Praline belgiene (19)

Praline belgiene (19) | Autor: carmita_baby

Link direct la acest mesaj


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57396&whichpage=1" target="_blank">1 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61811&whichpage=1" target="_blank">2 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64235&whichpage=1" target="_blank">3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71198&whichpage=1" target="_blank">4 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72830&whichpage=1" target="_blank">5 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74115" target="_blank">6 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75481&whichpage=1" target="_blank">7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

faceti cunostinta cu:


Anamana123 - Bruxelles - 18 martie 1976
Oanademunck - Bucuresti - 4.04.1978/berbec - psiholog
Miri_mik - Baia Mare/Bruxelles - 29.04.1977/taur - profa de engleza/mamik de Bruno -28.02.2006
Danyelana - Buzau/Louvain la Neuve -23.07.1978 /leu - studenta
Morgane - Constanta/Brugge - 09/09/1967- fecioara - mamik de Bianca(27/05/1994)
Scumpi - Bucuresti / Antwerpen - 27.09.1982/balanta
Carmita_baby - Bucuresti/Antwerpen - 8.10.1980/balanta - 'mamik' de motanik Mello
Ardeiash - Constanta / Bruxelles - mamik de Andru
Bepii - Mangalia / Mechelen - 7.11.1960/scorpion - secretara - mamik tanara cu un baiat de 26 ani + 3 motanei
MadyG - Constanta / Bruxelles - 8.11.1978. profa de engleza + viitoare mamik
Ror - Bucuresti/ Antwerp - 13-12-1969 - Sagetator - economist
NinaM - Bucuresti / Bruxelles - 29.12.1976, mamik de 2 teroristi mici,Alex-22.12.2002 si Reina-18.08.2005
Nora - Bruxelles - mamik de 2 baietei : Andrei(20aprilie'99) si Victor (12iulie'01)
Mihaela1171 - mamik de fetita

Link-uri importante :


Ambasada romaniei la bruxelles
www.brusselsairport.be/" target="_blank"> aeroportul brussel + www.charleroi-airport.com" target="_blank"> aeroportul charleroi
www.stib.be" target="_blank">transport in comun www.stib.irisnet.be/FR/31000F.htm" target="_blank"> plan metro brussel www.b-rail.be/nat/F/" target="_blank"> trenuri si rer-uri
www.agers.cfwb.be/citoyens/annuaires/fondam/index.asp " target="_blank"> scoli
www.mgbru.be/fichier.html" target="_blank">medici de familie brussel www.easyexpat.com/bruxelles_fr/sante_assurance-privee.htm" target="_blank">asigurare medicala
www.monarchie.be/fr/visit/greenhouse/index.html " target="_blank"> monarhia din belgia
romani in belgia + www.c-r-b.org/index_ro.html" target="_blank">comunitatea romana din belgia
www.mitropolia-paris.ro/?subject=parohii/index&Belgia#Gent%20-%20Aalst" target="_blank"> biserici ortodoxe in belgia
www.pagesdor.be/displayhome.ds jsessionid=E737A7710427BE29774CC61B960E3F0B " target="_blank"> pagini aurii belgia
www.viamichelin.fr/viamichelin/fra/htm/div/carte/Belgique-cartes" target="_blank"> harti, itinerare
www.viamichelin.fr/viamichelin/fra/htm/div/carte/Belgique-cartes" target="_blank"> meteo belgia
www.idj.be:16080/gratos/ " target="_blank"> loisirs1 www.liensutiles.org/loisb.htm" target="_blank">loisirs2 www.opt.be/listes/brussel_evenements/NL/B/E/liste.html br / " target="_blank">loisirs3 www.atraxions.be/FR/Atraxions.asp?Lang=%22FR%22" target="_blank">atraxions www.trabel.com/brussel/brussels-nightlife.htm" target="_blank">loisirs4 www.quefaire.be" target="_blank"> loisirs5

info despre cateva orase ale belgiei
www.nekkerhal.be" target="_blank">mechelen www.tourismebelgique.com/villes_arts_belgique/anvers.htm" target="_blank">anvers, brugge, gent, louvain

ce puteti vizita in brussel:
www.trabel.com/brussel/brussels-grand_place.htm" target="_blank">grand place brussel ; www.flowercarpet.be/" target="_blank">covorul de flori din grand place ; www.atomium.be/HTMLsite/dyn/eindex.html" target="_blank">atomium ;
www.pagoda.be/" target="_blank">pagoda ; www.bruparck.com/home_fr.asp" target="_blank">bru park ; www.fra.cityvox.be/visiter_bruxelles/sainte-catherine_46100/Profil-Lieu" target="_blank">biserica romaneasca la bruxelles parohia ortodoxa romana sf. nicolae

hoteluri in brussel
www.hotelformule1.com/formule1/fichehotel/gb/for/2618/fiche_hotel.shtml" target="_blank"> formula 1 www.all-hotels.com/europe/belgium/brussels/brussels_1.htm" target="_blank"> cheap hotels www.chab.be" target="_blank"> chab hotel www.sleepwell.be" target="_blank">sleepwell hotel www.hotelsabina.be" target="_blank"> sabina hotel www.hotel-derby.be" target="_blank"> derby hotel

carnavaluri in belgia:
www.carnavaldebinche.be/page.php" target="_blank"> Binche www.malmedy.be/fr/carnaval.htm" target="_blank"> Malmedy www.aalst.be/default.asp?siteid=2&rubriekid=179" target="_blank"> Aalst

posturi tv romanesti live:
www.realitatea.net" target="_blank">realitatea www.antena1.ro/s/webcast/live_f.php" target="_blank">antena1 www.livetvcenter.com/antena_3_774.asp" target="_blank">antena3 www.tvr.ro/webcast" target="_blank">tvri www.surfmusic.de/tv/otv-oglinda-tv,8705.html" target="_blank"> oglinda www.sanatateatv.ro/" target="_blank">sanatateatv

Se pare ca Ardeiash este un pic ocupata si nu a avut timp sa ne deschida un nou capitol, asa ca am zis sa o fac eu
la cat mai multe capitole motatelor

Mello motanelul iubit

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Fetelor acum uploadez pozele pe contul Taniei, le-am pus pe private, asa incat puteti sterge anumite poze care nu va plac, inainte sa fie vazute de ochii publicului larg

Mello motanelul iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bepii spune:

Carmen,
Mersi pt poze! Sunt tare frumoase
Dupa cum vad tu ai deschis noul capitol. Felicitari!!! Atunci inseamna ca poti s-o treci si pe Mihaela pe lista.
Mihaela o sa-ti dau linkul pe privat sa vezi si tu pozele.
Va pup pe toate si o duminica frumoasa in continuare.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

vazut poze! grozave! si se simte iz de tsopaiala pe cinste in ele:)

miri_mik
www.webshots.com/user/mirimik" target="_blank">bebe sacha si bruno

http://b2.lilypie.com/DjTMp2.png
http://bd.lilypie.com/25XKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns morgane spune:

Fete, am si eu poze de uplodat, însa trebuie sa ma pasuiti pâna diseara. Da ?

Ca de obicei ne-am distrat pe cinste vineri , dovada a facut si cucerirea Valoniei (prin John, pe care l-am votat ca câstigator al concursului de karaoke înainte de a începe sa glasuiasca) si Louisianei (prin reprezentatul ei XX –poate stie Swa, care ne-a facut cinste « because, you guys, just know how to have fun »). Deci, se vede pe noi !
Am cunoscut fete noi (Mihaela si Ana ?), cu care ne-am intretinut de parca ne stiam de cand lumea, pt ca avem o mare calitate în comun : suntem de aceesi ginte si pt noi ajunge.
Ana ne-a învatat sa pozam cu buzele « siliconate » si sa-mi sara ochii în oglinda de cate ori am exersat ulterior. Si sa nu-i fie de deochi câte stiluri de dans stie si cunoaste !!!
Sâmbata au fost Carmita si Scumpilica în vizita si pt ca nu aveam praji de casa au adus ele tortulete cu fructe. Ne-am plimbat prin padure, am conversat, am mancat tort si ne-am jucat cu Bo. Venisera cu gând de masaj, dar n-a fost timp ... Data viitoare, ca n-au intrat zilele-n sac.

Pupici,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns morgane spune:

Fetele, din Buc.,
HELP : caut o de închiriat garsoniera sau un ap. cu 3 camere in zona Miliitari, pe lânga Politehnica sau nu neaparat, dar Militari sa fie. Poate va întindeti si voi antenele, ca e tare greu prin agentii.
Nepotul meu (ca pt el ma zbat) sta cu gazda la o baba senila care-i manânca zilele si ficatii si el e asa de linistit si cu bun simt si are tone de învatat însa baba-l trimite dupa cumparaturi în tot Buc. ca sa nu vina foametea si s-o gaseasca nepregatita. Si-i face tot felul de shicane. El îi explica politicos sa nu se poate duce ca trebuie sa mearga la cursuri, la care baba raspunde « ei, da’ ce-i asa mare zor, nu-i nimic daca întârzii o ora-doua». Ca sa nu va spun ca-i plateste si un sac de bani ... si mai are si grija de ea. În functie de ce gaseste va sta singurel sau cu roommates.

Pupici,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanademunck spune:

Buna!
Am catzel !! am o minune de catzel frumos si cuminte de care m-am indragostit pe loc:):)De ajuns cu linku :)
Bon, referitous la intalnirea de la mine, pt ca mi-as dori sa poata veni si Tania cu Swa am mutat data de intalnire cu o saptamana deci va fi vorba de prima duminica din decembrie la ora 15 (am zis sa nu fie prea intuneric sa nu mai putem viziona nimic prin jur)
Acus 2 chestii si apoi ma duc la 'antrenamente':
Morgane, ai mei stau in Militari am sa o intreb pe mam daca stie ceva de vreo garsoniera prin zona
Bravos pt karaoke, misto pozili , ana mi-a placut mult mult fusta ta, mi-a sarit in ochi si mi-a ramas in cap;)
Ma duc la trebi si notati in agenda primul week-end din decembrie
pupi la toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns morgane spune:

Oana, l-am vazut pe puppy. E tare dragals si are o privire de te topeste. Sa-ti traiasca ! Ai grija sa nu depaseasca 5 kg, ca nu-l poti lua cu tine in avion (cabina), ci merge la cala… Brrr !!! dar astea-s griji pt mai tarziu. Ce rasa e ? Cocker spaniol ?
Notat primul week-end din decembrie. Duminica, nu ? Frumos din partea ta ca o astepti si pe Tania, sa fie grupul complet. Atunci il botezi pe Wiskey ? Sa ne spui ce sa aducem si cu ce sa contribuim.
Merci ca te interesezi de garsoniera sau apartament. Poate se iveste ceva.

Pupici,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpi spune:

Fetele a fost super la karaoke, m-am distrat de minune cu voi ca de obicei si am raaaaasssssss, mama, mama...am vazut pozele, iar am ochii rosii, vampir ma fac cand oi fii mare :-))
Mihaela ma bucur ca ne-am cunoscut. Tot ma gandesc de unde te cunosc, dar nu am reusit inca sa aflu.
Luci multumim de primire, sambata ne-am simtit f. bine alaturi de voi. De data asta nu am mai facut marul sa danseze :-))
Oana e super cutu tau, e dulce foc. Sa-ti traiasca!



Va pup si va doresc o sapt. minunata!

"Desi noi calatorim prin lume pentru a gasi frumosul, trebuie sa-l purtam in noi insine sau nu il vom gasi niciodata."
Ralph Waldo Emerson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns morgane spune:

Fete, am uplodat pozicile în contul lui Bepii.
Sunteti una si una, numai fotomodele.

Pupici,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bepii spune:

Wow, ce poze faine!!!.
Va multumim fetelor pt efort
Oana multumim pt invitatie si mai ales pt fatul ca ai amanat-o pt mine si Swa. O sa ne straduim sa fim la tine la timp si sa speram ca vom avea vreme buna sa putem vizita imprejurimile.
Si de asemenea sa va traiasca catelul. E superb!!! Mai ca-mi vine si mie sa iau unul.... Acum ca ne-a mai ramas doar o pisica singuratica prin casa....oare s-o intelege Tiger al meu cu un catel?
Fetele, noi maine dupa amiaza plecam in Ardeni asa ca o sa va mai citesc duminica. O sa-mi fie dor de voi.
Va pup pe toate si va doresc o saptamana excelenta.


Mergi la inceput