Durerea unei pierderi de sarcina (32)

Durerea unei pierderi de sarcina (32) | Autor: danangie

Link direct la acest mesaj

O data o femeie si-a pierdut pruncul nenascut la doar cateva luni de sarcina,avea o mare credinta in D-zeu si dupa acest eveniment neplacut mereu plangea si Il intreba in rugaciuni pe D-zeu, de ce a permis sa i se intample asa ceva?....Dar intr-o noapte femeia a visat ca era in cer printre un grup de copilasi si aveau fiecare in manuta cate o lumanare aprinsa...iar unul statea intr-un colt si plangea....acel copil a atras-o fff mult...ca un magnet....era ceva special in el ...s-a apropiat de copil si l-a intrebat de ce plange? Iar copilasul i-a raspuns: plang pt ca tu esti mamica mea si de cate ori tu plangi mie mi se stinge lumanarea si nu pot sa ma alatur celorlalti copii; te rog mamica nu mai plange, nu-ti dai seama ca lacrimile tale imi sting lumanarile..?...Visul i s-a parut atat de real incat din acea zi femeia nu a mai varsat o lacrima! Si mereu ii aparea in vis un copilas care mereu radea si era fericit!



Acest capitol este dedicat din tot sufletul nostru cu cea mai mare dragosteee pentru trei mamici minunate Pepsi , Cristina 26 , Cristina- Ana!!

www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">S-a nascut Davidutzu!!

www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">S-a nascut Ingrid-Ecaterina!!!!!

www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">S-a nascut Andrei-Eric!!



www.desprecopii.com/info.asp?id=891" target="_blank">Durerea unei pierderi de sarcina - articol

www.desprecopii.com/info.asp?id=1134" target="_blank">Pierderea de sarcina se poate preveni? - articol

www.desprecopii.com/info.asp?ID=1041" target="_blank"> Sarcina extrauterina - articol

www.desprecopii.com/info.asp?id=497" target="_blank">Pierderea spontana a sarcinii - articol

www.desprecopii.com/info.asp?ID=356" target="_blank">Cauzele malformatiilor fetale - articol

www.desprecopii.com/info.asp?ID=33" target="_blank">Avortul spontan - articol




(1) (2) (3) (4) (5) (6) (7)(8)(9) (10) (11) (12) (13) (14) (15) (16) 17) (18) (19) (20) (21) (22) (23)(24) (25) (26) (27) (28) (29) (30)(31)



album foto


propuneri ptr noul titlu al subiectului :
1.Aspirante/gravidute dupa pierderea unui bebe
2.Mamici care au pierdut un bebe
3.Viata dupa pierderea unui copil


Fetele care vor sa fie pe lista trebuie sa ceara ele va rog, ca nu toata lumea vrea sa fie pe lista, de aceea e pus cine doreste!Merci




Mamici:

Ileana_marius
40s, 13.04.2006, vasa praevia; acum de Mario Luca , 27-04-2007


Laliq
38s, 8.07.2004, lichid amniotic absent; acum de Matei


Msemcu
37s, 18.04.2006, nod de cordon; acum de Petra, Maia si Mara, 13.05.2007


Cristina26
24.11.2005 Paul, plecat la ingerasi in 04 iulie 2006; acum de Ingrid Ecaterina, 02.07.2007


Pepsi
12s, 13.07.2006,sarcina oprita din evolutie; acum de David, 22.06.2007 si Dominic, 17.05.2004


Tanima_i2002
8s, posibil IR-uri crescute; acum de Rares, 15.10.2006


Estecri
9s, motiv necunoscut; acum de Mihnea Ionut,13.07.2007


Arthurana
6s, MTFHR; acum de Jacob, 26.04.2007


Cristina_ana
37s, 13.06.2006, motiv necunoscut; acum de Andrei Eric, 26.07.2007


Mav
6s, 09.01.2007 avort spontan; 8s, 15.06.2007, sarcina oprita din evolutie; de Sebi, 4.02.2004


Irda
6s,09.12.2006, sarcina oprita din evolutie, motiv necunoscut; 9.5s sarcina oprita din evolutie, 6.06.2007; de Daria, 13.07.2005


Della
19s, 02.05.2006, motiv necunoscut, 2007 ; de Roberta, 16.01.1995 si de Richie, 16.01.2002


Ladymina77
9s, avort spontan, 07.11.2006; de Bogdan, 28.05.1999


Cata14
8s, avort spontan, 2.08.2006; de Erik, 17.09.2006









Gravidute:

Laura Ioana
41s, 30.03.2006, tripla circulara de cordon; acum 18+ de


Jojo_miha
37s, 30.10.2006,preeclampsie,un ingeras pe nume Amalia Nicoleta; acum de Theodora Natalya (DPN - 16.10.2007).


