Durerea unei pierderi de sarcina (35)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Neata dragelor,
MICHELLE, stiu ca o sa para ca sunt lupul moralist, dar te rog, incearca sa faci ceva pt sufletul tau. Incearca sa ii oferi si hrana spirituala. De aseara am inceput sa imi fac canonul. Acatistul ala este destul de dur, dar f adevarat. Macar am reusit sa ma descarc si altfel decat in crize de isterie ca pana acum si am avut un mic dialog cu DD. Sincera sa fiu am adormit mai linistita si mai "libera" sufleteste.
Pe mine nu ma lasa starea de greata. Aseara inainte sa merg la culcare am luat picaturile pentru greata, dar vad ca in dimineata asta este mai rau si desi am mancat ceva, tot la fel ma simt. Tot incerc sa gasesc o explicatie si nu pot. Cred ca ma apropii de ovulatie, care ar trebui sa fie azi sau maine, judecand dupa mucus (in aprilie cand am ramas ultima data am ovulat in z17). Azi z14. Poate ca pe 13 septembrie, desi trece ziua mea, voi avea parte de o surpriza minunata si mult asteptata.
Pupici tuturor si o zi linistita va doresc

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Michelle imi pare rau ca ti-au venit cm-ul!Fetele au mare dreptate,trebuie sa nu mai gandesti negativ,sa inecrci sa te bucuri de micile placeri ale vietii si ai sa vezi bebe va veni,sunt sigura de asta!Ai trecut prin multe si stresul este principalul nostru inamic,incearca sa te linistesti,stiu e cumplit de greu dar trebuie sa reusesti!Suntem alaturi de tine,te intelegem si te sprijinim!Te imbratisez cu drag!

Alinushca, iubita mi-a placut mesajul tau,mi-a mers la suflet!.Stau cu pumnii stransi,stransi pt maine.O sa intru special sa vad vestea!!!!!!!!!!!!Dabea astept!

Cristina-ana ma bucur ca ai intrat,am vazut pozele,Andrei e un dulce,imi vine sa-l pup cand il vad!Ma bucur pt tine!

Ale imi pare rau pt florile tale,era cat pe ce sa bem si noi apa distilata care o pun la fierul de calcat pana m-au urnit si am scris pe ea cu un market ca nu de baut!

Cristina 26

Blueeyes

Cmyry la ce farmacie ai gasit testele de ovulatie Minut?La Help Net cand am intrebat s-au uitat alea la mine tare ciudat!

Acum sa va spun ce am facut ieri...nu am mai apicat sa ajung la dr pt ca prietena cu care trebuia sa merg a inteles gresit si dr nu era de garda ieri ci fusese miercuri asa ca m-am dus resemnata acasa unde surpriza imi venise cm-ul in drm spre casa!Deci azi sunt ziua 2,se pare ca galeria voastra a avut efect!Sunt bucuroasa ca macar a venit si o pot lua de la capat.O sa ajung si la dr candva pt ca cm-ul e tare ciudat dar momentan m-am linistit ca macar a venit!Luna asta sunt plina de speranta!

Mav la ce targ mergi?La ala de la Romexpo?Oricum iti urez succes!

Catty iti tin pumnii si tie sa fie cu noroc luna asta,apuca-te de treaba!

IreneCam

Pepsi ce faci?

Va pup pe toate!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy74 spune:

Buna dimineata dragelor

Michelle ce faci? Cum esti astazi? Te rog eu mult incearca sa te ridici, stiu ca e greu ca in fiecare luna sa speri si apoi sa ai o mare dezamagire, dar am impresia ca tu esti putin negativista, in nici un caz isterica si disperata. Doar ca TREBUIE sa te dotezi cu o oarecare gandire pozitiva. Sunt lucruri minunate in lumea asta pentru care merita sa traiesti, chiar daca tie ti-e greu sa le vezi acum. Merita sa fi fericita pentru sotul tau, el merita un zambet din partea ta nu numai tristete si suferinta. Te rog, uitate-te in jurul tau, incearca sa vezi si sa te bucuri de lucrurile minunate care ne inconjoara, o floare, un rasarit de soare, etc. Si apoi ai sa vezi ca va veni si bebe. Gaseste in tine puterea de a merge mai departe. Sper din suflet ca nu te-am intristat si mai tare, dar eu asa incerc sa procedez pentru ca vezi si la mine se lasa asteptat bb.

Catty eu cred ca ar trebui sa mergi la un medic. Mi-ar place sa cred ca starea ta de rau e de la bb, dar e cam devreme zic eu. Hai fa-ti un drum la medic si vezi de la ce e.

Musettepink ai fost la Dr?

