praline belgiene (XX)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Bonjourica,

de duminica seara am vrut sa intru sa scriu sa scriu ce bine m-am simtit cu voi dar am avut niscaiva probleme de sanatate si n-am putut.

Dar vin acum si zic: foarte dragut. Ma bucur ca v-am cunoscut, Oana, ce frumos ai organizat totul, Miri erai asa frumoasa cu bebe in burtica si bebe in brate si toata surazatoare, mmm; Nina, copiii tai sunt niste bombonele dragalase, Ana, galuscuta ta e adorabila, Bepii si eu ma bucur ca te-am cunoscut, esti asa cum imi imaginam, cat despre copiii mei, da, sunt ei cumintei dar nu chiar asa. Duminica au fost un pic intimidati de marea de adulti, caci altfel stiu ei si altele...

Cat despre catelusi, ce sa mai spun, mi-au placut la nebunie amandoi, as vrea si eu unul dar nu ma simt "mentally prepared".

Morgane, pupici de la mine doar pentru ca esti asa draguta.

Fug la ale mele acum, sunt cam necajita ca am vorbit cu mama si nu se simtea prea bine...dar ce sa-i faci...lupta contiunua...

Noracu Andrei (20aprilie'99) si Victor (12iulie'01)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanademunck spune:

Bon-jourik
Doamne m-ati invelit in laude si ma simt acum mic si moale ca o pufarina roz!!!A fost cu mare placere, la inceput ma cam socasem de numarul record, de lipsa de scaune da uiatsem ca in vasta mea bucatarie pot intra 10-15 oameni!;)
Ca sa incep cu absentii, Maduku ne-ati lipsit da am motivat la catalog!Pupi la bebel si Jeorj!
Va multumim tuturor pt prezentza, pt flori si cadouri (care nu trebuiau!!!)pt ajutor, pt glume si poante si faze funny,lui Miri 1 in 1 plus atasat carliontzat plus domnul sotz pt eleganta prezenta si frumoasa recenzie scrisa, Taniei pt energia ei neschimbata fie si dupa o degustatie de vin,Danielanei pt ca a adus cuierul ala de cactusi de care aveam atata nevoie:):):)coolll!!Lui Scumpi ca a venit cu JOS:):), Norei ca are asa baieti frumosi si binecrescuti, lui Carmen ca si-a facut meseria si de data asta bine (insa la pozari profesionisti nu le moare aparatu in mijlocu luptei; lui Miss Personality (Monica)ce mi-a amintit de cum eram si eu la varsta ei, mamicii ei Mihaela pe care am trecut-o la ziar la rubrica asa da, Lui Despe a mea si ardeiah a tuutror pt palarie, tarta, faze si prezentza, mainii mele drepta Nina care m-a ajutat chiar si fara peruca si la cafele si la curat si la strans, lui Botje ca s-a deplasat pana la noi si i-a aratat lui Whisk cum e un catzel adevarat, matur si in fortza;); Biancai pt trecerea de la 'freaking adults' la 'bah astia pot fi si misto cand vor', Anei si lui Vio ca pleaca in vacantza in doi in Waikiki, Lucicai ca nu a tb sa conduca decat 70 de km, Rorutzului pt ca este o scumpa si o dragutza!
In final un raspuns celor care L-au cerut pe Whisky: nu il dau da am decis sa il fac gigolo, cand apar primii pui va anuntz:)Si by the way sa ii tineti pumnii lui Whisk joi seara intre 19 si 20 pt ca va fi prima lui zi la scoala si ne va zice nenea daca avem sanse de expozitie sau nu!a si o rugaminte, fetele care i-au facut poze sa mi le trimita si mie pe mail sau mess pt ca de pe adresa comuna nu le pot downloada
Mercic tuturor si pusici
zmauuuhhh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Oana multumim pentru ospitalitate, a fost intr-adevar o petrecere reusita Si Whisky de fapt e Cookie, asa de dulce e ca-mi venea sa-l pap cu blanita cu tot
Dar cu voi fetelor m-as simti bine si pe luna, pe bune, sunteti super :-)
By the way Oana, cand te vad online am sa iti trimit pozele pe photoshare :-) aaaaaa si uitam sa iti zic, am facut eu cu camera ta o poza cu Tania cand stateam eu pe canapea si ea la mine in brate si nu am vazut-o pe net... o ai? Si in legatura cu asta, am si eu o ruga la voi dragutelor, cand mai sunteti pe mess da-ti-mi si mie prin aceeasi metoda pozele de la toate reuninunile noastre facute cu camerele voastre, pentru ca eu nu am prea multe poze.


Va pupicesc, somn usor

Mello motanelul iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpi spune:

Salutare motatele mele,

A fost intr-adevar supeeeeeer la petrecere, ne-am simtit f. bine, multumim Oana si Piet pt. primire, a fost o atmosfera fffffff. placuta, adaug si eu whisky e o dulceata, imi vine sa-l pap, asa de pufos...
Fete eu nu pot veni vineri la karaoke, a intervenit ceva, imi pare asa de rau, m-a anuntat al meu ca trebuie sa mergem la unchiul si sotia lui ca sarbatoresc 25 ani de casatorie, nu am nici un chef, abia ii cunosc....dar asta e, datoria ne cheama.

Va pupic, somn usor


"Desi noi calatorim prin lume pentru a gasi frumosul, trebuie sa-l purtam in noi insine sau nu il vom gasi niciodata."
Ralph Waldo Emerson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

aceasta femeie a gasit in jungla un leu ranit de moarte. l-a ingrijit si apoi cand s-a facut bine la dus la gradina zoo.
dupa o vreme l-a vizitat la zoo :

http://www.youtube.com/watch?v=TYh96USnzY0

mie pur si simplu-mi dau lacrimile, pe bune


s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Pralinutze dragi,

Asa cum a spus toata lumea, petrecerea de duminica de la Oana si Piet a fost suppppper de supeeeeeeeeeeerrrrrrr. Multumim mult ca ne-ai deschis casa ta cea frumoasa si sufletul tau curat. Cat priveste copilul Whisky, e un dulce si un pufos ca iti vine sa-l mananci. Bafta cu nenea profesorul. Pupici.

Toate pralinutele sunteti minunate si este o placere sa ne vedem si sa stam la un pahar de vorba. Am impresia ca ne cunoastem de o viata si e tare bine.

Duminica, cand am plecat acasa pe autoruta E411 (Bxl- Namur) era un accident si a trebuit sa stau in buchon o ora si apoi ne-a deviat prin niste sate. Asa ca am ajuns acasa pe la 22.30, eu care visam sa fiu mai devreme ca intra baiatul de la birou...

Cred ca v-am spus deja duminica dar daca nu imi cer scuze acum, dar eu nu pot veni vineri la karaoke. Sunt in plin blocus pt ca luni pe 10 incep examenele si am o gramada de invatat.

Pupici.

BINE AM VENIT IN EUROPA



"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Ma in legatura cu karaokele sa stiti ca si eu voi ajunge cu intarziere, asta inseamna in jur de 11. Nu stiu daca v-ati facut planurile deja si cine vine, insa daca nu va deranjeaza as vrea sa schimbam data, sa fie 21 decembrie. Initial alesesem data asta de 7 pentru ca si Daniela vroia sa vina, insa acum avand in vedere ca nici ea nu mai poate veni, 21 decembrie este iarasi o posibilitate. Voi ce spuneti?

Mikule cu atatea complimente nu avea cum sa nu-mi treaca. Iti multumesc ptr cuvintele frumoase, insa tre sa stii ca eu voi continua sa fiu eu si nimeni nu va reusi sa ma schimbe... alta mama nu mai face

Mello motanelul iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bepii spune:

De acord cu Carmen.
Si noi avem un weekend f incarcat care incepe de joi seara cu o iesire la restaurant cu gashca de la clubul de tenis si daca mai veneam si vineri la karaoke si continuam sambata cu o alta iesire programata, cred ca nu fac fata.
Ramane sa mai vorbim despre data de 21 dec. Eu sunt pentru!
Pupici la toate pralinele si nu numai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:






pralinelor!

Ce distractie pe cinste ati tras la Oana!
Chiar am terminat de citit mai devreme mesajul de pe rombel cu petrecerea de 1 decembrie! Ati fost si acolo?
Nora, sper ca esti mai bine! Insanatosire grabnica!
Danyelena, mult succes si bafta la examene!
Ardeiash, tare emotionant filmuletul! apropos, ce nick fain ai! daca nu sunt indiscreta de unde vine?



Roxana si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi:
Ionut & Teo & www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Sonia & www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Darius & Diana & Crisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

asa-i zic io lu fi-miu... ca-*l cheama andrei .
da sa vezi ce nick aveam anul trecut!! numa cand mi-aduc aminte de silvian cum ma striga ma bufneste rasul !!!

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput