praline belgiene (shaptashpe)

praline belgiene (shaptashpe) | Autor: ardeiash

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57396&whichpage=1" target="_blank">1 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61811&whichpage=1" target="_blank">2 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64235&whichpage=1" target="_blank">3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71198&whichpage=1" target="_blank">4 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72830&whichpage=1" target="_blank">5 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74115" target="_blank">6 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75481&whichpage=1" target="_blank">7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

faceti cunostinta cu:


Anamana123 - Bruxelles - 18 martie 1976
Oanademunck - Bucuresti - 4.04.1978/berbec - psiholog
Zizee – Bucuresti/Wavre - 20.04.1974 / berbec – mami de Snoopi (Anaïs Louka) 6.11.2001
Miri_mik - Baia Mare/Bruxelles - 29.04.1977/taur - profa de engleza/mamik de Bruno -28.02.2006
Maggy - Leuven - 22.07.1968/rac mamik de o fetita de 16 ani si 4 luni...
Danyelana - Buzau/Louvain la Neuve -23.07.1978 /leu - studenta
Morgane - Constanta/Brugge - 09/09/1967- fecioara - mamik de Bianca(27/05/1994)
Scumpi - Bucuresti / Antwerpen - 27.09.1982/balanta
Anneoprea - Bucuresti/ Bruxelles - 4.10.1973/balanta - mamik de Evan - 4.10.2004
Carmita_baby - Bucuresti/Antwerpen - 8.10.1980/balanta - 'mamik' de motanik Mello
Ardeiash - Constanta / Bruxelles - 21.10.1967/balanta - mamik de Andru - 18.07.1999
Bepii - Mangalia / Mechelen - 7.11.1960/scorpion - secretara - mamik tanara cu un baiat de 25 ani + 3 motanei
MadyG - Constanta / Bruxelles - 8.11.1978. profa de engleza
Ror - Bucuresti/ Antwerp - 13-12-1969 - Sagetator - economist
NinaM - Bucuresti / Bruxelles - 29.12.1976, mamik de 2 teroristi mici,Alex-22.12.2002 si Reina-18.08.2005
Nora - Bruxelles - mamik de 2 baietei : Victor si Andrei - 7 si 5 ani
Aldaesme – Baia-Mare / Leuven – doctorand cu planuri: casa, copac si apoi copil :)
Dama - Liege


Link-uri importante :

www.references.be/scripts/sdtools/brutonetto/brutonetto.asp?headingid=3231" target="_blank">calculateur brut/net
Ambasada romaniei la bruxelles
www.brusselsairport.be/" target="_blank"> aeroportul brussel + www.charleroi-airport.com" target="_blank"> aeroportul charleroi
www.stib.be" target="_blank">transport in comun www.stib.irisnet.be/FR/31000F.htm" target="_blank"> plan metro brussel www.b-rail.be/nat/F/" target="_blank"> trenuri si rer-uri
www.agers.cfwb.be/citoyens/annuaires/fondam/index.asp " target="_blank"> scoli
www.mgbru.be/fichier.html" target="_blank">medici de familie brussel www.easyexpat.com/bruxelles_fr/sante_assurance-privee.htm" target="_blank">asigurare medicala
www.monarchie.be/fr/visit/greenhouse/index.html " target="_blank"> monarhia din belgia
romani in belgia + www.c-r-b.org/index_ro.html" target="_blank">comunitatea romana din belgia
www.mitropolia-paris.ro/?subject=parohii/index&Belgia#Gent%20-%20Aalst" target="_blank"> biserici ortodoxe in belgia
www.pagesdor.be/displayhome.ds jsessionid=E737A7710427BE29774CC61B960E3F0B " target="_blank"> pagini aurii belgia
www.viamichelin.fr/viamichelin/fra/htm/div/carte/Belgique-cartes" target="_blank"> harti, itinerare
www.viamichelin.fr/viamichelin/fra/htm/div/carte/Belgique-cartes" target="_blank"> meteo belgia
www.idj.be:16080/gratos/ " target="_blank"> loisirs1 www.liensutiles.org/loisb.htm" target="_blank">loisirs2 www.opt.be/listes/brussel_evenements/NL/B/E/liste.html br / " target="_blank">loisirs3 www.atraxions.be/FR/Atraxions.asp?Lang=%22FR%22" target="_blank">atraxions www.trabel.com/brussel/brussels-nightlife.htm" target="_blank">loisirs4 www.quefaire.be" target="_blank"> loisirs5

carnavaluri in belgia:
www.carnavaldebinche.be/page.php" target="_blank"> Binche www.malmedy.be/fr/carnaval.htm" target="_blank"> Malmedy www.aalst.be/default.asp?siteid=2&rubriekid=179" target="_blank"> Aalst

info despre cateva orase ale belgiei
www.nekkerhal.be" target="_blank">mechelen www.tourismebelgique.com/villes_arts_belgique/anvers.htm" target="_blank">anvers, brugge, gent, louvain

ce puteti vizita in brussel:
www.trabel.com/brussel/brussels-grand_place.htm" target="_blank">grand place brussel ; www.flowercarpet.be/" target="_blank">covorul de flori din grand place ; www.atomium.be/HTMLsite/dyn/eindex.html" target="_blank">atomium ;
www.pagoda.be/" target="_blank">pagoda ; www.bruparck.com/home_fr.asp" target="_blank">bru park ; www.fra.cityvox.be/visiter_bruxelles/sainte-catherine_46100/Profil-Lieu" target="_blank">biserica romaneasca la bruxelles parohia ortodoxa romana sf. nicolae

hoteluri in brussel
www.hotelformule1.com/formule1/fichehotel/gb/for/2618/fiche_hotel.shtml" target="_blank"> formula 1 www.all-hotels.com/europe/belgium/brussels/brussels_1.htm" target="_blank"> cheap hotels www.chab.be" target="_blank"> chab hotel www.sleepwell.be" target="_blank">sleepwell hotel www.hotelsabina.be" target="_blank"> sabina hotel www.hotel-derby.be" target="_blank"> derby hotel

posturi tv romanesti live:
www.realitatea.net" target="_blank">realitatea www.antena1.ro/s/webcast/live_f.php" target="_blank">antena1 www.livetvcenter.com/antena_3_774.asp" target="_blank">antena3 www.tvr.ro/webcast" target="_blank">tvri www.surfmusic.de/tv/otv-oglinda-tv,8705.html" target="_blank"> oglinda

intrebare foarte-ntrebatoare: s-au reintors toate pralinutzele-n cutie?


s-auzim numai de bine! si

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Fata cum sa se intoarca toate, Tania e inca in Romania si Nina nu a scris ca se intoarce pe 24, adica exact in ziua in care mergem noi la karaoke?
Mai updateaza si tu lista aia, ca uite de exemplu Mathilda s-a mutat in Canada si Danuta_bel s-a intors definitiv in Romania si sincer nu inteleg ce cauta fete din Olanda in lista noastra de Belgia?

Mello motanelul iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

ai dreptate carmita, multumesc... insa ai uitat ceva!


sorry fete... sunt cam ametita .. nu prea dorm bine ... o fi vremea de vina!

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Ce am uitat ?

Mello motanelul iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

pai reciteste si tu mesajul si o sa vezi, nu?

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Da... whatever...

Mello motanelul iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns morgane spune:

Ba da fetelor, Nina se intoarce chiar pe 24 aug. Daca nu e prea obosita da o fuga si la karaoke.

Pupici,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns morgane spune:

Daca-mi amintesc bine, Bepii a subscris la karaoke. Cred ca se intoarce pana atunci.
Ne vedem vineri. Abia astept.

Pupici,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadyG spune:

'neata ,dragi fetite pralinate,

abia astept seara de vineri, venim si noi otzara sa ne vedem , nu stam mult ,dar de simtit bine tot o sa ne simtim.

Reina, La multi ani! Te pup cu mult drag si iti doresc multa sanatate si noroc,papusa mica!


Eu am devenit o mare elefantita,cu ofuri si cu junghiuri in toate partile, partea buna e ca lu' bibita mea ii place de minune acolo unde e,da din manute si din picioruse de imi face burta Alien reloaded ;o apuca cu precadere cand mie mi-e somn de crap; eu ii tin discursuri despre cum o sa deosebim noi ziua de noapte si noaptea de zi,ca niste fete mari si cuminti; ii place cand ii pun muzica clasica,din pacate nu am foarte multe CDuri de gen,ca astea au fost mereu pe lista de "to buy", dar pe astea pe care i le pun le savureaza din plin, raspunzand cu lovituri voioase si dese- interpretam noi ca de apreciere.

Hai ca va pup pe toate si va doresc o saptamana cu soare in suflet si-n priviri, ca pe cer zic astia de la preziceri ca nu il vom vedea !

, Madi si 'ubita bibita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

quote:
Originally posted by carmita_baby

Da... whatever...



era vorba despre mesajul tau... nu al meu... insa oricum nu mai are importanta acum

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

quote:


intrebare foarte-ntrebatoare: s-au reintors toate pralinutzele-n cutie?






fata eu am raspuns numai la intrebarea ta intrebatoare, adica mai precis ti-am mentionat fetele care nu au sosit inca din tara... Ori sunt eu super aiurita ori esti tu.. sunt tare curioasa...

Ai dreptate Morgane, Nina a zis ca s-ar putea sa vina la karaoke, in cazul in care nu e prea obosita.. Eu sper sa vina! Sa o mai vad o data cum se onduleaza cu Scumpi pe ringul de dans si poate mai experimentam o noua cazatura in ritmuri latine

Mello motanelul iubit

Mergi la inceput