praline belgiene (XX)

praline belgiene (XX) | Autor: ardeiash

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57396&whichpage=1" target="_blank">1 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61811&whichpage=1" target="_blank">2 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64235&whichpage=1" target="_blank">3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71198&whichpage=1" target="_blank">4 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72830&whichpage=1" target="_blank">5 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74115" target="_blank">6 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75481&whichpage=1" target="_blank">7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

faceti cunostinta cu:


Anamana123 - Bruxelles - 18 martie 1976
Oanademunck - Bucuresti - 4.04.1978/berbec - psiholog
Miri_mik - Baia Mare/Bruxelles - 29.04.1977/taur - profa de engleza/mamik de Bruno -28.02.2006
Danyelana - Buzau/Louvain la Neuve -23.07.1978 /leu - studenta
Morgane - Constanta/Brugge - 09/09/1967- fecioara - mamik de Bianca(27/05/1994)
Scumpi - Bucuresti / Antwerpen - 27.09.1982/balanta
Carmita_baby - Bucuresti/Antwerpen - 8.10.1980/balanta - 'mamik' de motanik Mello
Ardeiash - Constanta / Bruxelles - mamik de Andru
Bepii - Mangalia / Mechelen - 7.11.1960/scorpion - secretara - mamik tanara cu un baiat de 26 ani + 3 motanei
MadyG - Constanta / Bruxelles - 8.11.1978. profa de engleza + viitoare mamik
Ror - Bucuresti/ Antwerp - 13-12-1969 - Sagetator - economist
NinaM - Bucuresti / Bruxelles - 29.12.1976, mamik de 2 teroristi mici,Alex-22.12.2002 si Reina-18.08.2005
Nora - Bruxelles - mamik de 2 baietei : Andrei(20aprilie'99) si Victor (12iulie'01)
Mihaela1171 - mamik de fetita

Link-uri importante :


Ambasada romaniei la bruxelles
www.brusselsairport.be/" target="_blank"> aeroportul brussel + www.charleroi-airport.com" target="_blank"> aeroportul charleroi
www.stib.be" target="_blank">transport in comun www.stib.irisnet.be/FR/31000F.htm" target="_blank"> plan metro brussel www.b-rail.be/nat/F/" target="_blank"> trenuri si rer-uri
www.agers.cfwb.be/citoyens/annuaires/fondam/index.asp " target="_blank"> scoli
www.mgbru.be/fichier.html" target="_blank">medici de familie brussel www.easyexpat.com/bruxelles_fr/sante_assurance-privee.htm" target="_blank">asigurare medicala
www.monarchie.be/fr/visit/greenhouse/index.html " target="_blank"> monarhia din belgia
romani in belgia + www.c-r-b.org/index_ro.html" target="_blank">comunitatea romana din belgia
www.mitropolia-paris.ro/?subject=parohii/index&Belgia#Gent%20-%20Aalst" target="_blank"> biserici ortodoxe in belgia
www.pagesdor.be/displayhome.ds jsessionid=E737A7710427BE29774CC61B960E3F0B " target="_blank"> pagini aurii belgia
www.viamichelin.fr/viamichelin/fra/htm/div/carte/Belgique-cartes" target="_blank"> harti, itinerare
www.viamichelin.fr/viamichelin/fra/htm/div/carte/Belgique-cartes" target="_blank"> meteo belgia
www.idj.be:16080/gratos/ " target="_blank"> loisirs1 www.liensutiles.org/loisb.htm" target="_blank">loisirs2 www.opt.be/listes/brussel_evenements/NL/B/E/liste.html br / " target="_blank">loisirs3 www.atraxions.be/FR/Atraxions.asp?Lang=%22FR%22" target="_blank">atraxions www.trabel.com/brussel/brussels-nightlife.htm" target="_blank">loisirs4 www.quefaire.be" target="_blank"> loisirs5

info despre cateva orase ale belgiei
www.nekkerhal.be" target="_blank">mechelen www.tourismebelgique.com/villes_arts_belgique/anvers.htm" target="_blank">anvers, brugge, gent, louvain