Lia_B
35s, 28-07-2006, membrane rupte, medici incompetenti; acum de (DPN - 4.09.2007)


Joahnna
12s, 29.09.2006; acum de (DPN - 8.10.2007)


Teo2rina
5s, motiv necunoscut, 21.03.2007; acum de (DPN - 25.02.2008)


Bibyrox
4s, avort spontan,januarie 2007; acum 20s de


Irlandeza
6s, avort spontan, 1.02.2006; 9s, 26-02-2007, sac gol fara embrion ; acum 18s de


Vivela
8s, 13.09.2006, sarcina oprita in evolutie; acum de (DPN - 28.08.2007)


NanaMotoc de Razvan Andrei (DPN-17.09.2007)








Aspirante:

IreneCAM
38s, transpozitia vaselor mari, 05.02.2007 ,


Lariana
35s, multiple malformatii,


Chantal
33s,07.08.2006, boala membranelor hialine,medici incompetenti ,


Hair
31s, ?, membrane rupte,


Sicuta13
28s, 13.03.2006, motiv necunoscut, un ingeras pe numa Alesia ,


Blueeyes2003
26s, 08.03.2006, preeclampsie severa ,


Michelle81
24s, 26.10.2006 un ingeras mult iubit Katharina ,


Oana_oana26
20s, sarcina gemelara,o fetita Corina si un baietel George, incompetenta medic lipsa cerclaj,


Ella
19s, 10.07.2006, col deschis,


Cristy74
19s, 11.01.2007, rubeola,un ingeras pe nume Stefan ,


Alé
8s, 11.04.2007, membrane rupte ,


Liana30
11s,avort spontan,mai'95; 22s,motiv necunoscut, 13 martie'01; 16s,gemeni,unul oprit din evolutie, 27 aprilie'07


Mcrissa
15s, 30.11.2006,sarcina oprita din evolutie.


Gaby77
12s,19.08.2006,sarcina oprita din evolutie,


Mi_a
11s, 23.11.2003, sarcina oprita din evolutie,


Apollo
10s, SEU,


Alinushca
9s, 20.06.2007, sarcina oprita din evolutie,


Nushulica
9s, avort spontan,


Andreea16
9s, 28.12.2005, motiv necunoscut,


Madlen
8s,sarcina oprita din evolutie, motiv necunoscut, 12.06.2006


Bubulina1
8s, 19.07.2006, sarcina oprita din evolutie ,


C.myry
8s, 05.06.2007,sarcina oprita din evolutie,suspecta sarcina molara,


Lidushka
7s, 7.02.2007, motiv necunoscut ,


Mihaela Amalia
7s, 03.03.2007, SEU ,


Nadia1976
6s, 07.07.2006, SEU,


Catty
6s,


Danangie
11s, avort spontan, 4.05.2007,


Musettepink
8s, 21.06.2007, avort spontan;


Irinabobe
11s, sarcina gemelara oprita din evolutie, martie 2007; avort menstrual, iunie 2007;


Idaira
8.5s, 23.04.2006; avort menstrual, motive necunoscute, martie.2007


L5845


Baby_r7
19s, sarcina gemelara, o fetita Bianca si un baietel Andrei, sarcina oprita din evolutie, 13.02.2006; 8s, sarcina oprita din evolutie, 26.05.2007






Asteptam un semn de viata de la:

Stancutza
(5s)








POZELE MELE

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna ziua tuturor!

Sper ca acest capitol sa nu mai aduca alte dureri, sper ca acest capitol sa ne bucure cu alte vesti minunate, sper sa va aduca mult noroc
!!

Felicit noua mamica CRISTINA - ANA si pupici multi micutului Andrei - Eric!


Stiu ca acum arata urat inceputul. Eram la jumatatea refacerii cand computerul mi-a trimis o eroare si a stres tot!!![bang

Va rog sa aveti putina rabdare ca ma apuc din nou sa refac pagina.








POZELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madlen spune:

danangie, multumim pentru noul capitol! Vrem vesti minunate, nu mai vrem sa auzim de necazuri!
Te rog, completeaza si la mine: sarcina oprita in evolutie, 8s, motive necunoscute, 12.06.2006.
Michelle81,


www.sonia.as.ro" target="_blank">Ajut-o pe Sonia

You live only once, but if you live right, once it.s enough.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

danangie multumim pentru noul capitol!Sa auzim numai de bine!
Cand ai timp sa o treci pe Cristina la mamici iar pe Vivela la gravidutze pentru ca nu cred sa fi nascut inca.
Michelle iti tin pumnii,draga mea,poate te hotarasti sa faci totusi un test.Doamne ajuta sa fie pozitiv!

Fetelor va pe toate si va doresc un week-end cat mai placut!



