praline belgiene (25)

praline belgiene (25) | Autor: ardeiash

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57396&whichpage=1" target="_blank">1 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61811&whichpage=1" target="_blank">2 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64235&whichpage=1" target="_blank">3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71198&whichpage=1" target="_blank">4 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72830&whichpage=1" target="_blank">5 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74115" target="_blank">6 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75481&whichpage=1" target="_blank">7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20212223

faceti cunostinta cu:


Anamana123 - Bruxelles - 18 martie 1976
Oanademunck - Bucuresti - 4.04.1978/berbec - psiholog
Miri_mik - Baia Mare/Bruxelles - 29.04.1977/taur - profa de engleza/mamik de Bruno -28.02.2006
Alra - 30/05/75 mamik de Laura 06/02/06
Danyelana - Buzau/Louvain la Neuve -23.07.1978 /leu - studenta
Morgane - Constanta/Brugge - 09/09/1967- fecioara - mamik de Bianca(27/05/1994)
Scumpi - Bucuresti / Antwerpen - 27.09.1982/balanta
Carmita_baby - Bucuresti/Antwerpen - 8.10.1980/balanta - 'mamik' de motanik Mello
Ardeiash - Constanta / Bruxelles - mamik de Andru
Bepii - Mangalia / Mechelen - 7.11.1960/scorpion - secretara - mamik tanara cu un baiat de 27 ani + 1 motanel
MadyG - Constanta / Bruxelles - 8.11.1978. profa de engleza + viitoare mamik
Mihaela1171 - Bucuresti/Kampenhout, 28.11.1971, Sagetator, economist...rontaitor de cifre; mamik d-ra Monika, 18.03.2000.
Ror - Bucuresti/ Antwerp - 13-12-1969 - Sagetator - economist
NinaM - Bucuresti / Bruxelles - 29.12.1976, mamik de 2 teroristi mici,Alex-22.12.2002 si Reina-18.08.2005
Nora - Bruxelles , 4.07 - mamik de 2 baietei : Andrei(20aprilie'99) si Victor (12iulie'01)
Antoanela23 - mamica de Sonia ( 22iunie 2007) si Victor (8 octombrie 2005)


Link-uri importante :


Ambasada romaniei la bruxelles
www.brusselsairport.be/" target="_blank"> aeroportul brussel + www.charleroi-airport.com" target="_blank"> aeroportul charleroi
www.stib.be" target="_blank">transport in comun www.stib.irisnet.be/FR/31000F.htm" target="_blank"> plan metro brussel www.b-rail.be/nat/F/" target="_blank"> trenuri si rer-uri
www.agers.cfwb.be/citoyens/annuaires/fondam/index.asp " target="_blank"> scoli
www.mgbru.be/fichier.html" target="_blank">medici de familie brussel www.easyexpat.com/bruxelles_fr/sante_assurance-privee.htm" target="_blank">asigurare medicala
www.monarchie.be/fr/visit/greenhouse/index.html " target="_blank"> monarhia din belgia
romani in belgia + www.c-r-b.org/index_ro.html" target="_blank">comunitatea romana din belgia
www.mitropolia-paris.ro/?subject=parohii/index&Belgia#Gent%20-%20Aalst" target="_blank"> biserici ortodoxe in belgia
www.pagesdor.be/displayhome.ds jsessionid=E737A7710427BE29774CC61B960E3F0B " target="_blank"> pagini aurii belgia
www.viamichelin.fr/viamichelin/fra/htm/div/carte/Belgique-cartes" target="_blank"> harti, itinerare
www.viamichelin.fr/viamichelin/fra/htm/div/carte/Belgique-cartes" target="_blank"> meteo belgia
www.idj.be:16080/gratos/ " target="_blank"> loisirs1 www.liensutiles.org/loisb.htm" target="_blank">loisirs2 www.opt.be/listes/brussel_evenements/NL/B/E/liste.html br / " target="_blank">loisirs3 www.atraxions.be/FR/Atraxions.asp?Lang=%22FR%22" target="_blank">atraxions www.trabel.com/brussel/brussels-nightlife.htm" target="_blank">loisirs4 www.quefaire.be" target="_blank"> loisirs5

info despre cateva orase ale belgiei
www.nekkerhal.be" target="_blank">mechelen www.tourismebelgique.com/villes_arts_belgique/anvers.htm" target="_blank">anvers, brugge, gent, louvain ce puteti vizita in brussel:
www.trabel.com/brussel/brussels-grand_place.htm" target="_blank">grand place brussel ; www.flowercarpet.be/" target="_blank">covorul de flori din grand place ; www.atomium.be/HTMLsite/dyn/eindex.html" target="_blank">atomium ;
www.pagoda.be/" target="_blank">pagoda ; www.bruparck.com/home_fr.asp" target="_blank">bru park ; www.eglisebruxelles.com/" target="_blank">biserica Buna Vestire [/purple] www.catedrala.be" target="_blank"> Biserica Sf. Nicolae
celebrul georges

