Durerea unei pierderi de sarcina (30)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

IDAIRA da, si eu ma consolez cu lucrul acesta ca sper sa supravietuiasca vreunul, sper sa fi reusit vreunul sa intre acolo unde trebuie . Si acum seara ma sageta ovarul stang......dar e ala unde am trompa infundata..








POZELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorceress spune:

Va pup, dragelor!

Eu ma tin de prostii. In sfirsit, nu am singerat 2 zile la rind, si pok, la plaja! Da' imi era dor.

Slimatei, stai cit mai mult in pat!

Irene, asa e viata! Si ei cind tre sa faca stim noi ce, sint in spume si se dau de ceasu' mortii. La noi "aparatura" e mai complicata. Sa dea Domnu sa nu fie probleme nici la unii nici la altii!

Danangie, e simbata seara la mine si-s cu hormonii cit casa, da eu in locul tau as lua o sticla de vin rosu, precum Ana a lu' Manole si i-as face o vizita la servici. Scurt, delicios si la obiect!

Liana, dau un pupic

Bafta multa si o duminica faina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

....Ce tratament iei? Eu iau gynipral, jumatate de pastiluta cam la 4 ore si am luat utrogestan 4/zi pana in saptamana 32. Dar asta este un tratament foarte puternic. Daca contractiile tale sunt mai mici, poti lua no-spa si supozitoare cu scobutil. Pe mine, in timpul contractiilor ma doare foarte tare in zona fibromului, probabil ca si la tine e acelasi lucru. Deci nu te speria, evita efortul, pune pe altcineva sa-ti faca curatenie si mancare, si o sa fie bine!!!
Va pup pe toate fetele!!!!
Cristina,



..nustiu daca stiti despre ce vb. e un med. de aici, se chiama:vasosuprina ilfi retard cu principiu activ: isossisuprina clorhidrat....si pt. dureri mi-a dat buscopandar si eu zic ca ar putea fi si de la fibrom,....ceea ce mi se pare ciudat e ca dr, nu s-a alarmat si zice ca e deajuns prima eco , dar eu zic: cu complicatiile astea nu ar fi tb sa fac mai des eco.?dar dr e f. linistit sau vrea sa ma fsaca pe mine sa stau linistita....?oricum nu am ce face tb sa ma las pe mana lui sau mai bine pe mana lui DoamneDoamne ..stie El ce face....
Va multumesc mult mult, fetelor sunteti niste dragute....e foarte placut sa stii ca ai pe cineva care sa te sustina

STEFANIA17Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine


foto cu burtici

nu am fost niciodata un manechin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

SLIMATEI dar asa de curiozitate.....de ce nu mergi la un alt doctor?Macar sa-ti faci o eco grafie la unul la particular. Nu cred ca nu este in Roma asa ceva, nu? incearca sa afli parerea unui alt medic. Macar sa fii tu mai linistita.


SORCERESS am citit mesajul abia acum dimineata. Dar chiar daca as fi vrut sa fac asa......nu aveam cum. El lucreaza in reanimare......deci....intre pacienti si soatza.......nu prea era loc.... Dar stii dimineata cand m-am trezit....ghici ce-am gasit pe masa din sufragerie?? Un buchet de flori!! al meu imi aducea flori destul de des.........dar de cateva luni nu mi-a mai adus. Nu stiu ce patzii!!


Dimineata mucus mai abindent.........doar ca nu e chiar trasparent. E asa putin albicios. Conteaza? Adica e naspa daca nu e absolut trasparent? Azi noapte am visat urat!!! Ca al meu se facuse politist.......ca era suparat ca m-am dus sa-l vizitez pe fratele meu si de asta vroia sa ne despartim.......si ca ma musca un pitbull de mana!!








POZELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Am citit acum pe net ca daca te musca un caine ( in vis) inseamna ca voi avea griji mari...si daca visezi politist e semn rau, voi avea neplaceri.....offff








POZELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Buna fetelor!
Astazi au venit uratzii! Nu vor deloc sa ma dezamgesca!

Mcrissa iti tin pumnii pentru maine sa vii cu II liniute!

Va pe toate!



Mirela
Come on baby!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

mai danutzooo stai ca'ti spune baba acu ce e cu visul taudeci vei avea grijii marii..nornal ca trebe sa vina un bebe in burtica si vor incepe grijile..mariiii,,foartee mariiisi nepalaceri?iti spune tot babavei avea normal la servici..ca doar nu toata lume intelege o femeie gravidoasaasa ca baga tu tare cand vine soatza sa vezi ca va fi bineeee!!!te pup si spor la prestat!!aa si in leg cu "rusinea",,pai mama al meu gras era tareee rusinos..da l'am luat de mana si i'am explicat ca trebuie sa faca daca isi doreste cu ardoare un bebe..si uite asa si'a bagat rusinea in pantaloni si am mers la probe...si slava domnului ca l'am dus peste tot..saracu a facut febra de cate probe a datcica dupa ce ca l;am dus peste tot aci in tara il mai dusei si pe la unguroaice
Irene noi 2 am facut toate analizele si hormonale.si toxo,CMV,chiar toate bucuriile..e foarte bine sa fie facute de ambii parteneri..mai ales ca's grasisi de treaba rauuu
sorceressufff ma speriai crezui ca iar dai..daca tie tii bine atunci fa prostii..ca si io am facut
dan_ny io iti zisai de pe acu ca sa nu uit
Idaira bafta la prestat..
slimatei
Michelle
Mirelush imi pare rau..haii capuu sus..si inainteeee

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Nasica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Auu ......mananc o felie de pepene de la frigider si ma dor dintii de mor..........deci....

LIANA tu ca de obicei reusesti mereu sa pui zambetul pe chipul oamenilor!! Esti fantastica in a vedea partea plina a paharului! Nici nu e de mirare: esti balanta! Ti-am mai zis: parca esti maicamea. Am sa ma linistesc cu visele, numai ca pitbulul ala ma musca asa tare de mana... parca era real. Cat despre chestia aia , daca in 3 luni de zile nu reusesc sa raman voi purta o discutie lunga cu al meu si sunt sigura ca va fi de acord . Dar poate pana atunci nu va mai fi nevoie.


MIRELA imi pare rau de rushii......incearca oricum sa tii capul sus si sa nu te descurajez..........


Am prestat pe la 13,00.....sper sa fie ok.







POZELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

LIANA, multam de raspuns. Deci il chinui in continuare!
MIRELA, imi pare rau ca n-a fost sa fie luna aceasta, tin pumnii sa va intorceti din concediu 3!

toate fetele!

Spiridusha:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

danutzooo e foarte binee..sa fie cu noroc!!!io sunt sigura ca nu va mai fi nevoie sa'si bage "rusinea"in pantaloniai sa vezi..iar cu muscatul????paiii mama normal ca te doareee..si te va dureaaa rauuu cand te vom lua toate in brate si te vom strange taree..tareee asa de fericireeee..ia sa vezi tu
Irene mai bine baga'l la chinuri din astea
alooo feteleee pe unde umblati muica?

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Nasica

Mergi la inceput