praline belgiene (optashpe)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Taniuca si eu uitasi ca Denis e nascut in aceeasi zi cu Daniela. La multi ani fericiti! Sa iti traisca mandretea de baiat

Mello motanelul iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpi spune:

Fetele va multumesc din inima pt. urari, telefoane, sms-uri, offlines si felicitari . Am avut o zi f. frumoasa, am fost in Amsterdam, un oras ce-mi place tare mult. Va povestesc la bbq mai multe, acum fug sa fac nani.
Carmen vb. azi
Tania LA MULTI ANI! lui Denis.

Va pup duuulce pe toate!

"Desi noi calatorim prin lume pentru a gasi frumosul, trebuie sa-l purtam in noi insine sau nu il vom gasi niciodata."
Ralph Waldo Emerson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns morgane spune:

Ala micu e sarbatorit si eu am intarziat cu urarile.
Scumpilica, sa cresti mare si sa te bucuri de toate placerile pe care viata ti le ofera, sa fii inconjurata de prieteni, iubire, caldura si tandrete.

Tania, sa-ti traiasca baiatul si sa te bucuri de el si de realizarile lui.

Pupici,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

La multi ani scumpico ! sa traiesti! sa-nfloresti! sa ai parte de dragoste multa ! as fi vrut sa te sun si eu... insa am constatat ca nu am numarul tau! ca multe altele , de altfel!

la multi ani si pentru denis! sa fie sanatos!



s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanademunck spune:

Daniela,
'La MULTZI ANI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!'''Sa traiesti frumos si bine, sa fii sanatoasa si fericita, iubita si dorita, implinita si linistita !!!!!!!!!!
Uite si o florisicapupicu vine maine
pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

ma.... nu egzista nicio noutate p-acilea!


s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

daca va place sa cititi jurnale intime.... uitati una saracuta, si-a facut studiile la sorbona ca nu aveau parintii bani s-o dea la una particulara , saraca!: http://oanasroman.hi5.com/friend/profile/displayJournal.do;jsessionid=a16CaIGfuNoe?viewother=true&ownerId=118726649

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

buhuhuh!

dragi fete cucuiete, ne vedem maine. cu riscul sa facem figura uratsica... noi ajungem in intarziere, dar am anuntat din timp, pe motiv ca inainte de reuniunea pralineasca avem o cununie de onorat. si anuntam d ela bun inceput ca vom veni cu bruno terminat. dar aducem patul pliant, als wij nodig hebben.

pusici

miri_mik si pestisorul auriu (28.02.2006)
http://b2.lilypie.com/DjTMp1.png
http://bd.lilypie.com/25XKp2.png


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

morganik si jan : saru-mana pentru tot! m-am simtit asa de biiineeeeeee! si friptura aia nefacuta .. chiar a fost buna! nu-mi vine sa cred c-am mancat! mi se strangea stomacul numa cand vedeam ca-i nefacuta! .. da a fost buna... mi-a placut! tre sa ne dati si noua reteta!


acum ascult muzica de la filmul morgane .. stiti linkul pe care vi l-am dat... Doamne ce amintiri mi-a rascolit! ce filme mai vedeam noi pe vremuri!

zi plina astazi ! plina de peripetii la mine! ouf!

o duminica superba va doresc!




s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

hihihi, parca as fi singura pe topic si transform forumul in blog:)

si fin'ca nu zice nime' nik, zik io: fu tare bine cu voi! un vlugertje, cum zise stapana casei, dar unul pe deplin satisfaisant:)) adik, cu toate ca furam, mancaram si plecaram, am ramas asa cu un parfum de prietenie in nari cum numai fetele mele stiu sa-mi lase:)

aspre felicitari,morgane, si un tras de urechi, din spirit artistic ca n-ai facut poze cu aranjamentele. daca creanga de pe masa e singura care ne-a mai ramas de vazut, iti dai seama ce ciuda am ca n-am vazut si restul:) dar ca de obicei... la tine acasa ne-am simtit superb! i-am ramas datoare biancai cu un pupic, dar sa-i soptesti la ureche ca am auzit-o cantand la pian, chiar daca stateam in povesti cu tania, si ne-a impresionat. o admir si o invidiez!

apropos de pupici, fetelor, daca v-ati suparat pe mine, asta e, dar pe bune ca io am o pb cu pupatul: francofonii se pupa o dat sau intind labutsele, romanii de doua ori, flamanzii de trei ori, dar eu raman invariabil sau cu labele atarnand prin aer, sau cu botul in vant, si unde ne vedem cate 20 deodata... prefer pupici virtuali:) sau hai, unul de persoana:) fie-va mila, instaurati si voi un regulament:))

nina, perfecti papucii! sarumana, si de-o fi sa-l faci pe al treilea, dupa ce trec si prin sasha, ti-i inapoiem, speram nu franjuri:) tare tare ma bucur de cizmulite, ca aici nu gasesc defel pt baieti. aaaaaa, si sa stii ca bruno e foarte incantat, ba s-a lasat cu smiorcaieli cand am vrut sa i le scot din picioare inainte de culcare:) mai vroiam sa-ti spun ca am fost placut "socata" de transformarea reinei. mai ce mai creste fata ta, si ce se mai cuminteste! jos palaria! dar si alex m-a dat pe spate cu "ce-ai acolo?" cand mi-a vazut burta. m-am topit de dragul lui:) muuuuah!

ror, iar tacuta. acu nu poti sa spui ca n-aia vut loc de mine, ca io mancam si eram ocupata sa o mushc pe carmen de fund si sa poftesc ca vulpea la strugurii acri la blugii lui scumpi. tot nu m-am lamurit daca esti pe deplin convinsa de pasul care-l faci, dar sper din tot sufletul sa fii. si mai stiu ca ai dracushori pe tine, si sunt mari tensiunile - care or fi ele - ca te-am auzit ca "ma ingras". sindromul femeii stresate si nemultumite, deci, baga de seama, ca vin cu psihologia dupa tine:)))

carmencita, azi te-am mushcat de fundulets, dar nu cu rautate ci cu realism. nu vroiam sa pui bot, ci numai sa intelegi ca ai niste teme de casa pe care n-ai sa le rezolvi visand mai departe la ce-ti doresti asa de mult. asta daca nuv rei ca visele sa ramana doar vise. pt o baza solida, trebuie intai un "defrisaj si o destelenire" riguroase. p-orma, sa dea D tot ce-ti doresti. dar depinde de tine cat de fericita ai fi sa primesti ce-ti doresti. pusi ca sa nu mai fii botos.

scumpi, nici tu n-ai scapat! nesuferit mai sunt:) da nu-i bai, ca nu trebe sa ma iubiti tot timpul:))) da fac si io ca vulpea care se linge pe bot de ce nu poate avea, respectiv masura 34-36 la haine. trebuia sa comentez, ca doar cu dovleacul dupa mine, numa gratioasa nu ma simt:))

bepii... am vrut sa-ti spun da n-am apucat, la mumti ani, intarziat, pt denis. da nu-i bai, ca tu ma ierti, si gandul conteaza. de fapt m-am luat cu ochii la cizmele tale si junduiam la ele, si dupa ce ma uitam la ele, ma uitam la ochii tai pe care azi i-ai machiat deosebit (ti-a iesit super linia verde) s-apoi tu esti mereu o frumoasa si o cocheta. nici tie n-am apucat sa-ti multumesc pentru carte. poate de ce jinduiam asa de tare la ea:)) aaaa, am ajus acasa si mi-am aruncat nasul in ea. o ador. o fi chestiune de karma si de reincarnare de ma pasioneaza subiectul asta fix asa. apropos, ai bagat de seama ca e nascuta pe 9 noiembrie? sper ca ati ajuns cu bine acasa, fara peripetii si emotii prea multe. sa scrii vreo doua vorbe sa stiu ca esti bine:)

oana, marea "retragere", ce ciuda-mi fu ca n-ai mai stat... nici n-am apucat sa te intreb daca ai recuperat poncho-ul. m-am necajit aseara cu el si icnercam sa reiau vizual traseul...nu-mi amintesc nici o fractiune de secunda afurisita aia de punga:(

despe...nah ca nici pe voi nu v-am mai prins, da bag sama ca furati destul de distrati de ti-ai lasat geanta zalog si la final, in fata casei te-ai revelat ca n-ai chei:)) trebe sa fi fost prea bine cu fetele si de fapt vroiai sa mai ramai cu ele:) si ai ratat desertuuuuuul...nu-i bi, si io:))

fetele ramase acasa, it's but a small price to be paid for greater joys:))) madi cu viitoarea goanga care se pregatesc de marele eveniment, si ana cu gongolina, care au trecut d emare intalnire, iar acu sunt nedespartite. curaj ana, sa stii ca autostrada e chiar draguta, de pe scaunul din dreapta:)))

si hopelijk, n-am uitat pe nimenea... si de-am uitat, mea culpa, da poate e din cauza de foame. ca e drept, am ajuns acasa si am halit kiwi si persica, da a trecut ceva vreme de antunci, si iar mi-e foaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaameeeee! dar am sa ma arunc in carte si-am sa visez frumos ca mananc praji de la morgane si ca ma ling pe degete de crema de zahar ars!ooooooof

muuuah!

ps. vreau pozele pliiiiiiiiiiiiiiiz

miri_mik si pestisorul auriu (28.02.2006)
http://b2.lilypie.com/DjTMp1.png
http://bd.lilypie.com/25XKp2.png


Mergi la inceput