praline belgiene (shaishpe)

praline belgiene (shaishpe) | Autor: ardeiash

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57396&whichpage=1" target="_blank">1 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61811&whichpage=1" target="_blank">2 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64235&whichpage=1" target="_blank">3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71198&whichpage=1" target="_blank">4 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72830&whichpage=1" target="_blank">5 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74115" target="_blank">6 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75481&whichpage=1" target="_blank">7 8 9 10 11 12 13 14 15

faceti cunostinta cu:


anamana123 - Bruxelles - 18 martie 1976
Oanademunck - Bucuresti - 4.04.1978/berbec - psiholog
Alesia105 - Bucuresti -Olanda ,14.04.197x , mamide Sebastian(9) si Benny ( 2)
Zizee – Bucuresti/Wavre - 20.04.1974 / berbec – mami de Snoopi (Anaïs Louka) 6.11.2001
Miri_mik - Baia Mare/Bruxelles - 29.04.1977/taur - profa de engleza/mamik de Bruno -28.02.2006
Maggy - Leuven - 22.07.1968/rac mamik de o fetita de 16 ani si 4 luni...
Danyelana - Buzau/Louvain la Neuve -23.07.1978 /leu - studenta
Morgane - Constanta/Brugge - 09/09/1967- fecioara - mamik de Bianca(27/05/1994)
Andreea23 - Constanta/ Ninove - 18.09.1981/fecioara - mamik de Elenca
Scumpi - Bucuresti / Antwerpen - 27.09.1982/balanta
Anneoprea - Bucuresti/ Bruxelles - 4.10.1973/balanta - mamik de Evan - 4.10.2004
Carmita_baby - Bucuresti/Antwerpen - 8.10.1980/balanta - 'mamik' de motanik Mello
Ardeiash - Constanta / Bruxelles - 21.10.1967/balanta - mamik de Andru - 18.07.1999
Bepii - Mangalia / Mechelen - 7.11.1960/scorpion - secretara - mamik tanara cu un baiat de 25 ani + 3 motanei
MadyG - Constanta / Bruxelles - 8.11.1978. profa de engleza
Ror - Bucuresti/ Antwerp - 13-12-1969 - Sagetator - economist
NinaM - Bucuresti / Bruxelles - 29.12.1976, mamik de 2 teroristi mici,Alex-22.12.2002 si Reina-18.08.2005
Mieke-Bucuresti/Kortrijk - secretara - mamik de 1 bbca- 15 luni
Danuta-bel - Piatra Neamt/Antwerpen - 1978
Simone_be - Sfantu Gheorghe/Bruxelles - 1980 - market researcher&analyst
Nora - Bruxelles - mamik de 2 baietei : Victor si Andrei - 7 si 5 ani
Aldaesme – Baia-Mare / Leuven – doctorand cu planuri: casa, copac si apoi copil :)
Mathilda - Antwerpen
Anky - Olanda
An-k - Bucuresti/Lummen
Echko- Arlon
Dama - Liege


Link-uri importante :
Bine-ai venit Romanie in Europa! www.ropromo.org/Ghidul_cetateanului_roman_in_Uniunea_Europeana.pdf] ghidul cetateanului roman in UE" target="_blank"> Ghidul cetateanului roman in UE
www.references.be/scripts/sdtools/brutonetto/brutonetto.asp?headingid=3231" target="_blank">calculateur brut/net
Ambasada romaniei la bruxelles
www.brusselsairport.be/" target="_blank"> aeroportul brussel + www.charleroi-airport.com" target="_blank"> aeroportul charleroi
www.stib.be" target="_blank">transport in comun www.stib.irisnet.be/FR/31000F.htm" target="_blank"> plan metro brussel www.b-rail.be/nat/F/" target="_blank"> trenuri si rer-uri
www.agers.cfwb.be/citoyens/annuaires/fondam/index.asp " target="_blank"> scoli
www.mgbru.be/fichier.html" target="_blank">medici de familie brussel www.easyexpat.com/bruxelles_fr/sante_assurance-privee.htm" target="_blank">asigurare medicala
www.monarchie.be/fr/visit/greenhouse/index.html " target="_blank"> monarhia din belgia
romani in belgia + www.c-r-b.org/index_ro.html" target="_blank">comunitatea romana din belgia
www.mitropolia-paris.ro/?subject=parohii/index&Belgia#Gent%20-%20Aalst" target="_blank"> biserici ortodoxe in belgia
www.pagesdor.be/displayhome.ds jsessionid=E737A7710427BE29774CC61B960E3F0B " target="_blank"> pagini aurii belgia
www.viamichelin.fr/viamichelin/fra/htm/div/carte/Belgique-cartes" target="_blank"> harti, itinerare
www.viamichelin.fr/viamichelin/fra/htm/div/carte/Belgique-cartes" target="_blank"> meteo belgia
www.idj.be:16080/gratos/ " target="_blank"> loisirs1 www.liensutiles.org/loisb.htm" target="_blank">loisirs2 www.opt.be/listes/brussel_evenements/NL/B/E/liste.html br / " target="_blank">loisirs3 www.atraxions.be/FR/Atraxions.asp?Lang=%22FR%22" target="_blank">atraxions www.trabel.com/brussel/brussels-nightlife.htm" target="_blank">loisirs4 www.quefaire.be" target="_blank"> loisirs5

cele mai importante carnavaluri din belgia:
www.carnavaldebinche.be/page.php" target="_blank"> Binche www.malmedy.be/fr/carnaval.htm" target="_blank"> Malmedy www.aalst.be/default.asp?siteid=2&rubriekid=179" target="_blank"> Aalst

info despre cateva orase ale belgiei
www.nekkerhal.be" target="_blank">mechelen www.tourismebelgique.com/villes_arts_belgique/anvers.htm" target="_blank">anvers, brugge, gent, louvain

ce puteti vizita in brussel:
www.trabel.com/brussel/brussels-grand_place.htm" target="_blank">grand place brussel ; www.flowercarpet.be/" target="_blank">covorul de flori din grand place ; www.atomium.be/HTMLsite/dyn/eindex.html" target="_blank">atomium ;
www.pagoda.be/" target="_blank">pagoda ; www.bruparck.com/home_fr.asp" target="_blank">bru park ; www.fra.cityvox.be/visiter_bruxelles/sainte-catherine_46100/Profil-Lieu" target="_blank">biserica romaneasca la bruxelles parohia ortodoxa romana sf. nicolae

hoteluri in brussel
www.hotelformule1.com/formule1/fichehotel/gb/for/2618/fiche_hotel.shtml" target="_blank"> formula 1 www.all-hotels.com/europe/belgium/brussels/brussels_1.htm" target="_blank"> cheap hotels www.chab.be" target="_blank"> chab hotel www.sleepwell.be" target="_blank">sleepwell hotel www.hotelsabina.be" target="_blank"> sabina hotel www.hotel-derby.be" target="_blank"> derby hotel

scoala
www.magicmaman.com/,les-programmes-scolaires,49.htm" target="_blank">programe scolare
Alte informatii:

certificat de celibat sau a unui act care dovedeste starea de non-mariage
schimbarea pasaportului
gradinita (kleuter)
www.magicmaman.com/,un-bebe-combien-ca-coute-les-depenses-a-prevoir,293,8052.asp" target="_blank">Un bébé, combien ça coûte ?
legalizari de diplome
permis de conducere
carnaval aalst
renumitul george

www.yjhs.ednet.ns.ca/frenchkb.htm" target="_blank">caractere frantuzesti

posturi tv romanesti live:
www.realitatea.net" target="_blank">realitatea www.antena1.ro/s/webcast/live_f.php" target="_blank">antena1 www.livetvcenter.com/antena_3_774.asp" target="_blank">antena3 www.tvr.ro/webcast" target="_blank">tvri www.surfmusic.de/tv/otv-oglinda-tv,8705.html" target="_blank"> oglinda



gata : m-am executat : am facut o paginutza nou noutza.... mi-am luat deja la revedere pe cealalta pagina .. dar nu poci ca sa ma abtin sa va mai pup inc-1data.... va iubesc! pa


s-auzim numai de bine! si

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

fete semnati si voi linku' asta :

http://www.petitieonline.ro/petitie/sustineti_bolnavii_de_cancer_care_au_fost_lasati_fara_tratament-p41000032.html

e important!

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanademunck spune:

Despe drum bun, incarca-ti bene bene bateriile si cand te intorci sa fii ca iepurasu ala din reclame, activ si plin de energie!!!!!
Restul damelor petrecaretze vad ca nu e prea multa miscare pe aici semn ca azi-noapte s-a lasat cu baila baila la greu:)
zmuahh!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bepii spune:

Salutare fete cucuiete,
Asa cum a presupus Oana, aseara s-a lasat iar cu zbenguiala, dovada sunt pozele (o parte din ele) pe care deja le-am descarcat pe net.
Ne-am simtit super impreuna dar am avut mari absente pe care speram sa le prindem data viitoare pe ring. Preconizam ca viitoarea intalnire sa fie undeva pe la sfarsitul lui august dupa ce ne strangem cu toatele de pe drumuri si vacante. Dar asta nu inseamna ca pana atunci n-o sa ne mai intalnim prin Brussel sau Antwerpen in gasca mai mica.
Acum va pup ca ma duc sa ma pregatesc de plecare la balul Oanei.
Va pup si va doresc un weekend super.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

dragi ciocolatele... ca bine fu aseara. iara m-am pus pe povestit de-am uitat sa ai plec acasa. numa o contraidicatie am la karaoke asta, nu ne auzim om cu persoana decat daca urlam ca disperatii, da nah... avand in vedere ca s-a si cantat in formula promotionala... parca nu mai bag de seama usturimea din gat:)))

oana draga, io am vrut, da nu mi s-o aratat. daca maine am musafiri, stii doar, ca e de la sine inteles... am muncit in pod! si dupa aia, sau intre timp, am si uitat de balul tau:( sorry, dar am o circumstanta atenuanta:)))

pikantsel, ptiu ce bine o sa-ti fie! la mare, la soare, fetitele e goale:))) te individiesc da ma multumesc cu maiorca anu' asta:d

