doishpe praline belgiene

doishpe praline belgiene | Autor: ardeiash

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57396&whichpage=1" target="_blank">1 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61811&whichpage=1" target="_blank">2 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64235&whichpage=1" target="_blank">3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71198&whichpage=1" target="_blank">4 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72830&whichpage=1" target="_blank">5 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74115" target="_blank">6 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75481&whichpage=1" target="_blank">7 8 9 10 11

faceti cunostinta cu:

Oanademunck - Bucuresti - 4.04.1978/berbec - psiholog
Zizee – Bucuresti/Wavre - 20.04.1974 / berbec – mami de Snoopi (Anaïs Louka) 6.11.2001
Miri_mik - Baia Mare/Bruxelles - 29.04.1977/taur - profa de engleza/mamik de Bruno -28.02.2006
Maggy - Leuven - 22.07.1968/rac mamik de o fetita de 16 ani si 4 luni...
Danyelana - Buzau/Louvain la Neuve -23.07.1978 /leu - studenta
Morgane - Constanta/Brugge - 09/09/1967- fecioara - mamik de Bianca(27/05/1994)
Andreea23 - Constanta/ Ninove - 18.09.1981/fecioara - mamik de Elenca
Scumpi - Bucuresti / Antwerpen - 27.09.1982/balanta
Anneoprea - Bucuresti/ Bruxelles - 4.10.1973/balanta - mamik de Evan - 4.10.2004
Carmita_baby - Bucuresti/Antwerpen - 8.10.1980/balanta - 'mamik' de motanik Mello - miresik
Ardeiash - Constanta / Bruxelles - 21.10.1967/balanta - mamik de Andru - 18.07.1999
Bepii - Mangalia / Mechelen - 7.11.1960/scorpion - secretara - mamik tanara cu un baiat de 25 ani + 3 motanei
MadyG - Constanta / Bruxelles - 8.11.1978. profa de engleza
Ror - Bucuresti/ Antwerp - 13-12-1969 - Sagetator - economist
NinaM - Bucuresti / Bruxelles - 29.12.1976, mamik de 2 teroristi mici,Alex-22.12.2002 si Reina-18.08.2005
Mieke-Bucuresti/Kortrijk - secretara - mamik de 1 bbca- 15 luni
Danuta-bel - Piatra Neamt/Antwerpen - 1978
Simone_be - Sfantu Gheorghe/Bruxelles - 1980 - market researcher&analyst - miresik
Nora - Bruxelles - mamik de 2 baietei : Victor si Andrei - 7 si 5 ani
Aldaesme – Baia-Mare / Leuven – doctorand cu planuri: casa, copac si apoi copil :)
Mathilda - Antwerpen
Anky - Olanda
An-k - Bucuresti/Lummen
Echko- Arlon
Dama - Liege
anamana123 - Bruxelles

Link-uri importante :
Bine-ai venit Romanie in Europa! www.ropromo.org/Ghidul_cetateanului_roman_in_Uniunea_Europeana.pdf] ghidul cetateanului roman in UE" target="_blank"> Ghidul cetateanului roman in UE
Ambasada romaniei la bruxelles
www.brusselsairport.be/" target="_blank"> aeroportul brussel + www.charleroi-airport.com" target="_blank"> aeroportul charleroi
www.stib.be" target="_blank">transport in comun www.stib.irisnet.be/FR/31000F.htm" target="_blank"> plan metro brussel www.b-rail.be/nat/F/" target="_blank"> trenuri si rer-uri
www.agers.cfwb.be/citoyens/annuaires/fondam/index.asp " target="_blank"> scoli
www.mgbru.be/fichier.html" target="_blank">medici de familie brussel www.easyexpat.com/bruxelles_fr/sante_assurance-privee.htm" target="_blank">asigurare medicala
www.monarchie.be/fr/visit/greenhouse/index.html " target="_blank"> monarhia din belgia
romani in belgia + www.c-r-b.org/index_ro.html" target="_blank">comunitatea romana din belgia
www.mitropolia-paris.ro/?subject=parohii/index&Belgia#Gent%20-%20Aalst" target="_blank"> biserici ortodoxe in belgia
www.pagesdor.be/displayhome.ds jsessionid=E737A7710427BE29774CC61B960E3F0B " target="_blank"> pagini aurii belgia
www.viamichelin.fr/viamichelin/fra/htm/div/carte/Belgique-cartes" target="_blank"> harti, itinerare
www.viamichelin.fr/viamichelin/fra/htm/div/carte/Belgique-cartes" target="_blank"> meteo belgia
www.idj.be:16080/gratos/ " target="_blank"> loisirs1 www.liensutiles.org/loisb.htm" target="_blank">loisirs2 www.opt.be/listes/brussel_evenements/NL/B/E/liste.html br / " target="_blank">loisirs3 www.atraxions.be/FR/Atraxions.asp?Lang=%22FR%22" target="_blank">atraxions www.trabel.com/brussel/brussels-nightlife.htm" target="_blank">loisirs4 www.quefaire.be" target="_blank"> loisirs5

cele mai importante carnavaluri din belgia sunt in oraselele:
www.carnavaldebinche.be/page.php" target="_blank"> Binche www.malmedy.be/fr/carnaval.htm" target="_blank"> Malmedy www.aalst.be/default.asp?siteid=2&rubriekid=179" target="_blank"> Aalst

info despre cateva orase ale belgiei
www.nekkerhal.be" target="_blank">mechelen www.tourismebelgique.com/villes_arts_belgique/anvers.htm" target="_blank">anvers, brugge, gent, louvain

ce puteti vizita in brussel:
www.trabel.com/brussel/brussels-grand_place.htm" target="_blank">grand place brussel ; www.flowercarpet.be/" target="_blank">covorul de flori din grand place ; www.atomium.be/HTMLsite/dyn/eindex.html" target="_blank">atomium ;
www.pagoda.be/" target="_blank">pagoda ; www.bruparck.com/home_fr.asp" target="_blank">bru park ; www.fra.cityvox.be/visiter_bruxelles/sainte-catherine_46100/Profil-Lieu" target="_blank">biserica romaneasca la bruxelles parohia ortodoxa romana sf. nicolae


Alte informatii:
certificat de celibat sau a unui act care dovedeste starea de non-mariage
schimbarea pasaportului
gradinita (kleuter)
legalizari de diplome
permis de conducere
carnaval aalst
renumitul george

www.yjhs.ednet.ns.ca/frenchkb.htm" target="_blank">caractere frantuzesti

mama , mama ce ma bucur de noile ciocolate si de ce-am mai fondantat anul trecut!! sa ne dea Dumnezeu o prietenie lunga, lunga si dulce precum pralina belgiana!

sa va fie anul plin de bucurii si multa , multa dragoste!!

s-auzim numai de bine! si

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

si-un banc pentru a avertiza posesorii de pisici: hi hi

La spitalul 9 un nebun spala o pisica.
Doctorul il vede si ii spune:
- Nu mai spala pisica ca o sa moara!
La care nebunu:
- Nu o sa moara domn doctor.
Pleaca doctorul sa-i vada si pe altii si cand se intoarce il gaseste pe nebun plangand in hohote.
- Ai vazut ca a murit pisica ?
La care nebunu spune:
- Pai nu a murit ca am spalat-o, a murit ca am stors-o!


s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Buna fetelor sunt de acord cu karaokele pe 19, ma bucur tare ca atunci puteti veni Lucica :-) Cat despre vineri, oricum planuiam sa dau o fuga vineri prin Bruxel ca am de trimis un pachet in Ro.
Oana scuza-ma ca si eu am uitat sa te felicit de Sf. Ion, da` sincera sa fiu cam tot timpu` uit sa o fac, probabil ca din cazua ca nici io nu am nume de sfant :-p Oricum iti urez cu intarziere numai bine :-) Deasemenea lui Jan, felicitari cu ocazia zilei de nume :-)
Taniuca da ma eram rupta de oboseala, iti dai seama dupa doar 2 ore de somn. Dar cred ca toti eram. Am si eu nevoie de o cutie, doua vineri. Ce zici? Imi poti face rost?
Daniela maine dam o raita prin oras, da` mai tarziu k? Ca vezi pe la ce ore ma culc eu... asta ca sa nu zici ca nu mai dai de mine si poti sa imi faci si un masaj facial si ce ai mai invatat tu pe la scoala.
Hai ca eu azi am avut o noua profesoara cu care vom lua cam totul de la capat. Oricum imi place tare mult de ea :-)
Mady tu cand vii prin Antwerpen in vizita?
Bai fetele eu la capitolul cumparaturi stau foarte bine, adica foarte bine cu banii hehehehe ca nu prea am mai cheltuit. Sincer chiar nu am prea avut chef sa imi iau ceva nou, da` poate imi starniti apetitu` de cumparaturi vineri :-)


Va pupicesc pe toate


Mello motanelul iubit

Trei culori si-o singura iubire
Romaneasca,
Trei culori si-o singura vorbire
Romaneasca!
Trei culori si-o singura credinta
Romaneasca,
Trei culori si-o singura fiinta
Romaneasca!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadyG spune:

Ceau,dragutele mele,

Ca de obicei ,cu intarziere,dar vreau neaparat sa urez tuturor sarbatoritilor zilei de Sf. Ion multa sanatate si noroc in noul an si mereu.La multi ani cu fericire !

Ma bucur foarte tare ca ne intalnim vineri,sa-mi ziceti unde va gasesc cand ies de la scoala.

Carmita, eu vin cand ma primesti,fetita,ca acuma ,deocamdata,in afara de scoala nu am alte preocupari .Te pupic !

Scumpi,eu ma ofer sa-ti fac masaj,am impresia ca ma cam pricep ,pe bune ,ca mereu am avut clientela printre familion si prieteni!

Bepii,ce-am mai ras cu instructorul tau de ski,fata !Da’ mi se pare normal ca i-a placut la om de tine.

Oana,cum sa facem vineri ,eu vin acasa,daca vrei sa ne intalnim la mine si mergem impreuna.Daca te gandesti tu la o alta solutie ,da-mi un mesaj.

Mirik,ne vedem maine,daca nu ne da pauza, ies eu asa de capul meu.

Mi-e dor de voi ,va pup cu drag pe toate si pe vineri !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bepii spune:

Fetele, deci asa cum a zis si Miri, ne vedem la Midi. Deci vor veni se pare: Nina, Miri, eu, Ardeiash, Mady, Oana (nu am inteles sigur), Carmen (la fel, nu-s sigura)si......cine mai vrea sa semneze condica sa ridice 2 degete....
Sper ca vremea sa fie mai putin umeda dar si asa, noi nu ne descurajam ca doar am mai patit asa. E bine si asa ca stam mai mult prin cafenele si putem sa ne povestim. Poate dam o raita si prin magazine...vom vedea. Abia astept.
Hai ca va pup si astept confirmarea participantelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

gagici pentru mine e ok ora 11... numa' sa gasesc locu'.. ca nu-l cunosc inca!!
unde adik in gara? eu vin de pilda cu tram-ul 55... cum fac?? tocmai eu nu stiu...

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

bai fete:voi ati citit articolul asta de la generale? http://www.libertatea.ro/index.php?section=articole&screen=stire&sid=170530 .. eu nu mai inteleg nik... basescu castiga cat cosmina pasarin.. iar andreea banica de 150 de ori mai mult decat presedintele tarii? daca n-am gresit la calcule! 74000 lei inseamnaa cat in banii vechi 740 de milioane? sau gresesc? ca vad ingrijitori si paznici cu 300 le ipe luna.. jalnic...cum e posibil?

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

iar vorbesc singura!!!

da nu poci ca sa ma abtin.. mi-am citit horoscopul pa 2007.... e de bine! d-aia-l dau ma ideparte:
http://www.astromagie.com/previziuni_2007.html
aici la mine nu pre -au nimerit-o http://www.zodii.ro/index.php?unde=horoscop_chinezesc

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamana123 spune:

salutare, fetelor!am fost ieri la spital si m-au tinut aia acolo 3 ore, timp in care m-au intepat de 4 ori. dupa tot ce-am indurat m-am inecat ca tiganul la mal; era cat pe ce sa mi se faca rau, noroc ca
m-am echipat de acasa cu niste orez expandat si am bagat repede...
aaaaaaaaaaaa!!!!! si inca ceva!!!!!!!
am o maaaaaaare nevoie de ajutor!!!! fetele din bruxelles, daca stiti cumva de un apartament de inchiriat cu o camera si un salon in care poate fi pusa o canpea(ca vine mama sa ma ajute din februarie), dati-mi si mie de stire, ca tre sa-mi gasesc ceva pana la 1 febr!
celor care se vad maine, distractieeeee! cred ca vremea insa o sa fie naspa, dar ce mai conteaza!
pupam,


ana si bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadyG spune:

Fetelor,
a venit Siberia la noi,am zis ca ma ia pe sus de-adevaratelea vantul asta,groaznic e afara.
Ana,pt tine, doua linkuri unde gasesti apartamente dupa toate criteriile.
http://www.vlanimmo.be/vlan-immo/search_form.do?init=1&type=location

http://www.immoweb.be/fr/rent.cfm?xidcategorie=5&ongletsearchactif=1&xcarte=N

Va pupic pe toate ,pe maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

hmmm, anamana, in mod normal trebuiau sa-ti puna un baxter. oare de ce te-au intepat atat?:(
acu vreau sa stiu cine vine si cine nu, maine. faceti bine si lasati offline-uri pe yahoo. nu p-aici. asta ca s anu stau singur popandau sa astept oameni care nu vin:)
muah muah!

miri_mik, fericit mamik si bebe bruno, pestisorul auriu (28.02.2006)
http://b1.lilypie.com/uPtup1.png

Mergi la inceput