Durerea unei pierderi de sarcina (30)

Durerea unei pierderi de sarcina (30) | Autor: blueeyes2003

Link direct la acest mesaj


Acest capitol este dedicat din tot sufletul nostru cu cea mai mare dragosteee pentru doua mamici minunate Pepsi si Cristina 26
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">S-a nascut Davidutzu
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">S-a nascut Ingrid-Ecaterina!!!!!

www.desprecopii.com/info.asp?id=891" target="_blank">
Durerea unei pierderi de sarcina - articolwww.desprecopii.com/info.asp?id=1134" target="_blank">
Pierderea de sarcina se poate preveni? - articol

(1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11) (12) (13) (14)(15) (16) (17) (18) (19) (20) (21) (22) (23)
(24) (25) (26) (27) (28) (29)

album foto

propuneri ptr noul titlu al subiectului :
1.Aspirante/gravidute dupa pierderea unui bebe
2.Mamici care au pierdut un bebe
3.Viata dupa pierderea unui copil
---------------------------------------------------------------------
Fetele care vor sa fie pe lista trebuie sa ceara ele va rog, ca nu toata lumea vrea sa fie pe lista, de aceea e pus cine doreste!Merci

Laura Ioana
41s, 30.03.2006, tripla circulara de cordon,15+

Ileana_marius
40s, 13.04.2006, vasa praevia, 27-04-2007 Mario Luca

Laliq
38s, 8.07.2004, lichid amniotic absent, Matei

IreneCAM
38s, transpozitia vaselor mari, 05.02-2007,Vladut-un mititel jucaus

Cristiana_ana
37s, 13.06.2006, motiv necunoscut, 37+

Msemcu
37s, 18.04.2006, nod de cordon, 13-05-2007
Petra, Maia si Mara

Jojo_miha
37s, 30.10.2006,preeclampsie,un ingeras pe nume Amalia Nicoleta,26+

Cristina26
24 noiembrie 2005 Paul, plecat la ingerasi in 04 iulie 2006
acum de Ingrid Ecaterina 02.07.2007

Lariana
35s, multiple malformatii,

Lia B
35s, 28-07-2006, membrane rupte, medici incompetenti 9+

Chantal
33s,07.08.2006, boala membranelor hialine,medici incompetenti

Hair
31s, membrane rupte,?

Sicuta13
28s, 13.03.2006, motiv necunoscut, un ingeras pe numa Alesia

Blueeyes2003
26s, 08.03.2006, preeclampsie severa

Michelle81
24s, 26.10.2006 un ingeras mult iubit Katharina

oana oana26
20s, sarcina gemelara,o fetita Corina si un baietel George incompetenta medic lipsa cerclaj,

Ella
19s, 10.07.2006, col deschis,

Della
19s, 02.05.2006, motiv necunoscut, 2007

Cristy74
19s, 11.01.2007, rubeola,un ingeras pe nume Stefan

Αle
18s, 11.04.2007, membrane rupte

Mcrissa
15s, 30.11.2006,sarcina oprita din evolutie.
---------------------------------------------------------------------
Pepsi
12s, 13.07.2006,sarcina oprita in evolutie,
acum deDavid cel mai frumos bebe de 3990, 22.06.2007

Joahnna
12s, 29 septembrie 2006, 27+

Gaby77
12s, 19.08.2006, sarcina oprita din evolutie,

Mi_a
11s, 23.11.2003, sarcina oprita in evolutie

Apollo
10s, SEU,

Nushulica
9s, avort spontan,

Andreea16
9s, 28.12.2005, motiv necunoscut,

Estecri
9s, motiv necunoscut, acum 13.07.2007

Ladymina77
9s, avort spontan, 07.11.2006

Irlandeza
9s, 26-02-2007, sac gol fara embrion 15+

Bubulina
8s, 19.07.2006, sarcina oprita in evolutie

Vivela
8s, 13.09.2006, sarcina oprita in evolutie, 29+

Tanima_2002
8s, posibil IR-uri crescute, Rares

C.myry
8s, 05.06.2007,sarcina oprita in evolutie,suspecta sarcina molara

Lidushka
7s, 7.02.2007, motiv necunoscut

Mihaela Amalia
7s, SEU 03.03.2007

Jocelyn
6s,?, acum de Alise 15.07.2007

Nadia1976
6s, 7.07.2006, SEU

Arthurana
6s, MTFHR, 29 aprilie 2007

Irda,
6s,09 decembrie 2006, sarcina oprita din evolutie, motiv necunoscut

Catty
6s,

mav,
6s, avort spontan, 9 ianuarie 2007
8s, 15 iunie 2007,

Stancutza
5s,

Teo2rina,
5s, motiv necunoscut, 21.03.2007, 8+

Bibyrox
4s, avort spontan,januarie 2007

Liana30
11s,avort spontan,mai'95
22s,motiv necunoscut 13 martie'01
16s,gemeni,,unul oprit din evolutie 27 aprilie'07
_____________________________________________________________________
Nana
fosta aspiranta la titlu de mamica, acum 31+ Razvan Andrei


Fruntea sus, suflete curate si minunate ce sunteti! Va rasari soarele si pe strada noastra!

Va tin pumnii la toate, sarcini usoare, bebei sanatosi, si fetelor care asteapta sa fie gravi le tin pumnii

"Nimic nu-i imposibil!"

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

MIRELA multumim pentru noul capitol........as fi vrut sa deschid eu dar imi era frica , ca nu voi reusi. Nu am mai deschis niciodata pana acum. Sa dea Domnul sa ne ajute!!








POZELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dan_ny spune:

blueeyes

_
priveste mereu lumina soarelui si nu vei mai vedea umbrele- helen keller

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.myry spune:

danangie – merci de raspuns. Iti doresc un week-end placut si sa fie cu noroc.

Teo2rina – merci. Deocamdata sint la 31 zi dupa.

alinushca – dr. meu e dl. Tutunaru. Inca nu am primit rezultatele de la biopsie, cred ca asa se cheama ce au prelevat de la chiuretaj. Poate luni, aflu daca e mola sau nu. Oricum el a zis ca era un sac embrionar gol si mai bine sa fac analizele asta, ca sa o luam din timp daca e mola. Nu mi-a zis in cit timp trebuie sa ajunga la 0. A zis - mai bine sa asteptam analiza de la laborator si apoi vorbim pe caz concret, sa nu ma ingrijoreze degeaba, cred eu. Oricum am vb cu el dupa fiecare analiza si a zis ca e bine. Sa repet analiza, asa ca fac BHCG din nou luni. Sa vedem cit e rezultatul.
Si nu am avut senzatii de greata. Drept sa spun nici cit eram insacinata nu am avut, doar de vreo 2 -3 ori, dar usor fara voma.

slimatei – ma rog sa fie bine si s a fiti sanatosi amindoi, tu si bebe. Nu face efort si fii calma ca nu ii face bine bebelusului daca esti ingrijorata. Si ai incredere, ca o sa fie bine.
Va pup pe toate si va doresc multa liniste si sanatate.

myry

myry

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

Multumim Mirela pentru noul capitol! Sa dea Dumnezeu sa aduca vesti bune pentru aspirante!

Spiridusha:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Este prima data cand deschid un capitol nou aici si sper din suflet sa fie plin numai de vesti bune!
Cristy si Myry v-a trecut pe listuta asa cum ati cerut.Mi-ar fi placut sa va trec pe o altfel de listuta,dar cu siguramnta va veni si vremea aceea.
Dana nu am stiut ca vrei sa deschizi tu dar lasa ca data viitoare tu urmezi.
slimatei imi inchipui cat esti de speriata dar incearca sa te linistesti,stai in pat si ia tratamentul.Incearc asa nu faci nici un fel de efort.Ma pt tine si puiul tau!
Irene te asteptam cat mai curand cu vesti bune.

Multi pentru toate fetele dragi!Week-end placut va doresc!




Mirela
Come on baby!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

IreneCAM nu dauuuu
alyx ma bucur ca a fost doar o greseala..stai linistita ca se vor rezolva ai sa vezi..te pupp..ca de nu inventam noi cevanu?
cristina_anama bucur ca mi'ati simtit lipsaasta e bineeeiar grasu eu e mai mult decat supere grasssss
Teo2rina tu stai in pat si dormi..ca te lasamte pupp
Mirelush, Lau-Meli ceva vesti?io tin pumnii stransi.
oana_oana26 multa baftaa!!
danangie io zic sa faci cum iti zice inimioara..ca io asa fac te pup si tin pumnii sa fie cu ochisori..asa e binee acum dupa..e chiar indicat,.aaa si apropo trimite'l pe sotul tau la grasu meu sa'i explice el cum sta treabaca el merge de cate ori e nevoie..doar ii zic haiiisi gataaa percuteaza..in plus sa stii ce e foarte imprtant sa o faca pt ca mie cel putin mi'a zis un dc ca e posibil ca grasu sa aibe ceva acolo si sa se prinda doar ca la o varsta de sa pierd sarcina..pt ca la mine deja e a 3 si toate destuyl de mari..dehh io nu stiu sa'ti explic in termeni medicali..io iti spun asa babeste..
sorceress nu ma lua mama...nu ma lua ca io's baba da's sexi
Laurica am vazut da te'am lasat in paceai vazut ca nu am zis nimik?stiam io ca ma iubesti si fara sa ma pupisa stii ca m'am gandit si io tot la 4mai stii?de ce nu si naturel?
dan_nyconcediu placut si sa va intoarceti cat mai multi de acolosi da voi avea grija..ete cum isi gaseste baba nasu
mcrissa acu's aici cu cu tot..tin pumnii luni.
c.myry bafta la Bhcg sa iasa zeroooo
Michelleee si tie un sfarsit de saptamana minunat..te puppp
slimateistiu ca nu suna bine dar si eu iti spun sa stai cumintica in pata fara nici un efort..si va fi bine ai sa vezi,,te pupp
Mirelush multumim de noul capitol sa fie numai si numai cu bucurii!!
Pepsi,cristina26 va pupacesc si asteptam pozeeeeeeeee



Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Nasica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

LIANA, esti mortala, mesajele tale asa ma binedispun si imi dau o stare de optimism...Aaaa, si io tot un grasssss am!!!!!!!De treaba rau grasi astia

Mey fetelor dragelor, n-am de lucru si imi vin idei...De ce numai "soatza" tre' sa faca analize preconceptie (vezi toxo, CMV si alte bucurii)? Dar daca sotul are o infectie ceva sau ia niste medicamente in perioada respectiva, asta nu conteaza?? Sotzu in afara de analizele la gigei, daca e necesar, si eventual cele genetice nu trebuie sa mai faca nici o investigatie? Voi ce stiti? Nu de alta, dar io am luat-o de tot razna...nu il mai las pe sotul meu sa fumeze, desi fuma f rar, si, mai nou, il "monitorizez" ce mananca, daca vine in contact cu substante toxice etc.

Lamuriti-ma si pe mine dc puteti, sa stiu dc mai terorizez omu'

Spiridusha:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dan_ny spune:

liana multumesc frumos, dar inca nu plec...abia peste o sapt.intru in concediu si peste doua plecam...asa ca inca nu scapati de mine, chiar daca ma inscriu eu mai rar la cuvant
va pup pe toate

_
priveste mereu lumina soarelui si nu vei mai vedea umbrele- helen keller

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Fetelor.... m-am controlat si am mucus ca gelatina. Ca albusul de ou.......si sotul nu-i acasa. Deci, cam pe la pranz nu aveam.......si acum seara surpriza. Si sotul e la munca de noapte.... Deci.... sa reluam....eu am avut dureri de ovare incepand de alaltaieri. Ieri dimineata la fel dureri de ovare....aseara am prestat ca sa fiu sigura ca nu ratez. Ieri mucusul era apos......spre seara s-a vazut si un firicel de mucus laptos...ceea ca ma facuse sa disper. Azi la fel doar apos. Acum seara surpriza: e albus de ou!! Oare daca maine pe la pranz , e pre tarziu? Oare inca tre' sa ovulez? Eu zic ca inca nu am ovulat, dat fiind ca a aparut mucusul specific. Eu zic ca in urmatoarele ore tre sa ovulez ,nu? Dar atunci de ce durerile de ovare ca si cum s-ar fi spart foliculul? Sau se pregatea sa se sparga? Mama ce curioasa sunt. Ce n-as da sa intru putin acolo sa vad care-i treaba!!
Voi ce ziceti??


LIANA si al meu e gras. Adica....are burta si solduri ca la picioare nu are pic de grasime sunt tari ca piatra. In leg cu chestia aia .....e rusinos tare! Vom vedea ce va fi in viitor.....Si da...fac cum imi zice inima. Sa ma ajute D-zeu!

MIRELA nu stiu daca am sa am curaj...ca nu am mai deschis niciodata un subiect si nu vreau sa gresesc ceva.








POZELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Bravo,Mirelush! Felicitari pt capitol si sa dea Dzeu sa fie cu noroc pt noi toate !!!!!!
Danangie nu te necaji...urmatorele 24-48 de ore sint decisive,si gandeste-te ca ai si un atu in plus,ai prestat ieri,asa ca poate supravietuieste vreunul .Bafta multa!
Si ma aflu cam tot pe-aici,un test de ovulatie facut azi arata pozitiv,incercam cu o zi da una nu,poate-poate o gasi vreunul mai puternic drumul...
Michelle tu ce mai spui?!
Si nu in ultimul rand FELICITARI DIN TOATA INIMA PT CRISTINA26 SI FLAVIA!!!!

Mergi la inceput