fetele din belgia (5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anneoprea spune:

Carmen- eram sigura ca o sa fie supermisto tabara voastra, din ceea ce descrisesesi initial. Ma bucur ca a fost asa dragut – data viitoare o sa fie si mai bine ca ai prins experienta!
La noi acasa din lipsa de inspiratie se practica de citiva ani cadourile <minivacanta> Pina si colegii sotului au inceput sa ne ofere cecuri cadou de pe weekenddesk …le tinem pe stoc, ca nu avem disponibilitate…Eu de mult trageam cu ochiul la un weekend aventura…chiar ca m-ai convins!
Fetelor, trageti tare cu distractia, acum cit aveti libertate de miscare! Si chiar au belgienii astia o multime de variante pentru weekend!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anneoprea spune:

Bepii – esti tare draguta sa ne inviti pe toate la tine acasa! Te admir de multa vreme ca esti asa deschisa si comunicativa. Sinteti o familie frumoasa care stie sa ramina tinara – bravo voua!
As mai adauga ceva, dar mi-e sa nu se inteleaga altfel….ma rog…puneti si voi pe seama hormonilor de gravida – <sa-i dai un pupic sotului tau, pentru ca merita!>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lena spune:

Fetele din Belgia vroiam sa bag si eu o intrebare mergem in we de Pastele catolic in Luxembourg si eram curioasa, daca a fost vreuna dintre voi si merita ceva in mod deosebit de vazut, ca asa idee despre cam ce vreau sa vad eu p-acolo mi-am facut pe site-ul lor.

mersi frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bepii spune:

Buna seara fetelor,
Anne, deja i-am dat un pupic sotului meu si i-am spus si de ce si a fost foarte magulit. E un pupacios si el ca si mine de altfel.
Azi m-am chinuit sa postez pe pagina personala un link cu niste poze asa cum ma rugase Disperata dar vad ca nu apare, sau poate ca dureaza pana cand va fi postat linkul respectiv, nu stiu.....
Oricum mai astept o zi si dupa aceea mai incerc.
Azi sunt cam obosita, am luat exemplul Danutei si am fost la cumparaturi dar in Mechelen. A fost frumos, mi-am luat niste maruntisuri, am probat multe lucruri dar sincer imi lipsea cineva cu care sa ma sfatuiesc. Imi place sa ies la cumparaturi cu cineva ca sa ii ascult sfatul pt ca in general sunt o fire nehotarata. Ce bine era daca aveam si eu pe cineva aici in Mechelen..... Asa ca am umblat de una singura cateva ore bune dar stit ce? Mie imi face bine la psihic, adica ma bine-dispune. Am venit acasa asa de fericita de parca cumparasem un magazin intreg. Cu voi nu e la fel?
Dar am da gand sa merg in Antwerpen pt cumparaturi mai serioase ca il cunosc cat de cat, Brusselul nu-l cunosc desi mi-ar fi placut sa merg si acolo. Stiu doar drumul de la gara la consulat.
Hai ca iar am inceput sa bat campii si nu vreau sa va plictisesc. Eu vorbesc cam mult....
Acum va doresc la toate o seara placuta, somn usor, sa fiti sanatoase, iubite si fericite.
Pupici

Bepii
http://photos.yahoo.com/ab_taner.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bepii spune:

Hello, tot eu sunt. Vad ca a aparut linkul dar nu inteleg de ce nu poate fi vazut. Imi pare rau fetelor. Am sa ma straduiesc sa-l fac sa mearga. Recunosc ca nu sunt o mare cunoscatoare in ale calculatorului.
Pupici

Bepii
http://photos.yahoo.com/ab_taner.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea23 spune:


Buna seara fetelor!

Am reusit in sfarsit sa intru si eu un pic,dupa o zi epiuzanta...Nu stiu ce am avut azi,dar totul mi-s-a parut greu si fff obositor,iar defapt a fost programul unei zi normale.

Oana,ai avut parte de aventuri nu gluma!!!Ai toata admiratia mea!Mie una,ca si lui Bepii,imi place sa aud despre asa ceva,sami se povesteasca si cateodata chiar mi-as dori sa ot fi in stare de asa ceva.....dar din pacate stiu ca nu e pt mine,as da bir cu fugitii in primele 5 min.

Bepii si mie imi place sa merg la cumparaturi...stii,e ca si cum ai fii intrebat "mananci calule ovaz?"...adica eu una recunosc ca sunt ciuma magazinelor...Cand am cate o zi din asta "de terapie" stau in magazine pana ma dau aia afara si de saturat tot nu ma satur...Deci cand planuiesti cate-o zi din asta,pune un anunt p'aci ca poate-or mai fi doritoare...de-o "terapie-n grup"

Multi pupici pt toate fetele dragi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea23 spune:


Disperata,acum am vazut la un alt subiect ca esti din Contanta!Si eu sun tot din Constanta!Am trait o buna parte din viata in Bucuresti,dar pana la urma ne-am intors alaturi de familie ....la malul marii...astfel ca am terminat liceeul in Cta si am facut si fac tot acolo.Nu stiu de ce,dar am simtit nevoia sa postez acum...si sa-ti spun.Parerea mea este ca este un oras frumos..si acum m-a luat sa un dor.....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Buna fetele, hai ca am intrat si eu un pic pe DC dupa o zi plina si fericita fericita din doua motive: a venit mama la mine, insa nu mai prejos a fost faptul de a ma intalni dupa o saptamana jumate (nu-mi vine sa cred ca am rezistat atat si pe mine tre sa ma felicitati ) din nou cu surioara mea Oana
Deci programul nostru a fost Makro si aeroportul unde va vine sa credeti ori ba noi ne distram mai mult decat la carnaval!!! Da` distractie de aia serioasa de ne vine sa cadem pe jos de atata ras si se uita oamenii super ciudat la noi mai ales ca vorbim si o alta limba. Una peste alta am avut o zi superba
Bepii eu`s intotdeauna amatoare de plimbari si daca dai un buzz pe mess (o sa iti trimit adresa mea de mess pe PM) te insotesc eu cu draga inima in Brussel(asta inseamna ca te iau de la domiciliu` cu mijlocul de locomotie personal ), unde de altfel am inceput deja sa si cunosc (bineinteles baza ramane tot GPS ul) si pentru ca nu este chiar atat de departe, daca ne putem coordona un pic, le pot lua si pe Andreea si pe Oana din drum. Ei ce ziceti? si cum cateva fete sunt din Brussel poate o punem de o mini intalnire inainte de intalnirea mare de la tine.

Haideti ca m-am intins.... ma duc la somnic acum, ca chiar ca`s obosita.

Mai vorbim

Mello motanelul iubit



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanademunck spune:

Buna fete!
Ce mai faceti? Andreea si Bepii sa stiti ca nici eu nu eram mare amatoare de aventuri mi-era frica ca am sa cad lesinata pe acolo o mana de om cat sunt(sa nu credeti ca am 2 metri si brate de fier:))Dar odata ce esti intr-o situatie din assta si esti doar tu cu tine te descoperi si iti descoperi capacitati pe care nu credeai ca le ai.
Si noi doua (carmen si cu mine)suntem MARI amatoare de meir si magazine si dupa cate o zi din asta de mers prin magazine in care ne tinem una pe alta sa nu dam banii aiurea ne simtim parca mai bine -vorba andreei-facem terapie(by the way sa stii ca este chiar o forma de terapie neconventionala folosita). Nici Brusselul nu ne displace doar traficul de acolo e cam aiurea.
Scriati ceva de Constanta-eu sunt din Bucuresti dar cunosc Constanta f bine iubesc marea noastra de mica de la 4 luni m-au luat ai mei la mare la Vama Veche in fiecare an si am tinut-o asa pana am plecat din tara.Abia astept sa ajung sa vad marea noastra din nou-sper ca anul asta sa ajung
Azi tre sa fac curat offff, ma gandeam sa ma duc in antwerpen sa ma mai vad cu carmen ca in ultima saptamana nu prea ne-am vazut, insa mi-e lene sa conduc pls ca maine si poimaine tre sa muncesc asa ca stau acasa desi e zi misto afara
Voi ce planuri aveti azi?
Va pup
papapapapapaap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

Oana mama... ai toata admiratia mea. eu ma minunez si admir curajul tau. eu.. prea comoda si sperioasa desi ma dau un "taur" naravas lipsit de temeri...nici macar n-as putea umple formularul de complexe cate le am ca s ama inscriu la asa ceva. felicitari. sunt convinsa ca asa isi da seama omul de adevarata valoare, dar pana sa ajunga ce ai facut tu... tre sa treaca de niste bariere emotionale:) eu inca stau si ma uit la bariera mea:))

pt fetele care-l cauta pe "george", e mai simplu fara gps. iesit din gara de midi pe langa hagen dasz, treceti pe langa subway - aia cu sandvishuri si o tineti pe aleiuta inainte,intre "casa pensiilor" si bloculd elocuinte - casa pensiilor e pe drepta. la intrarea in circulatie o cotiti la stanga pe bulevardul cel mai lat si-i dati inainte vreo 3 intersectii, daca nu ma insel. unde vedeti buluceala, acolo e sigur piata ( e mai incolo decat farmacia de pe stanga). acu daca v-ati mai lamurit, bine, d enu, sa scuzati, ca e drept ca orientarea mea turistica e in functie de "nordul e intotdeauna in fata, sudul in spate", asta indiferent de pozitia in care stau

carmitsa baby, mama draga, sa-ti spun drept, acasa la mama nu ne puneam niciodata intrebari de sarbatori. pastele se tinea de doua ori, si poezia de stropit fetele o stiam si in ungureste si in romaneste. chit ca ungureste n-am invatat decat mult mai tarziu, si fortata de imprejurari "macabre". inca n-am decorat cu nimic pt paste, da vreo doi iepuroi tot o sa lipesc pe geam si o sa infig vreo doi de la "di" in gradinuta. mai greu e cu socri... de fapt cu socrul meu. ei fiind evrei... e mai greu sa ma accepte ca ortodoxa. noroc ca sotul meu e o comoara, nu face parada din religie. cat despre bruno... acolo e sensibila treaba. pt moment nu e botezat. e un fel de compromis. eu nu suport ideea taierii imprejur, si nici nu pot pretinde sotului un botez ortodox, desi nu se opune. am hotarat deci ca va invata din toate. n-o sa facem razboi in familie pe teme religioase. si pe langa asta... de craciun e chiar superb la noi.:))))
ooooooooooooof, ma intorc la smiorcaiala:)
va pumpez deocamdata:)
muuuuuuuuuuuah

miri_mik, fericit mamik

Mergi la inceput