unshpe praline belgiene

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

felicitari pentru tzopaiala, si io am primit PM abia dupa... ntz, ntz

Am gasit un 'speeltuin' in hasselt si voi merge maine cu o prietena si kupilele.

Carmitzo salutari, ca de mult nu te-am mai auzit(citit)

v-am tzucat, ca maine dimineatza e atat de devremeeee, si fi'mea are ceasu pus la 7- 7.30.

anca si micutza Bianca(14/03/2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns morgane spune:

Buna, fete! Acum a plecat si ultimul musafir de la degustarea de vinuri romanesti. E o fateta a Rom. pe care belgienii nu o cunsosc si pe care o promot de cate ori am ocazia.
Nu pot sa-mi mai iau gandurile de la shake-shake-shake-urile de ieri. Fete, da' ce solduri mobile aveti! In orice caz i-ati uimit pe bastinasi si cu siguranta pe unul anume l-ati facut sa se simta in al 9-le cer!
Despe, multumim ptr idee, invitatie si grija sa ne simtim bine.
Nina: "unde mi-e cafeaua, ca abia am comandat-o si astia mi-au si luat-o?"
Noi, toate cautam cafeaua, nu-i!
Despe (sorbind tacticos dintr-o ceasca): "Iarta-ma!"
Ai fost tare!!!
Miri, notat 2 decembrie, cu rosu in calindar.
Fetele noi, bun venit pr meleaguri belgiene!! Sau bag seama ca nu sunteti asa de noi, ca va cunoasteti cu Despe. Da' cine n-o cunoaste pe Despe?!
Pupici,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ror spune:

Buna dragele mele,

Uite ca imi fac si eu aparitia in miez de noapte, ca nu ma lasa inima sa astept pana maine dimineata sa va scriu.

Si eu m-am simtit minunat alaturi de voi, nici nu am realizat cand a trecut timpul. Sunteti vesele, pline de viata si cu o energie molipsitoare. Inca ma simt in al noualea cer. Multumesc Despe ptr initiativa si lui Carmen, caci fara ea nu ajungeam
Toate imi sunteti dragi, fete numai una si una.
Sambata dimineata a fost mai greu cand a trebuit sa ma trezesc. La 9.30 inca eram in pat si imi faceam curaj sa-l parasesc. Mai de voie, mai de nevoie pana la urma am facut-o. Dupa amiaza am reusit sa dorm doua ore si mi-am reincarcat un pic bateriile.
Seara am fost la intalnirea belgo-greaca la restaurant cu mancaruri grecesti. Si ute asa 5 ore am tot mancat si baut de nu imi mai incap in haine. S-a dansat zorba si alte dansuri grecesti, insa farfuriile au fost crutate. Seara s-a incheiat frumos cu un pahar de sampanie ptr fiecare.
Acum ma arunc direct in pat si promit ca n-am sa-l parasesc pana la 12.

Va pup si va doresc un weekend placut.

Ror

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns morgane spune:

Eckho, eu am vazut filmul si ptr ca nu era specificat daca este admisa vizionarea de catre copii, am luat-o si pe fata mea. Dar vai ... A retinut si ea glumele mai sarate si a inchis ochii la scenele cu patratele negre.
Unde or fi gasit satul acela amarat? Chiar ma bucuram ca au filmat in Kazachstan, si cand colo ... am inceput sa aud romaneste ...
Filmul nu a parodiat numai SUA si pe evrei si ne-a atins si pe noi romanii, injosindu-ne ... Nu cred insa ca publicul a realizat ca aude altceva decat kazacha.
Ror, iar ai dansat? Mah, dintr-o petrecere-n-tralta. Mancarea a fost buna? Mi-ai facut pofta, sa stii. Si noi mergem regulat la un restaurant grecesc aporape de Gare du Midi; zona rau famata, dar ce nu am face ptr o musaca sau o fripturica de miel ... mmmmm
Pup,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninaM spune:

Mah...iar am ramas ultima...da tre sa scriu si eu ceva repede pina nu ma asalteaza Reina.
Asadar si prin urmare...sunt rupta!!!am o febra musculara...mah,da nu-mi pare rau ca asa frumos ne-am mai distrat...Fetelor sunteti mortale!eu cred ca m-am dat un pic in spectacol,dar asa imi era de dor sa dansez....sper ca nu am deranjat cu topaiala mea.
Despe,iubita,tre sa-ti multumesc pt invitatie,ca si alta data, tu dai tonul la distractie.
Fetelor va pup pe toate si m-am simtit super bine cu voi...tre sa mai repetam figura...ca seara trecuta a fost doar de incalzire...
Gata,timpul meu liber ia sfirsit acum,dar revin ...

PS:Despe,mii de multumiri lui Cristi ca m-a codus pina acasa...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanademunck spune:

Mai mamica, da despre cantat nu scrieti nimik? Care ce a glasuit? Ca eu stau pe aici cu un picior ranit si citesc ce misto ati dansat voi, pai se poate??
Nina, saraca de tine cu febra musculara, banuiesc ca te dor toate alea si mai banuiesc si ca Reina nu stie...:)
Eu azi aveam programat sa ma duc sa vad 'Borat' dar nu cred ca va iesi pasentza. Chiar citeam ca localnicii din satul romanesc unde s-a filmat vor sa ii dea in judecata pe ^producatori ca 'le-au stricat imaginea', si ca ar fi fost filmati fara acoordul lor, mai sa fie!
Vad ca am devenit treispe praline, Ava, hai mai someaza pe cineva sa devenim cu sotz:)
Ma duc sa mai dorm
pusici



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

bun venit tuturor celor noi.. dar vechi... totusi!

fetele si eu va multam fain pentru petrecere! ca degeaba va invit eu daca voi nu va distrati.. si-s tare multumita ca a fost la mare inaltime si i-ati bagat pe toti in boala!

oana: fata draga, eu te tot caut pe telefon sa vad daca esti bine.. si tu nik.. ce ti s-a-ntamplat, povesteste-ne!

intr-o alta ordine de idei... am fost si eu invitata la o petrecere.. si iar am stat pana la 4 dimineata si ce-am mai dansat si ce-am mai ras.. nu stiu ce se-ntampla cu mine.. ca de mult nu m-am mai distrat asa... si una dupa alta...

sa ne fie de bine!

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

echko: eu ma ofer sa te gazduiesc o noapte daca te hotarasti sa ne cunosti! cred ca e ff greu sa vii de-acolo.. spre ex.. pe 2 decembrie seara, dupa ce venim de la miriuca.. dormi la mine. e ok? te-ai hotarat?

nina fata .. acum am citit mai bine ce scria morgane: eu nu ti-am baut cafeaua! eu beau numai decaf... sper ca n-ai ramas cu impresia asta... ca doar io cu manutza mea ti-am adus-o!


s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadyG spune:

Salutare,frumoase bombonele !

Vaz ca va distrarati,va dantuirati,va simtirati bine,foarte bine,mama,foarte bine !

Si carevasazica,numa’ lui Bepii i-a fost dor de noi,astea absentele…deci de astea imi sunteti…hmmm ! Aaaaa,si lui Ava,si lu’ Carmenutza.Bun,mi-a mai venit inima la loc.

Aflati despre mine ca am invatat saptamana asta ca pe vremea cand eram in facultate, am stat noptile treaza si am baut cafele si am mancat ciocolata – nu ca n-as manca zilnic,dar acum am simtit ca sunt intrucatva obligata sa mananc, si mai ca ma simteam victima , saraca de mine,trebe sa-mi sporesc celulita ,vai,vai !-ma rog,intr-un final ma gandeam ca sunt inscrisa la Sorbona si eu nu stiu ,atata mi-am stors creierii de aprig !

Pe deasupra,doua zile mi-a fost asa rau de am zis ca ma duc pe lumea ailalta,nush ce –o fi fost,da’ a fost grozav de naspa.

Vineri insa a fost o zi care a venit ca o mare eliberare ;am scapat de examene si am primit masinuta cea noua,pe care o asteptam ca pe mana cereasca,dupa o luna de mers pe jos prin tot locul si de carat cumparaturi ,eu cu barbatu-miu ,saracii,ca Fefeleaga si Fefelegu'.

In week-end am fost sa ne vedem neamurile , prin Wallonie ,iar acuma mi-s toata o emotie ca incepe Prison Break,mi-am adus alune de rontait -ca altfel imi rod unghiile de ‘suspans’- si ne-am instalat,my hubby & me,
asteptand cu infrigurare.


Morgane,draga mea,uite iti dau un link daca ai chef si nu iti strica pofta de urmarit in continuare,da’ io n-am mai avut rabdare.


http://www.fox.com/prisonbreak/recaps/recap_122_1.htm


Va pupicesc pe toate cu mult drag ,o seara faina si o saptamana super !




Mergi la inceput
Mergi la inceput