unshpe praline belgiene

unshpe praline belgiene | Autor: ardeiash

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57396&whichpage=1" target="_blank">1 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61811&whichpage=1" target="_blank">2 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64235&whichpage=1" target="_blank">3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71198&whichpage=1" target="_blank">4 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72830&whichpage=1" target="_blank">5 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74115" target="_blank">6 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75481&whichpage=1" target="_blank">7 8 9 10

faceti cunostinta cu:

Oanademunck - Bucuresti - 4.04.1978/berbec - psiholog
Miri_mik - Baia Mare/Bruxelles - 29.04.1977/taur - profa de engleza/mamik de Bruno -28.02.2006
Maggy - Leuven - 22.07.1968/rac mamik de o fetita de 16 ani si 4 luni...
Danyelana - Buzau/Louvain la Neuve -23.07.1978 /leu - studenta
Morgane - Constanta/Brugge - 09/09/1967- fecioara - mamik de Bianca(27/05/1994)
Andreea23 - Constanta/ Ninove - 18.09.1981/fecioara - mamik de Elenca
Scumpi - Bucuresti / Antwerpen - 27.09.1982/balanta
Anneoprea - Bucuresti/ Bruxelles - 4.10.1973/balanta - mamik de Evan - 4.10.2004
Carmita_baby - Bucuresti/Antwerpen - 8.10.1980/balanta - 'mamik' de motanik Mello - miresik
Ardeiash - Constanta / Bruxelles - 21.10.1967/balanta - mamik de Andru - 18.07.1999
Bepii - Mangalia / Mechelen - 7.11.1960/scorpion - secretara - mamik tanara cu un baiat de 25 ani + 3 motanei
MadyG - Constanta / Bruxelles - 8.11.1978. profa de engleza
Ror - Bucuresti/ Antwerp - 13-12-1969 - Sagetator - economist
NinaM - Bucuresti / Bruxelles - 29.12.1976, mamik de 2 teroristi mici,Alex-22.12.2002 si Reina-18.08.2005
Mieke-Bucuresti/Kortrijk - secretara - mamik de 1 bbca- 15 luni
Danuta-bel - Piatra Neamt/Antwerpen - 1978
Simone_be - Sfantu Gheorghe/Bruxelles - 1980 - market researcher&analyst - miresik
Nora - Bruxelles - mamik de 2 baietei : Victor si Andrei - 7 si 5 ani
Aldaesme – Baia-Mare / Leuven – doctorand cu planuri: casa, copac si apoi copil :)
Mathilda - Antwerpen
Anky - Olanda
An-k - Bucuresti/Lummen
Echko- Arlon
Dama - Liege
anamana123 - Bruxelles

Link-uri importante :
Ambasada romaniei la bruxelles
www.brusselsairport.be/" target="_blank"> aeroportul brussel
www.stib.be" target="_blank">transport in comun
www.b-rail.be/nat/F/" target="_blank"> trenuri si rer-uri
www.agers.cfwb.be/citoyens/annuaires/fondam/index.asp " target="_blank"> scoli
www.mgbru.be/fichier.html" target="_blank">medici de familie brussel
www.monarchie.be/fr/visit/greenhouse/index.html " target="_blank"> monarhia din belgia
comunitatea romana din belgia
www.pagesdor.be/displayhome.ds jsessionid=E737A7710427BE29774CC61B960E3F0B " target="_blank"> pagini aurii belgia
www.idj.be:16080/gratos/ " target="_blank"> loisirs1 www.liensutiles.org/loisb.htm" target="_blank">loisirs2 www.opt.be/listes/brussel_evenements/NL/B/E/liste.html br / " target="_blank">loisirs3 www.atraxions.be/FR/Atraxions.asp?Lang=%22FR%22" target="_blank">atraxions www.trabel.com/brussel/brussels-nightlife.htm" target="_blank">loisirs4 www.quefaire.be" target="_blank"> loisirs5
www.nekkerhal.be" target="_blank">mechelen
www.yjhs.ednet.ns.ca/frenchkb.htm" target="_blank">caractere frantuzesti

ce puteti vizita in brussel:
www.trabel.com/brussel/brussels-grand_place.htm" target="_blank">grand place brussel ; www.flowercarpet.be/" target="_blank">covorul de flori din grand place ; www.atomium.be/HTMLsite/dyn/eindex.html" target="_blank">atomium ;
www.pagoda.be/" target="_blank">pagoda ; www.bruparck.com/home_fr.asp" target="_blank">bru park ; www.fra.cityvox.be/visiter_bruxelles/sainte-catherine_46100/Profil-Lieu" target="_blank">biserica romaneasca


