fetele din belgia (5)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danuta-bel spune:

Dragele mele drage, ati scris pagini intregi de 2 zile, de cand n-am mai intrat pe DC...Am reusit si-am ajuns pe meir(si mi-am cumparat blugi si pulovaras), si m-am intalnit si cu Daniela ( alias Scumpi), care e o dulceata de fata
Si cate am facut eu in ziua mea libera...am fost la cumparaturi(pt. mancare), la spalat, am calcat, am facut si papa bunuta la cina, iar dupa cina, un pic......sau un pic mai mult..
Iar acum...astept cu nerabdare urmatoarea zi libera, adica martea viitoare, ca sa ma odihnesc si eu un pic..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anneoprea spune:

Miri-Mik
E interesant melanjul din familia ta, dar ma gindesc ca-i dificil in acelasi timp sa impaci pe toata lumea…Mi-a zburat mintea la preparatul mincarii evreiesti, la amestecatul ustensilelor , la produsele kosher…Oricum, e si un mare avantaj: la voi sarbatorile dureaza mult mai mult!

Bepii
Sterge punctul din coada linkului

Yank
Sper ca ai gasit cazare intre timp – m-am uitat si eu un pic pe net la hoteluri dar nu am vazut nimic sa se incadreze in barem. Iar faptul ca ai retineri in a plati cu cardul pe net restrictioneaza si mai mult…Aici e o comunitate mica, ne numaram pe degete, dar ca idee poti sa incerci un sfat si pe grupul de discutii rombel de pe yahoo.. Sotul meu mai mult de un an a facut naveta Bucuresti-Bruxelles, statea la hoteluri pe aici, pentru ca in weekend venea acasa in Ro - parerea lui este ca la pretul asta f greu gasesti ceva, cu atit mai mult cu cit tarifele explodeaza in cazul in care sint conferinte/congrese sau alt gen de manifestari…Mult succes!

Clara – unde esti? Ai disparut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea23 spune:


Buna ziua,dragele mele!

Am intrat si eu un pic,asa in pauza...de gatit.Tocmai fac o fasolica cu carnati,ca tare imi era pofta.Sper ca si sotiorului sa-i placa,ca nu-i mare amator de fasole.Aseara,dupa ce toata ziua am fost plictisita rau,ne-am amuzat copios.Dupa ce i-am dat sotului sa manance,timp in care bebelina mea si-a cam facut de cap eu fiind un pic ocupata,m-am dus sa-i fac baie si-l aud pe sotul meu razand in hohote..ce credeti ca facuse fetita mea?si-a pus ghetutele in ...frigiderAm ras fetelor cu lacrimi.Ea are o pasiune pt orice fel de incaltari,dar ghetutele sunt preferatele ei!Nici nu stiu cum a reusit ea sa deschida usa la frigider!

Carmita,va insotesc cu cea mai mare placere,daca-ti faci mila de-un suflet,si ma luati si pe mine,din drum....Ma bucur foarte tare pt tine,ca o ai pe mama ta aici.A mea vine saptamana viitoare si simt ca nu mai am rabdare!

Oana,ma bucur ca si tie iti place Constanta.Este un oras frumos si in ultima perioada si foarte curat.Eu ador litoralul romanesc...iar vara cand merg aici la mare mi se pare oribil,nu stiu de ce dar nu exista termen de comparatie intre litoralul nostru si cel al belgienilor.Nu va suparati pe mine daca nu sunteti de acord cu mine,este doar parerea mea!

Pauza mea s-a terminat,tb sa merg sa-mi continui mancarea,pana se trezeste printesica mea.

Va pup si numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea23 spune:


Buna ziua,dragele mele!

Am intrat si eu un pic,asa in pauza...de gatit.Tocmai fac o fasolica cu carnati,ca tare imi era pofta.Sper ca si sotiorului sa-i placa,ca nu-i mare amator de fasole.Aseara,dupa ce toata ziua am fost plictisita rau,ne-am amuzat copios.Dupa ce i-am dat sotului sa manance,timp in care bebelina mea si-a cam facut de cap eu fiind un pic ocupata,m-am dus sa-i fac baie si-l aud pe sotul meu razand in hohote..ce credeti ca facuse fetita mea?si-a pus ghetutele in ...frigiderAm ras fetelor cu lacrimi.Ea are o pasiune pt orice fel de incaltari,dar ghetutele sunt preferatele ei!Nici nu stiu cum a reusit ea sa deschida usa la frigider!

Carmita,va insotesc cu cea mai mare placere,daca-ti faci mila de-un suflet,si ma luati si pe mine,din drum....Ma bucur foarte tare pt tine,ca o ai pe mama ta aici.A mea vine saptamana viitoare si simt ca nu mai am rabdare!

Oana,ma bucur ca si tie iti place Constanta.Este un oras frumos si in ultima perioada si foarte curat.Eu ador litoralul romanesc...iar vara cand merg aici la mare mi se pare oribil,nu stiu de ce dar nu exista termen de comparatie intre litoralul nostru si cel al belgienilor.Nu va suparati pe mine daca nu sunteti de acord cu mine,este doar parerea mea!

Pauza mea s-a terminat,tb sa merg sa-mi continui mancarea,pana se trezeste printesica mea.

Va pup si numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea23 spune:


Mai fetelor,eu cred ca sunt taaare de tot.Nu stiu ce d-zeu fac,de tot trimit acelasi mesaj!!
Offf,va rog scuzati....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanademunck spune:

Andreea, cu prima ocazie cand avem drum prin Ninove sa fii pe faza ca venim si te rapim!!Eu stau la 15 minuti de Ninove si venim uneori (carmen si cu mine)la Ninia la shopping. Daca stai aproape de Ninia si ai chef de o cafea si ai chef de noi zi-ne. Daca mai sunt si alte fete care stau pe ruta Brussel-Asse-Ninove sau Antwerpen-Asse_Ninove sa ne ziceti ca venim si va luam din drum (am uitat sa vb cu carmen despre asta dar nu cred ca are nimik contra ca noi doua suntem plimbarete:)Va luam din drum si vedem noi unde mergem, undeva dragut:)Saptamana viitoare va convine? Asa cam pe dupa joi?Cine e pentru sa ne zica.Nu vreau sa exclud fetele din restul Flandrei ace nu se afla pe rutele de mai sus, sa vedem cum acem sa ne intalnim toate la o cafea sau la o prajitura, sau friptura depinde, vedem
Pupici tuturor moa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanademunck spune:

P.S. E ok si pt Carmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Salutare fetelor,

De cateva zile de cand nu am mai intrat vad ca v-ati inmultit. Bun venit tuturor si "La multi ani" pt Oana, desi cu intarziere.

Ma bucur tare mult ca incepe sa fie mai multa animatie si la subiectul nostru.

As vrea sa vad si eu pozele din Spania si din vacanta-aventura, daca se poate.

Eu am fost super ocupata si de aceea nu am reusit sa mai scriu dar am citit tot ce s-a scris in lipsa mea.

Pupici la fete si la bebei

Daniela

Dumnezeu sa ne ajute la toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

salutare fetelor, e seara bine da se pare ca bruno al meu e hotarat sa faca scandal si azi cam pana pe la miezul noptii... as fi fericita sa fie numai atat. dar asta ma tine pe mine "vigilenta" si deci mai dau din degetele putin cat sa mai raspund sau sa dau si eu indicatii:)

anneoprea, am uitat sa mentionez ca la partea "evreiasca" suntem corigenti. sotul meu nus e simte evreu, nici nu tine in mod deosebit la religia lui. in plus, anul asta pastele evreiesc pica deodata cu cel catolic, deci ne usureaza sarcina. sunt prea putine sarbatorile evreiesti de care tinem seama, asa ca "per total" avem o viata destul de orotodxa:))
va pupesc si sa fiti cuminiti, sa nu faceti nimic din ce n-as face si eu:)))

miri_mik, fericit mamik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea23 spune:


Oana,pai abia astept sa fiu rapita!Zau ca n-o sa ma impotrivesc!
Si apropo de Ninia,stau aproape...mai am putin si fac carare...taoata ziulica sunt p'acolo,mai alesca prietena mea,careia i-am botezat fetita sta chiar in blocul din fata de la Ninia.Deci..cand aveti chef de'o cafea...io's prima

Miri_mik,te inteleg pe cuvant....stiu ce inseamna sa pici de oboseala si bebele sa strige cat il tin plamanii.Fetita mea a facut noapte completa abia la sapte luni,iar pana atunci se trezea si de cata,cinci sase ori pe noapte!Hai putin curaj ca mai aveti putin si trece! lui bruno cel urlator!

Mergi la inceput