si ca veni vorba de vacanta, care dintre voi ar fi dispusa sa-mi viziteze pisicii in perioada 8-20 iulie, tot la 3 zile, sa le dea apa si mancare si sa le spuna ca nu i-am parasit, ca venim repede inapoi? in total ar insemna sa vina de vreo 4 ori, cam o ora se stat cu ei si facut terapie, probabil schimbat nisipul de la taoleta o data. asta pentru fetele car enu sunt plecate. ca de fapt noi ne-am luat bilete de vacanta in euforia ca scap de maica-mea, dar nu ne-am gandit la pisoi. si vecina pleaca "in lume" o luna, toata luna iulie. deci, voluntarii sunt primiti cu inima deschisa:)))

acu va pup. am muncit iar ca desperazii in pod, am frecat si covoarele -silvian nu eu - am avut si soacra inopinata si claie peste gramada, is cam multe toate.
pusici, si astept sfarsit de august, sa ne zbantsaim:)))
muuuuah!




miri_mik si pestisorul auriu (28.02.2006)
http://b2.lilypie.com/DjTMp1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns morgane spune:

Ma tot chinui sa intru pe net, dar am avut o problema de retea ...
m-am tinut de cuvant si-am pus poze.
Asa de bine a fost ieri, fete, de chiar daca nu ne auzim om cu persoana, ne intelegem numai din priviri - asa suntem de expresive. Miri, sper ca nu le-ai bagat in sperieti pe fete, ca nu mai fac astea copii! Si eu iti zic si ma repet: ai vrut tu limbi, dar IATC-ul ti se potrivea ca o manusa. Lasa podul ala, c-o se cazi in sufragerie, nu mai freca atata la el.
Daniela, ma bucur ca te-am cunoscut si imi urez sa te vad la cat mai multe intalniri.
Nina a fost ieri disputata pt a fi depusa acasa ... ala io, ala io, si nu m-au lasat pe mine, ca-s venita de departe... Ai ajuns intreaga? Uita-te pe pozele de pe web-shots.
Ana, nu stim de ce nu ai aparut, dar banuim ca nu ti-a dat voia Mariuca. Vai de parintii care nu asculta de copii.
Carmita, azi de dimineata pe la 11.00, Bianca m-a trezit din somn sa intrebe daca ti-a placut inelul. I-am aratat poza cu tine ca protagonista si a inteles mesajul.
Scumpisor-blod (dar nu natural), cum de nu te rupi cand te undui asa? Ca mi se scurgeau mie ochii, da' la publicul spectator ...
Ror, nu ne mai vazusem de o caruta de vreme, asa ca ieri am recuperat o parte din timpul pierdut.
Sper ca nu am uitat pe careva.
La ora asta cred ca petrecerea Oanei e inca in toi.
Pupici,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns morgane spune:

Vezi ca m-am grabit? Am uitat pe capul traznitelor: Bepii. Ce face Swa? e mai bine? E disponibil pt dansuri irlandeze?
Jan se cam pleostise nevazandu-l pe Swa si mai ales dupa ce a fost parasit si de Silvian ...
Pupici,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

neatsa!
deci nimeni nu vrea sa-mi viziteze pisicii:)
inseamna ca am o problema, maaaaaaare.

da mai am una,
ror sau morgane, sau oana chiar, nu-mi dati adresa aia de universitate din anvers? poate au cursuri in august si poate nu ma simt chiar groaznic peste vara ca sa merg sa-mi imbogatesc cunostintele. iar m-au sunat aia de la birou, sa merg la munca da ... mi-e cumva sa le zic ca nu:))) da raspunsul tot nu e:)

deci, va pumpizez, si astept totusi, poate vi se face mila de pisici, ca eu sunt mama de imprumut denaturata:)))

miri_mik si pestisorul auriu (28.02.2006)
http://b2.lilypie.com/DjTMp1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Mikule eu ti-as vzita pisicii cu placere, insa e un pic cam departe de mine, poate gasesti pe cineva mai aproape... Daca nu vedem noi cum facem... Tu de pe cat pe cat ai zis ca pleci?

Mello motanelul iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Gata, stai ca am vazut, nu citisem bine partea cu data si am crezut ca nu ai specificat. Deci de pe 8 pe 20 iulie... Hmmmmmmmmm 12 zile daca zici ca odata la 3 zile, asta ar fi de 4 ori. Daca chiar nu gasesti pe nimeni mai aproape vin eu.

Mello motanelul iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

carmitule, pupez de-acuma. ca uite, nu mai zice nimeni ca ar vrea. de fapt ai putea veni cand ai vrea tu. ideea e sa aiba pisicii apa. ca daca o sa stea inchisi o sa se topeasca de caldura. nu tre sa stai totusi cu ei. doar apa, mancare si sa le spui ca venim inapoi:)) sau poate e cineva mai aproape?
muuuuuuuuuuuuuuuuuuuah!

miri_mik si pestisorul auriu (28.02.2006)
http://b2.lilypie.com/DjTMp1.png

Mergi la inceput