie sa ducem crucea pt ca DD nu da mai mult decat putem indura. Te rog sa gasesti forta sa mergi mai departe pt ca noi suntem aici sa te sustinem orice ar fi.
CRYSTY, cred totusi ca starea mea de rau este si de la depresia pe care o am din aprilie incoace. Organismul meu saracul cere si el un pic de liniste.
MCRISS, imi pare tare rau pt sora ta. Sa dea DD san u fie nimic grav si sa te linistesti curand.
DANAFLOR, sa fie bune analizele si sa ne dai saptamana viitoare o veste buna
Pupici tuturor


catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

multumesc mult pentru incurajari.stiam eu ca sunteti minunatesi eu simt ca va fi bine, dar pana nu se termina investigatiile nu pot sta linistita.
michelle imi pare rau ca te-a deranjat mesajul meu

Cristina in asteptarea mormolocului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

quote:
Originally posted by danaflor03

Eu astept in continuare rezultatul analizelor, care sper sa fie bun.De trei zile tot am stari de greata, somnolenta si foame exagerata. Mi-am facut testul dar a iesit negativ, dar mai astept pana saptamana viitoare, si daca imi intarzie cm o sa mai fac testul o data sa vedem ce iese.

Pupici la toate fetele



Din experienta mea de luna asta, daca simptomele de sarcina + testul de urina negativ te zapacesc, nu ezita sa mergi direct la beta HCG. Dai 29 de lei si a doua zi stii clar ce si cum. Altfel risti sa dai mai mult pe teste de urina negative...

:) Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaflor03 spune:

ALINUSHCA, abia astept sa ne dai vesti buneee
CATTY, ce frumos ar fi frumos sa primesti cadoul vietii tale de ziua ta

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Mcrissa-draga mea in nici un caz nu m-a suparat nici mesajul tau si nici al fetelor!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Michelle imi pare foarte rau, dar nu te lasa! Bine a zis Mav ca-i un nou inceput, fiecare luna are sansa ei, iar tu esti o femeie sanatoasa si vei reusi sa ramai graviduta! Toata viata asta e o lupta si unele trebuie sa luptam mai mult si mai din greu pentru a avea ce altele au in cel mai usor si natural mod! Dar tot secretul e sa nu renuntam, doar in felul asta vom reusi! Stiu ca nu sunt cuvinte care sa te poata alina, dar sa stii ca suntem toate alaturi de tine

Multumesc mult fetelor care m-au felicitat, imi face tare bine sa stiu ca sunteti asa multe alaturi de mine si de minunea din burtica mea

22+
Poze Laura
Puiul nostru drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Catty,Mav,Blueeyes,ChantalAle,liana30,Idaira,Crsitina26,C.myry,McrissaJojo-miha,IreneCam,Lulu75,Cristy74,Alinushca,Danaflor03,Lauraioana-Nu am sa caut cuvinte "pompoase" sa va spun ceea ce simt ca nu suntem in filme ci in viata reala asa ca va multumesc simplu din suflet ca m-ati incurajat aseara cand mi.a fost extrem de greu si azi cand imi e la fel,va multumesc ca intelegeti exact ceea ce simt ca nu ma lasati sa ma simt singura in aceasta"lupta"sa ii zic asa....Stiu ca ma intelegeti pentru ca si voi ati trecut si treceti prin aceleasi stari,va multumesc inca o data ca v-ati facut timp pentru mine si ca nu ma lasati sa renunt(desi nici nu stiu ce sa mai fac),sunteti niste fete minunate cu toate si aveti suflete mari,meritati ce e mai bun pe lumea asta,sa va ajute Dumnezeu pe toate toate fetele sa va impliniti acest vis minunat de a va tine copilasul sanatos in brate...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Am vestile: nu sunt gravi.
Sa ma duc la doctor pentru greturile astea nesuferite, nu?
Si daca tot am unda verde sa ma apuc sa ma tratez pe la dintzi si pe unde mai am nevoie.
Sunt cam dezamagita, e adevarat. Mi-ar fi placut sa fie luna asta in mod special.
Dar mai mult si mai mult sunt ingrijorata de ceea ce se intampla cu corpul meu. Prima data am ramas din prima... acum de ce nu a mai fost la fel? Si de unde greatza asta nasoala.
Acum tineti-mi pumnii:
1) sa vina ciclul la timp
2) sa nu o iau razna cu 1000 de intrebari si de griji

Michelle, blueeyes, musette, mergem impreuna spre luna urmatoare.

:) Sanatate!

Mergi la inceput