ce puteti vizita in brussel:
www.trabel.com/brussel/brussels-grand_place.htm" target="_blank">grand place brussel ; www.flowercarpet.be/" target="_blank">covorul de flori din grand place ; www.atomium.be/HTMLsite/dyn/eindex.html" target="_blank">atomium ;
www.pagoda.be/" target="_blank">pagoda ; www.bruparck.com/home_fr.asp" target="_blank">bru park ; www.fra.cityvox.be/visiter_bruxelles/sainte-catherine_46100/Profil-Lieu" target="_blank">biserica romaneasca la bruxelles parohia ortodoxa romana sf. nicolae
celebrul georges
hoteluri in brussel
www.hotelformule1.com/formule1/fichehotel/gb/for/2618/fiche_hotel.shtml" target="_blank"> formula 1 www.all-hotels.com/europe/belgium/brussels/brussels_1.htm" target="_blank"> cheap hotels www.chab.be" target="_blank"> chab hotel www.sleepwell.be" target="_blank">sleepwell hotel www.hotelsabina.be" target="_blank"> sabina hotel www.hotel-derby.be" target="_blank"> derby hotel

carnavaluri in belgia:
www.carnavaldebinche.be/page.php" target="_blank"> Binche www.malmedy.be/fr/carnaval.htm" target="_blank"> Malmedy www.aalst.be/default.asp?siteid=2&rubriekid=179" target="_blank"> Aalst

posturi tv romanesti live:
www.realitatea.net" target="_blank">realitatea www.antena1.ro/s/webcast/live_f.php" target="_blank">antena1 www.livetvcenter.com/antena_3_774.asp" target="_blank">antena3 www.tvr.ro/webcast" target="_blank">tvri www.surfmusic.de/tv/otv-oglinda-tv,8705.html" target="_blank"> oglinda www.sanatateatv.ro/" target="_blank">sanatateatv


no.. iata-ne la un nou "numar" ..la cat mai multe!

hia ca ma repet: are cineva o masina de facut paine ca v-as face o surpriza..! pe bune.. nici nu va ganditi la ea!


s-auzim numai de bine! si

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanademunck spune:

Mihaela, invitatia mea e trimisa pe pm de doua saptamani deci, no problema, ma bucur ca ati raspuns pozitiv si va asteptam pe toti trei!yupi vom fi gasca mare si mistoaca
see ya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninaM spune:

Sal`tare!
Ardeiash,eu nu am masina de paine...da am masina de facut orezdaca te ajuta cu ceva,da de stire.Mah,nu te apuca sa faci cine stie ce complicatiuni pt maine ca nu cred ca e cazul...
Deci,fetele va astept maine la mine...nu uitati:tinuta de somn obligatorie!Aaa...sa nu uit...in privinta bauturii,daca are cineva o preferinta anume,anuntati-ma sa stiu ce cumpar...
Gata pauza mea...au navalit strengarii...va pupic si intru mai tirziu...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

ardeiash, azi dimineata a facut silvian viramentul. mersi mult inca o data.

miri_mik 32+
www.webshots.com/user/mirimik" target="_blank">bebe sacha si bruno

http://b2.lilypie.com/DjTMp2.png
http://bd.lilypie.com/25XKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bepii spune:

Nora, pomeneai cu ceva timp in urma despre o traducere in limba engleza a povestii Crisei. Este gata? Si daca da, poti sa mi-o dai si mie sau unde s-o gasesc?
Va doresc la toate motatele un weekend super!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ror spune:

Taniuta, ti-am trimis, si nu numai tie,versiunea in engleza.

Fetele, distactie placuta diseara, fara prea multa.. si sa faceti poze frumoase .

Eu m-am captusit cu o raceala care mi-a dat tarcoale de mai bine 10 zile, asa ca acum am absenta motivata, asta ptr 'Tovarasa' responsabila cu prezenta. Insa o sa ma fac bine pana pe 2 dec si ne vedem atunci.

Pupici la toate pralinutele si weekend super,

Ror

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Nora te rog spune-mi si mie cand intra banii in cont, ma mir ca nu au intrat deja, oricum au fost luati din contul meu.

Nina fata hai ca basculez ceva si dupa aia o taiem spre tine.
Fetele cele care vor fi prezente la pija, ziceti si voi aici niste prefe, ce vreti sa beti and so on.

Pupicei la motate si celor care nu vor putea veni azi le urez un weekend super

Mello motanelul iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Dragalaselor, reiau aici mesajul pe care l-am scris la subiectul Crisei:


Dragi prieteni, azi am fost la banca, avem 985 eur in contul d-aici din Belgica!

1. Catalin Lepadatu - 50 eur, prieten din Belgia
2. Bogdan&Simona Braguta - 100 eur - id DC Simonab, prieteni din Belgia
3. Fam Munteanu - 20 eur - id DC Prixi, prieteni din Belgia
4. Agnes Buznosu - 100 eur - id DC White Pisana, prieten din Belgia
5. Valentin Stanescu - 30 eur - id Rombel Valentin, prieten din Belgia
6. Magdalena Talaban - 25 eur -prieten din Belgia
7. Slivia Ionescu -50 eur - prieten din Belgia
8. Cristina Machis-Janssens - 50 eur - prieten din Belgia
9. Cornelia Van Bouwel - 50 eur - Rombel, prieten din Belgia
10. Mihai Rusu - 100 eur - Rombel, prieten din Belgia
11. Oana De Munck - 25 eur - id DC Oanademunck, prieteni din Belgia
12. Ioan Tibeica - 100 eur, prieten din Belgia
13. Robertina Martinescu - 60 eur - id DC si Rombel Ror,prieteni din Belgia

14. Carmita - 200 eur - id DC Carmita, prieten din Belgia

Multumesc frumos tuturor, sa va dea Dumnezeu sanatate! Romani din Belgia: sunteti nemaipomeniti!

Haideti s-o ajutam pe Crisa, donati si voi un strop sa salvam un copil minunat. E frumoasa, e desteapta, e un om bun, suferinta nu a facut-o sa uite sa zambeasca! Ne zambeste noua si lui Dumezeu! Merita ajutorul nostru, oriunde ne-am afla, Romania, Belgia, Europa, SUA, Canada, oriunde!!!

Carmita, dupa cum vezi, banii de la tine au ajuns cu bine, multumim frumos

Bepii, draguta doamna, sigur ca iti dau traducerea, o sa ti-o trimit pe mail, adica iti forwardez mail-ul pe care mi l-a trimis Beatrix

Motatele cu care ma vad diseara, Nina: chiar daca nu stau decat 2-3 ore tre' sa vin cu pijama? Abia astept sa ne vedem, sa vad cat de repede scap de pitici ca am 3 acuma, e si un prieten de-al copiilor la noi, da-i las cu barbate-miu, the best daddy ever, dupa cum ma laudam si la Miri



Noracu Andrei (20aprilie'99) si Victor (12iulie'01)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Bepii, acum am vazut raspunsul lui Ror (ti-a trimis ea traducerea), eu tocmai ma uitam cum sa-ti trimit mail! Merci, Rorut.


Pupici, am emotii pentru diseara (va voi cunoaste pe unele din voi).

Noracu Andrei (20aprilie'99) si Victor (12iulie'01)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

buna dimineata:)
pt cine e buna:)
io-s mahmura, fara motive majore la bord:)) in sensul ca de baut n-am baut nimic, am adormit groaznic de greu aseara dupa cola light, azi dimi am fost de serviciu la scutece de pe la vreo 8, si pe cand n-am mai putut de foame si am catadicsit sa ma duc la masina sa iau glucometrul am regretat profund escapada cu cozonacul care... fie vorba intre noi, nu puteam mai s-o evit:)) fu prea bun si prea apetisant:)) singura buba fu ca fuse prea tarziu in noapte...prin urmare m-am trezit cu o glicemie datatoare de dureri de cap...record absolut pe stomacul gol ever. stiu pe cineva cine nu va fi fericit pe tema asta...
trecand peste socul diminetii... fetelor va sta bine la pijima! mult am mai batut din gura si mult am ras ca apucata (sa fie hormonii de sarcina?) si timpul fugi cam prea repere:))
mi-e mila de nora care vazandu-ne la prima reuniune poate sa fi ramas cu sechele pe restul vietii:) o intelegem daca de acu ne evita pe strada, da noi o s-o claxonam oricum:)) apropos, s-au strans frumoase donatii pentru un copil extraordinar. eu astept de la sot sa spuna, gata s-a facut!
clarisa (cu doi S?) ma bucur ca te-am intalnit! desi nush daca tu te-ai mai bucurat dupa:) poate te lasi convinsa si itnri si tu la pralinele de beljia. poate la scris sa ai mai mult spor decat la povestit ca cu gaitsele de noi...
nina mama, fu beton ideea! asta in primul rand. in al doilea, sa-ti traiasca perucile! le-am visat azi noapte:)) sa-ti mai vina idei d-astea stralucite cat de des, ca sa avem si noi motive oficiale de ras bezletic:))
carmitsa hello kitty, eream convinsa pana in maduva oaselor ca vei avea pijama rosie, dar nu mi-as imaginat veci pururi amin ca in pijama ai sa conduci prin bruxel, cu cizmele in picioare si inca, si mai si, ca ai sa-ti prinzi parul! sa stii ca-ti sta:)
scumpi coditsa iti sta cu codite! de ce nu le faci mai des. ai asa un aer de copila nevinovata, da stim noi adevarul... afara-i vopsit gardu', inauntru'i leopardu:)
ardeiash, aspre felicitari pentru cozonac! fu bun mah, bata-l vina, asa de bun ca de dimineata am facut chec d-ala d emagazin pt baieti si io stau si salivez acu ca bula, dar zat! deajaba! si inca o data, mersi mult de tot de tot pentru vin:) (sa vezi reactie pe domnu sot: atata am comandat noi? - evident ca la 2jumate noaptean, cu cutia in brate, nu prea ii erau clare lucrurile)
danyelana, tot slaba! pune mana si mananca. acu daca tot e un frumos pe firmament...macar fa o investitie in restaurante de lux: ambianta de lux si o preaminunata silueta implinita (vorbeste invidia din mine:d)
morgane si bianca si sofietje (in trio)ma bucur ca ati avut curaj sa veniti, desi o iau personal de pe invers ca la seara sexuala nu veniti... sau ma rog, macar mama daca fiica e inca cu interdictie la patratelul rosu. poate totusi te razgandesti si asa te mai scuturi de probleme - ca am tras cu urechea:) n-am auzit decat cuvantul cheie si atat:)
oana mersi de traiectul back home:) m-ai adus ca pe petrecareti acasa si m-ai lasat la usa cu sticlele de vin in brate:) hmmm... daca ma apucam de cantat pe prag si mai usuram povara?:)) noroc cu barbac'miu care a percutat:) ca geaca groasa aveam, chef si mai mult ashea ca... nu eream departe:)))
anamama, pe bune ca cu camasa de noapte si cizmele alea d epiele puteai cuceri intreg bruxelul dintr-o aruncatura de pleata:) oare tu cum recuperezi pe azi, ca stiu ca si mariuca terorista poa sa-ti faca clipe fripte precum bruno al meu fix acu, si reina si alex (dar eis e trezesc tarziu)
ror si tania si mihaela si madi (da' madi are scuza valabila), cu riscul sa va zgariati pe ochi, ati pierdut o serata super exceptionala! sa va fie invatatura d eminte, si pe urmatoarele s anu le mai ratati!
acestea fiind zise...fac o cafea, ca sa stiu de ce mi-e somn:) si ma uit la baieti cum rontaie cozonac:))
muuuah!


miri_mik 32+
www.webshots.com/user/mirimik" target="_blank">bebe sacha si bruno

http://b2.lilypie.com/DjTMp2.png
http://bd.lilypie.com/25XKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanademunck spune:

Mey io m-am simtit tare bine aseara, bravo pt idee de o mie de ori Nina, e parca altceva sa ne intalnim toate fara barbatzi, prieteni si alte dureri de cap. Am dormit pana la 1 azi, adieu votare la europarlamentare drept pt care ma cam ustura constiintza acu da trece
Asadar Nina,hey yo capitain Jack:) mercic di invitatziune, de idee si ospitaliate, de peruci si de pus cuptorul la dispozitiune!
Desp, asa un cozonac cum ai prestat tu aseara mai rar intalnesti!deci, miu amigu , pe viitor sper ca stii ce te asteapta;)
Nora, noi impartzim experientze comune in domeniul Bogdanilor deci ma gandesc serios sa deschidem un fan-club!
Morgane si Bianca duminica luati si Botje-ul la noi!De mult voiam sa iti zic Lucica , palaria jos pt ca desi stai atat de departe zici mereu prezent la intalniri !!
Carmen, si eu ma gandeam serios sa te sun dupa ce am vazut ca nu mai ajungeam la liman prin brusselul ala! Bine ca din greseala nimerii intr-un final ulitza buna
Scumpi si Danielana am muncit taticu sa fac sterg ochii rosii da au iesit pozele dragutze:)pupici
Ana daca sapt aviatoare esti libera poate fixam o intalneala in trei. Mi-a placut gateala de la nunta pe bune si fara misto!
Mik bine ca ai ajuns cu bine fata;)De la tine am plecat plina de avant spre casa gandindu-ma la catzelu ce-mi va sari in intampinare plin de entuziasm insa a fost tzeapa ca l-am gasiyt dormind cu ta-su in canapea cu tvu deschis si fara a reactiona la cel mai mik zgomot!Tre sa imi iau pisica sa il pazeasca pe asta frate
Taniuk pare rau ca ai lipsit!!!!
Pupik la toti
zmuah

Mergi la inceput