praline belgiene (23)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihaela1171 spune:

Oana drum bun la Romanica, si vreeeeeeeeeeeeem martisoareeeeeeeeee!

Cand vii iesim in oras la o cafea = sueta

Pe 22 martie plec si eu la Ro si va pot spune ca mi-e taaare dor; nu stiu exact de ce imi este dor, dar imi este.

Acum pupici si spor la treaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanademunck spune:

Miri, analizand mai departe,in scris si nu oral, sa admitem unanim ca varsta si mutra nu conteaza. Textul zice insa ca 'ei au facut tot ce a trebuit pentru asta'. Ori tragea lupu cu privirea pi geam si se inhiba imparatu, ori se gandea imparateasa la pusca vanatorului,ori n-avea imparatu pusca vanatorului, sunt mai multe cauze ce pot determina aceasta situatie nasparlie!Poate imparateasa era doar dupa banii imparatului, ea de fapt glojdea anticonceptionale si-l tinea pe ala de fraiero- prost. In timpu asta bastanu de imparat baga cadouri la greu (un cal pe care sa-l calareasca, o oglinda in care sa se oglindeasca, un slujitor care sa o slujeasca)iar lu aia ii statea gandu numai la prostii, puii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

ptiu, pervers mai gandeshti! dar foarte organizat fata babii! de unde deduc io ca poate shansele mele cu inspiratia-mi haotica nu erau intocmai catamai de mari caci uite, ratiunea cu lupu si cu slujitoru pusera punctul pe i si degetul in ochiu-mi vijilent:)))

miri_milka_mik mamik de bruno alexis si bebe sacha dimitris
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://b2.lilypie.com/DjTMp2.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Oana si Miri sunteti mortale cu povestirile depre marele imparat si consoarta lui.

Aveti o imaginatie bogata.

PS - Miri s-a intarit tortul?

Pupici





"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bepii spune:

Mah fetelor, mai vrem si continuarea ca a devenit palpitant .
Eu acu aterizai acasa de la Batibouw unde facui curatenie si aranjai standul si sunt plina de praf pana-n ........
As fi vrut sa-mi pun si eu un pic imaginatia la treaba dar cu voi n-am nici o sansa, sunteti neintrecute. Tot ce visez acu e o baie fierbinte apoi mai vedem....
Pupici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanademunck spune:

bai ce sa mai zic ma ca io cred ca imparatu asta voia doar sa ajunga-n presa, si baga comunicate din astea aiurea ca sa ameteasca opinia publica. Ca nu poate, ca nu merge, ne facem naiba de ras prin lume si iar ajunge la CNN sa-l intrebe aia daca fara prezervativ a incercat?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

vin de la makro! stiu ce era cu imparatu! erea promotie la macrou congelat! pai era congelat si voi stiti nuuuu? ca de la peste... alea alea, doar ca... nefericitul si neconsolatul imparat si-a luat consoarta neshtiutoare, neinvatsata cu coada cratitsei si necunoscand ea... puterea tamaduitoare si datatoare de bunastare si minuni ale macroului a lasat sa-i scape printre degete splendidul animal congelat. care, caci congelat fiind nu mai avea constiintsa cre sa-l mustre...- despre macrou e vorba- se izbi de degetul mic d ela piciorul stang al preafrumoasei domnitse si cauza - caci lovitura cauzeaza - o unghie neagra si turtita, semn al iminentului sfarshit!
concluzia, hotia cu promotia nu tine decat la cei care "cunoashte" fratele meu! si imparateasaerea de fapt talamba!

miri_milka_mik mamik de bruno alexis si bebe sacha dimitris
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://b2.lilypie.com/DjTMp2.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

danyelano: la ras vii.. da' la placinte cand zici ca vii?

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Miri, Oana, sunteti bestiale cu povestile voastre.

Eu mi-s obosita moarta, cine m-o fi pus sa-mi doresc sa lucreeeez...pai nu mai bine sarac, prost si fericit? Glumesc, mai... sa speram ca timpul ma va ajuta sa mai scap de stres.

Am intrat special sa spun ca Miri mi-a facut o surpriza minunata cu martisorul si c-o iubesc pentru asta. Si pentru tot ce este, in general.

Si-mi sunteti drage toate si va pup tare.

Rorut, nu a venit nici o pasare la cuibul nostru. Cel putin, nu inca, mai asteptam.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns morgane spune:

Miri, iar a aparut plic la cutie, tot pretios si dichisit. Mersic pt primavara virtuala. Ma mai uit si maine.
Mai, da' ce va pricepeti la brodit! Va potriviti la snoave ca doua praline cu acelasi continut. Astept deznodamantul.
Ce-i cu Ana frate? S-a sifonat pe noi?
Pasari in cuib, ziceti? Pai nu-si prepara cuib in aprilie-mai? Ca am aninat si noi o casuta dintr-aia acu cativa ani si a trebuit sa asteptam un an ... nu gluma. Sau de ce pasari vorbiti?
Oana, ma bucur ca ti-a placut filmul. Pe mine m-a marcat profund.
Bepii, mergi in fiecare an la Batibouw? Sa va priiasca targul si sa aveti multi vizitatori !!!

Pupici,

Mergi la inceput