Praline belgiene (30)

Praline belgiene (30) | Autor: ardeiash

Link direct la acest mesaj



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57396&whichpage=1" target="_blank">1 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61811&whichpage=1" target="_blank">2 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64235&whichpage=1" target="_blank">3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71198&whichpage=1" target="_blank">4 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72830&whichpage=1" target="_blank">5 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74115" target="_blank">6 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75481&whichpage=1" target="_blank">7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 2829


Faceti cunostinta cu:


Anamana123 - Bruxelles - 18.03.1976/peste - mamik de Mariuk(11.03.2007)
Oanademunck - Bucuresti - 04.04.1978/berbec - psiholog
Miri_mik - Baia Mare/Bruxelles - 29.04.1977/taur - profa de engleza/mamik de Bruno (28.02.2006) si de Sacha(08.01.2008)
Simonette - Bucuresti/Bruxelles - 07.05.1974/taur, maseur + nevasta ideala - mamica de Luca(02.02.2006) si de Yannis-Cristian (13.02.2008)
Alra - 30.05.1975 - mamik de Laura (06.02.2006)
Danyelana - Buzau/Louvain la Neuve -23.07.1978 /leu
Morgane - Constanta/Brugge - 09.09.1967/fecioara - mamik de Bianca (27.05.1994)
Pralinele belgiene - 13.09.2005
Scumpi - Bucuresti / Antwerpen - 27.09.1982/balanta - mamik de Sebastian(29.07.2008)
Melinav -29.09 - Bucuresti-Bruxelles - mamica de Andrei(02.01.2001)
Carmita_baby - Bucuresti/Antwerpen - 8.10.1980/balanta - 'mamik' de motanik Mello
Ardeiash-21.10.1967 - Constanta / Bruxelles - mamik de Andru
Bepii - Mangalia / Mechelen - 7.11.1960/scorpion - secretara - mamik de Denis(27.09.1980)
+ 1 motanel
MadyG - Constanta / Bruxelles - 8.11.1978. profa de engleza - mamik de Marie-Dominique(09.10.2007)
Mihaela1171 - Bucuresti/Kampenhout, 28.11.1971/Sagetator, economist...rontaitor de cifre; mamik d-ra Monika(18.03.2000)
Ror - Bucuresti/ Antwerp - 13.12.1969/Sagetator - economist
NinaM - Bucuresti / Bruxelles - 29.12.1976, mamik de 2 teroristi mici Alex(22.12.2002)si Reina(18.08.2005)
Nora - Bruxelles , 4.07 - mamik de 2 baietei : Andrei(20.04.1999) si Victor (12.07.2001)
Antoanela23 - mamica de Sonia(22.06.2007) si Victor (08.102005)
Ioli84 - nou venita

Link-uri importante :

Ambasada romaniei la bruxelles
www.brusselsairport.be/" target="_blank"> aeroportul brussel + www.charleroi-airport.com" target="_blank"> aeroportul charleroi
www.stib.be" target="_blank">transport in comun www.stib.irisnet.be/FR/31000F.htm" target="_blank"> plan metro brussel www.b-rail.be/nat/F/" target="_blank"> trenuri si rer-uri
www.agers.cfwb.be/citoyens/annuaires/fondam/index.asp " target="_blank"> scoli
www.mgbru.be/fichier.html" target="_blank">medici de familie brussel www.easyexpat.com/bruxelles_fr/sante_assurance-privee.htm" target="_blank">asigurare medicala
www.monarchie.be/fr/visit/greenhouse/index.html " target="_blank"> monarhia din belgia
romani in belgia + www.c-r-b.org/index_ro.html" target="_blank">comunitatea romana din belgia
www.mitropolia-paris.ro/?subject=parohii/index&Belgia#Gent%20-%20Aalst" target="_blank"> biserici ortodoxe in belgia
www.pagesdor.be/displayhome.ds jsessionid=E737A7710427BE29774CC61B960E3F0B " target="_blank"> pagini aurii belgia
www.viamichelin.fr/viamichelin/fra/htm/div/carte/Belgique-cartes" target="_blank"> harti, itinerare
www.viamichelin.fr/viamichelin/fra/htm/div/carte/Belgique-cartes" target="_blank"> meteo belgia
www.idj.be:16080/gratos/ " target="_blank"> loisirs1 www.liensutiles.org/loisb.htm" target="_blank">loisirs2 www.opt.be/listes/brussel_evenements/NL/B/E/liste.html br / " target="_blank">loisirs3 www.atraxions.be/FR/Atraxions.asp?Lang=%22FR%22" target="_blank">atraxions www.trabel.com/brussel/brussels-nightlife.htm" target="_blank">loisirs4 www.quefaire.be" target="_blank"> loisirs5

Info despre cateva orase ale belgiei:

www.nekkerhal.be" target="_blank">mechelen www.tourismebelgique.com/villes_arts_belgique/anvers.htm" target="_blank">anvers, brugge, gent, louvain
ce puteti vizita in brussel:
www.trabel.com/brussel/brussels-grand_place.htm" target="_blank">grand place brussel ; www.flowercarpet.be/" target="_blank">covorul de flori din grand place ; www.atomium.be/HTMLsite/dyn/eindex.html" target="_blank">atomium ;
www.pagoda.be/" target="_blank">pagoda ; www.bruparck.com/home_fr.asp" target="_blank">bru park ; www.eglisebruxelles.com/" target="_blank">biserica Buna Vestire www.catedrala.be" target="_blank"> Biserica Sf. Nicolae
celebrul georges

Hoteluri in brussel:

www.hotelformule1.com/gb/reservation/liste_hotels.shtml" target="_blank"> formula 1 www.etaphotel.com/etaphotel/fichehotel/gb/etp/5247/fiche_hotel.shtml" target="_blank">etap www.all-hotels.com/europe/belgium/brussels/brussels_1.htm" target="_blank"> cheap hotels www.chab.be" target="_blank"> chab hotel www.sleepwell.be" target="_blank">sleepwell hotelwww.hotelsabina.be" target="_blank"> sabina hotel www.hotel-derby.be" target="_blank">derby hotel www.hotels-belgium.com/airport/campanile.htm" target="_blank">hotel campanile aeroport

carnavaluri in belgia:

www.carnavaldebinche.be/page.php" target="_blank"> Binche www.malmedy.be/fr/carnaval.htm" target="_blank"> Malmedy www.aalst.be/default.asp?siteid=2&rubriekid=179" target="_blank"> Aalst

posturi tv romanesti live:

www.realitatea.net" target="_blank">realitatea www.antena1.ro/s/webcast/live_f.php" target="_blank">antena1 www.livetvcenter.com/antena_3_774.asp" target="_blank">antena3 www.tvr.ro/webcast" target="_blank">tvri
www.surfmusic.de/tv/otv-oglinda-tv,8705.html" target="_blank"> oglinda www.sanatateatv.ro/" target="_blank">
sanatateatv

reteta de cozonac



hei , am ajuns deja la pagina 30!! yoopii.. ar trebui sa udam evenimentul !

pralinele au implinit pe 13 septembrie anul acesta 3 ani... o sa spuneti ca am verificat cam tarziu.. asa e.. dar tinem minte la anul, nu? si putem sa reportam anul acesta .. sarbatorim la pijama.. ce ziceti fete, MIha? suflam intr-un tort cu 3 lumanarici?

s-auzim numai de bine! si

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Multumesc Ardeiash, sincer nu ma mai asteptam sa mai gasesti bilete, insa se pare ca m-am inselat.. pe curand

Mello motanelul iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

nici eu nu ma asteptam... da-i vorba de norocul fiecaruia aici

miha si nina va multamesc din suflet pentru ca m-ati caratara cu masinutele voastre.. altfel nu cred ca ajungeam... si pierdeam zi frumoasa foc cu voi..

robertina mama unde disparusi asa ? de ce-ati sarit peste bere ?

ano: si pe tine te-am pierdut din ochi.. nush cum.. , poate ca nu esti suparici pe mine si ma mia inviti la tine
in rest,, toATE bune, ai?




s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

buna searaaaaaaaaaa!

mare si tare!

raport de seara: dracii in pat, supravietuit uneio zile de rahat la servici (noblesse oblige), astept sa-mi fie servite fructele la pat si..


La multi ani, Dominique! a y-a oara! dar fetelor, am avut surpriza vietii mele! pe bune! ne-am dus s-o vizitam cu alaiul dupa noi pe printsesita noastra si ce-mi va dochii! e mare, frumoasa foc, razacioasa si mancacioasa de-ti vine s-o rontai! cele car en-ati vazut-o de mult, veti fi de-a dreptul coplesite! vorba aia, de parca n-as avea copii mici acasa sa stiu cum cresc, dar Marie Dominique a noastra e frumoasa foc! ptiu ptiu pe ea!

p-orma, zic, DAAAAAAAAAAAAAAA, vreau termale! la bikini in sauna si jacuzzi sa radem ca nebunele sa fim de mirul lumii:))) io subscriu chiar d elucrez du-aia de la 4:))) deci e 24?

si vreau DAAAAAAAAAA la film, la lady's night out! astept ziua si ora. dar e drept ca se face o data pe luan d enu ma insel, trebe verificat sia ctionat:))

pour le reste, io sper ca sutneti bine, ca nu va umbresc existenta problemele, ca va bucurati de cei din jur si de micile placeri cotidiene!

ps. nina -maine ies la exercitii in bruxel si-l pun pe silvian sa mergem pana la voi ca sa stiu veni singura. marti si miercuri sunt libera, dar numai intr-una din zile ma pot avanta depinde cand il lasa silvian pe sacha acasa. ok?

va pumpeeeeeeeeeeeeez si exist:)))

miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://m3.lilypie.com/qNubp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ror spune:

Si ce vreme frumoasa am avut ieri iar azi va fi la fel.
Ieri la Zoo Antwepen, romanii se adunara cu mic, cu mare si cred ca n-a vazut gradina zoologica atatia romani la un loc niciodata.
Dragelor, ma bucur ca v-am vazut, chiar si ptr. scurt timp. A fost greu sa ne mentinem in grup compact si drept urmare, pe traseu ne-am pierdut "ca magarusii in ceata", noi, nu voi . Pe parcurs, ne-am repliat la grupul din Antwerp si nu ne-am mai dat plecati.
E bine ca am reusit sa ne pupam la venire, caci la plecare n-a mai fost rost.
Eu sper ca v-ati simtit bine oricum si v-ati bucurat de vremea frumoasa.

Ardeiash, multumesc pentru felicitare si pentru floricica. M-am simtit magulita, insa nu trebuia.

Ramane sa ma revansez la pijama party stiu eu fata de cine si de ce.

Asa, si pentru cine nu stie, sunt in perioada de schimbari. Am inceput cu dentistul si ginecologul. Urmeaza doctorul de familie. Asta-i primul pas. Va spun dupa aia daca deciziile au fost bune sau nu. Hi, hi, hi. Cred ca voi continua asa si in 2009, inca mai rumeg la idei. Sanatosi sa fim pana atunci.

Va doresc o saptamana insorita si fara griji,

Ror


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

bau!

fetelor! am musamifiri din 15-22nov! o pretena de-amea,faina si traznita (ca io num-asa preteni pot avea - asta era un compliment indirect adresat voo) asa, si-as vrea sa malaud cu voi. daca intreprindem vreo actiune, se poate pune ceva si in saptamana aia pls? hai sa mapot umfla si eu in pene ca am gagici faine aci la mine:)

miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://m3.lilypie.com/qNubp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamana123 spune:

GASIT AZI LA MARIA IN CARUCIOR O MAIMUTICA!

a cui e? arde-i, i-a ta?????

ana, mama Mariucai (11.03.2007)
varsta mariei


www.sonia.as.ro" target="_blank">Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanademunck spune:

Ana, am crezut ca vie, de la ZOO/°/°/°:)

Ma-m uitat pt ladies at the movies in Brussel este in prima miercuri a fiecarei luni, le-am trimes mails sa ne zica ce si cum

Bai imi iesi o masea de minte (si io care credeam ca-mi iesisera toate) si doooooaaareee de mor, toata ziua moflai ceva sa se sparga gingia aia odata!

Scumpi, vizionat pozele cu bebe Sebastian, asa bebel frumos ai (si o zic pe bune pe bune nu ca sa s-ar zice, este foarte foarte foarte fumos si expresiv!!)

pui la toata lumea ma duc sa spal bestia
pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

ano: daca-i mica si maro a fost a mea. i-am dat-o monikai..

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Fetelor pana la urma cum facem cu termalele? Pe 23 sau 24 sau nici una dintre datele astea? Hotarati-va si ziceti-ne si noua..

Mello motanelul iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaela1171 spune:

Buna seara!

Dragi pralinutze, therme s-a cerut mai devreme decat 22 sau 24, din motive de....intepenire , asa ca prima sesiune se organizeaza miercuri, 15 NOV, de la ora 19, la Therme Grimbergen.

Detalii:
Address: Thermae Grimbergen Wolvertemsesteenweg, 74
B - 1850 Grimbergen Tel.:02/270.81.96
Thermae Grimbergen will stay easily accessible despite road works :
There are road works on the Wolvertemsesteenweg, but Thermae Grimbergen stays easily accessible. If you come from the ring (from Strombeek), follow the road until the bussattion of Grimbergen. There, don’t take the first street at the right, but the second one at the right (Stationsstraat). There are arrows “Thermae Sauna – Hotel”, if you follow these ones you will automatically arrive at the parking of Thermae Grimbergen. If you come from Antwerp, we advise you not to take the A12, but to take the E19 and after that the ring – exit 7 “Grimbergen”.

Costum de baie din dotare; halat si papuci se pot inchiria, pentru doritoare, nu obligatoriu; intarea este 20 euro, cu acces in ambele complexe: Aquarius (pt. nudisti} si Palmeraie (numai cu costum}.

Miri vad ca tu esti libera miercuri, asa ca ar fi super sa ne vedem.

Oana tu lucrai in datele propuse de mine, ar fi de asemenea minunat sa poti miercurea asta, nu ne-am mai vazut de un secol; si putem vorbi si despre lady night tot atunci.

Amatoare pana acum: subsemnata, Carmen, Nina si Ana. Cine mai doreste nu ezitati.

Noapte buna tuturor



Mergi la inceput