Praline belgiene (32)

Praline belgiene (32) | Autor: ardeiash

Link direct la acest mesaj



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57396&whichpage=1" target="_blank">1 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61811&whichpage=1" target="_blank">2 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64235&whichpage=1" target="_blank">3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71198&whichpage=1" target="_blank">4 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72830&whichpage=1" target="_blank">5 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74115" target="_blank">6 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75481&whichpage=1" target="_blank">7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 2829 3031



Faceti cunostinta cu:


Anamana123 - Bruxelles - 18.03.1976/peste - mamik de Mariuk(11.03.2007)
Oanademunck - Bucuresti - 04.04.1978/berbec - psiholog
Miri_mik - Baia Mare/Bruxelles - 29.04.1977/taur - profa de engleza/mamik de Bruno (28.02.2006) si de Sacha(08.01.2008)
Simonette - Bucuresti/Bruxelles - 07.05.1974/taur, maseur + nevasta ideala - mamica de Luca(02.02.2006) si de Yannis-Cristian (13.02.2008)
Alra - 30.05.1975 - mamik de Laura (06.02.2006)
Danyelana - Buzau/Louvain la Neuve -23.07.1978 /leu
Morgane - Constanta/Brugge - 09.09.1967/fecioara - mamik de Bianca (27.05.1994)
Pralinele belgiene - 13.09.2005
Scumpi - Bucuresti / Antwerpen - 27.09.1982/balanta - mamik de Sebastian(29.07.2008)
Melinav -29.09 - Bucuresti-Bruxelles - mamica de Andrei(02.01.2001)
Carmita_baby - Bucuresti/Antwerpen - 8.10.1980/balanta - 'mamik' de motanik Mello
Ardeiash-21.10.1967 - Constanta / Bruxelles - mamik de Andru
Bepii - Mangalia / Mechelen - 7.11.1960/scorpion - secretara - mamik de Denis(27.09.1980)
+ 1 motanel
MadyG - Constanta / Bruxelles - 8.11.1978. profa de engleza - mamik de Marie-Dominique(09.10.2007)
Mihaela1171 - Bucuresti/Kampenhout, 28.11.1971/Sagetator, economist...rontaitor de cifre; mamik d-ra Monika(18.03.2000)
Ror - Bucuresti/ Antwerp - 13.12.1969/Sagetator - economist
NinaM - Bucuresti / Bruxelles - 29.12.1976, mamik de 2 teroristi mici Alex(22.12.2002)si Reina(18.08.2005)
Nora - Bruxelles , 4.07 - mamik de 2 baietei : Andrei(20.04.1999) si Victor (12.07.2001)
Antoanela23 - mamica de Sonia(22.06.2007) si Victor (08.102005)
Ioli84 - nou venita

Link-uri importante :

Ambasada romaniei la bruxelles
www.brusselsairport.be/" target="_blank"> aeroportul brussel + www.charleroi-airport.com" target="_blank"> aeroportul charleroi
www.stib.be" target="_blank">transport in comun www.stib.irisnet.be/FR/31000F.htm" target="_blank"> plan metro brussel www.b-rail.be/nat/F/" target="_blank"> trenuri si rer-uri
www.agers.cfwb.be/citoyens/annuaires/fondam/index.asp " target="_blank"> scoli
www.mgbru.be/fichier.html" target="_blank">medici de familie brussel www.easyexpat.com/bruxelles_fr/sante_assurance-privee.htm" target="_blank">asigurare medicala
www.monarchie.be/fr/visit/greenhouse/index.html " target="_blank"> monarhia din belgia
romani in belgia + www.c-r-b.org/index_ro.html" target="_blank">comunitatea romana din belgia
www.mitropolia-paris.ro/?subject=parohii/index&Belgia#Gent%20-%20Aalst" target="_blank"> biserici ortodoxe in belgia
www.pagesdor.be/displayhome.ds jsessionid=E737A7710427BE29774CC61B960E3F0B " target="_blank"> pagini aurii belgia
www.viamichelin.fr/viamichelin/fra/htm/div/carte/Belgique-cartes" target="_blank"> harti, itinerare
www.viamichelin.fr/viamichelin/fra/htm/div/carte/Belgique-cartes" target="_blank"> meteo belgia
www.idj.be:16080/gratos/ " target="_blank"> loisirs1 www.liensutiles.org/loisb.htm" target="_blank">loisirs2 www.opt.be/listes/brussel_evenements/NL/B/E/liste.html br / " target="_blank">loisirs3 www.atraxions.be/FR/Atraxions.asp?Lang=%22FR%22" target="_blank">atraxions www.trabel.com/brussel/brussels-nightlife.htm" target="_blank">loisirs4 www.quefaire.be" target="_blank"> loisirs5
Info despre cateva orase ale belgiei:

www.nekkerhal.be" target="_blank">mechelen www.tourismebelgique.com/villes_arts_belgique/anvers.htm" target="_blank">anvers, brugge, gent, louvain
ce puteti vizita in brussel:
www.trabel.com/brussel/brussels-grand_place.htm" target="_blank">grand place brussel ; www.flowercarpet.be/" target="_blank">covorul de flori din grand place ; www.atomium.be/HTMLsite/dyn/eindex.html" target="_blank">atomium ;
www.pagoda.be/" target="_blank">pagoda ; www.bruparck.com/home_fr.asp" target="_blank">bru park ; www.eglisebruxelles.com/" target="_blank">biserica Buna Vestire www.catedrala.be" target="_blank"> Biserica Sf. Nicolae
celebrul georges

Hoteluri in brussel:

www.hotelformule1.com/gb/reservation/liste_hotels.shtml" target="_blank"> formula 1 www.etaphotel.com/etaphotel/fichehotel/gb/etp/5247/fiche_hotel.shtml" target="_blank">etap www.all-hotels.com/europe/belgium/brussels/brussels_1.htm" target="_blank"> cheap hotels www.chab.be" target="_blank"> chab hotel www.sleepwell.be" target="_blank">sleepwell hotelwww.hotelsabina.be" target="_blank"> sabina hotel www.hotel-derby.be" target="_blank">derby hotel www.hotels-belgium.com/airport/campanile.htm" target="_blank">hotel campanile aeroport

carnavaluri in belgia:

www.carnavaldebinche.be/page.php" target="_blank"> Binche www.malmedy.be/fr/carnaval.htm" target="_blank"> Malmedy www.aalst.be/default.asp?siteid=2&rubriekid=179" target="_blank"> Aalst

posturi tv romanesti live:

www.realitatea.net" target="_blank">realitatea www.antena1.ro/s/webcast/live_f.php" target="_blank">antena1 www.livetvcenter.com/antena_3_774.asp" target="_blank">antena3 www.tvr.ro/webcast" target="_blank">tvri
www.surfmusic.de/tv/otv-oglinda-tv,8705.html" target="_blank"> oglinda www.sanatateatv.ro/" target="_blank">
sanatateatv

reteta de cozonac


*******************************************************

Belgieeeeee! o nou-nouta paginuca... o alta fila la carticica noastra... din ce in ce mai multe .. ma bucur tare!

dar sunt putin nedumerita!> nu v-au placut fotografiile ?

s-auzim numai de bine! si

s-auzim numai de bine! si

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns scumpi spune:

Ardeiash mie mi-au placut sunt tare reusite. Si multumesc mult pt. felicitare

Miri multumim mult pt. primire a fost o atmosfera f. frumoasa si m-am simtit f. bine, totul la superlativ. Cum mai e Sacha pui mic?

Ana si Nina va multumesc mult de tot pt. cadou. Miros asa de bine, mmmm

Carmen, Doamne bine ca ati ajuns acasa cu bine dulce.

Va pup pe toate dulceeeeeeee


http://b1.lilypie.com/Gq0op2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ror spune:

Miri, cum putea fi la tine decat de la bine in sus, cand am fost aproape toate "gaitele" adunate? Si cand spun "gaite", o spun cu mare drag. Noroc ca ai copii buni si nu s-au lasat impresionati de ciripitul fetelor. Iar tu iar ne-ai rasfatat .
Mie mi-a cam facut cu ochiul biciuletul ala si m-am tot gandit sa-l iau, sa nu-l iau, insa gandurile pasnice i-au luat locul.
Micutului Sasha ii doresc insanatosire rapida, saracutul. E exact ce va lipsea.
Si bafta vineri. Tinem pumnii stransi ptr emotii minime.

Ardeiash, multumesc pentru felicitare! Gandurile bune si implinirea dorintelor ti le intorc inzecit. Si site-ul cu fotografii a fost o surpriza pe masura. Pe celalat site, cel stii tu care, inca nu am reusit sa intru, sper sa reusesc intr-o zi.

Nina si Ana, sunteti teribile! Cum va ganditi voi la toate. Multumesc din suflet si pupici insutiti.

Oana, rochita e luata de la un magazin cu lucruri made in China, nu departe de gara, iar preturile variaza intre 10-35 euro . Si culmea, rochita am spalat-o o data si inca nu s-a dezmembrat.

Carmen, m-ai sunat duminica, mia culpa, eram inca in pat la ora aia tarzie . Insa, daca mami e inca la tine, joi sau vineri seara puteti trece pe la mine, daca aveti chef sau nu aveti alt program.
Si bine ca esti teafara! Chiar si un sofer experimentat ca tine poate avea probleme cu o astfel de vreme. Dar te-ai descurcat, bravo.

Miha, tu ai o voce foarte sexi la telefon .
Sa-mi spui daca au intrat banutii in cont, ca sa scap si eu de grija.
Si ca sa profit de situatie, poti sa faci 2 copii dupa CD-ul ala (ma refer la film), una ptr Nora si una ptr Lucica? Numai daca se poate.

Pentru Oana si Daniela, ia sa vedeti fetelor daca mai puneti vreo 10kg pe voi,sa vedeti ca nu mai aveti nevoie de buretei.


Pupi la motate si o saptamana placuta,

Ror

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanademunck spune:

Ror no importa ca-i din China, mi-a placut foarte mult;)

Ardeiash culmea pozili da eu zici ca-s Maica Tereza, am numai poze cu copiiPe Mirilin Monroe o fac afis si io lipesc la munca la ea pe dulap sa o vaza si lumili alilalte!

Tania oi fi citit eu vineri nu-i de mirare ca la zilele saptamanii am lipsit cred de la lectie, mereu le incurc!

Eu ieri in superbeala aia de afara si in garadina mea super alba m-am gandit sa-mi lansez cainele la zapada! Si ca sa-l calesc nu l-am mai imbracat l-am lasat cu blana cum l-a facut mama lui DidiA stat pe afara singur cam 5 mnute cat a durat sa-mi pun eu gumarii-n picioare, si, cand m-am dus sa ma bat chipurile cu bulgari cu el, asta statea nemiscat in mijlocul gradiniiL-am chemat, implorat, obligat, nimicatelea deci m-am dus enervata la el sa-i corectez comportamentul nedisciplinat!Care era cauza insa...el avand blanetul mare pe laboantze si piept, i se prinsesera bulgari mari de zapada care se unisera unii cu altii si formasera un fel de piedestal sub caine astfel incat asta era imobil si speriat.....il puteam lasa asa pana azi ca nu putea face un pascior. Deci l-am luat cu tot cu blocu de zapada de sub el, l-am bagat drept in dus, a durat juma de ora sa ii topesc cu dusul toata zapada aia.
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaela1171 spune:

Carmen legat de kara era o propunere de la Bepii pt. 6 Dec, asta daca nu am luat-o eu razna de tot ; bine ca totul s-a terminat cu bine ieri si nu ati patit nimic, doar pacat ca ati stat toata ziua pe drumuri....

Ror mercic ; cu dvd-urile nici o problema, prima s-a si rezolvat ;

Pupici tuturor,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bepii spune:

Mai fetelor, a venit iarna!!! Mi-ar fi placut sa fie asa vreme in preajma Craciunului. Parca vad ca de Craciun e vreme de-aia trista cu ploaie si intuneric.....
Carmen, tu ai fost implicata direct in aceasta iarna sa zicem ...timpurie dar ma bucur ca sunteti tefere si ca ai iesit cu bine din acel impas. Bravo tie si ai grija pe mai departe. Pupici tie si lui Kati care sper ca nu s-a speriat prea tare.
Oana, se pare ca Whisky al tau ca si tine e predestinat la intamplari mai mult sau mai putin hazlii. Saracu' catel, cred ca s-a panicat rau cand s-a vazut blocat in zapada. Dar el are deja experienta zapezii pt ca-mi amintesc cum anul trecut i-ai facut poze in zapada din Romania din care abia se vedea.
Miri, ce mai face Sacha, e mai bine sau tot asa? Multi pupici baiatului frumos dar si fratiorului lui, Bruno care sper sa nu ia virusul ala pacatos.
Dragelor, cand am propus acel karaoke pt ziua de 6 dec am facut-o pt ca s-a discutat pt o eventuala intalnire pana in anul nou. Dar acu si eu cred ca 6 dec nu e ziua potrivita avand in vedere ca fetele si copii cuminti trebuie sa stea acasa sa-l primeasca pe Mos Nicolaie.
De aceea vin cu alta propunere si anume cele in care pot si eu veni:
Vineri 12 dec; vineri 19 dec sau sambata 20 dec. Care din aceste zile puteti?
Parca unele dintre voi pleaca in tara, altele pe alte meleaguri...nu mai stiu, de aceea va intreb: puteti sau nu? Altfel ne vedem in ianuarie pt o repriza de zbantuiala.
Si mai e ceva: mai mergem miercuri pe 3 decembrie la "lady's movie night"? Dati repede cu parerea ca sa stiu si eu cum imi fac programul ca pe timp ce trece ma aglomerez.
Danielana, mereu uit sa te intreb: ce-ti face vitelul, il mai aveti? Nostima povestea cu vacuta care a ales sa fete la voi in curte. Cred ca a atras-o bunatatea voastra.
Morgane, ce mai faci, nu ne mai dai si noua vesti despre tine? Sper din suflet ca vor veni si vesti mai bune cat de curand. Pupici multi tie si Biancai.
Ardeiash, sper ca diseara sa reusesc sa intru si eu pe acel forum de dicutii. Si mai sper ca se va strnage cat mai multa lume acolo pt schimburi de idei, opinii, sfaturi, reclamatii, impartasiri de bucurii sau tristeti. Multa bafta iti doresc.
Fete acu va pup pe toate adica si pe cele pe care nu le-am pomenit aci si va doresc o saptamana ce tocmai a inceput plina de bucurii si realizari. Si fiti cuminti daca vreti sa va viziteze Mos Nicolaie!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

helau gogoshicile lu' mirik!

va scriu caci sunt vie si nevatamata (desi destul de smintita eu asa de felu' meu) dupapreaminunata aventura in kampenhout land de ieri:)))parca s-ar fi pus de decor disney mama cu zapada aia!

sa explic: pe la vreo 3 imi vine grandioasa idee sa returnez fetelor ce era al mor: bani nora, fular miha, bolero ana. zis si facut. iaua genda neagra, deranjez oamenii si ma pun pe drum. cica s afac exercitii de conducere, manca-ti-as:)))

un fulg, doi, se umplu ulita de aparaie da zic: las mirikule asa creste mama soferii! si da-i cu tupeu! prima halta, nora. nimic special in poveste. ajung in kampenhoutland.. deshcide usa miha, o cafea ca si clementina, mai o vorba un cozonac, dau sa plec, zic: s-o sun pe ana. dau de vio care fara voce imi explica ceva, io zic, ok, vin. daca deshcide ana sau tu, care-o fi, las boleroul si plec:))) ma mai uit io pe geama si zic, extaziata ca si monica... ce frumoasa zapada. ea era deja echipata cu ce trebuie pentur o tavaleala pe cinste in nametii depusi in 40 de min in gradina. dar, zic in mintea mea si-apoi cu voce tare: miha, n-ai tu chef sa vii cu mine, ca nah... incepatorii... daca nu ti-a frica, daca alea alea. si sare miha in papuci de cas ain mashina, doru imi impinge cutia de pe loc, plecam si fredonam in cor: eh, las ca de la drumu mare nu mai e zapada, ca daua stia cu sare.... si... aia n-au dat cu sare, asa ca dupa vreo doo derapaje intr-antaia, un bot taiat razant de un arab pur sange in sens giratoriu, am hotarat ca miha vine la mine si-apoi o duce silvian acasa:)))) asa ca, s-a pus iha noastra pe modelat cu bruno, bau o cafea regulamentara, sotul o duse pret de 45 de minute pana la ea acasa, ramase la "discutii", bau si vin - soarele si pionierii lui si a adus copilul la baza taman cand era vreme de "pipi doen". cat si-a baut laptele si la somn cu el. dar eu... ash! ce s ama potolesc! hai in parcare la gamma sa vada miriku cum e sa derapezi "controlat", sa dai cu abs-ul dupa rti sa... smecherie mare:)))

una peste alta, azi am ajuns intr-un final la ana si m-am facut de rasul curcilor sub ochiul scrutator al ninei cu parcarile mele total ratate de lateral spate, de-a venit ana sa-si mute mashina nu cumva s-o smotocesc:)))) ca deh, o luasem de reper:)))))

si la piecede resistence... bruno fu prima si intaiashi zi intrzaga la scoala si mi-a vneit acasa numai un zambet. acu doarme cu vaca lola in brate, pe veci indragostit de ea!

iar sacha... are inca ochii roshii dar ii trece. ca fapt divers, miha saraca (misa cum ii zic io) are corneea distrusa,e la tratament de soc, foaie de boala fortat acasa, si... sa speram ca se reface. e virus herpesla ea si sa lasat sechele pare-se... pe sacha l-amprins din timp, dar urmarim evolutia.

si am incalecat p-o sha si-am zis nihhahahhah!

miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://m3.lilypie.com/qNubp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Buna seara dragele mele,

Iaca trecu vikendu' fara sa am timp sa ma apropii de pc, iar azi la serv fu nebunie, de abia acum am un pic de liber.

Miri, multam frumos pentru seara de vineri, m-am simtit f bine, am mancat fineturi buuune, m-am simtit excelent si m-am distrat cu voi toate, sunteti tare simpatice, nebunatice si calde in acelasi timp.
Imi parte tare rau ca s-a imbolnavit Sacha, ii doresc sa scape repede de virusul cela nesuferit, of, puiul mic, ce ghinion.
Multa sanatate si Mihaelei, sper sa sa faca bine cat mai repede si fara urmari, habar nu aveam ca o infectie la ochi poate fi atat de periculoasa.


Ardeiash, ce supriza placuta a fost felicitarea de la tine. Iti doresc si eu numai bine, iar anul care vine in curand sa-ti aduca numai bucurii, liniste si implinirea tuturor dorintelor. Despre ce site-uri si fotografii vorbesti, ca eu nu am inteles? Trimite-mi-le pe email sau PM daca nu le poti scrie aici.

Continuand seria surprizelor placute, Nina si Ana, mersi mult pentru cadouri, chiar m-ati facut sa simt ca se apropie sarbatorile, incepe sa miroasa a brad . Victor a gasit singur dimineata cadoul pt el si pt sora-sa si a fost f incantat. Mersi inca o data, sunteti de milioane.

Carmen, ce aventuri ai avut pe autostrada, bine ca s-a terminat cu bine, esti foarte curajoasa. Salutari mamei tale.

Va las acum , mai muncesc un pic si apoi plec acasa. Va imbratisez pe toate, seara buna, pup fetele dulci,

Anto, mamica de Sonia ( 22iunie 2007) si Victor (8 octombrie 2005)

Poze noi
Sonia la Un An!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bepii spune:

Fetelooor, da' pozele de la seara sexoasa cand le vedem?
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Va pup.....

Sunt necajita tare... am copkiii cu varicela Deocamdata doar Luca cu bube dar ma gandesc ca nu are nici Iannis cum sa scape! Asa ca... incepe distractia!!!

mami de Luca(02-02-2006) si de Yannis-Cristian (13-02-2008)
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanademunck spune:

Am pus pozele de le seara sexoasa pe contul nostru


Simonette, asa mititei si cu varicela......saracutii!!!!sanatate!

pusici

Mergi la inceput