Cristina Ana am vazut noile poze, vai ce scumpit e Andreiut. Si tu esti tare frumusica, se vede pe fata ta ca esti fericita. Ma bucur tare mult ca esti bine si nu te mai doare nimic.

Laura Ioana ce ma bucur pentru puiutul tau. Acum poti sa te linistesti, are toate degetelele, e jucaus. Ma bucur foarte tare pentru tine.

Fetelor va pup pe toate, voi intra mai tarziu ca acum incep munca si am o zi tare plina.

Cristina

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Buna dimineata dragele mele ! Imi cer scuze daca ieri m-ati vazut online si nu am scris nimic, intrasem sa vad ce ati scris, de pe telefonul sotului, ca nu ma puteam abtine (am devenit dependenta rau de tot de forumul asta minunat si de voi), dar am avut ceva probleme cu curentul si am alergat toata ziua sa rezolv.Acum am ceva plati de facut, dar promit cand vin acasa, ca va scriu ce am patit si va scriu si la fiecare.Va pe toate si aveti grija de voi.



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
Poze
Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Cristy am scris putin mai sus de dr!

L5845 fugi si fa platile si te asteptam!

Fetelor va multumesc mult ca v-ati gandit la mine ce fac la dr!Sunteti niste dragute ca intotdeauna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

Neata! Va scriu repede, ca pe la mine e un pic de furtuna si scot netul, deja am 2 calculatoare traznite la activ asa ca suflu si-n iaurt. toate fetele, aveti grija de voi!!!



Spiridusha:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Michelle,

Acum sunt cu copiii in training dar am gasit o mica portita sa iti scriu. Imi pare rau ca au venit acei nepoftiti. Ma gandesc la tine si oftez de cand am citit azidimineata mesajele tale. Sper foarte tare ca ai sa o asculti pe Mav care a actionat cu o precizie chirurgicala pe tristetea ta. Trebuie sa lupti sa nu te lasi calcata in picioare de uratii astia si mai ales sa gandesti pozitiv. Ca daca gandesti negativ exista pericolul sa incepi sa te si comporti fara sa iti dai seama (sa te sabotezi singura) intr-un fel care sa se potriveasca cu gandurile negative. Imi imaginez cat de greu trebuie sa iti fie. Te strang in brate si te rog mult sa fii tare.


:) Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

michelle imi pare rau ca au venit uratzii.am intrat special aici pentru tine, ca sa incerc sa te incurajez.stiu ca este greu, dar incearca sa te detasezi putin.noi gresim foarte mult ca ne canalizam toata energia, actiunile si gandul numai asupra telului de a avea un copil.stiu ca este greu sa te detasezi, dar cauta sa faci altceva care-ti place, gandeste-te care erau lucrurile care te faceau sa te simti bine inainte, care te faceau fericita.
eu acum sunt foarte suparata si nu mai am putere sa scriu.sorei mele i-au gasit cateva chisturi osoase si urmeaza sa faca biopsie sa vada ce e cu ele.de cand am aflat nu mai sunt buna de nimic.am tot timpul un gol in stomac, nu mai am pofta de mancare, nu-mi mai trebuie nimic.l-am rugat pe Doamne Doamne sa fie ea bine, cu pretul de a nu mai avea eu niciodata un copil.as face orice numai sa fie bine.acum ii multumesc lui Dumnezeu pentru ce am si spun ca cel mai importnat este sa fim noi sanatosi.imi doresc din tot sufletul meu sa apara un bebe in viata noastra, dar cred ca el va aparea atunci cand Cel De Sus crede ca este momentul si nu atunci cand il programam noi.nu stiu cate de coerenta am fost, dar sunt foarte suparata si nu-mi pot pune ordine in ganduri si-n idei.
toate fetele si va citesc de cateva ori pe zi.cand o sa-mi mai treaca starea asta o sa revin in forta aici.

Cristina in asteptarea mormolocului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Mcrissa imi pare rau ca treci prin asa ceva!O sa fie bine!Sunt sigura!Ai grija de tine!

Lulu cine este dr de care povestesti?Mai rar asa dr sa te incurajeze!Bravo lui!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

buna fete dragi!
Va multumesc pt mesajele voastre.am vazut ca multe credeti ca eu stau numai in casa si numai la copii ma gandesc dar nu e deloc asa,am activitati pana peste cap ca abia imi ajunge ziua!Nu sunt neagtivista ci doar realista ,nu vreau sa sper intr-o minunde din nou degeaba.Cand mi s-a spus ca fetita e bolnava cat am sperat eu ca va fii bine?cat m-am incarcat asa cum am putut cu enregie pozitiva si pana in ultima clipa am sperat...degeaba...In unele situatii trebuie sa ramanem realisti nu sa ne mai facem sperante degeaba...





Mergi la inceput