praline belgiene (XX)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Nina esti super dulce, insa cred ca Reina si Alex ar baga spaima in saracutul Mello, el este foarte fricos, mai ales cand nu cunoaste.
Robertina s-a rezolvat cu transaportul pentru maine la Oana, vom face asa: Ana si Vio o iau pe Nina si copiii si asa veti putea veni voi 2 cu mine. Singura chestie este ca eu nu stiu precis cat voi sta, daca nu reusesc sa invat prea mult azi, va trebui sa plec mai devreme de la petrecere.

Mello motanelul iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

la multi ani fetelor!

nu stiu voi cum traiti "romanismul" insa de cand sunt aici...jumatate belgianca, tanjesc dupa "ai mei de-acasa". in prag de sarbatoare, plini de simtaminte inaltatoare. am trait revolutia cu imaginea parizerului din magazine in cap - singura care m-a impresiionat intr-atat incat sa ramana cu adevarat fixata in memorie... dar asa, ca in balada batranului marinar imi amintesc in rastimpuri de vremurile grele, de vremurile dureroase si totusi atat de frumoase. eram toti unii langa altii, ne incalzeam sufletele cu vorbe bune si durerile se stergeau mai usor din inimi.
acum... sunt departe de acasa, de emisiunile patriotice, de blah-blahul pe care-l uram nespus si totusi imi lipseste! imi lipseste serbarea scoalara de 1 Decembrie, de sentimentul ca: oau! am facut ceva extraordinar cu copiii. mi-e dor de concertul de colinde care imi umplea mereu ochii de lacrimi cand baietii de la seminarul teologic il incheiau cu un recital preluat din hrusca...
si da, mi-e dor de frigul de acasa. de iarna mea baimareana, grea, uscata care iti degera si inima! si de vinul cald fiert cu scortisoara, de mama si de tata, de certurile infernale cu tata - de emotii nu gaseam nimic mai bund e facut decat sa tipam unul la altul cu mama jandarm intre noi (ce vremuri!) - de febra cadourilos de mos nicolae! de frenezia craciunului. de cum se "traieste" acasa...
am decorat camera lui sacha, am pus fulguleti pe geam in dormitor, dar nu gasesc inca impulsul care sa ma faca sa decorez sufrageria! aveam atatea planuri... le mai am, dar nu prea ma imboldeste entuziasmul.
si totusi, ma gandesc la voi, si ma gandesc ca asa cum voi va bucurati, am sa ma bucur de bucuria voastra, cu pantaloni albastri, tricou galben si caciula rosie de mos...
mi-e dor de romanii mei de acasa...

miri_mik 33+
www.webshots.com/user/mirimik" target="_blank">bebe sacha si bruno

http://b2.lilypie.com/DjTMp2.png
http://bd.lilypie.com/25XKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamana123 spune:

miri,

la multi ani, fratilor!
m-au apucat si pe mine emotiile si amintirile...
noroc ca azi au venit pe la noi beatrix si eric; maria a fost extaziata, s-a infipt in mogaldeata mare si voinica, l-ar fi pupat, muscat...el a fost mai timid la inceput dar pana la urma si-au dat in petic amandoi: au chitait si vb pe limba lor si ar mai fi facut-o dar gongu era obosit, ca a mea a dormit vreo 15-20 minute.

abia astept sa va vaz maine!

carmen, crezi ca la noi i-ar fi bine lui mello?
sau se infige maria in el si fuge???

ana, mama Mariucai (11.03.2007)
varsta mariei


www.sonia.as.ro" target="_blank">Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ror spune:

LA MULTI ANI Ramania si ptr tot ce a dat ea mai bun, adica NOI, iar asta lasand modestia la o parte.

Carmen, daca iti convine, pot sa-l vizitez eu pe Melo si da-i dau mancare. Doar suntem aproape vecine
Eu oricum nu plec nicaieri iar de pe 22 dec pana la sfarsitul anului o sa fiu in concediu si o sa ma infund de somn.
Hai ca prestez un telefon diseara si vorbim ce si cum.

Dragelor, de abia astept ziua de maine. Iuhuuu!

Iar in exces de zel primiti mai mult de 3 pupici de la mine.

Ror

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

pralinutzelor!

Azi, am facut primul pas. Am cunoscut prima pralinutza, Ana! Este o dragutza si Maria vorbareatza e o scumpa! Eric cam timid la inceput dar pe urma si-a dat drumul! Doar cu suzi era problema ca Maria vroia sa i-o ia si el efectiv tinea cu dintii de ea! Asa repede a trecut timpul...
Miri, aceleasi sentimente ma incearca si pe mine! Foarte frumos ai descris. Noroc cu minunea mica ca nu ma lasa sa pic in butoiul cu melancolie!

O dupa-amiaza si o seara faina va doresc!


Roxana si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi:
Ionut & Teo & www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Sonia & www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Darius & Diana & Crisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

La multi ani Romania!!!!!!!!!!! tara mea de suflet, tara mea de dor!!!!


tuturor ce ne-au ardesat cuvinte frumoase. multumim!

Nora: cu intarziere sorry... La multi ani pentru shtrumfuletzul tau!

Oana: incercam din rasputeri sa venim si noi macar 1 ora.. desi ma gandeam serios sa mai fac un cozo.. da ppate alta data..
la toate bombonicile

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

ardeiash, fie-ti mila! fara cozonaci! ca scot coltii:))

miri_mik 33+ bebe sacha
www.webshots.com/user/mirimik" target="_blank">bebe sacha si bruno

http://b2.lilypie.com/DjTMp2.png
http://bd.lilypie.com/25XKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaela1171 spune:

Buna seara pralinutzelor! Eu m-am simtit minunat la petrecere !!!
Oana multumesc inca o data pentru invitatie, multumesc pentru primirea calduroasa in casa voastra
Fetelor va multumesc tuturor pentru cat de minunate sunteti si .....sa ramaneti asa !!!!
Imi cer mii de scuze daca sotul sau copchilul nazdravan au sarit cumva calul...sper sa-i stapanesc mai bine data viitoare ......
Va pup pe toate, va doresc noapte bune si....vise placute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamana123 spune:

dragi fete, am ajuns acasa, abia am culcat copilu' ca era asa de obosit...si repede sa va scriu! am hotarat sa nu va mai spun niciodata dupa vreo intalnire cat de bine m-am (ne-am) simtit, ca asta se vede pe mine (noi). dar in seara asta ne-am intrecut pe noi insine, in primul rand prin nr mare al celor care am fost la oana si piet (oano, sper ca asa se scrie!).
si asta seara am intrat de fapt sa le multumesc mult si din suflet gazdelor care pe mine si ai mei(hahaha! io motz!) ne-au facut sa ne simtim extraordinar. oana, sarumana, sarumana sarumana!
si iar am vb cu vio despre cat de mult s-a schimbat viata noastra in belgica de cand va stim (in bineee) si cat suntem de norocosi!


tuturor,

ana, mama Mariucai (11.03.2007)
varsta mariei


www.sonia.as.ro" target="_blank">Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

fu super si fara cozo, asa-i
oana si piet : multumim din suflet si ne cerem scuze de intarziere . da-mi si mie contul tau si suma sa reglam maine .
cutzu era mult mai dragut decat in poze.. l-a incantat pe fi-miu. piet i-a dat un covrigel d-ala mic sa-i dea cainelui dar nu i-a zis ca-i pentru cutzu.. si al meu incepuse sa manance se mira de ce-i asa de tare... hi hi

mihaela: mi-a placut sotul tau cand m-a-ntrebat: tu esti ardeiashu? ce i-ai zis nene de mine? ca nu parea prea incantat!!?
lasa-mi te rog, si informatiiile pe care le vrei afisate pe prima pagina despre tine .

ma.. ma tot gandesc cum puii mei sa fac si io cu sara aia sexoasa?! ma gandesc obsesiv deja .. (batranetile-s de vina oare?)

pup la toate pralinele si multamesc inc-odata ca v-am vazut iar vesele si capabile de a incarca baterii ale sufletului..

aaaa. intrebare: cine vrea placinta cu branza si vin fiert ? as vrea sa ne-ntalnim intr-o dimineata ... poate pe sapt viitoare ..

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput