praline belgiene (23)

praline belgiene (23) | Autor: ardeiash

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57396&whichpage=1" target="_blank">1 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61811&whichpage=1" target="_blank">2 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64235&whichpage=1" target="_blank">3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71198&whichpage=1" target="_blank">4 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72830&whichpage=1" target="_blank">5 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74115" target="_blank">6 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75481&whichpage=1" target="_blank">7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 202122

faceti cunostinta cu:


Anamana123 - Bruxelles - 18 martie 1976
Oanademunck - Bucuresti - 4.04.1978/berbec - psiholog
Miri_mik - Baia Mare/Bruxelles - 29.04.1977/taur - profa de engleza/mamik de Bruno -28.02.2006
Danyelana - Buzau/Louvain la Neuve -23.07.1978 /leu - studenta
Morgane - Constanta/Brugge - 09/09/1967- fecioara - mamik de Bianca(27/05/1994)
Scumpi - Bucuresti / Antwerpen - 27.09.1982/balanta
Carmita_baby - Bucuresti/Antwerpen - 8.10.1980/balanta - 'mamik' de motanik Mello
Ardeiash - Constanta / Bruxelles - mamik de Andru
Bepii - Mangalia / Mechelen - 7.11.1960/scorpion - secretara - mamik tanara cu un baiat de 26 ani + 3 motanei
MadyG - Constanta / Bruxelles - 8.11.1978. profa de engleza + viitoare mamik
Mihaela1171 - Bucuresti/Kampenhout, 28.11.1971, Sagetator, economist...rontaitor de cifre; mamik d-ra Monika, 18.03.2000.
Ror - Bucuresti/ Antwerp - 13-12-1969 - Sagetator - economist
NinaM - Bucuresti / Bruxelles - 29.12.1976, mamik de 2 teroristi mici,Alex-22.12.2002 si Reina-18.08.2005
Nora - Bruxelles , 4.07 - mamik de 2 baietei : Andrei(20aprilie'99) si Victor (12iulie'01)

Link-uri importante :


Ambasada romaniei la bruxelles
www.brusselsairport.be/" target="_blank"> aeroportul brussel + www.charleroi-airport.com" target="_blank"> aeroportul charleroi
www.stib.be" target="_blank">transport in comun www.stib.irisnet.be/FR/31000F.htm" target="_blank"> plan metro brussel www.b-rail.be/nat/F/" target="_blank"> trenuri si rer-uri
www.agers.cfwb.be/citoyens/annuaires/fondam/index.asp " target="_blank"> scoli
www.mgbru.be/fichier.html" target="_blank">medici de familie brussel www.easyexpat.com/bruxelles_fr/sante_assurance-privee.htm" target="_blank">asigurare medicala
www.monarchie.be/fr/visit/greenhouse/index.html " target="_blank"> monarhia din belgia
romani in belgia + www.c-r-b.org/index_ro.html" target="_blank">comunitatea romana din belgia
www.mitropolia-paris.ro/?subject=parohii/index&Belgia#Gent%20-%20Aalst" target="_blank"> biserici ortodoxe in belgia
www.pagesdor.be/displayhome.ds jsessionid=E737A7710427BE29774CC61B960E3F0B " target="_blank"> pagini aurii belgia
www.viamichelin.fr/viamichelin/fra/htm/div/carte/Belgique-cartes" target="_blank"> harti, itinerare
www.viamichelin.fr/viamichelin/fra/htm/div/carte/Belgique-cartes" target="_blank"> meteo belgia
www.idj.be:16080/gratos/ " target="_blank"> loisirs1 www.liensutiles.org/loisb.htm" target="_blank">loisirs2 www.opt.be/listes/brussel_evenements/NL/B/E/liste.html br / " target="_blank">loisirs3 www.atraxions.be/FR/Atraxions.asp?Lang=%22FR%22" target="_blank">atraxions www.trabel.com/brussel/brussels-nightlife.htm" target="_blank">loisirs4 www.quefaire.be" target="_blank"> loisirs5

info despre cateva orase ale belgiei
www.nekkerhal.be" target="_blank">mechelen www.tourismebelgique.com/villes_arts_belgique/anvers.htm" target="_blank">anvers, brugge, gent, louvain ce puteti vizita in brussel:
www.trabel.com/brussel/brussels-grand_place.htm" target="_blank">grand place brussel ; www.flowercarpet.be/" target="_blank">covorul de flori din grand place ; www.atomium.be/HTMLsite/dyn/eindex.html" target="_blank">atomium ;
www.pagoda.be/" target="_blank">pagoda ; www.bruparck.com/home_fr.asp" target="_blank">bru park ; www.eglisebruxelles.com/" target="_blank">biserica Buna Vestire [/purple] www.catedrala.be" target="_blank"> Biserica Sf. Nicolae
celebrul georges

hoteluri in brussel
www.hotelformule1.com/gb/reservation/liste_hotels.shtml" target="_blank"> formula 1 www.etaphotel.com/etaphotel/fichehotel/gb/etp/5247/fiche_hotel.shtml" target="_blank">etap www.all-hotels.com/europe/belgium/brussels/brussels_1.htm" target="_blank"> cheap hotels www.chab.be" target="_blank"> chab hotel www.sleepwell.be" target="_blank">sleepwell hotel www.hotelsabina.be" target="_blank"> sabina hotel www.hotel-derby.be" target="_blank"> derby hotel www.hotels-belgium.com/airport/campanile.htm" target="_blank">hotel campanile aeroport
carnavaluri in belgia: ]
www.carnavaldebinche.be/page.php" target="_blank"> Binche www.malmedy.be/fr/carnaval.htm" target="_blank"> Malmedy www.aalst.be/default.asp?siteid=2&rubriekid=179" target="_blank"> Aalst

posturi tv romanesti live
www.realitatea.net" target="_blank">realitatea www.antena1.ro/s/webcast/live_f.php" target="_blank">antena1 www.livetvcenter.com/antena_3_774.asp" target="_blank">antena3 www.tvr.ro/webcast" target="_blank">tvri www.surfmusic.de/tv/otv-oglinda-tv,8705.html" target="_blank"> oglinda www.sanatateatv.ro/" target="_blank">sanatateatv


reteta de cozonac



s-auzim numai de bine! si

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

Miha : ce haioasa esti! ma bucur tare mult ca poti si tu sa vii.. hi hi

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bepii spune:

Ardeiash, n-am vazut ca ai inceput un nou capitol si am scris pe celalalt, voiam sa-ti spun ca in principiu spun DA pt vinerea viitoare.
Atata voiam sa adaog.
Noapte buna xxx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

miri: nu erau incurcate cararile postei .. era dragul si scumpul meu sot care pusese mana pe plic si il pusese intr-un soi de kestie un'e se tin alea multe pe hol.. ca sa fie la-ndemana,,

saru',manusitele-alea de s-au kinuit atat de mult pentru ceva atat de frumos ( si pretios-p-aci). misto surpriza!

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ror spune:

Mai fetelor, mai usor ca nu mai pot tine pasul cu voi!!! Si ce de evenimente pe aici!

Morgane
, felicitari ptr masinuta cea rosie si frumoasa. Daca ai crede ca e si visul meu (modelul si culoarea)desi nu prea ma pricep la partea tehnica, iar la mine designul conteaza.
Sa o stapanesti sanatoasa si la cat mai multe drumuri cu ea.

Scumpisor, ai grija de burtica, sa creasca armonios , in liniste si pace, iar tie numai bine. Astept sa vad burtica pe viu cat si posesoarea, ce zici?

Ardesiash, te felicit ptr initiativa. Deci fetelor, la placinte inainte, nu stati prea mult pe ganduri. Eu si cu Morgane suntem mai oropsite, dar ce sa faci, nu le putem avea pe toate. Sa va ganditi la noi in timp ce savurati placinta. Na, ca am devenit pofticioasa, yummmi.

Carmenut, zic si eu da la ce mi-ai propus. M-as baga la un masaj facial si chiar si la o manichiura. La masaj corporal zic pas, nu ca nu mi-ar prinde bine, dar eu is mai pudica, doar ma stii. Deci undeva prin martie, cand ai timp...

Ana, imi pare rau ptr decizia care ai luat-o, dar probabil ca ai motivele tale. Eu te pup, pupilici si la Mariuca.

Madisor, nu te-am uitat. Iar Dominique e o frumoasa si tare bine ii sta in roz.

Oana, drum bun si la cat mai multe martisoare , dar nu cred ca asta-i scopul vizitei.

Mihaela
, bafta la franceza

Nora, ce fac vrabiutele? Beneficiaza de casute sau nu?

Miricule, pupici la tot familionul din partea noastra (a mea si a lui Tushar).
Si ia spune, pana la urma a iesit diplomatul sau nu?

Danyelana si Bepiilina, voua nu mai stiu ce sa va zic, asa ca va trimit floricele virtuale.

Dragelor, la servici nu mai am messenger, deocamdata. Mi-a decedat calculatorul iar acum lucrez pe cel al sefului. Sa vedem cat dureaza pana se remediaza situatia.

In rest, ieri am fost din nou la controlul lunar. Am capatat din nou incurajari si zambete largi, ni s-a recomandat sa "lucram" hard in weekend si poate iese ceva. Asa ca va rog, don't disturb
Totul e ok si la mine si la el, maine vine asistenta sa-mi faca injectia si mai departe scrie in carte. Oricum, eu nu mai cred in minuni dar o sa profit de situatie.

Pe 8 martie vreau si eu la karaoke!!!!!!!!!!


Pe 15 martie se organizeaza in Antwerp intalnirea anuala a celor de pe rombel la Colmar, ora 16. Noi mergem, poate veniti si voi, ce ziceti?

Pupici si daca am uitat pe careva sa-mi fie cu iertare,

Ror

Hei, Japan-San, ne citesti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ror spune:

Hai ca postasem mesajul la capitolul precedent, asa ca acum il aveti in duplicat.

,

Ror

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanademunck spune:


Morgane am vazut the kyte runner, exceptional!


va pup pe toate!
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanademunck spune:

Mai, ca mor pe aici

EXERCITIU DE IMAGINATIE
SUBIECTUL DE DUMINICA DE LA OLIMPIADA DE LIMBA SI LITERATURA ROMANA FAZA PE ORAS LA CLASA A 5A (pe bune pe bune)

Copiilor de clasa a cincea li s-a cerut sa continue un basm care incepea incitant:



A fost odata ca niciodata un imparat mare si o imparateasa amandoi tineri si frumosi si, dorind sa aiba copii au facut tot ceea ce trebuia sa faca pentru asta.

CONTINUATI(Daca se poate in mai putin de 69 de randuri)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

oana, io sigur ajungeam la judeteana ca ma inspiram de la gandurile mele patimashe si ascunse din procesul intaririi peste masura a cremei din tort! daca tot se intari ceva... imaginatia mea.... lucra!kikik

miri_milka_mik mamik de bruno alexis si bebe sacha dimitris
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://b2.lilypie.com/DjTMp2.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanademunck spune:

Io cred ca ajungeai la faza pe tzara derect cu imaginatia si felul tau de a povesti:):)! Io as aduce in continuarea basmului si elemente din capracu trei iezi, fata mosului si fata babiiasta ca inter-mezzo, casutza din padure (ca era replica aia cu 'cocoselule mic si gainusa neastamparata'(nu dijeaba era povestea mea preferata). Io cred ca imparatu ala nu era asa de mare defapt....si poate ca nici imparateasa nu ierea asea de frumoasa

allez, hailes bahtalo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

oana, gresheshti, erau si frumosi si tineri, dar erau inocenti! d-aia nu shtiau ei cum sa faca ce sa faca s-o faca lata si groasa. ca de puneau mana pe-o carte, pe-un ziar, ashea s amai faca un corn de semintse, ceva... garanta nu mai vroiau sa faca! e mai productiv sa spargi semintse in coltsu gurii stirbe (n-aveau dentishti la epoca aia) decat sa se caute. sau poate ca s-or cautat la marele vraci, dar s-or ascuns dupa usha cand le-o venit randu':)))

miri_milka_mik mamik de bruno alexis si bebe sacha dimitris
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://b2.lilypie.com/DjTMp2.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput