Durerea unei pierderi de sarcina (34)

Durerea unei pierderi de sarcina (34) | Autor: Pepsi

Link direct la acest mesaj

O data o femeie si-a pierdut pruncul nenascut la doar cateva luni de sarcina,avea o mare credinta in D-zeu si dupa acest eveniment neplacut mereu plangea si Il intreba in rugaciuni pe D-zeu, de ce a permis sa i se intample asa ceva?....Dar intr-o noapte femeia a visat ca era in cer printre un grup de copilasi si aveau fiecare in manuta cate o lumanare aprinsa...iar unul statea intr-un colt si plangea....acel copil a atras-o fff mult...ca un magnet....era ceva special in el ...s-a apropiat de copil si l-a intrebat de ce plange? Iar copilasul i-a raspuns: plang pt ca tu esti mamica mea si de cate ori tu plangi mie mi se stinge lumanarea si nu pot sa ma alatur celorlalti copii; te rog mamica nu mai plange, nu-ti dai seama ca lacrimile tale imi sting lumanarile..?...Visul i s-a parut atat de real incat din acea zi femeia nu a mai varsat o lacrima! Si mereu ii aparea in vis un copilas care mereu radea si era fericit!



Acest capitol este dedicat din tot sufletul nostru cu cea mai mare dragosteee pentru trei mamici minunate Pepsi , Cristina 26 , Cristina- Ana!!
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">S-a nascut Davidutzu!!
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">S-a nascut Ingrid-Ecaterina!!!!!
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">S-a nascut Andrei-Eric!!

www.desprecopii.com/info.asp?id=891" target="_blank">Durerea unei pierderi de sarcina - articol
www.desprecopii.com/info.asp?id=1134" target="_blank">Pierderea de sarcina se poate preveni? - articol
www.desprecopii.com/info.asp?ID=1041" target="_blank"> Sarcina extrauterina - articol
www.desprecopii.com/info.asp?id=497" target="_blank">Pierderea spontana a sarcinii - articol
www.desprecopii.com/info.asp?ID=356" target="_blank">Cauzele malformatiilor fetale - articol
www.desprecopii.com/info.asp?ID=33" target="_blank">Avortul spontan - articol


(1) (2) (3) (4) (5) (6) (7)(8)(9) (10) (11) (12) (13) (14) (15) (16) 17) (18) (19) (20) (21) (22) (23)(24) (25) (26) (27) (28) (29) (30)(31)(32)(33)

album foto

propuneri ptr noul titlu al subiectului :
1.Aspirante/gravidute dupa pierderea unui bebe
2.Mamici care au pierdut un bebe
3.Viata dupa pierderea unui copil

Fetele care vor sa fie pe lista trebuie sa ceara ele va rog, ca nu toata lumea vrea sa fie pe lista, de aceea e pus cine doreste!Merci




Mamici:

Ileana_marius
40s, 13.04.2006, vasa praevia; acum de Mario Luca , 27-04-2007


Laliq
38s, 8.07.2004, lichid amniotic absent; acum de Matei


Msemcu
37s, 18.04.2006, nod de cordon; acum de Petra, Maia si Mara, 13.05.2007


Cristina26
24.11.2005 Paul, plecat la ingerasi in 04 iulie 2006; acum de Ingrid Ecaterina, 02.07.2007


Pepsi
12s, 13.07.2006,sarcina oprita din evolutie; acum de David, 22.06.2007 si Dominic, 17.05.2004


Tanima_i2002
8s, posibil IR-uri crescute; acum de Rares, 15.10.2006


Estecri
9s, motiv necunoscut; acum de Mihnea Ionut,13.07.2007


Arthurana
6s, MTFHR; acum de Jacob, 26.04.2007


Cristina_ana
37s, 13.06.2006, motiv necunoscut; acum de Andrei Eric, 26.07.2007


Mav
6s, 09.01.2007 avort spontan; 8s, 15.06.2007, sarcina oprita din evolutie; de Sebi, 4.02.2004


Irda
6s,09.12.2006, sarcina oprita din evolutie, motiv necunoscut; 9.5s sarcina oprita din evolutie, 6.06.2007; de Daria, 13.07.2005


Della
19s, 02.05.2006, motiv necunoscut, 2007 ; de Roberta, 16.01.1995 si de Richie, 16.01.2002


Ladymina77
9s, avort spontan, 07.11.2006; de Bogdan, 28.05.1999


Cata14
8s, avort spontan, 2.08.2007; de Erik, 17.09.2006


Hair
31s, ?, membrane rupte, un de 2,5 luni plecat la ingerasi; de de 8 anisori si de 6 anisori


Lia_B
35s, 28-07-2006, membrane rupte, medici incompetenti; de Miruna Ioana 21 august 2007





Gravidute:

Laura Ioana
41s, 30.03.2006, tripla circulara de cordon; acum 19+ de


Jojo_miha
37s, 30.10.2006,preeclampsie,un ingeras pe nume Amalia Nicoleta; acum de Theodora Natalya (DPN - 16.10.2007).


Joahnna
12s, 29.09.2006; acum de (DPN - 8.10.2007)


Teo2rina
5s, motiv necunoscut, 21.03.2007; acum de (DPN - 25.02.2008)


Bibyrox
4s, avort spontan,januarie 2007; acum 20s de


Irlandeza
6s, avort spontan, 1.02.2006; 9s, 26-02-2007, sac gol fara embrion ; acum 18s de


Vivela
8s, 13.09.2006, sarcina oprita in evolutie; acum de (DPN - 28.08.2007)


NanaMotoc de Razvan Andrei (DPN-17.09.2007)


stancutza
octombrie 2006, avort spontan,



Aspirante:

IreneCAM
38s, transpozitia vaselor mari, 05.02.2007 ,


Lariana
35s, multiple malformatii,


Chantal
33s,07.08.2006, boala membranelor hialine,medici incompetenti ,


Sicuta13
28s, 13.03.2006, motiv necunoscut, un ingeras pe numa Alesia ,


Blueeyes2003
26s, 08.03.2006, preeclampsie severa ,


Michelle81
24s, 26.10.2006 un ingeras mult iubit Katharina ,


Oana_oana26
20s, sarcina gemelara,o fetita Corina si un baietel George, incompetenta medic lipsa cerclaj,


Ella
19s, 10.07.2006, col deschis,


Cristy74
19s, 11.01.2007, rubeola,un ingeras pe nume Stefan ,


Alé
8s, 11.04.2007, membrane rupte ,


Liana30
11s,avort spontan,mai'95; 22s,motiv necunoscut, 13 martie'01; 16s,gemeni,unul oprit din evolutie, 27 aprilie'07


Mcrissa
15s, 30.11.2006,sarcina oprita din evolutie.


Gaby77
12s,19.08.2006,sarcina oprita din evolutie,


Mi_a
11s, 23.11.2003, sarcina oprita din evolutie,


Apollo
10s, SEU,


Alinushca
9s, 20.06.2007, sarcina oprita din evolutie,


Nushulica
9s, avort spontan,


Andreea16
9s, 28.12.2005, motiv necunoscut,


Madlen
8s,sarcina oprita din evolutie, motiv necunoscut, 12.06.2006


Bubulina1
8s, 19.07.2006, sarcina oprita din evolutie ,


C.myry
8s, 05.06.2007,sarcina oprita din evolutie,suspecta sarcina molara,


Lidushka
7s, 7.02.2007, motiv necunoscut ,


Mihaela Amalia
7s, 03.03.2007, SEU ,


Nadia1976
6s, 07.07.2006, SEU,


Catty
6s,


Danangie
11s, avort spontan, 4.05.2007,


Musettepink
8s, 21.06.2007, avort spontan;


Irinabobe
11s, sarcina gemelara oprita din evolutie, martie 2007; avort menstrual, iunie 2007;


Idaira
8.5s, 23.04.2006; avort menstrual, motive necunoscute, martie.2007


L5845


Baby_r7
19s, sarcina gemelara, o fetita Bianca si un baietel Andrei, sarcina oprita din evolutie, 13.02.2006; 8s, sarcina oprita din evolutie, 26.05.2007


Dan_ny
11s, sac gol fara embrion, 7.05.2007



Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Cristina Ana, Liana, c.myry, Michelle, Pepsi, dany, baby7_r, cristina 26 si toate celelalte fete, va .
Pepsi, bine ar fi sa pot ramane gravida cum zici tu dar eu luna asta am sangerat cate putin in fiecare zi. La inceput am crezut ca e o dereglare dar se pare ca e ceva mai serios. Astept sa-mi vina cm si merg la medic, sa vad ce rau ma mai paste, ca bine sunt sigura ca nu e cu mine. Dau din rau in mai rau, zici ca m-a blestemat cineva. Sunt la pamant cu psihicul.
Liana, cum adica la unguri ai programarea prin noiembrie?! Asa tarziu?
Baby7_r, te inteleg perfect in legatura cu pauza pentru ca si eu am facut una si cred ca o sa iau iarasi. Mamei tale ii doresc multa putere si sanatate. Vezi, nici eu nu pot sa raman gravida si se pare ca ma imbolnavesc pe zi ce trece tot mai rau. Sa nu te superi ca iti spun dar te-ai gandit la adoptie? Eu imi doresc sa adopt macar un copil pentru ca anii trec, si eu simt ca nu mai pot ramane gravida si nu vreau sa imbatranesc singura. Problema mai e cu sotul sa-l conving...


Va rog sa ma iertati fetelor dar de vreo saptamana de cind iarasi scriu si citesc aici am facut o criza de depresie, iarasi am intrat in disperare, mi-am stresat sotul, am cazut si mai rau decat am fost inainte de a intra, ceea ce nu am mai facut cat am lipsit. Se pare ca daca tot citesc vorbindu-se de copii, ramas gravida, reusit, nereusit, etc, ajunge sa ma obsedeze si-mi face numai rau. Va rog sa ma iertati dar daca continui asa nu mai am mult pana la spitalul de nebuni. Nu stiu cand o sa fiu pregatita sa mai intru aici dar acum chiar ma termina psihic. Sper ca ma intelegeti si nu va suparati pe mine. Trebuie sa fac orice altceva numai sa ma gandesc cat mai putin la copii. Imi cer scuze dar chiar nu mai rezist.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

alinushca, eu, am ramas dupa 2 cicluri dar am o prietena care a ramas dupa primul si are o fetita de 1 an!daca te simti ok, da-i inainte ca am vazut ca unele care nu au avut probelem de ramas gravi, acuma nu mai ramin asa usor, asa ca daca esti pregatita da-i inainte, nu te mai gindi, si eu daca ma gindeam mult asteptam 6 luni!nu vei fi niciodata pregatita, si-ti va fi frica toata sarcina pina il tii sanatos in brate, si apoi....incep alte frici ptr ei!dar viata va fi minunata

liana, multam de urari, ta pup si eu, incercai sa te bag pe mesenger da banuiesc ca ai alt user.....

musettepink, da cine stie ce-o iesi, si daca nu fac al 4-lea?tu, cum esti?

michelle, sint o frumoasa sexi care a mai pus 4 kg pe ea , dar nu ma apuc de slabit pina alaptez exclusiv ca bebe are nevoie de lapte bun, apoi am timp! da macar am haine noi! vai ieri la spital cind am fost cu baietii, m-am parcat si trebuia sa mut masina apoi, am platit tot, si am ajuns cu 5 minute in intirziere, si nenorocitii mi-au dat amenda 150$ e enorm......cit un carucior, sau altceva ptr copii.....si stiu imbecilii ca acolo e spitalul si nu au cum oamenii sa fuga cind vor ei, mai ales ca era o furtuna.....am ajuns inapoi la medic uda pina la piele, le era mila de mine, dar l-am injurat pe ala sa nu aibe zile sa duca!lasa ca voi fi eu aici sa-ti alung fricile!

irina, este ca o periuta acuma chelu(asa-i zice dominic). presteaza bine sa culegi roadele apoi, te inteleg ca esti obosita

irene, eu, abia astept sa faci testul!(si eu am avut pete cu david)

jojo, asa e si sotul imi zice ca sint frumoasa, dar nu prea il cred eu....merci de urare, sanatosi sa fim cu totii, pai cu goblenurile cos de cind eram mica, bunica m-a invatat

andreea_and, ma bucur ca ai gasit ce cautai printre noi!mult succes

lau, pai da dati inainte ca nu se stie de unde sare iepurele. asa e cu kg, si dupa dominic scapasem de aproape toate!

liana, eu ma innoiesc de haine tu da mobila!pai sa te programeze aia odata

laura, vreau vesti!

baby, pai vezi ca acu am avut timp sa citesc mai bine masajul! da nu te iau eu de urechi! cum sa nu ramii gravida, pai fa tratamentul daca aia trebuie, vei ramine, ai ramas vei mai ramine sigur! sa nu mai scri! pai nu e rindul meu sa dau in tine cu sutul in fund?!ia nu mai vorbi prostii!sanatate la maxim ptr mamica ta!of, isi va vedea nepotii chit ca-i adopti!hei nu-ti mai cere atita scuze mai, pai sintem aici ptr tine, ptr cine are nevoie!hai faci bine si te ridici, iti stergi lacrimile, capul sus spre soare sa vezi cum iti zimbeste!te string tare in brate si arunc in tine cu ceva optimism!e tinara mama ta, imi pare tare rau!

myry, multam de urari, asa e face bine sa te mai innoiesti!da, ii place la nebunie geanta lui cu Batman, iti doresc atunci sa fii si tu grasa din aceleasi motive ca si mine!

dany, bine ai revenit cu forte noi!

idaira, ce mai faci?

cristina26, eu, la inceput scriam mesajele ptr voi pe word si cind ma intrerupea bebe le salvam si continuam mai tirziu, pina reuseam sa le termin, ca sa nu le pierd! e bine ca te ajuta tatal tau!e bine ca nu ai facut depresie, si e super ca micuta e sanatoasa! eu, ma simt bine cu sanatatea, desi ieri dupa stres am singerat, ....nu stiu ce si cum si de ce!doar tocmai am fost la gine si zicea ca totule bine!copii sint bine, cresc , cu alaptatul nu mai am probleme!merci de la multi ani, sper ca ti-a placut prajitura!vazut pozele placut

ileana, chiar vorbeam de tine si de mari zilele astea! ce ma bucur ca ne mai scri! sa scrii mai des!superbe pozele, alea cu ochelarii de soare imi plac cel mai mult! e un dulce, felicitari proaspatului botezat!

mulutmesc fetelor ptr dominic!va pup pe toate

mirelush, asa e va avea o viata normala, nu va mai trebui sa ii tot explic la zile de nastere de ce el nu maninca tort!abia astept sa-i iau tot felu.....sa stii ca eu am visat trei fete blonde ca erau in poza cu bebei in brate!(una e laura)vom vedea cine sint celelalte doua!dar la cite blonde sint aici vor fi muult mai multe!

va pup tare pe toate, weekend placut, ma duc la construit cu dominic!

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

Dragelor, am facut testul, e foarte negativ...Dar eu sunt optimista, nu se stie ce imi rezerva lunile viitoare...Cand vine CM in fiecare luna ma incurajez singura: lasa, abia pot sa rezolv si cutare problema de sanatate, sa nu fie cazul sa merg prin spitale atunci...Sper totusi ca atunci cand o sa termin de rezolvat totul sa nu mai fie cazul sa astept prea mult pt bb:)

Va pup si va urez un weekend excelent!

Spiridusha:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

PEPSIII, viseaza-ma si pe mineeeee!De ce visez numai blonde??!!Eu sunt bruneta, deci data viitoare strecoara-ma si pe mine in poza, da??

CHANTAL, probabil ca nu mai citesti acum...daca tu simti ca e mai bine sa nu mai citesti, nu ai de ce sa-ti ceri scuze, stai linistita si fa ce e mai bine pentru tine.



Spiridusha:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_oana26 spune:

Fetelor, sunt tare suparata, am terminat folia de AC pe care am luat-o pt ca nu se mai oprea sangerarea si mi-au venit rushii, DAR, o data cu ei au reinceput si sanii sa curga si nu un pic ci asa, serios
M-am saturat, parca nu se mai termina calvarul astam sunt aproape 12 sapt de cand am pierdut gemanutii si sanii mei nu se mai opresc, cred ca imi iau campii pana la urma
Dr zice ca tre sa mai iau o luna AC , asa ca visul meu de a avea un bebic se tot amana si se tot amana si eu sunt varza si cu hormonii si cu tot
Cred ca o iau razna in ritmul asta, nimic nu-mi iese, of

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Flavia multumim mult pentru noul capitol, sa speram ca acesta va fi cu cat mai putina tristete si cat mai multe fete sa vada cele 2 liniute rosii, la testul de gravi. Ma bucur mult ca in sfarsit Dominiq este cu adevarat sanatos, sa dea DD sa ramana asa, pentru ca stiu ca ti-ai facut multe griji din cauza asta. tie si la puiutii tai!
Liana rezolvasi mama cu programarea?
Michelle ai cam tras chiulul azi, si de pe forum si de pe mess .Sper ca esti bine si sa ai un week-end placut.
Chantal draga, te cred si te inteleg ca vrei o pauza.Sa speram ca iti va face bine asta si ca te vei linisti din ce in ce mai mult.Te asteptam sa revii printre noi, cand te vei simti cu adevarat in stare, cu forte proaspete si mult optimism.
IreneCAM stii ca Laura-Ioana are o vorba, ca pana nu vin rushii mai e speranta, asa ca subscriu si iti tin pumnii in continuare.
oana imi pare rau ca te confrunti cu astfel de probleme, dar medicul cred ca stie mai bine ce e de facut. Cand mergi din nou ca sa vezi ce si cum? Tin pumnii sa fie bine, sa reveniti curand la "munca" pentru bb.
baby cum te mai simti? Te-ai mai linistit? Ma bucur daca am putut sa-ti fiu de folos aseara, sper ca pana la urma ai reusit sa te mai calmezi si sa adormi, ca stiu ca ai mult de lucru la servici...ce bine era daca mai puteai sta in concediu...dar, asta e. si te steptam cu vesti mai bune.
cristina26 dulce foc printesa ta, se vede ca a mai crescut, ce mai, incet, incet devine domnisoara, o sa vezi ca nici nu-ti dai seama cum trece timpul si fac coada baietii la poarta .
ileana taare frumos flacaul, ce trece timpul, deja are 4 luni...
musettepink aduc sa sperii rushii sa nu mai vina 9 luni de-acum in colo .
Mirela tin pumnii si tie,ca si pentru musette sa va rateze uratii si sa vina bb.
Teo cum mai merg pregatirile, mai aveti, mai aveti? Sa nu te obosesti prea tare, ca-l zdruncini pe bebe, da?
alinushca fac galerie sa sperii uratii si la tine, sa uite sa mai vina, bine?

Despre mine, nu am mare lucru de zis, mi-ati lipsit azi, dar vad ca nu prea a fost activitate pe aici, eu am avut ceva treburi de facut pe acasa, musafiri, cumparaturi si in rest, am ceva jena la sani de vreo saptamana, dar asa...foarte vag, asa ca nu ma gandesc la nimic, de asta nici nu am zis pana acum.Am reusit sa compun mailul pentru dr. de la Szeged, acum astept sa aiba sotul putin liber sa-l traducem si sa-l "bagam pe teava".
Va mult pe toate, sunteti niste fete extraordinare.


Poze nunta Timisoara

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Lau-Meli sa stii ca am sa ma apuc si cu uratii astea, sa ii speiu pt 9 luni vorba ta. Vreau sa vina ploaia cu langa langa....
Am o presimtire ca Michelle o sa fie curand asa ca draga Michelle pana creste burtica.
Va pupacesc dulce pe toate ca a trecut ora mea de culcare.
Noapte buna minunatelor!


Ingrid Ecaterina si mami

ingerasul meu Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Pepsi eu acum sunt cam speriata pt ca cred ca am racit la burta.Ma dor ovarele si m-am balonat toata.Deja am inceput sa-mi fac griji ca sunt racita,ca nu o sa mai pot sa fac copii si m-am stresat rau de tot.Toti doctorii la care am vrut sa merg sunt in concediu si nu stiu ce sa fac,imi e teama sa nu se agraveze ceva acolo jos.M-am saturat de atata stres,sunt femei care fac avorturi cu duiumul si nu am nimic si noi ne chinuim luna de luna,speram si cand vine cm-ul o luam de la capat.O sa incerc sa ajung la un dr sa vad daca intradevar am racit la burta.Ce mi-as dori sa fiu si eu una din blondele tale din vis......Te pup.
Irene imi pare rau pt testul negativ....Luna viitoare poate va fii cu noroc....ma bucur ca esti optimista,asa te vreau.te pup.
L5845 sper ca bata ta sa sperie uratii macar de luna viitoare pt luna asta am eu sentimentul ca nu a fost sa fie!Te pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Cristina26 ai o fetita foarte frumoasa!sa-ti traiasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Oana-oana26-of draga mea imi pare rau ca inca o luan trebuie sa iei AC,sunt aici alaturi de tine si nici nu ai sa simti cat de repede va trece inca o luna...Of si sanii nu ti se mai opresc nu stiu ce sa spun,mie mi s-au oprit ff repede,intreaba medicul,nu stiu ce sa zic,dar stiu cat de mult Te afecteaza...sper sa iti treaca odata iar cu luna de asteptare nu iti fa griji va trece foarte repede desi stiu cat e de greu sa trebuiasca sa astepti...
Chantal-imi pare rau ca nu te-am putut ajuta,ca simti ca mai mult rau iti face forumul,sper ca sa ne mai scrii cand te simti pregatita sa ne spui cum mai esti daca nu te rog scrie-mi email(mai ai dresa mea?)...Numai bine draga mea!
IreneCam-of imi pare rau ca testul a fost negativ,dar stii cum spunem noi"pana nu e rosu e speranta"!
Baby-r7-sper ca esti putin mai bine,din pacate asa este in prima zi de cm,dar luna viitoare nu vei mai fii asa caci nu va mai veni cm-ul!Sunt sigura ca mamicuta ta va fii bine si isi va vedea nepotii mari!
Pespi-multumim pentru noul capitol,sper sa ne aduca numai vesti bune!atat de mult ma bucur ca Dominik nu mai e alergic,vezi la tine intotdeauna se adevereste ceva din vis,ce frumos!"Ce face scumpul de David(frumos e!!)?tu cum te mai simti?
Cristina-ana-astept poze noi cu comoara ta.Sper ca acum nu mai ai dureri si te simti mai bine.Ce bine ca micutul e cuminte,de frumos era de asteptat la asa o mamica...
L5845-da am cam chiulit spre rusinea mea dar acum o perioada sunt putin cam ocupata desi mereu va citesc ,cand am 5 min intru pe forum si vad ce mai scrieti.Ma bucur ca ati compus scrisoarea la medic,sper sa obtii programare cat mai repede si sa te vad cu burtika mare!
Cristina26-ai o fetita tare scumpa,sunteti o familie foarte frumoasa!!Sper ca presimtirea ta sa se adevereasca si sa va dau vestea cea mare in curand!
Mirela-gata perioada fertila acum suntem in perioada de asteptare,nu mai avem mult.Deja sa deschis odiseea de mai iunie,acolo vom fi si noi sunt sigura!
Mcrissa-tu te apropii de perioada fertila deci odiseea de mai iunie ne asteapta,hai fuguta sa nu o pierdem!
Liana30-sper ca nu te chinuie prea mult la dentist.Ce mai faci,unde esti??
Musettepink--eu cred ca durerile de ovare si balonatul sunt de la altceva si nu pentru ca ai racit,cred ca la tine e cu ochisori deci astept sa confirmi ceea ce am spus.
Alinushca-imi pare rau ca ai dureri de cap dar bine faci ca nu iei pastile ca nu e bine...incearca sa te odihnesti putin,sa bei un capuccino sau o cafeluta si nu uita sa bei lichide cel putin 2 litri pe zi...
Danangie-imi este dor de tine!!!
Idaira-ce zi esti?Nu prea ne mai scriis,sper ca nu te-am suparat...te astept sa revii!
Irda-esti la mare?Ce face Daria?Sper ca esti bine!
Teo2rina-vezi sa nu te obosesti prea tare,sa nu se supere cel mic.cand ai urmatorul control?Mersi pentru sfaturile care mi le-ai dat.
Andreea16-cum te simti gravidutza?
Remaliss-nu ne-ai mai scris demult,sper din suflet ca esti bine ca esti plecata undeva la mare la soare si te relaxezi.astept vesti de la tine!
Irinabobe-unde esti?ocupata??Sper ca ne dai vestea cea mare in cateva zile si ne iei si pe noi cu tine la odisee!
Mav-ce mai faci?
Joahnna-mai ai atat de putin si iti vei tine fetita sanatoasa in brate!cum te mai simti?
Criyty74-cam lipsesti...esti bine?
andreea-and,cata14-stiu ca la inceput e greu pana va acomodati cu noi dar apoi o sa vedeti ca ve-ti scrie mai des...sper ca sunteti mai bine!Multa putere va doresc!
C.myry-am vrut sa zic ELEVIT,sper ca nu te-am indus in eroare...eu am luat folmit insa mi-a spus ca nu are atat de mult acid folic si mi-a recomandat elevit ca e mai bun,eu mi-am luat o cutie cu 100 de bucati ca sa am.

Fete minunate va pup pe toate.va las ca ma duc intr.-o ora la coafor putin sa ma tund si la manichiura sa ma fac frumoasa pe cand anunt vestea cea mare(oricum numai pe sot si pe voi va anunt in rest pe nimeni pana nu sunt in luna 7 circa).In septembrie e ziua sotului si imi doresc sa pot sa ii dau cel mai minunat cadou si anume un test pozitiv....ce mai visez si eu.
Cateodata imi imagimez cum ar fi sa vad cele doua liniute nici nu as stii cum sa reactionez,mi s-ar parea atat de ireal...of Doamne ajuta sa ajungem toate gravidutze si sa avem copilasi sanatosi!
Un sfarsit de saptamana minunat si aveti grija de voi!








Mergi la inceput