Pralinute (rasfatate) belgiene 35

Pralinute (rasfatate) belgiene 35 | Autor: carmita_baby

Link direct la acest mesaj








www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57396&whichpage=1" target="_blank">1 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61811&whichpage=1" target="_blank">2 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64235&whichpage=1" target="_blank">3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71198&whichpage=1" target="_blank">4 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72830&whichpage=1" target="_blank">5 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74115" target="_blank">6 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75481&whichpage=1" target="_blank">7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 3233 34




Faceti cunostinta cu:


Anamana123 - Bruxelles - 18.03.1976/peste - mamik de Mariuk(11.03.2007)
Oanademunck - Bucuresti - 04.04.1978/berbec - psiholog
Miri_mik - Baia Mare/Bruxelles - 29.04.1977/taur - profa de engleza/mamik de Bruno (28.02.2006) si de Sacha(08.01.2008)
Simonette - Bucuresti/Bruxelles - 07.05.1974/taur, maseur + nevasta ideala - mamica de Luca(02.02.2006) si de Yannis-Cristian (13.02.2008)
Alra - 30.05.1975 - mamik de Laura (06.02.2006)
Danyelana - Buzau/Louvain la Neuve -23.07.1978 /leu
Morgane - Constanta/Brugge - 09.09.1967/fecioara - mamik de Bianca (27.05.1994)
Pralinele belgiene - 13.09.2005
Scumpi - Bucuresti / Antwerpen - 27.09.1982/balanta - mamik de Sebastian(29.07.2008)
Melinav -29.09 - Bucuresti-Bruxelles - mamica de Andrei(02.01.2001)
Carmita_baby - Bucuresti/Antwerpen - 8.10.1980/balanta - 'mamik' de motanik Mello
Ardeiash-21.10.1967 - Constanta / Bruxelles - mamik de Andru
Bepii - Mangalia / Mechelen - 7.11.1960/scorpion - secretara - mamik de Denis(27.09.1980)
+ 1 motanel
MadyG - Constanta / Bruxelles - 8.11.1978. profa de engleza - mamik de Marie-Dominique(09.10.2007)
Mihaela1171 - Bucuresti/Kampenhout, 28.11.1971/Sagetator, economist...rontaitor de cifre; mamik d-ra Monika(18.03.2000)
Ror - Bucuresti/ Antwerp - 13.12.1969/Sagetator - economist
NinaM - Bucuresti / Bruxelles - 29.12.1976, mamik de 2 teroristi mici Alex(22.12.2002)si Reina(18.08.2005)
Nora - Bruxelles , 4.07 - mamik de 2 baietei : Andrei(20.04.1999) si Victor (12.07.2001)
Antoanela23 - mamica de Sonia(22.06.2007) si Victor (08.102005)
Ioli84 - nou venita

Link-uri importante :

Ambasada romaniei la bruxelles
www.brusselsairport.be/" target="_blank"> aeroportul brussel + www.charleroi-airport.com" target="_blank"> aeroportul charleroi
www.stib.be" target="_blank">transport in comun www.stib.irisnet.be/FR/31000F.htm" target="_blank"> plan metro brussel www.b-rail.be/nat/F/" target="_blank"> trenuri si rer-uri
www.agers.cfwb.be/citoyens/annuaires/fondam/index.asp " target="_blank"> scoli
www.mgbru.be/fichier.html" target="_blank">medici de familie brussel www.easyexpat.com/bruxelles_fr/sante_assurance-privee.htm" target="_blank">asigurare medicala
www.monarchie.be/fr/visit/greenhouse/index.html " target="_blank"> monarhia din belgia
romani in belgia + www.c-r-b.org/index_ro.html" target="_blank">comunitatea romana din belgia
www.mitropolia-paris.ro/?subject=parohii/index&Belgia#Gent%20-%20Aalst" target="_blank"> biserici ortodoxe in belgia
www.pagesdor.be/displayhome.ds jsessionid=E737A7710427BE29774CC61B960E3F0B " target="_blank"> pagini aurii belgia
www.viamichelin.fr/viamichelin/fra/htm/div/carte/Belgique-cartes" target="_blank"> harti, itinerare
www.viamichelin.fr/viamichelin/fra/htm/div/carte/Belgique-cartes" target="_blank"> meteo belgia
www.idj.be:16080/gratos/ " target="_blank"> loisirs1 www.liensutiles.org/loisb.htm" target="_blank">loisirs2 www.opt.be/listes/brussel_evenements/NL/B/E/liste.html br / " target="_blank">loisirs3 www.atraxions.be/FR/Atraxions.asp?Lang=%22FR%22" target="_blank">atraxions www.trabel.com/brussel/brussels-nightlife.htm" target="_blank">loisirs4 www.quefaire.be" target="_blank"> loisirs5
Info despre cateva orase ale belgiei:

www.nekkerhal.be" target="_blank">mechelen www.tourismebelgique.com/villes_arts_belgique/anvers.htm" target="_blank">anvers, brugge, gent, louvain
ce puteti vizita in brussel:
www.trabel.com/brussel/brussels-grand_place.htm" target="_blank">grand place brussel ; www.flowercarpet.be/" target="_blank">covorul de flori din grand place ; www.atomium.be/HTMLsite/dyn/eindex.html" target="_blank">atomium ;
www.pagoda.be/" target="_blank">pagoda ; www.bruparck.com/home_fr.asp" target="_blank">bru park ; www.eglisebruxelles.com/" target="_blank">biserica Buna Vestire www.catedrala.be" target="_blank"> Biserica Sf. Nicolae
celebrul georges

Hoteluri in brussel:

www.hotelformule1.com/gb/reservation/liste_hotels.shtml" target="_blank"> formula 1 www.etaphotel.com/etaphotel/fichehotel/gb/etp/5247/fiche_hotel.shtml" target="_blank">etap www.all-hotels.com/europe/belgium/brussels/brussels_1.htm" target="_blank"> cheap hotels www.chab.be" target="_blank"> chab hotel www.sleepwell.be" target="_blank">sleepwell hotelwww.hotelsabina.be" target="_blank"> sabina hotel www.hotel-derby.be" target="_blank">derby hotel www.hotels-belgium.com/airport/campanile.htm" target="_blank">hotel campanile aeroport

carnavaluri in belgia:

www.carnavaldebinche.be/page.php" target="_blank"> Binche www.malmedy.be/fr/carnaval.htm" target="_blank"> Malmedy www.aalst.be/default.asp?siteid=2&rubriekid=179" target="_blank"> Aalst

posturi tv romanesti live:

www.realitatea.net" target="_blank">realitatea www.antena1.ro/s/webcast/live_f.php" target="_blank">antena1 www.livetvcenter.com/antena_3_774.asp" target="_blank">antena3 www.tvr.ro/webcast" target="_blank">tvri
www.surfmusic.de/tv/otv-oglinda-tv,8705.html" target="_blank"> oglinda www.sanatateatv.ro/" target="_blank">
sanatateatv

reteta de cozonac


Mello motanelul iubit

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

In primul si in primul rand bine ati venit la un nou capitol al pralinutelor in Belgia

Taniuca, iti multumesc din inima pentru primirea calduroasa, stiu ca a fost cu tot sufletul, de la o inima pentru alte inimi si de aceea iti spun : Jos palaria

Sanduco mama ai asudat ieri la greu, insa esti foarte apreciata. Si mie una mi-ai mai indrepatat salele astea batrane ca tot ma plangeam eu ca ma doare spatele. Iti fac cinste la kara. Imi pare tare rau ca nu am apucat sa te masez si eu pe tine, dar asa este cand ai copchii.

Nora, multumesc mult pentru esarfa, este super de super. Am nimerit-o pe cea care mi se potriveste cel mai mult, cu toate ca alta imi era destinata. Da' de vorba aia: Socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ

Miha, m-ai facut sa ma simt ca in Romanika de martisor, iti multumesc pentru inimioara si te mai odata ca mi-e tare drag de tine. Sper sa vii la kara, chiar si numai pentru scurt timp, nu uita ca tu esti organizatoarea si nu se accepta scuze.

Ano vezi ca si eu sunt pe cale sa ti-o fur pe Mariuca. ca e minunata e putin spus, mai este si adorabila si super dulce si si si si si....

Danyelana, ma bucur ca v-a placut masajul talpilor, imi pare rau ca nu v-am putut rasfatat si eu mai mult, dar am avut ordine de la superior si a trebuit sa ma conformez. Nu pe bune acum, Sanda a vrut ca si eu sa am parte de acelasi tratament ca si voi, insa nu am putut rezista tentatiei de a face ceva ce chiar imi place foarte mult. Si eu te iubesc si ma bucur ca am putut sa iti vad inelele cat si pe tine, in ordinea asta

Mikule ma bucura tare cele citite in postarea ta, mai ales ca eu sunt o incepatoare in ale meseriei, nu ma compar cu Sanda care e pe front de multi ani.

Lucica, Nina, Anto, ma bucur ca ne-am vazut cu toatele ca am rontait la seminte prajite a la Romanica si ca am vorbit, ras si am fost rasfatate.
Abia astept continuarea..... la karaaaaaaaaaaaaaaaaa
Rorutule, ti-am scris pe tagged. Din pacate nici tu, nici Scumpi si nici Ardeiash nu ati putut fi prezente ieri

Acum ma duc sa-mi vad finutul, ca mi se facu dor de el, frumuselul mic si drag

Va pup pe toate cu drag




Mello motanelul iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Carmenutza, merci pentru noua paginuta.




