fetele din belgia (5)

fetele din belgia (5) | Autor: ardeiash

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57396&whichpage=1 " target="_blank">1 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61811&whichpage=1 " target="_blank">2 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64235&whichpage=1 br / " target="_blank">3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71198&whichpage=1" target="_blank">4

am deschis aici un nou subiect cu o noua denumire... avand in vedere ca suntem numai fete.... cucuiete....

s-auzim numai de bine! si

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

carmita baby: inca o informatie: am uitat: piata se afla langa gare du midi in anderlecht.... asta pana sambata...

oana: ai venit acasa? asteptam vesti!

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anneoprea spune:

Carmen = Rue ROPSY CHAUDRONSTRAAT 24, 1070 Anderlecht
Hi,hi,hi - si tu tot cu GPS-ul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

andreea23: multumesc pentru sugestie. totusi nu e prea devreme pt oua vopsite acum? ma gandesc ca pot fi folosite doar de decor... ca mai sunt aproape 3 saptamani... nu pot fi mancate atunci...am sa caut maine la carrefour.. merci

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Va multumesc tuturor pentru informatii
Anne pe bune ca fara GPS nu m-as descurca deloc, GpS ul traiasca mamica lui cine l-a inventat, ca asa sunt independenta. Multam mult pentru adresa... I love uuuuuuuuuuuuu
Andreea da asa e, Van Vilvoorde Naar Ninove - Afstand 42,2 km.
Miri_mik mamik cum impaci tu si capra si varza? In ce religie il cresteti pe Bruno? Eu sunt ortodoxa, sotul catolic (numai cu numele, ca nu crede), iar copiii ii vom boteza catolic, pentru ca vrem sa ii integram in societate. Nu vrem sa fie diferiti de ceilalti copii, pentru simplul motiv ca sunt diferiti si nu participa la aceleasi evenimente. Si oricum diferenta nu-i mare intre ortodocsi si catolici.
Disperata cum adica pana sambata?

Eu sunt foarte fericita ca vine mama azi la noi


Mello motanelul iubit



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

carmita: adica sambata voi face rost de adresa. atunci ma duc in piata/// dar nu mai este cazul. ai primit deja adresa. bafta!

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mieke spune:

Lamuriti-ma si pe mine,magazinul lui George nu este in piata din Anderlecht?nu este linga abator?Vreau si eu adresa va rog!
Vergi daca vrei vopsea iti trimit eu prin posta ca de intilnit nu stiu daca putem,sau daca ajung acum simbata in piata poate sa ne intilnim ,eu am pastile,iti pot da si tie un pliculet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpi spune:

Fetele, eu habar nu am avut ca adresa de la Georges este cea scrisa pe hartia cu care sunt impachetate produsele. Eu ma asteptam sa scrie Brussel, nu Anderlecht. Eee, ce sa-i faci, eu am fost acolo cu cineva care stia locul, si am fost atat de hipnotizata de miros, ca nu am mai tinut cont de adresa...
Pai atunci adresa este: Rue Ropsy Chaudronstraat 24, shop- Echoppe 8-9A, 1070 Anderlecht.

Va pup fetele mele dragi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanademunck spune:

buna fete!si bine v-am regasit:)!M-am intors aseara si vreau sa va spun ca a fost supeeerb-de azi innumar zilele pana la tabara de anul viitor. a fost frig si ploaie si rece dar super colegi si super activitati, atmosfera, peripetii. Aseara mi-am innumarat vanataile am 26 pe ambele picioare zici ca sunt dalmatian dar nu ma dor de loc sau mai bine zis ma doare cam tot ca nu mai simt exact ce ma doare si ce nu:). Abia astept sa vad pozele!!!!
pupici tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanademunck spune:

Acum am intrat pe celalat subiect si am vazut cat de frumos mi-ati urat La multi ani am avut lacrimi in ochi desi nu va cunosc si nu ma cnoasteti..Va multumesc mult!Am avut o zi de pomina pana pe la 6 am muncit apoi am plecat cu colegii mei sa bem ceva -in noaptea dinainte de ziua mea m-au luat la 12 din pat mi-au cantat la chitara, mi-au facut tort din biscuiti si ciocolata ca altceva nu aveam si am baut vin pana pe la 2 dimineata. Iar ieri iar dai cu vin dai cu bere pana cand a venit barbate-meu ssa ma recupereze.
Hai sa va spun asa pe scurt cum a fost.
In prima zi ne-am despartit in 2 grupuri si am fost lasati cu rucsacurile si harta undeva in pustietate si trebuie sa mergem 15 km pe dealuri pana la locul de reintalnire. Normal ca noi am gresit drumul, seful meu a cazut in apa(trebuie sa travesrsam un rivier pe un pom care era cazut)si si-a pierdut ochelarii de 700 de euro deci....Seara am ajuns la locul de intalnire care era un pod parasit, cu scanduri suspendate pe care trebuia sa dormim, fara geam fara usa, ingrozitor, un frig, no toillet......
A doua zi a trebuit iar sa mergem 8 km pana la alt rau acolo ne-am construit o pluta ne-am despartit iar in 2 grupuri si am plecat cu plta....4 ore pe niste cauciuce, in grindina si vant, pe sub crengi si pomi, uzi pana la piele si noi si copiii-dar super atmosfera si glume
A treia zi am facut un fel de Fort Boyard toata zua activitati ca sa adunam niste chei sa deschidem un cufar secret. La un moment dat am facut o piramida umana din trei etaje eu fiind sus de tot trebuind sa ajung la o cheie in pom-abia astept sa vad pozele de la faza asta
Seara barbe-q si un quizz despre Dracula, dar misto facut cu haine negre si achiaj a la dracula, au inceput cu intrebari despre romania transilvania, ne-au aplaudat tara, deci m-am simtit tare mandra
A patra zi -Adventure Day-daca aveti ocazia v-as safui sa faceti asa ceava. Pe noi ne-a costat 30 de euro de persoana toata ziua-alpinism, rapel, death ride, suspendati de pomi, suspendati de crengi, sarituri cu spatele in gol de pa 60 de metri, paracomando;;;ce sa mai 'het was echt de moeite waard' cum ar spune flamandul
Va las acu ma mai duc putin in pat;)^
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bepii spune:

Wow, Oana !!!! mai cava ca-n filme..... Bravo, te admir sincer pentru ceea ce ati facut voi acolo. Si atata timp cat ai venit acasa intreaga, inseamna ca ai supravietuit. FELICITARI din toata inima. Eu am mai spus, nu m-as incumeta desi imi place aventura dar nici chiar asa cu plute, poduri parasite si alte minuni...nu, nu e pentru mine.
Fetelor, hai ca ati inceput incet incet sa subscrieti la invitatia mea si ma bucur tare mult. Vreau s-o facem lata intr-un weekend la mine acasa. Ma gandeam cam pe la inceputul lunii iunie sa se trezeasca bine natura la viata, sa-mi mai infloreasca si mie floricelele in gradina. Cand se va apropia intalnirea o sa ne organizam, o sa va dau adresa mea, telefonul si explicatii cum sa ajungeti la mine. Nu e prea greu, am un punct de reper foarte clar si anume turnul de apa care e atat de inalt ca-l vezi de peste tot. Eu locuiesc chiar langa el deci o sa va fie usor sa ma gasiti. Deja nu mai am rabdare. Dar pana atunci daca vreti ne putem vedea si altfel adica intr-o anumita locatie. Eu subscriu.
Disperata, sa sti ca si eu ca si tine, am invatat aici sa merg cu bicicleta si-mi place tare mult. In Romania nici gand de asa ceva desi fiul meu a avut bicicleta deci puteam incerca dar nu am crezut ca e necesar. Acolo intr-adevar e cam deplasat pt o femeie desi eu cred ca ar trebui si ele sa faca pasul asta. Nu stiu ce pierd, zau asa!
Danuta, si eu ma simt o fericita cand merg la shopping mai ales pe Meir. Din cand in cand merg si eu in Antwerpen si-ti dau dreptate, e super, asa de multe magazine.....bani sa ai!
Cand o sa ma decid sa merg in Antwerpen o sa va anunt cele din Antwerpen poate mergem la o cafea.
Acum va pup pe toate si va doresc tot ce va doriti.


Bepii
Adevarul este pretutindeni, dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta

Mergi la inceput