Praline belgiene 50

Praline belgiene 50 | Autor: ardeiash

Link direct la acest mesaj




www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57396&whichpage=1" target="_blank">1 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61811&whichpage=1" target="_blank">2 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64235&whichpage=1" target="_blank">3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71198&whichpage=1" target="_blank">4 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72830&whichpage=1" target="_blank">5 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74115" target="_blank">6 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75481&whichpage=1" target="_blank">7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 41 424344 4546 47 4849


Faceti cunostinta cu pralinele belgiene:


Anamana123 - Bruxelles - 18.03.1976/peste - mamik de Mariuk(11.03.2007)
Oanademunck - Bucuresti - 04.04.1978/berbec - psiholog - 'mamik' de catelusi pufosi Joke Chasing Butterflies si Guns and Roses van der Rommersheide pe scurt Whisky
Miri_mik - Baia Mare/Bruxelles - 29.04.1977/taur - profa de engleza/mamik de Bruno (28.02.2006), de Sacha(08.01.2008) si bebe jeremy (12.04.2010)
Simonette - Bucuresti/Bruxelles - 07.05.1974/taur, maseur + nevasta ideala - mamik de Luca(02.02.2006) si de Yannis-Cristian (13.02.2008), Nicholas Ellan
Alra - 30.05.1975 - mamik de Laura (06.02.2006)
prettysunshine - Iasi/Dendermonde - 11.06.1975; Cosmin 03.07.1997
Pisoi3 - Bruxelles, 27.06.1976/Rac-traducatoare - mamik de Mark (16.01.2006) si de motaneii frumosi Oscar (ianuarie 2001), César (iunie 2004) si Yodi (iunie 2006)
Nora - Bruxelles , 4.07/Rac - mamik de 2 baietei : Andrei(20.04.1999) si Victor (12.07.2001)
Danyelana - Buzau/Louvain la Neuve -23.07.1978 /leu - Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010
Dia_tm - 23.07.1977 Bruxelles -Krainem - mami de Adriana (14.02.2006)
prixi - Focsani/ Bruxelles, 16.08.1973, mamik fericit de Christian-Mihai (23.01.2010)
Morgane - Constanta/Brugge - 09.09.1967/fecioara - mamik de Bianca (27.05.1994)
Pralinele belgiene - 13.09.2005
Ninia - 19.09.1978 mamic fericit de Mathias ( 15.03.2006) si Elena ( 28.08.2009)
Scumpi - Bucuresti / Antwerpen - 27.09.1982/balanta - mamik de Sebastian(29.07.2008)
Melinav - 29.09 - Bucuresti/Bruxelles - mamik de Andrei(02.01.2001)
Carmita_baby - Bucuresti/Antwerpen - 8.10.1980/balanta - 'mamik' de Lorena si motanik Mello
Emanouela- Iasi -Bruxelles,11.10.1974, mamica de Drius Mihail, nascut 26.08.2009
Ardeiash - 21.10.1967 - Constanta / Bruxelles - mamik de Andru
carmenstefi - Piatra Neamt 04.11.1974 , mamica de stefi:30.10.2005
Bepii - Mangalia / Mechelen - 7.11.1960/scorpion - secretara - mamik de Denis(27.09.1980)
+ 1 motanel
MadyG - Constanta / Bruxelles - 8.11.1978. profa de engleza - mamik de Marie-Dominique(09.10.2007)
Mihaela1171 - Bucuresti/Kampenhout, 28.11.1971/Sagetator, economist...rontaitor de cifre; mamik d-ra Monica(18.03.2000)
Ror - Bucuresti/ Antwerp - 13.12.1969/Sagetator - economist - mamica fericita de Jasmine - 16.02.2011
NinaM - Bucuresti / Bruxelles - 29.12.1976, mamik de 2 teroristi mici Alex(22.12.2002)si Reina(18.08.2005)
Antoanela23 - mamik de Sonia(22.06.2007) si Victor (08.102005)
Veronica75 - Bruxelles - mamik de Alice - Dorotheea

si cu minipralinele:

