praline belgiene (XX)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

haaaaaaaaa! mi-a luat-o mihaela inainte! ce ma oftic:))

fu grozav! fu superb! fu ashea cum e de obicei la noi: multa lume frate, dar aleasa pe spranceana! cine ar fi crezut ca suntem chiar atatia! si unde mai pui ca lipseau parteneri de partenere si madi cu george!

draga oana, cu toate ca n-ai stat jos nici o clipa, c an-am apucat sa ne vedem prea mult, nici prea des, ca erai intr-o veshnica alergatura, ca ti-am numarat tigarile - mare pacoste - tre sa-ti zic: "jos clopul, fata mea"ca de eram atatia adunati in casa mea, si eu singura pe post de gazda, cu domnul sot in cardashie, picam lata inainte sa vina invitatii! a fost frumos mama, si casa frumoasa - mi-ai facut pofta de brad si de craciun - si m-am bucurat ca un copil de whisky, si se pare ca si el d ecopilul meu:)) si m-ammai bucurat o data cand am vazut ce cuminte e ala miku si ca nu se sperie de animale care-l doboara din picioare si-l iubesc pana intre urechi:)) muuuuuuuuuuuuuah! fata mea! si cum spuneam, scuze lui piet, da nah...baietii cu baietii, fetele cu restul:)))

tania, superba ca de obicei. uneori ma intreb d eunde ai atata energie. imi ziceai ca esti epuizata, ca alea alea si io ma intrebam sincer...o spui doar asha? ca tare bine aratai, vesela si povestitoare. cu swa, aceeasi poveste ca si cu piet:) e greu sa schimbi o vorba cand n-ai aer sa zici tot ce ai de zis fetelor:) parca am fi contracronometru frate!:)))

scumpi, am fost placut impresionata sa-l vad pe "bubulina" la reuniune. imi cer scuze pt pupicul initial (stiti voi ce dambla am cu pupizatul) si care fu cam stangaci, dar crede-ma ca fu fara intentie. manca-o-ar mama defetita strulubatica, veshnic in miscare si schimbarea colturilor de discutii:) si da, mi-ai dat adresa! dar nu gasesc caietul:)))

carmencita e prima data cand te-am vazut in alta culoare decat negru roshu sau alb. si-ti sta super! si machiajul cel nou la fel! ooooooooooof, daca ais ti tu ce norocoasa esti ca esti asa frumoasa de la mama natura fara sa faci eforturi nemaiinchipuite! d-aia mi-e ciuda uneori pe tine in poze - nu stramba nasul ca stiu eu ce stiu - ca esti o minune de fata asa cum esti! si imi placi la nebunie unde esti tu in pozele alea, nu o figura studiata! pusici, ca sa-ti treaca bosumflarea! muuuuuuuuuuuuuah!

lucica... as usual and always, alta intalneala, alt look! noroc ca iti cunosc trasaturile generale si silueta silfida ca altfel nu te-as recunoaste! sa pupi bianca din partea mea, ca nu prea am vazut-o de cand au primit trenuletul la montat:) sunt convinsa ca bruno a necajit-o nitel! despre jan, numai de bine:))) ne-am pupat la vedere, ne-am salutat la plecare si ... asta da comunicare!

ana, sa stii ca cu vio m-am conversat! ce tatic responsabil! doamne, mai n-o mananca pe gongutsa din priviri! mariuca ta e un batran intelept chinez, la ce priviri are... sa mor de nu ma simt mica si insignifianta in ochisorii ei! o ador! o sa adorm gandindu-ma la ea si la bruno pe jos pe podea rontsaind speculoshi:))

nina si cei doi hyperheroes: mah, nu pot s anu ma minunez pana oi adormi de ce frumoasa si cuminte si mare e reina. acasa la tine fu una, dar e cu totul si cu totul alta fata de cea de acum un an! si ma omor dupa coditele ei si dupa atitudinea ei de domnisoara. iar alex... ce mai... protectorul ei din oficiu! felicitari mamico, esti o fericita! in plus fata de slaba si sexi, ti-am mai gasit un motiv pt care sa te invidiez:) aud ca pana la final a venit si reiji la intalneala... hmmmm... io-te inca un motiv sa zic ca tre sa fiu si io slaba cu doi copii cuminti :)))

nora, m-am topit dupa baietii tai! cum stateau ei asa sis e jucau frumushel pe telefon. nu i-au deranjat nici bruno, nici catseii - saracii catsei- asta in afara discursului - si bogdan, copleshit de preaminunata adunare a indraznit totushi sa admire impreuna cu noi oile vecinului! ca sa vezi ca d ela o simpla oaie talamba se pot lega conversatii serioase pe teme se seara sexuala!

ardeiash, bravos ca ati reushit sa veniti! pup vladutul care nu prea a avut timp de adulti. ce ma mai uitam eu la el cu jind cum manca tarta spumoasa! m-am fericit de fericirea lui! si m-am amuzat copios de clopul tau cel fermecat. pana la urma tot ai capatat "o burta" si "un fund":))) in marea aglomeratie. cristi, cred ca ti-am zis un "ca va" si mai mult nu-mi amintesc, eram atat de ocupata sa spun io tot ce am de zis:)))

ror cel tacut...te-am vazut, m-ai vazut... m-ai auzit, nu te-am auzit:) as fi asa de curioasa sa stiu ce-ti trece uneori prin capshor! uneori ma gandesc ca esti un fel de "treaz" printre mahmuri:)) toate spunem cate in luna si in stgele. tu nu zici nimic dar observi totul. si tushar se pare ca e acelasi model cu tine:) de aia va potriviti:)

danyelana, micuta si roz, cu pufi si zulufi, multumim tare de cadoul de mos! nu l-am desfacut, il adaugam la cizmulite pentru seara de mos nicolae, daca bruno ramane cumintel) iti pieste sa fii mika si roz si noua coafura la fel. nush ce sa-ti fac s amai pui ceva pe osicioare:))) poate d eunde la mine se gaseste in surplus:)))

mihaela, ma bucur din suflet ca te-am cunoscut! oi fi io asa mai din topor, mai creez io situatii stanjenitoare (vezi faza cu "burta") da asta ma salveaza uneori de alte situatii mai stanjenitoare si contradictorii. sper ca nu te-ai suparat... cat despre scuzele cu sotul sau cu monica...ar fi bine s ale stergi! ai o printesa de cel putin 9 anishori si un bodyguard cu care stiu c anu ti-e teama noaptea! sunteti o familie tare frumoasa! si apropos... seara sexoasa? cum e pana la urma?

si inchei din nou cu oana si piet va multumim ca ne-ati deschis casa, ca ne-ati omenit si ca ne-ati pus sufletul in palma! ne-am simtit minunat de acasa, de intre ai nostri! muuuuuuuuuuuah!

miri_mik 33+ bebe sacha
www.webshots.com/user/mirimik" target="_blank">bebe sacha si bruno

http://b2.lilypie.com/DjTMp2.png
http://bd.lilypie.com/25XKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaela1171 spune:

Miri imi pare rau ca ti-am luat-o inainte....fara intentie; am vrut doar sa va transmit recunostinta mea cat mai ....repede, caci altfel explodam! Legat de seara sexoasa, astazi dimineata am realizat ca de fapt eu sunt in ...Italia in deplasare de serviciu, dar am sa-l mai sicanez totusi pe al meu sot legat de participare, caci am vazut ca se oftica pe tema ;

Oana cu riscul de a te plictisi, vreau sa-ti multumesc din nou; tu si Piet ati fost niste gazde minunate, casa este foarte frumoasa, iar dragutzu de cutzu a fost vedeta - imi cer scuze daca copilul Monica l-a cam stresat.

Ardeiash sotul meu stia de tine caci te-am laudat pentru prezenta activa, de acolo intrebarea; si mie imi pare bine ca v-am cunoscut, si trebuie sa recunosc ca ne ajuta foarte mult pe toti trei.

Pup toate pralinutele, multumesc ca existati si sa aveti o saptamana minunata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaela1171 spune:

Sorry.....tot eu: fetelor, unde pot gasi si eu un costum de indianca pentru copilul meu? Avem petrecerea firmei de Mos Niculae sambata asta si tema acestui an este Vestul Salbatic, cu indieni si cowboy; m-ar ajuta un nume de firma sau daca aveti o strada.....si mai bine!!
Multumesc si din nou pupici ca nu am mai scris de mult (sic!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

la cora sau carrefour sunt de obicei costume.. iar pentru "extrasezon" la magazinele de partyuri ...

adresa lui georges , tot pentru tine ,mihaela :

RUE ROPSY CHAUDRONSTRAAT 24
SHOP - ECHOPPE 8-9A
1070 ANDERLECHT

TEL 02 523 75 78

am scris intocmai de pe punga .. acolo gasesti preparate din carne . iar carne proaspata + preparate in hala de carne din interior, sunt 3-4 standuri cu romani ce vand carne , cam pe mijlocul halei .
pentru varza murata : inca nu am adresa de unde-am cumparat eu , insa puteti merge la orice magazin turcesc, le recomand pe cele mari .. si daca nu ma-nsel acesta , acum l-am gasit pe net,
SUPER MARKET CANDAN: Rue Jeruselam,36-1030/Bruxelles este celebru printre romani.

eu azi am facut sarmale pentru a 2-oara-n viata .sper sa-mi iasa yammi..

pup

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

uite poze de la party mihaela http://www.rombel.com/files/01122007/slides/1%20%20DECEMBRIE%20032.html .. parca-l vad si pe al tau ?!

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaela1171 spune:

Ardeiash multumesc mult pentru adrese, mare pup la tine !!!; sper sa ajung in week-end. Si pentru poze ! Intradevar suntem si noi in poza 17, iar copchilu' Monica este omniprezenta, dar mai mult cu spatele, caci pe ea trebuie s-o tintuiesti cu holsuruburi ca sa stea o secunda locului mai nene....dar exista si ea in poz. 31 cu prietenele pe care si le-a facut acolo; au schimbat adrese de mess, telefoane, ce mai...in curind nici nu ne mai cunoaste...
Zmuah......
Apropo, sunt nerabdatoare sa vad pozele de la Oana !!! Dar mai bine nu.....caci iar incep sa plang la cata mai sunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns morgane spune:

Oana si Piet, multumim pt primire si ospitalitate. A fost totul la mare inaltime. Iar cutzu vostru este asa de moale si de dragalas, incat iti vine sa-l mananci, nu alta. Cred ca de-asta alerga si Bo dupa el, caine batran si cu maniere fara eticheta ...
Si fetelor, prestati niste poze de net, ca eu am jedemii de poze cu gloabele, pe care fata mea le-a pozat din tot atatea unghiuri.
Si, Oana, ai avut dreptate, sunt numai 70 km, nu 100. Maar ik had eventjes vergeten waar ik was ...

Pupici,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bepii spune:

Salutare la toate pralinele si nu numai,
Ma alatur si eu fetelor de mai sus si va spun cu mana pe inima ca tare bine ne-am simtit la Oana si Piet!
Oana, jos palaria pt initiativa, pt organizare, ambianta si primirea calduroasa. Ai o casa f frumoasa, ai decorat-o cu gust dar ce mi-a furat inima cel mai mult este Whisky! Este catelul ideal; frumos, cuminte si iubaret. A fost vedeta serii.
Dar nici catelul lui Morgane n-a fost mai prejos. Este atat de frumos ca de fiecare data cand il priveam imi venea in minte poezia din copilarie "Zdreanta, cel cu ochii de faianta".
Mah da' ce grup numeros am fost! Si vorbarete si vesele si frumoase, ce mai, adevarate praline. Ma bucur nespus ca ne-am reunit iarasi pt a nu stiu cata oara si ne-a fost bine ca de obicei.
Va multumim din suflet Oana si Piet
Ma bucur de asemenea ca am cunoscut-o pe Nora, pe baietii ei frumosi si cuminti si desigur sotul. Sunteti o familie f frumoasa, sa sti!
Mihaela, vezi ca sunt magazine cu costume de inchiriat pt carnavaluri si alte ocazii costumate. Nu cunosc adrese in zona ta dar aici in Mechelen cunosc un magazin. Mai intreaba in jur. Ma bucur ca ti-am cunoscut si tie familia, ai o fetita superba si un barbat cu care nu te plictisesti cand e prin preajma.
Fetele, acum astept urmatoarea runda de intalniri la karaoke. Inca nu stiu sigur cine vine. Poate mai dati de veste pe forum.
Va pup si va doresc numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninaM spune:

Buna seara gagici!
Oana,fata,sa-ti mai spun cit de bine fu?Hai ca-ti spun...fu asa de bine si atmosfera asa de calda,m-am simtit ca acasa...sar`mana pentru tot!Multumiri si lui Piet,care a avut grija de cafeaua mea.Super reusita petrecerea si gazdele la mare inaltime.Aaaa...sa nu uit de cutulica,m-a topit de tot...serios ,ma bate gindu sa-mi iau catel...dar sa fie asa ca al tau
Mah,am vazut pozilii....su-per!Io am cam lipsit din peisaj,dar nu-i bai...recuperez la Miri
Mai vroiam sa zic ceva da am uitat...va zic maine !
Pup toata gaska si da Doamne sa stea ploaia ca intru in depresie!
Pa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadyG spune:

Dragele mele,

ce fain ca v-ati intalnit cu toata gasca, a fost chiar toata lumea ,exact ca anul trecut (daca nu ma insel tot pe 2 decembrie),la Miri.

Imi pare tare rau ca nu am fost si noi, dar m-am gandit ca e prea multa lume si noi inca prea mititele.
Plus ca e inca sacaita din cauza nasucului, il are infundat de trei saptamani si mai bine, am fost cu ea si la ORL si tot nu s-a rezolvat , vedem cand mergem la control, ca vrea sa o vada din nou doctorita.Eu m-am gandit ca e chestie alergica si m-am apucat sa arunc tot ce e mocheta, covor, patura, ma gandeam si la coltar, dar mi-a bagat George mintile-n cap. Si nu cred ca e alergie,pana la urma.

Ana, fata, acu de dimineata m-am distrat cu testele alea, super !F f interesant,radeam singura pe aici.

Fete, va pupic pe toate , s-a trezit 'ubita sa pape.


Mergi la inceput