praline belgiene (optashpe)

praline belgiene (optashpe) | Autor: ardeiash

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57396&whichpage=1" target="_blank">1 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61811&whichpage=1" target="_blank">2 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64235&whichpage=1" target="_blank">3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71198&whichpage=1" target="_blank">4 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72830&whichpage=1" target="_blank">5 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74115" target="_blank">6 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75481&whichpage=1" target="_blank">7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

faceti cunostinta cu:


Anamana123 - Bruxelles - 18 martie 1976
Oanademunck - Bucuresti - 4.04.1978/berbec - psiholog
Miri_mik - Baia Mare/Bruxelles - 29.04.1977/taur - profa de engleza/mamik de Bruno -28.02.2006
Danyelana - Buzau/Louvain la Neuve -23.07.1978 /leu - studenta
Morgane - Constanta/Brugge - 09/09/1967- fecioara - mamik de Bianca(27/05/1994)
Scumpi - Bucuresti / Antwerpen - 27.09.1982/balanta
Carmita_baby - Bucuresti/Antwerpen - 8.10.1980/balanta - 'mamik' de motanik Mello
Ardeiash - Constanta / Bruxelles - mamik de Andru
Bepii - Mangalia / Mechelen - 7.11.1960/scorpion - secretara - mamik tanara cu un baiat de 26 ani + 3 motanei
MadyG - Constanta / Bruxelles - 8.11.1978. profa de engleza + viitoare mamik
Ror - Bucuresti/ Antwerp - 13-12-1969 - Sagetator - economist
NinaM - Bucuresti / Bruxelles - 29.12.1976, mamik de 2 teroristi mici,Alex-22.12.2002 si Reina-18.08.2005
Nora - Bruxelles - mamik de 2 baietei : Andrei(20aprilie'99) si Victor (12iulie'01)

Link-uri importante :


Ambasada romaniei la bruxelles
www.brusselsairport.be/" target="_blank"> aeroportul brussel + www.charleroi-airport.com" target="_blank"> aeroportul charleroi
www.stib.be" target="_blank">transport in comun www.stib.irisnet.be/FR/31000F.htm" target="_blank"> plan metro brussel www.b-rail.be/nat/F/" target="_blank"> trenuri si rer-uri
www.agers.cfwb.be/citoyens/annuaires/fondam/index.asp " target="_blank"> scoli
www.mgbru.be/fichier.html" target="_blank">medici de familie brussel www.easyexpat.com/bruxelles_fr/sante_assurance-privee.htm" target="_blank">asigurare medicala
www.monarchie.be/fr/visit/greenhouse/index.html " target="_blank"> monarhia din belgia
romani in belgia + www.c-r-b.org/index_ro.html" target="_blank">comunitatea romana din belgia
www.mitropolia-paris.ro/?subject=parohii/index&Belgia#Gent%20-%20Aalst" target="_blank"> biserici ortodoxe in belgia
www.pagesdor.be/displayhome.ds jsessionid=E737A7710427BE29774CC61B960E3F0B " target="_blank"> pagini aurii belgia
www.viamichelin.fr/viamichelin/fra/htm/div/carte/Belgique-cartes" target="_blank"> harti, itinerare
www.viamichelin.fr/viamichelin/fra/htm/div/carte/Belgique-cartes" target="_blank"> meteo belgia
www.idj.be:16080/gratos/ " target="_blank"> loisirs1 www.liensutiles.org/loisb.htm" target="_blank">loisirs2 www.opt.be/listes/brussel_evenements/NL/B/E/liste.html br / " target="_blank">loisirs3 www.atraxions.be/FR/Atraxions.asp?Lang=%22FR%22" target="_blank">atraxions www.trabel.com/brussel/brussels-nightlife.htm" target="_blank">loisirs4 www.quefaire.be" target="_blank"> loisirs5

info despre cateva orase ale belgiei
www.nekkerhal.be" target="_blank">mechelen www.tourismebelgique.com/villes_arts_belgique/anvers.htm" target="_blank">anvers, brugge, gent, louvain

ce puteti vizita in brussel:
www.trabel.com/brussel/brussels-grand_place.htm" target="_blank">grand place brussel ; www.flowercarpet.be/" target="_blank">covorul de flori din grand place ; www.atomium.be/HTMLsite/dyn/eindex.html" target="_blank">atomium ;
www.pagoda.be/" target="_blank">pagoda ; www.bruparck.com/home_fr.asp" target="_blank">bru park ; www.fra.cityvox.be/visiter_bruxelles/sainte-catherine_46100/Profil-Lieu" target="_blank">biserica romaneasca la bruxelles parohia ortodoxa romana sf. nicolae

hoteluri in brussel
www.hotelformule1.com/formule1/fichehotel/gb/for/2618/fiche_hotel.shtml" target="_blank"> formula 1 www.all-hotels.com/europe/belgium/brussels/brussels_1.htm" target="_blank"> cheap hotels www.chab.be" target="_blank"> chab hotel www.sleepwell.be" target="_blank">sleepwell hotel www.hotelsabina.be" target="_blank"> sabina hotel www.hotel-derby.be" target="_blank"> derby hotel

carnavaluri in belgia:
www.carnavaldebinche.be/page.php" target="_blank"> Binche www.malmedy.be/fr/carnaval.htm" target="_blank"> Malmedy www.aalst.be/default.asp?siteid=2&rubriekid=179" target="_blank"> Aalst

posturi tv romanesti live:
www.realitatea.net" target="_blank">realitatea www.antena1.ro/s/webcast/live_f.php" target="_blank">antena1 www.livetvcenter.com/antena_3_774.asp" target="_blank">antena3 www.tvr.ro/webcast" target="_blank">tvri www.surfmusic.de/tv/otv-oglinda-tv,8705.html" target="_blank"> oglinda www.sanatateatv.ro/" target="_blank">sanatateatv


ce bine-mi pare ca deschidem o noua paginuca!
am actualizat putin si cutiutza .. adik am ramas doar 13.. poate mai vine cineva sa ne tina de urat pe-aici ca tare nu-mi place cifra asta! io sunt optimista!

s-auzim numai de bine! si

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

ma.. ia vedeti ce faceti cu voturile -alea !

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninaM spune:

`Neata la toate pralinutele!
Luci,am vb cu Ardeiash si a ramas sa aduc eu micii.Sigur nu mai e nevoie si de altceva?Aaaa....si sa-mi trimiti si mie adresa ta te rog,ca nu stiu unde sa vin...
Oana,iti tin pumnii si sa sa dea D-zeu sa ne dai vesti bune cit mai curind!
Pupici la toata cutia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Ardeias, sa stii ca copchii mei cresc si ei ca toti copchii si, mai rau, ca noi toti (marturisesc, nu mai am 20 de ani), asa ca nu mai au 7 si 5 ani ci 8 (Andrei) si 6 (Victor).

Miri_mik, deci stai in Vilvoorde? Pai eu-s in Machelen, deci vecinica! Cand vii la mine sa bem o cafelutza?

Distractie placuta la bbq!

Noracu Andrei (20aprilie'99) si Victor (12iulie'01)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

morgane, io aveam o problema cu titulatura. imi si inchipuiam ca ai angajat baby-sitter:))) auzi? nu prea tine vremea cu noi, da mici io tot mananc la voi:))

nora, drept ca stau in vilvoorde, da zi si mie cu ce ajung la machelen, ca io n-am masina, n-am bicicleta. zi cum, si sa mor de nu vin la o cafea:)))

mbah... iar am inceput aiureala cu glicemiile. dupa ce-am stat linistita o saptamana.. s-a deschis sezonul: una duminica, una ieri cu oana... una azi... ma ia cu dreaci si transpiratii. kilograme n-am dar...

pusi pusi

miri_mik si pestisorul auriu (28.02.2006)
http://b2.lilypie.com/DjTMp1.png
http://bd.lilypie.com/25XKp2.png


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns morgane spune:

Miri, na, te-ai apucat si de rime ... Ploaie, soare, cum o fi, noi tot o facem lata.
Nina, merci de mici. Ti-am trimis adresa pe mess.
Fete, care nu mai stie unde stau? Glasuiti!

Pupici,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

Nora: la cat mai multi ani frumosi si sanatosi pentru copchii tai... poate ca-i mai bine sa scrii data lor de nastere..?! in felul asta nu mai este nevoie de actualizare , ce zici?

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Miri, vin eu sa te iau d-oriunde1 Zi-mi cand poti! Saptamana viitoare?

Ardeias, la semnatura mea sunt si datele de nastere ale baietilor, poti s ale folosesti.

Noracu Andrei (20aprilie'99) si Victor (12iulie'01)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadyG spune:

La multi ani,Scumpisor drag!Sa fii sanatoasa , sa fii fericita ,sa ramai mereu la fel de copilaroasa si de dulce !
Multi ,multi pupici si sa petreci o seara ca-n povesti alaturi de Bubulina ta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bepii spune:

Scumpi cel drag si frumos,
Iti urez din toata inima sa fi sanatoasa, sa fi fericita si iubita . LA MULTI ANI !!!
Iata cum trecea ziua ta si nu observam desi ar fi trebuit sa-mi amintesc ca esti nascuta in aceeasi zi cu baiatul meu Of, batrantile, de!
Morgane, primit adresa, notat in agenda, multumesc frumos
Va pup pe toate si va doresc cele bune


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Multi ani traisca, multi ani traiasca, laaaaaaaaaaaa muuuuuuuuuulti aaaaaaniiiiiiii... Cine sa traiasca, cine sa traiasca laaaaaaaaaaa muuuuuuuuuuultiiiiiiiiii aaaaaaaniiiiiiii... Daniela sa traisca, Daniela sa traisca laaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa muuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuultiiiiiiiiiiiii aaaaaaaaaaaaaniiiiiiiiiii
Sper ca ai avut parte de o zi super azi cu Bubulina ta Vorbim azi, cand te trezesti sa imi povestesti cum a fost. By the way vezi ca am nevoie de tine luni dimineata la scoala pentru handverzorging si voetverzorging.
Eu sunt un pic panicata pentru ca trebuie ca luni sa fiu bine pregatita la capitolul ingrijirea manilor si a picioarelor, manichiura, pedichiura + masaj maini si picioare. Si faza naspa e ca exact la partile astea am lipsit cand am fost in Ro la nunta si la inmormantare... Asa ca o sa am nevoie de voluntare, sa pot exersa pe ele. Cine se baga? Ajutoooooooooooooooor :-)

Mello motanelul iubit

Mergi la inceput