Alte informatii:
certificat de celibat sau a unui act care dovedeste starea de non-mariage -
schimbarea pasaportului
gradinita (kleuter)
legalizari de diplome
permis de conducere
carnaval aalst
renumitul george

la cererea miscatoare a oanei .,.am ajuns sa deschid si pagina 11... am incercat sa reiau cateva lucrushoare pe care le-am discutat in celelalte paginute.. ca sa le fie mai usor noilor veniti! va place noua fata? bineinteles ca tre sa sufere modificari.. dar e un inceput.. ideal ar fi sa punem si niste poze.. poate cu parola.. si poate fiecar din voi adauga link-uri cu ce-i mai frumos din orasul in care locuieste>.

la cat mai multe postari!
s-auzim numai de bine! si

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

Si daca am primit somatie, vin si eu... si simt nevoia sa ma justific, pe cand am incetat eu sa mai scriu la acest subiect nu mai scria nimeni... ma bucur sa va regasesc asa de active

va pup si va zic noapte buna

anca si micutza Bianca(14/03/2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

an-k.. bine-ai venit! nu era somatie! aici sunt zile cand nu se scrie nimic.. dar si cand e limbarita, sa te tii!

oana: sper ca totul e ok... sanatate multa si daca ai nevoie, suna-ma. n-am indraznit sa te mai deranjez!

MADY, MIRI

eu m-am trezit prima, a?

mai belgience.. dar flamande rau mi-ati parut! de cand n-ati mai dansat , ma? ca am crezut ca se va sparge ringul ala!

nu pot sa ma abtin sa nu spun ca umblati la sufletul omului.. cand m-am suparat ... si-am zis ca fac terapie pe-aici... m-ati luat la sentiment rau.. NU POCI CA SA FIU SUPARATA PE VOI, NENE!!

mi-au ramas in minte de-aseara nu in ordinea importantei:
* swa razand din plin de i se scutura camasa
* grimasele lui jan chinuindu-se sa citeasca versurile pe monitoare
* usa de la intrare pe care-o pazeam sa nu vina barbate-miu
* nina, care credeam c-o sa plezneasca de-atata fericire
* ror cu zambetul ei frumos..
* carmen trantita peste fete .. de fapt tza..le ei.. ptiu.. nu's lesbiana sa stiti, dar ce-i frumos, e frumos..
* morgane cu mainile prin portefeuille : jan a baut nu una, nu trei ci cinci beri!!!
* dragostea care deborda din ochii si trupul lui bepii cand dansa cu sotul ei.. a women in love!
* scumpioara : sa nu-i spui lui carmen cat e ceasul!
* si sloganul zilei de ieri: FATA, NOI STAM PANA LA 12, AI INTELES?






s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns morgane spune:

pai, inseamna ca am ajus prea devreme, ca e 13.00 si am sosit azi dimineata pe la 04.00. De ce n-ati zi, mah, ca tre sa stam pana la 12.00? :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

iar eu daca am atipit pe la 5.30... l-am gasit pe fiu-meu ca a coborat din pat si striga cu o voce ce ma-nebuneste: mami! mami! si ma-sa la dilaila! noroc ca am venit la timp!

morgane: da ce ma. plecai la 12 daca-ti spuneam?

ma, suntem iubite! ia uitati ce rata avem.. 90 de vizualizari! si nici n-am inceput a vorbi bine!



s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bepii spune:

Buna dimineata fetele
Hai ca am facut si eu adineaori ochi, m-am trezit dupa unu si abia imi mai tarai picioarele. Pai aseara n-a fost destul cat ne-am zbantuit pana dupa 3AM si a trebuit sa mai vizitam o cafenea de prin zona casei ca asa ne e obiceiul ca de fiecare data cand venim de la o petrecere ne incheiem noapteala acea cafenea . Imi amnitesc ca si dupa nunta noastra acu 3 ani in urma, franti de oboseala ne-am prezentat sa semnam condica acolo de parca nu fusese de ajuns cat ne-am mai distrat si in seara aceea. In fine, azi dimineata am mers la culacare pe la 5!!!
Mai da' frumos a mai fost aseara. Al meu sot la intoarcerea catre casa repeta mereu "da, da, frumos grup mai sunteti si stiti sa va distrati".
Fetele participante; sunteti niste dansatoare de nota 10. M-ati lasat masca si nu numai pe mine ci pe toata sala aia imensa care se holba cand dansau romancele .
Am cantat, dansat, ras, baut, (unele fumat ) intr-un cuvant ne-am simtit extraordinar.
Si cand ma gandesc ca nu aveam de gand sa vin....mare lucru pierdeam...
Pacat ca nu toata lumea a putut veni .... le-am simtiti lipsa motatelor celorlalte, se stiu ele care!!!
Despe, tu ai fost iar creierul acestei actiuni si-ti multumesc din toata inima pt idee
In alta ordine de idei, vreau sa te felici pt excelenta idee de la inceputul topicului cu acele linkuri utile. Cred ca ti-a luat ceva timp sa le gasesti.
Abia astept urmatoarea intalnire
Acu ma duc sa ma inviorez cu un dus, o masa copioasa ca nu mai vad de foame si apoi sa lenevesc pe canapea ca diseara o luam de la capat ca suntem invitati la niste prieteni.
Va pup pe toate si va doresc un weekend super


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns morgane spune:

plecam, da' la 12.00 azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpi spune:

Buna fete cucuiete,

De-abia ce m-am trezit si am venit repede repede la calculator sa vad ce-ati scris. Mai fete cu toate ca sunt inca rupta de oboseala, m-ati umplut iar de energie cat pt. 2 saptamani. Da tare frumos a mai fost, m-am distrat pe cinste, am dansat cum nu am mai facut-o de mult, acum imi dau seama cat mi-a lipsit.
Despe fata multumesc pt. ideea extraordinara . Mi-a placut de tine, la inceput ai tatonat terenul practicand doar dansul pe scaun, dar pana la urma tot ai iesit in ring.
Tania m-ai impresionat iar tare mult, esti minunata, atata energie si voie buna...oau...
Nina dulceata de fata, imi place zambetul tau la nebunie, luminezi o sala intreaga .
Ror dragutica frumos ai mai dansat...mie mi-a placut la final in masina, orice ziceam, -asa e Robertina?, si ea din spate( chiar daca nu auzea tot) - asa e, asa e
Morgane tare draga imi esti , je stelt mij op mijn gemaak cand vb. cu tine si cand credeam ca nu o sa te vad dansand, hop ai aparut si tu .
Carmen fata te pupicesc si ne vedem azi la invatat si poate diseara mai tragem inca o portie de dans

Va pe toate si va doresc un weekend placut in continuare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Buna fetele mele dragi,
Cu toate ca in general in ultima vreme am tras chiulu` la capitolul scris pe DC, sincer nu ma pot abtine sa nu fac si eu cateva comentarii.

Deci, asadar si prin urmare tre` sa va marturisesc ca m-am simtit minunat aseara/azi-noapte. Minunat e putin spus! Cu toate ca planul era sa plecam la 12, chiar si la trecut de 3 jumate dimineata nu ne prea tragea inima sa plecam. Swa chiar a intrebat-o pe Taniuca: 'Da` de ce sa plecam?'
Toata lumea a fost ca unu. Am tras chiar si o hora pe ritmuri... numai imi aduc aminte ce fel de ritmuri erau la momentu respectiv, da` chiar nu conteaza Pentru prima oara in viata mea am cantat si eu karaoke (impreuna cu Nina) Doamne cred ca am sunat groaznic, nu-mi venea a crede ca era vocea mea. Parca canta altcineva in locul meu
Fetelor mi-ati incalzit inima vazandu-va dansand, pana si Ava care se tot batzaia in scaunul ei Si stiti partea frumoasa a fost nu numai dansul, ci zambetele de pe chipurile voastre cand dansati. Toate, dar absolut toate radiati de fericire cand dansati.
Ce ziceti fetelor, o mai comitem odata in viitoru` apropiat? Dar de data urmatoare sper sa vina si fetele celelalte care au lipsit! Si atunci sa vada ei, clientii localului, ce pot romancele noastre

Si baietii vostri au fost niste baieti de nota 10, sa va traiasca!

Va pup cu drag si va urez un weekend cat mai frumos

Mello motanelul iubit

Trei culori si-o singura iubire
Romaneasca,
Trei culori si-o singura vorbire
Romaneasca!
Trei culori si-o singura credinta
Romaneasca,
Trei culori si-o singura fiinta
Romaneasca!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eckho spune:

Virginia, saru'mana de invitatie si ca ti-ai adus aminte de mine.
Felicitari pentru forum. E super
Hai ca ma faceti sa mor de ciuda pe aici ca nu stau si eu in Bruxel. Asa dor imi e de o petrecere din asta lata.... Ca din Romania nu am mai fost la una. Astia pe aici nu stiu sa se distreze.
Fac si romanii din Luxemburg petreceri da' noi stam in Arlon si nu avem masina. Cu trenul ne ducem la Lux. Si ultimul tren inapoi e la 23.50. Tocmai cand incepe sa se incalzeasca petrecerea noi tre' sa plecam...
Poate o da Domnu' sa ne intoarcem in Bruxel ca mie tare mult mi-a placut acolo.

Virginia daca mai vii in Luxemburg cu toata placerea ne intalnim la o cafea. M-as bucura.

Ia ziceti fetelor, ati vazut Borat, filmul? Ce scandal

Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

dragi fete cucuiete, va sa zica... ati comis-o!
asa va vreau, manca-v-ar mama! e mare lucru sa citesc si sa va invidiez:))) data viitoare de-o comiteti, tre sa fie in dec, dupa 14, atunci am mama de servici la copil. pana atunci, semnati condica in 2. revenim luni cu amanunte:)
pupici

miri_mik, fericit mamik si bebe bruno, pestisorul auriu (28.02.2006)

Mergi la inceput