"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns morgane spune:

Mah, fete, ce sa mai zic eu nou care nu s-a spus aci.
Bepii, cum ai avut tu curaj sa-ti deschizi usa si inima la o ceata de praline colorate, goale si cu impodobite esarfe, nu stiu.
Dar e cert ca ceea ce avem noi nu mai desface nici un dreaq. Suntem super si cum ne pica moralu' cum sare cutia sa-l ridice. Suntem toti pt unul si unul pt toti.
Pai, sunt asa de pufoasa si de trendy, sexy, hot, de nu stiu cui sa-i multumesc mai intai pt Oskar, ma rezum la Sanda, Carmita si Tania.
Si ati ras cand am zis ca ma fac lesbische, dar i-a uitati-va la poze !!! Ati pus-o, mah?
Pupizam si sa vedem ce ne facem cu kara ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninaM spune:

Feeeetteeeee,am busit masinaaaaaa!!!!F*ck!!!
Oana,ia ghiceste tu in cine am intrat....intr-un TIR,of course!Ca tot m-am fugarit eu ieri cu un tirist,azi nu m-am mai abtinut si am intrat in el!Bine-nteles ca din vina mea(pe moment nu am realizat ca io-s de vina),ca nu am pastrat distanta,dar....da-l in ma-sa ca incerca sa schimbe banda si dintr-o data a pus frina.(era jumate pe banda mea,jumate pe cealalta)...si nu l-am putut evita,am intrat in el.M-am ales cu o sperietura zdravana,cu farul la masina spart si tabla indoita putin.El nu are nici o zgirietura,nici macar nu a oprit sa vada ce s-a intimplat....Offf,asta e...ceasu rau ,pisica neagra!A venit al meu sot acasa repejor,sa vada ce si cum si zice:bine ca n-ai nimic...oricum nu e asa buna masina,e si veche ,hai sa ne uitam ce preturi mai sunt si-ti iei alta
Si am fost,si am vazut,dar nu sunt hotarata...parca nu e momentu sa cumpar acum masina....

Asa,acum ma duc sa pun pozele in cont...pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

ninette! esti bine mama?
vai, bine ca doar mashina e bushita!
erau si copiii? valeu,c e mi s-a ridicat pielea pe spate!
pup ca fu numa sperietura (daca bine am inteles) si du-te ia-ti o mashina buna! ca daca e sa astepti momentul, nu e nicicand... hai, vii la kara? daca e, te iau eu cu mashina si te-aduc!

fetelor, cum ramane cu kara? la cat se da adunarea?

carmencita, sanda are maini magice,d ar nu esti cu nimic mai prejos!!! sunteti extraordinare amandoua! fura de la sanda, si ea fura de la tine:) io tot va vreau la 4 maini:) si apropos... multumim de capitol nou!

miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://m3.lilypie.com/qNubp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninaM spune:

Mirik,sunt bine!Eram singura in masina(Slava Cerului),veneam de la Ana...
De venit la kara tot vin,cu masinuta mea asa chioara cum e sau fara...vedem maine!
pup si inca astept sa se descarce pozele....greu,maica...greu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Bai.......va pup!!!
M-am simtit strasnic ieri, chiar minunat!!! Asta datorita starii sufletesti pe care mi-o dati catunci cand sunt cu voi..........ar trebui sa ne casatorim toate

Nina fata draga, bine ca nu ai patit nik! Masina se indreapta....imi pare rau ca sincer chiar ma gandeam ca poate mergem impreuna la kara...

Antoanela, nu-i bai fata ca e cadoul pt varsta mai frageda.......se joaca fii-miu de n-are treaba cu el! Chiar e apreciat! Multumim mult!!!

Eu vreau sa vin la kara cu tot cu bona! Insa nu stiu inca cum ajungem caci laur ramane pe postul oanei ca altfel nu se poate! Deci....o spun pe directelea, daca se indura cineva si de noi sa ne pescuiasca si apoi sa ne decarteze dupa, as fi tare recunoscatoare!!!

mami de Luca(02-02-2006) si de Yannis-Cristian (13-02-2008)
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

simonette, daca stii sa-mi spui drumul (ca io n-am gps) cum ajung la tine si de-acolo la kara, va iau eu. ar fi o aventura:)))



miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://m3.lilypie.com/qNubp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Aaaaaaa........putza! Nu stiu sa explic drumul...... Dar te ptr ca te-ai oferit!!! pot doar sa-ti spun ca daca cobori in jos pe chausee de Ixelles strada pe care ai facut cursurile ajungi in place Flagey si ne putem vedea acolo! Dar sa nu fie prea complicat totusi....

Va si pe celelalte fete!
Va dau si eu Id-ul meu de mess si nr de tel ca^pana acum doar vreo 2_3 fete le au si nu fiindca le-as tine secrete.....
ID sandulescusanda
tel 0488252469
Noapte buna!

mami de Luca(02-02-2006) si de Yannis-Cristian (13-02-2008)
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpi spune:

Nino fata bine ca esti bine si fataaaa te bat daca mai zici ca nu-ti sta bine tunsa, moama ce misto arati, zici ca esti adolescenta, super de super, dulceeeeeeeeeeeeee



Sebastian, minune mica

Mergi la inceput