Mirela
Come on baby!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_oana26 spune:

Michelle,
numar zilele cu tine pana la test,

Msemcu,
sa-ti traiasca puiutele si sa fii fericita, te-am asteptat pe Dc sa-ti spun ca toate asistentele de la Cuza Voda mi-au povestit de tine si mi te-au dat exemplu cat am stat acolo. Te admir pt tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea16 spune:

CRISTINA ANA, FELICITARI!!!!!!!!!!!!!!! AM LIPSIT TOCAMI IERI SI NU AM PUTUT ASISTA "IN DIRECT" LA NASTEREA MICUTULUI ANDREI. SA FIE SANATOS,NOROCOS, SA AIBA O VIATA MINUNATA SI SA VA BUCURATI DE EL!



Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Gata. Am terminat modificarile. Sper ca a iesit cum trebuie pagina. Daca am uitat ceva sau pe cineva va rog sa-mi dati un PM. Ca sa nu omit mesajul daca il scrieti direct pe subiect. Pe urma, nu am reusit sa gasesc informatii despre TANIMA . Daca stiti cumva apelati-ma. Pe urma, fetele care stiu deja ce au in burtik, si bineinteles daca doresc, astept un PM cu culoarea caruciorului : sau . Am vazut in capitolul trecut ca in dreptul unor aspirante era pusa icoana . Nu inteleg la cine trebuie sa pun aceasta icoana. Daca o vreti in dreptul nick-ului vostru astept PM. Scuzati-ma, dar nu stiam cui tre' sa o pun si asa am ales numai albinutza.

MSEMCU ce bine ca ai scris. Stii sunt asa de curioasa sa-ti vad comorile!!! Bine ca sunteti toate sanatoase. Deci, iti dau bataie de cap strengaritele? Cand ai timp, mai scrie-ne detalii: cresc, mananca bine, noaptea sunt plangacioase?Tare ma bucur pentru tine!! numai bine








POZELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

dana, multumim ptr noul capitol, merci ca ai tinut cont de cererea mea si a lui mav de a lasa lista sa o vedem la fiecare mesaj, daca tot se fac modificari mam gindit ca e bine poate sa le trecem la mamici si pe celelalte fete care au copilasi deja, ar putea fi un indiciu important ptr cele care nu au deloc, sa vada ca se poate, te pot ajuta eu sati spun, daca ai nevoie cine mai e mamica.si cum spunea mirelush, vivela inca nu a nascut(am spus si lui ale) si bineinteles cristinuta noastra a nascut! cum merge motocicleta?

remaliss, nu ai voie sa fii deprimata, fuga departe de butoi, ca doar l-a ascund liana, cum de lai gasit?nu te mai gindi la ce e rau, e normal sa te doara burta, ca doar se pregateste uterul acolo, si pe mine m-a durut tare in sarcina cu dominic in primele luni, si a fost bine!trebuie sa gindesti pozitiv!e bine a sarcina evolueaza, deci nu ai de ce sa te stresezi!lasa-l in colo de servici, nu te mai enerva ptr altii, nu se merita! si eu cind am pierdut sarcina, ma stresasem f tare la servici!

myry, si la mine dupa chiuretaj am avut un ciclu tare ciudat, fata de cum era de obicei!e super ca te simti bine! nu ma mai lauda ca mi se urca la cap.....

michelle, ma bucur tare mult ca au iesit bine rezultatele, nici nu se putea altfel, si eu am avut probleme cu hormonii tiroidieni, dar pina la urma am mai facut teste si a iesit bine!mai erau fete care aveau probleme, cred ca lau, daca nu ma insel!prietena mea, nasa lui david, a fost operata de tiroida, e pe hormoni, si a ramas gravida din prima, are o fetita minunata de 1 an!cind faci test, in 3 trebuie sa-ti vina nu?am fost si eu la medic, cu piticii si cu mine, deci, david e un grasun de 4.800kg, ultima data era stricat cintarul, sau tanti aia l-a cintarit prost, deci a luat 800 g intr-o luna ceea ce e super!dominic cu tratamentul la putulica nu mai are nevoie de operatie deci e super bine si ptr el, sa vedem acuma la eco daca au ceva rinichii lui. si acuma cu mine, se pare ca au gasit problema, adica sper, cica as face sindromul lui raynaud sau vasospasm, pleaca singele din mamelon si se albesc si aia imi cauzeaza durerile astea mari insuportabile, in plus ziceau ca-l si pozitionam pe bebe gresit, asa ca mi-au mai aratat ce si cum, m-am mai practicat si e putin mai bine, sa vad acuma daca merge, calciu, vit B6 si magneziu, si daca nu merge imi vor da nifedipina. se pare ca se declaneaza fenomenul asta numa cind alaptez la mine, unii il au tot timpul, eu, nu-l am in mod normal! frigul imi face tare rau, singurul loc unde ma simt bine este sub dus, nu mai suport nici hainele pe mine.....dar sint increzatoare in tratament, macar bine ca nu e candida, cel putin asa mi-au spus, ca nu cred ca e asta dupa simptome, sa vedem daca da roade tratamentul!lasa cind am timp iti voi scrie pe mail de ce prostii mai fac astia mici!incepe galeria de speriare a uratilor, sa nu mai vina 9 luni.....

laura, abia astept sa mergi la eco, sa ne zici ce ai!e normal ca inca nu te inghesuie prea tare, in jur de 20s se va intimpla!asa e cu alaptatul, am mare vointa ziceau si medicii, ca durerile provocate de sindromul asta sint insuportabile si fara sa suga el....dar voi reusi, asa a fost si la dominic, m-am chinuit 2 luni si in a 3-a a fost bine!asa e laptele nostru e f bun sa-l punem pe sin, asa si fac!

mirelush, bine ai revenit!esti bronzata, vreau sa vad poze!

teo, ma bucur ca totul e bine, nu-i bai ca-i mai mare, si ai mei au fost de 4 kg amindoi! e normal sa nu mai ai inocenta primei sarcini, si eu mergeam la medic cu frica de fiecare data, mai ales ca e acelasi care mi-a dat vestile proaste!

joahnna, merci de aprecieri la poze, abia astept si eu sa vad poze cu fetita ta!

dany, vacanta placuta.

alinushca si oana, la mine anul 2006 a fost unul rau! in aprilie mi-a murit de cancer catelusul mult iubit Pepsi, in mai am ramas gravi in iulie am pierdut sarcina, dar apoi in septembrie am ramas cu david, si a fost bine, asa va fi si la voi, dupa suferinta va veni si soarele!

liana mi-e dor de tine!

mirabelac, multumim ca ai scris, felicitari ptr baietel!

jojo, sint de acord cu tine!dar incearca sa lasi stresul mai deoparte, in masura posibilului!

ma duc ca plinge piticul, revin dupa , va pup pe toate

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea16 spune:

Danangi, multumim pentru capitol, sa fie cu noroc pentru toate!

Mirela, bine ai revenit! Sper ca ati avut parte de un concediu frumos si ca ne vei da vestea cea buna cat de curand!

Michelle, numaram impreuna, eu sunt ziua 23 si de abia ma abtin sa nu fac un test. Acum ma gandesc ca nu vreau sa fac test decat daca intarzie, peste 3 ore imi vine sa fug la farmacie...Of, asteptarea asta ma termina, sper sa nu mi se naruie iar sperantele. Ma cam dor sanii (nu e mare semn, pentru ca ma dor si inainte de ciclu), sugurul semn care imi da un pic de gandit este ca ca fac pipi f des, mai ales noaptea, ma trezesc de 2,3 ori sa merg la baie. Ei, visez si eu....Ma bucur ca analizele au iesit bine, acum poate esti mai optimista, tin pumnii sa ne dai vestea cea buna!

Mari, sa-ti traiasca comorile, chiar ma intrebam ce mai faci. Te inteleg ca nu ai timp nici sa respiri, ma bucur ca sunteti bine, poate ne pui si noua cateva poze.

Cristina Ana, multumim ca te-ai gandit la noi si ca ne-ai scris chiar si din spital, multumim si sotului ca ti-a adus laptop-ul. De abia asteptam sa vedem poze cu micutul Andrei Eric!

Va pup pe toate fara exceptie!



Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

PEPSI ma bucur ca sunteti toti trei bine. Motocicleta nu prea merge, ca astia i-au scurs bateria nu stiu ce D-zeu i-au facut ca bateria nu mai avea acidul deloc. Vrem sa o vindem. Incercam sa o reparam putin si-o vindem. Pe Cristina am trecut-o la mamici, pe Vivela la fel, de altfel am si gasit informatii despre ea in cate saptamani e. Nu stiu sa fac "plusul". Nu stiu pe ce tasta sa apas ca sa-l pun. Si da, astept sa-mi spui tu datele pentru mamici, ca eu nu le stiu. Eu fac cum vreti voi. Am vrut sa deschid acest capitol ca tare mai vroiam sa deschid un nou capitol. Si cand eram la "mamici de noiembrie-decembrie" as fi vrut dar nu aveam curajul. Deci...cu cea mai mare placere modific lista.








POZELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea16 spune:

Flavia, ce ma bucur ca sunteti toti bine! Acum cred ca te-ai linistit si tu in privinta lui david, deci mananca si asimileaza bine. Sper ca tu sa te simti mai bine, doamne ajuta sa fie bun tratamentul, sa dea rezultate!

Andreea

Mergi la inceput