praline belgiene (shaishpe)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bepii spune:

Miri, si noi plecam in vacanta cam pe 7 sau 8 iulie si ne intoarcem pe 22. Sper sa rezolvi pana la urma problema cu bietele pisici.
Va pup ca plec sa vad un film. Revin maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamana123 spune:

hauleeeeeeeeo, fetelor! pana va gasii...am crezut ca n-a mai deschis nima cap nou.

pai n-am venit la karaoke pt ca dupa ce am ajuns acasa de la ex,am inceput ritualu' de seara care a durat ca de obicei pana pe la 23 si ceava si am cazut lata; mai ales ca maria a fost cam maraita... si inca mai e. nu stiu ce are. da' las' ca se face ea mare si-o ia mama peste tot! o bag la karaoke direct la microfon si-i dau si tzigara-n gura!!!hahaha

acum maria doarme de vreo ora tot cu pauze de maraieli...deja am alergat la ea de vreo doua ori, da vad ca n-are nimic. o avea si ea o zi mai proasta.

ma bag si io la vizionat poze
pupe la toate fetele

ana, mama Mariucai (11.03.2007)
http://b1.lilypie.com/eEDwp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Ninaaaaaaaaaaaa unde sunt pozele facute de tine?? Ca ma tot uit si nu le vad... Vreau pooooooooozeeeeeeeeeeeee :-))

Mello motanelul iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninaM spune:

Sal`tareee!Carmencita,ai putintica rabdare....incerc sa le pun asta seara,dupa ce adorm copii.Zilele astea am fost cam ocupata si nu am intrat la calc deloc....
Fete,nu trebuie sa va mai spun cit de bine m-am simtit la karaoke...pozele vorbesc de la sine
Carmen,Tania,Ror,Scumpi,multumesc frumos pentru ca m-ati adus acasa vie si nevatamata...Reiji de fiecare data isi face griji in privinta asta...cica e noapte tirziu si eu caut taxiuri pe strada...dar l-am linistit!Stie ca am prietene de incredere!Pupici!
Va las acum ca tre sa pregatesc ceva de mancare...inca nu stiu ce,dar gasesc eu ceva prin frigider...
Va pupicesc pe toate pralinutele si va doresc o saptamana cit mai frumoasa!

PS:Cum fu la Bal????Oana?Sper ca v-ati distrat bine...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanademunck spune:

Salutare!
La bal fu asa s'asa, adica au lipsit participantii (abia pe la 10 seara au inceput sa mai apara insa vro 5 ore am somat). Noroc cu Tania si Carmen care m-au inveselit pana a inceput dansu moment in care am prestat cu McCarmen dans irlandez si scotian frumos si organizat, cand in hora cand pereche. Asta pana am nimerit un dans fara profesoara si am facut o cura de ras invartindu-ne ca scotiencele bete pe campu cu iarba. Si in timp ce carmen se motiva singura 'nu renuntza carmen, nu renuntza' si eu muream de ras cand vedeam cum numaram aiurea-n tramvai pasii, taniuca presta poze (am sa le pun maine)sau se plictisea saraca ascultand-o pe colega marleen cum zicea glume de care radea singura. In concluzie mercic fetele ca ati venit, azi toti ma intrebau cine erau fetele dragutze, daca erau mama si sora
Va pupic acu, maine aterizez in antwerpen la cumparaturi
zmuahh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bepii spune:

Oana si eu ma bucur ca am fost la bal; unu pt ca te-am vazut ca trecuse ceva timp, doi pt ca-mi place foarte mult muzica irlandeza si cea scotiana. Intotdeauna am avut ceva pt aceasta muzica si trei, am avut ocazia sa-ti cunosc colegii care intr-adevar sunt oameni de gasca si se vede cat colo ca te iubesc. De asemenea am vazut si locul tau de munca, e o locatie superba, cu multa verdeata si cladiri cochete. Mama, si ce-ati mai dansat! Eu inca ma refaceam de la dantuiala din seara precedenta si n-am indraznit sa ma alatur voua. Dar mi-a placut sa stau deoparte si sa privesc talentele in devenire in ale dansului insular.
Acu va pup pe toate pralinele si va doresc o saptamana pe placul inimii voastre.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns morgane spune:

Fete, ma bucurez ca ati petrecut corect si organizat seara de dansuri irlandeze si astept si dovezi pozate pe webshots.
Mah, am si eu o probelma pe care o arunc pe forum, mi-a luat-o Miri inainte, dar na, uite: imi ramane una bucata cutzu singur si neingrijit (vecinu' e plecat, socara e ciufuta) de pe 14 pana pe 29 iulie, cand se intoarce Jan din tara. Care vrea sa-l ia de suflet? e cuminte, cam plangacios insa, daca nu capata atentie, nu face "murdar" in casa, ce mai, o minune de cutzu. Insa Jan nu vrea sa-l ia cu masina in tara ca ii face capul calendar de cate ori vede un tzigan conational. Cum de ii cunoaste, ma? ca n-a vazut vre-unul un viata lui, da' e in stare sa-i sfasie. Abia-l tin!
Na, ca m-am lungit. Care are vreo idee? Aruncati-o-n grup!
La pet-hotel ii tine-n custi si el nu stie ce-s alea.
Mi se rupe sufletul sa-l duc acolo, dar daca n-am incotro ...
Help!!!

Pupici,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

quote:
Originally posted by oanademunck

Salutare!
La bal fu asa s'asa, adica au lipsit participantii (abia pe la 10 seara au inceput sa mai apara insa vro 5 ore am somat). Noroc cu Tania si Carmen care m-au inveselit pana a inceput dansu moment in care am prestat cu McCarmen dans irlandez si scotian frumos si organizat, cand in hora cand pereche. Asta pana am nimerit un dans fara profesoara si am facut o cura de ras invartindu-ne ca scotiencele bete pe campu cu iarba. Si in timp ce carmen se motiva singura 'nu renuntza carmen, nu renuntza' si eu muream de ras cand vedeam cum numaram aiurea-n tramvai pasii, taniuca presta poze (am sa le pun maine)sau se plictisea saraca ascultand-o pe colega marleen cum zicea glume de care radea singura. In concluzie mercic fetele ca ati venit, azi toti ma intrebau cine erau fetele dragutze, daca erau mama si sora
Va pupic acu, maine aterizez in antwerpen la cumparaturi
zmuahh



Fata hai ca m-ai facut sa mai trag o portie de ras aici de una singura in fata peceului :-))) A fost super si ma bucur mult ca am venit la balul belgiano-scotian :-P
Te astept la cumparaturi, numa` ca de data asta eu voi fi o cumparatoare pasiva hehehe :-P

Fetelor am uitat sa va spun ca m-am simtit grozav la karaoke, sunteti 'da best' si imi sunteti tare dragi, chiar si cele care nu ati fost prezente :-) va pupicesc pe nasucuri

Mello motanelul iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

quote:
Originally posted by morgane

Fete, ma bucurez ca ati petrecut corect si organizat seara de dansuri irlandeze si astept si dovezi pozate pe webshots.
Mah, am si eu o probelma pe care o arunc pe forum, mi-a luat-o Miri inainte, dar na, uite: imi ramane una bucata cutzu singur si neingrijit (vecinu' e plecat, socara e ciufuta) de pe 14 pana pe 29 iulie, cand se intoarce Jan din tara. Care vrea sa-l ia de suflet? e cuminte, cam plangacios insa, daca nu capata atentie, nu face "murdar" in casa, ce mai, o minune de cutzu. Insa Jan nu vrea sa-l ia cu masina in tara ca ii face capul calendar de cate ori vede un tzigan conational. Cum de ii cunoaste, ma? ca n-a vazut vre-unul un viata lui, da' e in stare sa-i sfasie. Abia-l tin!
Na, ca m-am lungit. Care are vreo idee? Aruncati-o-n grup!
La pet-hotel ii tine-n custi si el nu stie ce-s alea.
Mi se rupe sufletul sa-l duc acolo, dar daca n-am incotro ...
Help!!!

Pupici,



Ti l-as lua eu la mine, da` ce ma fac cu motanu`? nu stiu cum reactioneaza.. ca-i e frica de cutzu nea Grivei.. Nu stiu ce sa zic.. hai ca ma mai gandesc si vedem..

Mikule deci asa ramane ca-ti vizitez eu motaneii. Ca vad ca nu prea au fost voluntari...

Mello motanelul iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

"Pralinelor"am gustat din faimoasele voastre bomboane dar mi-au stat in gat cand am vazut in magazinul din Bucuresti cat costa.Acum se difuzeaza la TV2, serialul cu Poirot al Aghatei Christie care este impecabil facut.Am iesit din topic??cred ca ar fi intersant daca ne-ati vorbi despre voi,despre realizarile si esecurile voastre in tara lui Poirot,care este cel mai patriot belgian din Anglia.

Mergi la inceput