hoteluri in brussel
www.hotelformule1.com/gb/reservation/liste_hotels.shtml" target="_blank"> formula 1 www.etaphotel.com/etaphotel/fichehotel/gb/etp/5247/fiche_hotel.shtml" target="_blank">etap www.all-hotels.com/europe/belgium/brussels/brussels_1.htm" target="_blank"> cheap hotels www.chab.be" target="_blank"> chab hotel www.sleepwell.be" target="_blank">sleepwell hotel www.hotelsabina.be" target="_blank"> sabina hotel www.hotel-derby.be" target="_blank"> derby hotel www.hotels-belgium.com/airport/campanile.htm" target="_blank">hotel campanile aeroport
carnavaluri in belgia: ]
www.carnavaldebinche.be/page.php" target="_blank"> Binche www.malmedy.be/fr/carnaval.htm" target="_blank"> Malmedy www.aalst.be/default.asp?siteid=2&rubriekid=179" target="_blank"> Aalst

posturi tv romanesti live
www.realitatea.net" target="_blank">realitatea www.antena1.ro/s/webcast/live_f.php" target="_blank">antena1 www.livetvcenter.com/antena_3_774.asp" target="_blank">antena3 www.tvr.ro/webcast" target="_blank">tvri www.surfmusic.de/tv/otv-oglinda-tv,8705.html" target="_blank"> oglinda www.sanatateatv.ro/" target="_blank">sanatateatv


reteta de cozonac

iaca she am facutara un sfert de suta.. tra li li si iara li.. ashe ie ghine. dati-i 'nainte!

s-auzim numai de bine! si

s-auzim numai de bine! si

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanademunck spune:

Yup yup e week-end!!!!!!
bei, Miri, felicitari, ai cap bai bravo:-):-)!!!!cand dai de baut?!dupa practica sau inainte?

Dayelana tu esti ok ca ma lasasi in suspans????Mai zi doua cuvinte sa stim ca e tutto bene!

Apropo care are drum prin zona asta, tocmai ni s-a zis la job ca toate uit si in-riturile de pe autostrada in jurul zaventem (inclusiv machelen, evere etc) sunt ff periculoase cand ploua pt ca la decolare si aterizare se scurge cherosen din avioane (nu stiu cum asea ne-au zis )deci mare mare atentie (mai ales la aia din evere cica 9 din 10 masini derapeaza nasol acolo si ff des se lasa cu accidente grave)

Bon, ce mai trebuyia sa zic? a mi-am tras uniforma de omatje ciorapi de naylon 15 deni;) mai tre sa gasesc doar pantofi regulamentari si de luni (dupa afspraku la doftor) incep efectiv munca...... munca ce se anuntza ff ff cool, sunt niste oameni atat de ca lumea acolo, fara aere si figuri iar compania are niste principii atat de sanatoase incat ma gandesc in fiecare minut cum naiba de am rezistat 2 ani in partea ailalta.....

zmuahhhh



whisk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninaM spune:

Bravo Mikule....tine-o tot asa!
Alra,parca ma vad pe mine cind povestesti de greturi...Bai,daca nu mancam....si mancam...ca doar asa imi disparea senzatia aia nashpa.Asta la prima sarcina,ca la a doua...nici nu am bagat de seama ca am fost insarcinataSanatate si la cit mai putine momente nashpa(respectiv greturi)
Oana,multa bafta la job!
Bepii,bun venit acasa!Sper ca ai avut o vacanta frumoasa si odihnitoare!
Danyela,sanatate multa si sa ne ti la curent cu evenimentele....
Chiar mai fete....cind mai punem de un kara?????
pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

hai ca abia acum scriu si eu ca nu am avut timp decat de crearea noului topic..

salutare ! salutare!

bepii: iti mai zic inca o data bine-ai revenit.. nu ne povestesti cum a fost acasa? sau plangi??

miri: super , ma bucur pentru tine.. felicitari !

danyelana : ce bine ca esti ok... cred ca masajele ti-ar face tare bine.. sper ca si starea de spirit e precum vremea din belgia acum.. la brussels e asa de frumos .. manca-o-ar mama de primavara , ca frumoasa mai e!

oana: ma bucur mult pentru noul tau job.. chiar iti trebuia ceva mai relaxant si daca este intr-o echipa super e , iti tin pumnii cand intri-n linia intai.. dar totul va fi bine cu siguranta.. zambetul tau o sa cucereasca pe toata lumea.. .o sa vezi ca o sa uite sa-ti dea pasapoartele cand s-or uita la tine ..

bei. cum naiba se scurge kerosen la mine-n cartier?

morgane: ce mai faci?

scumpilica: misca bblu? ce face?

alra, nina, antoaneta, miha , ana, ror, nora, carmita : pupici // ca de altfel la toata cutiuta de praline..

