praline belgiene (cinshpe)

praline belgiene (cinshpe) | Autor: ardeiash

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57396&whichpage=1" target="_blank">1 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61811&whichpage=1" target="_blank">2 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64235&whichpage=1" target="_blank">3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71198&whichpage=1" target="_blank">4 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72830&whichpage=1" target="_blank">5 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74115" target="_blank">6 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75481&whichpage=1" target="_blank">7 8 9 10 11 12 13 14

faceti cunostinta cu:


anamana123 - Bruxelles - 18 martie 1976
Oanademunck - Bucuresti - 4.04.1978/berbec - psiholog
Alesia105 - Bucuresti -Olanda ,14.04.197x , mamide Sebastian(9) si Benny ( 2)
Zizee – Bucuresti/Wavre - 20.04.1974 / berbec – mami de Snoopi (Anaïs Louka) 6.11.2001
Miri_mik - Baia Mare/Bruxelles - 29.04.1977/taur - profa de engleza/mamik de Bruno -28.02.2006
Maggy - Leuven - 22.07.1968/rac mamik de o fetita de 16 ani si 4 luni...
Danyelana - Buzau/Louvain la Neuve -23.07.1978 /leu - studenta
Morgane - Constanta/Brugge - 09/09/1967- fecioara - mamik de Bianca(27/05/1994)
Andreea23 - Constanta/ Ninove - 18.09.1981/fecioara - mamik de Elenca
Scumpi - Bucuresti / Antwerpen - 27.09.1982/balanta
Anneoprea - Bucuresti/ Bruxelles - 4.10.1973/balanta - mamik de Evan - 4.10.2004
Carmita_baby - Bucuresti/Antwerpen - 8.10.1980/balanta - 'mamik' de motanik Mello
Ardeiash - Constanta / Bruxelles - 21.10.1967/balanta - mamik de Andru - 18.07.1999
Bepii - Mangalia / Mechelen - 7.11.1960/scorpion - secretara - mamik tanara cu un baiat de 25 ani + 3 motanei
MadyG - Constanta / Bruxelles - 8.11.1978. profa de engleza
Ror - Bucuresti/ Antwerp - 13-12-1969 - Sagetator - economist
NinaM - Bucuresti / Bruxelles - 29.12.1976, mamik de 2 teroristi mici,Alex-22.12.2002 si Reina-18.08.2005
Mieke-Bucuresti/Kortrijk - secretara - mamik de 1 bbca- 15 luni
Danuta-bel - Piatra Neamt/Antwerpen - 1978
Simone_be - Sfantu Gheorghe/Bruxelles - 1980 - market researcher&analyst
Nora - Bruxelles - mamik de 2 baietei : Victor si Andrei - 7 si 5 ani
Aldaesme – Baia-Mare / Leuven – doctorand cu planuri: casa, copac si apoi copil :)
Mathilda - Antwerpen
Anky - Olanda
An-k - Bucuresti/Lummen
Echko- Arlon
Dama - Liege


Link-uri importante :
Bine-ai venit Romanie in Europa! www.ropromo.org/Ghidul_cetateanului_roman_in_Uniunea_Europeana.pdf] ghidul cetateanului roman in UE" target="_blank"> Ghidul cetateanului roman in UE
www.references.be/scripts/sdtools/brutonetto/brutonetto.asp?headingid=3231" target="_blank">calculateur brut/net
Ambasada romaniei la bruxelles
www.brusselsairport.be/" target="_blank"> aeroportul brussel + www.charleroi-airport.com" target="_blank"> aeroportul charleroi
www.stib.be" target="_blank">transport in comun www.stib.irisnet.be/FR/31000F.htm" target="_blank"> plan metro brussel www.b-rail.be/nat/F/" target="_blank"> trenuri si rer-uri
www.agers.cfwb.be/citoyens/annuaires/fondam/index.asp " target="_blank"> scoli
www.mgbru.be/fichier.html" target="_blank">medici de familie brussel www.easyexpat.com/bruxelles_fr/sante_assurance-privee.htm" target="_blank">asigurare medicala
www.monarchie.be/fr/visit/greenhouse/index.html " target="_blank"> monarhia din belgia
romani in belgia + www.c-r-b.org/index_ro.html" target="_blank">comunitatea romana din belgia
www.mitropolia-paris.ro/?subject=parohii/index&Belgia#Gent%20-%20Aalst" target="_blank"> biserici ortodoxe in belgia
www.pagesdor.be/displayhome.ds jsessionid=E737A7710427BE29774CC61B960E3F0B " target="_blank"> pagini aurii belgia
www.viamichelin.fr/viamichelin/fra/htm/div/carte/Belgique-cartes" target="_blank"> harti, itinerare
www.viamichelin.fr/viamichelin/fra/htm/div/carte/Belgique-cartes" target="_blank"> meteo belgia
www.idj.be:16080/gratos/ " target="_blank"> loisirs1 www.liensutiles.org/loisb.htm" target="_blank">loisirs2 www.opt.be/listes/brussel_evenements/NL/B/E/liste.html br / " target="_blank">loisirs3 www.atraxions.be/FR/Atraxions.asp?Lang=%22FR%22" target="_blank">atraxions www.trabel.com/brussel/brussels-nightlife.htm" target="_blank">loisirs4 www.quefaire.be" target="_blank"> loisirs5

cele mai importante carnavaluri din belgia:
www.carnavaldebinche.be/page.php" target="_blank"> Binche www.malmedy.be/fr/carnaval.htm" target="_blank"> Malmedy www.aalst.be/default.asp?siteid=2&rubriekid=179" target="_blank"> Aalst

info despre cateva orase ale belgiei
www.nekkerhal.be" target="_blank">mechelen www.tourismebelgique.com/villes_arts_belgique/anvers.htm" target="_blank">anvers, brugge, gent, louvain

ce puteti vizita in brussel:
www.trabel.com/brussel/brussels-grand_place.htm" target="_blank">grand place brussel ; www.flowercarpet.be/" target="_blank">covorul de flori din grand place ; www.atomium.be/HTMLsite/dyn/eindex.html" target="_blank">atomium ;
www.pagoda.be/" target="_blank">pagoda ; www.bruparck.com/home_fr.asp" target="_blank">bru park ; www.fra.cityvox.be/visiter_bruxelles/sainte-catherine_46100/Profil-Lieu" target="_blank">biserica romaneasca la bruxelles parohia ortodoxa romana sf. nicolae

hoteluri in brussel
www.hotelformule1.com/formule1/fichehotel/gb/for/2618/fiche_hotel.shtml" target="_blank"> formula 1 www.all-hotels.com/europe/belgium/brussels/brussels_1.htm" target="_blank"> cheap hotels www.chab.be" target="_blank"> chab hotel www.sleepwell.be" target="_blank">sleepwell hotel www.hotelsabina.be" target="_blank"> sabina hotel www.hotel-derby.be" target="_blank"> derby hotel

scoala
www.magicmaman.com/,les-programmes-scolaires,49.htm" target="_blank">programe scolare
Alte informatii:

certificat de celibat sau a unui act care dovedeste starea de non-mariage
schimbarea pasaportului
gradinita (kleuter)
www.magicmaman.com/,un-bebe-combien-ca-coute-les-depenses-a-prevoir,293,8052.asp" target="_blank">Un bébé, combien ça coûte ?
legalizari de diplome
permis de conducere
carnaval aalst
renumitul george

www.yjhs.ednet.ns.ca/frenchkb.htm" target="_blank">caractere frantuzesti

posturi tv romanesti live:
www.realitatea.net" target="_blank">realitatea www.antena1.ro/s/webcast/live_f.php" target="_blank">antena1 www.livetvcenter.com/antena_3_774.asp" target="_blank">antena3 www.tvr.ro/webcast" target="_blank">tvri www.surfmusic.de/tv/otv-oglinda-tv,8705.html" target="_blank"> oglinda



s-auzim numai de bine! si

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

ce bine! am inceput un nou capitolash! hi hi! suntem multe deja.. ne iubim ... si au inceput sa ni se alature si baieti!

la cat mai multe "barfe" impreuna! eu sunt deja dependenta.. se vede , nu?


s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

fata cu parul negru, uitai sa zic : muuuuuuuuuuuah! ca te-ai intors acasa.

miri_mik si pestisorul auriu (28.02.2006)
http://b2.lilypie.com/DjTMp1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

da ma.. bine-ai venit ! sorry... m-a luat valul.. cum fu-n romanik?

miri : mie nu-mi iasa la socoteala diferenta intre copchilashii tai... daca baietelul tau a facut un anishor in februarie anul acesta... tu ai ramas insarcinata in aprilie(?).. deci vei naste prin ianuarie pi la anul? diferenta va fi cred de un an si unshpce luni... nu/?

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

da mah
1 an si unshpe luni:))
da de s-or trezi amandoi ca huhurezii, cum face bruno acu - la 6 e in picioare... nush ce ma fac:)
ba stiu, invat la flamanda:)))
pusici


miri_mik si pestisorul auriu (28.02.2006)
http://b2.lilypie.com/DjTMp1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpi spune:

Salutare cutiuta,

Miri felicitari, o sarcina usoara si multa, multa sanatate. Sa dea D-zeu sa fie totul asa cum va doriti voi.
Taniuca si noi venim cu muuulta placere pe 2 iunie. De-abia astept!

Va pupic si va doresc o sapt. frumoasa!


"Desi noi calatorim prin lume pentru a gasi frumosul, trebuie sa-l purtam in noi insine sau nu il vom gasi niciodata."
Ralph Waldo Emerson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Muuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuaaaaaaaaaah Mikule :-) Ma bucur sa fiu inapoi :-) Mi-e dor de Brunotje.
Ardeaiash fu bine in Romania, mult mai bine decat am crezut ca va fi, probabil si din cauza ca am evitat de a conduce prea mult. Asta imi cauza destul de multi nervi, cu locurile de parcare and so on...
Lucica sambata o punem de o vizita atunci :-) am sa te sun sa stabilim ce si cum

Mello motanelul iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Lucica stai ca am uitat, nu pot veni sambata pe la tine din acelasi motiv pentru care nu ma pot intalni cu Oana. Sambata plecam in Franta la matusa mea si ne intoarcem luni. In care alta zi ai mai putea tu, dar pana pe 3 iunie, ca atunci pleaca mama

Mello motanelul iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

Buna fetele ...

VIn si eu cu o intrebare ...de fapt mai multe


A scos cinvea de la Ambasada din Belgia ..declaratia ptr insotire minor ?? Ce trebuie ?? Se poate face si a consulat??? Vine baiatul meu cel mare in curand si te sa ii scot declaratia ...o sa o fac la ambasada din Belgia pt ca imi e mult mai aproape decat cea de la Haga ...( noi locuim in Olanda exact la granita in Zelzate- Sas van Gent ...)
Si puteti sa imi explicati cam pe unde e ambasada ??? Ma rog cred ca o sa revin cu intrebarea asta ptr a nu stiu inca daca vin singura cu trenul sau cu masina cu cel mic si al meu domn ..desi la ce aglomeratie e in Brussel cred ca optez ptr prima varianta ...nimic nu ma enerveaza mai mult deat statul aiurea la semafoare

----------------------------------------------------
Alessia,Dezbracatu' si Spiderman

Si ei au dreptul la viata...semneaza si tu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

alesssia: ambasada se afla aici http://bruxelles.mae.ro/index.php?lang=ro.. ca locatie: http://bruxelles.mae.ro/images/images_stiri/belgia/map_amb.gif si aici ai programul de lucru .. adresa... http://bruxelles.mae.ro/index.php?lang=ro&id=436
bafta!

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

daca locuiti in olanda, hartia tre s-o scoateti din olanda. belgia e tara vecina dar cu totul alte reguli si mai stiu eu cE - alte taxe sigur. hartia ti-o elibereaza consulatul, nu ambasada. dar d eobicei sunt in acelasi loc. la brux e distanta d eo intrare intre doua.


pupici la gagici:)

miri_mik si pestisorul auriu (28.02.2006)
http://b2.lilypie.com/DjTMp1.png

Mergi la inceput