Andrei 02/01/200, Melinav
Arthur 07/01/2010, Danyelana
Sacha 08/01/2008, Miri_mik
Mark 16/01/2006, Pisoi3
Christian Mihai 23/01/2010, Prixi
Luca 02/02/2006, Simonette
Laura 06/02/2006, Alra
Yannis Cristian 13/02/2008, Simonette
Adriana 14/02/2006, Dia_tm
Lucas, 15/02/2011, prettysunshine
Jasmine, 16/02/2011, Ror
Bruno 28/02/2006, Miri_mik
Lorena 03/03/2010, Carmita
Mariuk 11/03/2007, Anamana123
Mathias 15/03/2006, Ninia
Monica 18/03/2000, Mihaela1171
Jeremy 12/04/2010, Miri_mik
Andrei 20/04/1999, Nora
Bianca 27/05/1994, Morgane
Sonia 22/06/2007, Antoanela23
Cosmin 03/07/1997, Prettysunshine
Victor 12/07/2001, Nora
Andru 18/07/1999, Ardeiash
Sebastian 29/07/2008, Scumpi
Reina 18/08/2005, NinaM
Darius Mihail 26/08/2009, Emanouela
Elena 28/08/2009, Ninia
Denis 27/09/1980, Bepii
Victor 08/10/2005, Antoanela23
Marie Dominique 09/10/2007, MadyG
Stefi 30/10/2005, Carmenstefi
Nicholas Ellan 14/12/2009, Simonette
Alex 22/12/2002, NinaM
Dorotheea, Veronica75




Link-uri importante :

Ambasada romaniei la bruxelles
www.brusselsairport.be/" target="_blank"> aeroportul brussel + www.charleroi-airport.com" target="_blank"> aeroportul charleroi
www.stib.be" target="_blank">transport in comun www.stib.irisnet.be/FR/31000F.htm" target="_blank"> plan metro brussel www.b-rail.be/nat/F/" target="_blank"> trenuri si rer-uri
www.agers.cfwb.be/citoyens/annuaires/fondam/index.asp " target="_blank"> scoli
www.mgbru.be/fichier.html" target="_blank">medici de familie brussel www.easyexpat.com/bruxelles_fr/sante_assurance-privee.htm" target="_blank">asigurare medicala
www.monarchie.be/fr/visit/greenhouse/index.html " target="_blank"> monarhia din belgia
romani in belgia www.mitropolia-paris.ro/?subject=parohii/index&Belgia#Gent%20-%20Aalst" target="_blank"> biserici ortodoxe in belgia
www.pagesdor.be/displayhome.ds jsessionid=E737A7710427BE29774CC61B960E3F0B " target="_blank"> pagini aurii belgia
www.viamichelin.fr/viamichelin/fra/htm/div/carte/Belgique-cartes" target="_blank"> harti, itinerare
www.viamichelin.fr/viamichelin/fra/htm/div/carte/Belgique-cartes" target="_blank"> meteo belgia
www.rombel.com/forums/viewtopic.php?f=2&t=6233&view=unread#p61417" target="_blank">ziare belgiene
www.idj.be:16080/gratos/ " target="_blank"> loisirs1 www.liensutiles.org/loisb.htm" target="_blank">loisirs2 www.opt.be/listes/brussel_evenements/NL/B/E/liste.html br / " target="_blank">loisirs3 www.atraxions.be/FR/Atraxions.asp?Lang=%22FR%22" target="_blank">atraxions www.trabel.com/brussel/brussels-nightlife.htm" target="_blank">loisirs4 www.quefaire.be" target="_blank"> loisirs5
Info despre cateva orase ale belgiei:

www.nekkerhal.be" target="_blank">mechelen www.tourismebelgique.com/villes_arts_belgique/anvers.htm" target="_blank">anvers, brugge, gent, louvain
ce puteti vizita in brussel:
www.trabel.com/brussel/brussels-grand_place.htm" target="_blank">grand place brussel ; www.flowercarpet.be/" target="_blank">covorul de flori din grand place ; www.atomium.be/HTMLsite/dyn/eindex.html" target="_blank">atomium ;
www.pagoda.be/" target="_blank">pagoda ; www.bruparck.com/home_fr.asp" target="_blank">bru park ; www.eglisebruxelles.com/" target="_blank">biserica Buna Vestire www.catedrala.be" target="_blank"> Biserica Sf. Nicolae
celebrul georges

Hoteluri in brussel:

www.hotelformule1.com/gb/reservation/liste_hotels.shtml" target="_blank"> formula 1 www.etaphotel.com/etaphotel/fichehotel/gb/etp/5247/fiche_hotel.shtml" target="_blank">etap www.all-hotels.com/europe/belgium/brussels/brussels_1.htm" target="_blank"> cheap hotels www.chab.be" target="_blank"> chab hotel www.sleepwell.be" target="_blank">sleepwell hotelwww.hotelsabina.be" target="_blank"> sabina hotel www.hotel-derby.be" target="_blank">derby hotel www.hotels-belgium.com/airport/campanile.htm" target="_blank">hotel campanile aeroport

[font=Georgia]carnavaluri in belgia:

www.carnavaldebinche.be/page.php" target="_blank"> Binche www.malmedy.be/fr/carnaval.htm" target="_blank"> Malmedy www.aalst.be/default.asp?siteid=2&rubriekid=179" target="_blank"> Aalst

posturi tv romanesti live:

www.realitatea.net" target="_blank">realitatea www.antena1.ro/s/webcast/live_f.php" target="_blank">antena1 www.livetvcenter.com/antena_3_774.asp" target="_blank">antena3 www.tvr.ro/webcast" target="_blank">tvri
www.surfmusic.de/tv/otv-oglinda-tv,8705.html" target="_blank"> oglinda www.sanatateatv.ro/" target="_blank">
sanatateatv

reteta de cozonac

Fetelor, deschid un nou subiect .... numarul 50 yeeeee , 50 de praline belgiene... sunt tare fericita ca lista pralinelor s-a marit in ultimele 24 h cu 2 bebelusi luptatori ....

ingrid si ror va imbratisez cu drag . Doamne Doamne sa va binecuvanteze si sa aiba grija de ingerasii vostri

Bine-ati venit pe lume Lucas si Jasmine

yooopiii yooopiii



mama .. unul dupa altul incepand din 13 februarie cu bebe de simo 13 , 14, 15 , 16 februarie. o facem lata la anul
-------------------------------------------
Very-dependenta de scrapbooking - http://veryscrap.exprimetoi.net/forum.htm

s-auzim numai de bine! si


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Felicitari rorutz si bine ai venit pe lume, Jasmine!!
Sa va dea Dumnezeu multa sanatate si noroc! Ce bucurie!

Ingrid, Lucas, ne rugam pentru voi sa va fie bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Bun venit pe lume Jasmine!
Felicitari ROR!

Draga Lucas, chiar daca venirea ta era programata mai tarziu, sper ca tu sa te simti destul de pregatit pentru viata extra-uterina...si sunt sigura ca mami va avea grija de tine si va face tot ce tine de ea sa te simti mereu la fel de bine si de confortabil ca si in burtica! Curaj! primele zile sunt mai dificile, dar o sa fie bine...




Diana - mami de Adriana(n.14.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

Ingrid, nasterea lui Lucas este o minune! Bucura-te de ea si ai incredere ca e un luptator! Esti cea mai grozava mamica pe care si-o putea dori si imagina!

ROR! youpiiii ai eeeeeeeeeeeeeei! gata, a trecut greul! trebuie sa fie nebunesc de frumos sa o tii pe Jasmine in brate! Bine-ai venit pe lume, omuletule si sa fie intr-un ceas cu ursitoare norocoase!

La multi ani Yannis! in mes pe yahoo am scris iar Luca, dar tu ma iubesti si ma ierti ca-s zapacila:))))

La multi ani Adriana de Diana!

Danyelano... mai mai ca veneam sa te trag un pic de urechi ca vii, lasi mesajul catastrofic si apoi dispari cu totul. Imi pare rau de bb Arthur... Dintr-ale copilariei valuri... Cata vrmee e doar o julitura, chiar si urata, se vindeca, se repara si intainte spre alte nazdravanii:)

Ano, muuuuah! pentru sambata, pt fiecare zi, pentru toate, stii tu:))

Oano, you go girl! Daca iti iese schema, nu te dai pe un jeb de cuie! vorba ardeleanului.

Bepii, am ratat un episod sau o realtare, dar nu e de mirare cu vartejul pe care-l traiesc. vreau cafea cu tine! zi cand si ne organizam, ca nu te-am vazut in private de... anul trecut!!!!

Nina... nu-mi place! nu e cam devreme sa fie iar bolnava Reina? am visat-o azi-noapte, apropos, dar in visul meu era plina de energie si giumbushlucuri:)

Nora, sa-ti stapanesti mashina cu placere! sa faci mii si mii de km cu ea si sa te bucuri de fiecare moment!

Ardeiash, tu esti cutia cu surprize:))) si io-s aia de-i explodeaza surprizele mai nou in fata. dar intr-un sens pozitiv. ca veni vorba ... vreau bratara ca a ta:)))

Morgane, prea mare linistea! ti-a mai trecut raceala?

Trio Antwerpen, Scumpi, Virginia, Carmen voi cu ce va mai laudati? merge Sebastian la gradi? Elenuta are niste falcute de mi-e ciuda c-am ratat momentul in care puteam s-o pup si eu apasat:) Lorena mai are fix si numai un pic si implineste anul!!!

Antonela.... ouuuuuu, valentine's day! e un romantic barbatul tau. aaaa, azi am cunoscut o iranianca in stagiu la voi:)

Prixi, mi-a soptit o noricica cum ca te-ar fi interpelat mesajul meu anterior. explicatie: nu era un mesaj rautacos, era doar unul mai direct si si-a atins pana la urma tinta pentru ca au incetat discutiile. pup

Sexy mama, unde esti? vino si da-ne de stire despre minunea mica!

Miha, sexy lady, ai mail!

Si-acu la treaba nu la intins mana:)))) dar mai intai un iaurt cu bobite de ciocolata:)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Rorutz, felicitari! Bun venit bebe Jasmine, sa fii sanatoasa si mancacioasa.

Bun venit lui bebe Lucas. Te-ai grabit pui, esti micut, dar ne rugam pentru tine sa fii puternic si sa te faci mare. Ingrid, sa-ti traiasca si sa creasca mare si sanatos. Poate suna ciudat, dar eu te felicit si sa dea Dumnezeu sa fiti bine cu totii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Rorut, felicitari si sa-ti traiasca minunea mica!!!! Sunt convinsa ca esti in al noualea cer, acum ca iti tii printesa mult dorita in brate.


Ingrid, ne rugam pt tine si Lucas si suntem convinsi ca va fi bine. Curaj!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

asa, sa raspund un pic la ce s-a scris in ultimele zile ca aveam restante si nu-i frumos .

Virginia, felicitari pentru workshop, ti-am admirat maiestria pe fb, esti super. Iar copiii tai sunt dulci foc, recunosc ca si eu am poftit la falcutele Elenei.

Oana, bafta cu echivalarea, foarte dragut din partea directorului ca s-a gandit la asta, meriti cu prisosinta.

Prixi, multi ani fericiti in continuare in apt vostru. Ce bine ca te poate ajuta mama ta cu baietelul, e mare lucru sa nu stai stresata ca nu ai cu cine sa-l lasi daca se imbolnaveste; sa stii ca la intalniri poti veni si cu el, multe fete vin cu piticii.

Nora, nu am apucat sa scriu pe FB dar ti-am admirat masinuta si ce efecta a avut asupra Ninei, am ras cu lacrimi.
Iti dau dreptate 100% cu spitalele de aici versus cele din Rom; sunt schimbari in bine care se vad si acolo dar mai e mult de facut, din pacate pentru cei dragi ai nostri care-s in tara.

Miha, cred ca ma repet, ce destinatii cool vizitezi. Sper totusi sa te vad si pe tine in curand, ca e mult de la ultima infatisare.

Ardeiash, mi-a scapat treaba cu stagiul, sa-ti fie cu folos si sa iasa cum iti doresti.

Madi, si eu te pup; mi-a parut bine sa te vad la Ana iar Marie e superba, ptiu, ptiu.

Nina, multa sanatate Reinei, sa se faca repede bine.

Mirik, ptiu sa nu te deochi, te-am admirat in pozele de pe FB, arati ffff bine. Bafta in toate cele.

Tania, ce mai faci? Si pe tine te-am admirat in pozele de la Ana .

pupici la toata cutiuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpi spune:

Buna fetele,


Cu intarziere,Yannis de Simonette si Adriana de Dia, La Multi Ani puiuti frumosi, sa cresteti mari si sanatosi! Sa va traiasca mandretile, mamici dragi

Danyela ma bucur mult ca bebe Arthur e bine si ca doctorii v-au linistit. Pup nasuc julit

Bebe Lucas bine ai venit pe lume sufletel mic! Iti doresc sa cresti mare, sanatos si puternic! Ingrid ma gandesc la voi si ma rog ca totul sa fie bine!

Ninuc multa sanatate Reinei!

Miri arati wauw , te-am admirat si eu pe fb. Sa-ti fie de bine noua tinuta !

Azi l-am pus pe Sebastian pe lista pt. gradi, ne-am trezit cam tarziu, nu ne asteptam ca o sa fie toate pline si trebuie sa rezervi loc de cand are copilu' 1 an. Cel mai devreme va merge la toamna, eu sper sa-l primeasca la gradi de langa noi, am fost acolo si mi-a placut f mult. In martie vom primi raspuns ce si cum.

Sunt f obo si lipsita de inspiratie, am fost in parc si am alergat dupa pui.

Pup toate fetele, o seara placuta

Sebastian, baietelul nostru iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Bun venit pe lume bebe luptator Luca! Ingrid as fi vrut sa te fi sunat azi, insa nu am numarul tau de telefon. Daca mai intri pe net si vrei lasa-mi-l pe PM, te rog.

La multi ani Yannis! Sa-ti traiasca puiutul, sa fie sanatos Sanda, zilele astea te sun si poate reusesc sa-ti facem o vizita dupa ce ne trece raceala. Nu-mi vine sa cred ca-s aici de atata timp si nu l-am vazut deloc pe Nicholas si nici pe Arthur...

La multi si printesei Adriana, de mamica mandra (sunt sigura Diana, sa va traiasca si sa fie sanatoasa!

Scuze de urarile facute cu intarziere stiu ca merit shlapi din plin

Mikule, nu-mi vine sa cred ca mai sunt 2 saptamani si implineste un anisor. Wow cum a zburat timpul. Avea mama o fetita cat un ghemotoc Si pustiulica tau cel mic am auzit ca e flacau mare ce mai, ce a mai facut nou?

Alina, cum mai e mititica ta? Ai gasit o cale de a o alina? Sper ca da!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadyG spune:

Bine-ai venit,Jasmine!Copiluta draga si mult-dorita,sa-ti dea Domnul o viata minunata precum basmul din care ti-e numele,sa fii sanatoasa ,sa fii fericita si binecuvantata!Felicitari,dragi mami,tati si bunicuta!Rorut,bravo,iubita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadyG spune:

Bine-ai venit pe lume,Lucas!Sa cresti mare si sa fii sanatos,puiutule!Ingrid,va doresc din toata inima sa fiti bine!

Mergi la inceput