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

fetelor : vedeti ca s-au deschis keukenhof.. http://www.keukenhof.nl/nm/367/Redirect.html.. si serele regale ; http://www.monarchie.be/fr/index.php .. haideti: cine merge sa vedem serele-mpreuna?
special pt miha pt ca stiu ca e mare amatoare.. la keukenhof e ... ce-as mai merge si eu!!!


s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

doar ashea...

carmen si daniela v-am visat!:))) va sa zica tre sa va intalnesc! si ca veni vorba, ziceti fetelor care veniti la botez la dominique, sa stiu cu cine fac sfat de taina:)))

oana... kiddibul daca vrei! sunt viitor sofer cu constiintsa! apropos, am depus cv! ashea, ca sa vaz si io ce si cum.

tania, cafea, dupa cumzisei.

fetele, dupa ce-mi termin orele de practica cu mashina, sa va tineti, ca va vizitez pe toate:))))

miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://m3.lilypie.com/qNubp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bepii spune:

Miri, felicitari din toata inima! Luasi tu examenul din prima si unde mai pui c-ai invatat doar cateva zile. Esti cool fata!!!! Nu ma indoiesc ca si orasul va fi floare la ureche. Multa bafta in continuare.
Oana, mah, te invidiez pt job-ul tau dar ma si bucur pt tine. Este ceea ce ti se potriveste: esti frumoasa, desteapta si comunicativa. Abia astept sa ma mandresc fata de prietenele mele flamande care lucreaza tot acolo ca esti prietena mea. Sa ai multa bafta si sa fi iubita si apreciata.
Ardeiash, mersi pt dublul bun-venit ca de altfel tuturor motatelor .
Trebuie sa facem cumva sa ne vedem pana de Pasti ca sa-ti dau pachetelul de acasa ca presimt ca ai ceva acolo de iepuras.
Fetele, acasa a fost f bine, am avut noroc de vreme f calduroasa, s-a incalzit exact in ziua cand am ajuns in Bucuresti si a tinut-o asa pana in ultima zi cand s-a pus pe ploaie torentiala si vant. Deci Cineva acolo sus ma iubeste . Nu s-a intamplat nimic spectaculos, am stat mai mult cu parintii mei, n-am prea iesit decat sa vizitez cateva prietene si la cumparaturi. Nici nu stiu cand a trecut vremea. Da' sincer, abia asteptam sa vin acasa in Belgia mea. O calatorie in tara ma delecteaza, imi incarca bateriile, ma bucura ca pot sa-mi revad familia si prietenii mei de-o viata dar dupa aceea vreau inapoi aici unde simt ca sunt acasa.
In legatura cu o intalnire la mine acasa in perioada 1 mai, vad ca nu se prea vorbeste, cred ca e cam timpuriu, probabil ca nu toate v-ati facut planuri pt acele zile, asa ca vom mai vorbi saptamana viitoare.
Oricum, eu va astept cu drag in orice zi, puteti veni si pe rand adica cand poate fiecare ca eu am de gand sa stau acasa si sa ma ocup de gradina sa plantez floricele.
In rest, va pup pe toate pralinutele si va multumesc pt urarile de bun venit si gandurile bune.
Weekend placut la toate cutia si nu numai.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

fete" inca un eveniment kashto: flower parade.. tot in olanda: http://www.flowerparade.nl/ pe 26 aprilie..

bepii: sar'mana.. cum oare sa facem sa ne vedem? eu nu mi-am facut curatenia generala de Paste.. miercuri am toata ziua cursuri.. tie cand ti-ar conveni ?



-------------
La multi ani floricei si floriciti! azi e ziua celor cu nume de flori si copacei .. si-s multi! am uitat pe cineva oare?

Florin, Florentina, Florina, Viorica, Narcisa, Narcis, Lacramioara, Gladiola, Viorica, Viorel, Brandusa, Crina, Crin, Crenguta, Mugurel , Stejarel ....

azi se mananca peste in traditia crestin ortodoxa.. eu mi-am fauct siesta deja .. yamii!





s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

bai fetelor, o iesi soarele si pe strada noastra? sau sa nu tipam prea tare ca se sperie?
noi suntem in curte in tricou!
pe amiaza merge in brugge ca cica e balci sa dam fata in comedii.

Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

La multi ani, pt toate Florile.

Eu sunt un picutz mai bine dar tot nu sunt pe deplin refacuta.

Miri, felicitari pt teorie.

Pupici.




"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

helo!
dadu soarele, in cazul in car en-ati bagat de seama:)
aud ca mihaela e brambura in lume, ca daniela se pregateste de romania, madi de botez... danyelana e mai bine - slava domnului! - ca ardeiash a mancat peste si...
Doamne! ce frumos e afaraaaaaaaaaaaaaaaa!

miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://m3.lilypie.com/qNubp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput