praline belgiene (26)

praline belgiene (26) | Autor: ardeiash

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57396&whichpage=1" target="_blank">1 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61811&whichpage=1" target="_blank">2 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64235&whichpage=1" target="_blank">3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71198&whichpage=1" target="_blank">4 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72830&whichpage=1" target="_blank">5 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74115" target="_blank">6 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75481&whichpage=1" target="_blank">7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20212223

faceti cunostinta cu:


Anamana123 - Bruxelles - 18 martie 1976
Oanademunck - Bucuresti - 4.04.1978/berbec - psiholog
Miri_mik - Baia Mare/Bruxelles - 29.04.1977/taur - profa de engleza/mamik de Bruno -28.02.2006
Simonette - Bucuresti/Bruxelles - taur, maseur + nevasta ideala - mamica de de Luca(02-02-2006) si de Yannis-Cristian (13-02-2008)
Alra - 30/05/75 mamik de Laura 06/02/06
Danyelana - Buzau/Louvain la Neuve -23.07.1978 /leu - studenta
Morgane - Constanta/Brugge - 09/09/1967- fecioara - mamik de Bianca(27/05/1994)
Scumpi - Bucuresti / Antwerpen - 27.09.1982/balanta
Carmita_baby - Bucuresti/Antwerpen - 8.10.1980/balanta - 'mamik' de motanik Mello
Ardeiash - Constanta / Bruxelles - mamik de Andru
Bepii - Mangalia / Mechelen - 7.11.1960/scorpion - secretara - mamik tanara cu un baiat de 27 ani + 1 motanel
MadyG - Constanta / Bruxelles - 8.11.1978. profa de engleza + viitoare mamik
Mihaela1171 - Bucuresti/Kampenhout, 28.11.1971, Sagetator, economist...rontaitor de cifre; mamik d-ra Monika, 18.03.2000.
Ror - Bucuresti/ Antwerp - 13-12-1969 - Sagetator - economist
NinaM - Bucuresti / Bruxelles - 29.12.1976, mamik de 2 teroristi mici,Alex-22.12.2002 si Reina-18.08.2005
Nora - Bruxelles , 4.07 - mamik de 2 baietei : Andrei(20aprilie'99) si Victor (12iulie'01)
Antoanela23 - mamica de Sonia ( 22iunie 2007) si Victor (8 octombrie 2005)
Melinav - Bucuresti-Bruxelles - mamica de Andrei (02.01.2001)


Link-uri importante :


Ambasada romaniei la bruxelles
www.brusselsairport.be/" target="_blank"> aeroportul brussel + www.charleroi-airport.com" target="_blank"> aeroportul charleroi
www.stib.be" target="_blank">transport in comun www.stib.irisnet.be/FR/31000F.htm" target="_blank"> plan metro brussel www.b-rail.be/nat/F/" target="_blank"> trenuri si rer-uri
www.agers.cfwb.be/citoyens/annuaires/fondam/index.asp " target="_blank"> scoli
www.mgbru.be/fichier.html" target="_blank">medici de familie brussel www.easyexpat.com/bruxelles_fr/sante_assurance-privee.htm" target="_blank">asigurare medicala
www.monarchie.be/fr/visit/greenhouse/index.html " target="_blank"> monarhia din belgia
romani in belgia + www.c-r-b.org/index_ro.html" target="_blank">comunitatea romana din belgia
www.mitropolia-paris.ro/?subject=parohii/index&Belgia#Gent%20-%20Aalst" target="_blank"> biserici ortodoxe in belgia
www.pagesdor.be/displayhome.ds jsessionid=E737A7710427BE29774CC61B960E3F0B " target="_blank"> pagini aurii belgia
www.viamichelin.fr/viamichelin/fra/htm/div/carte/Belgique-cartes" target="_blank"> harti, itinerare
www.viamichelin.fr/viamichelin/fra/htm/div/carte/Belgique-cartes" target="_blank"> meteo belgia
www.idj.be:16080/gratos/ " target="_blank"> loisirs1 www.liensutiles.org/loisb.htm" target="_blank">loisirs2 www.opt.be/listes/brussel_evenements/NL/B/E/liste.html br / " target="_blank">loisirs3 www.atraxions.be/FR/Atraxions.asp?Lang=%22FR%22" target="_blank">atraxions www.trabel.com/brussel/brussels-nightlife.htm" target="_blank">loisirs4 www.quefaire.be" target="_blank"> loisirs5

info despre cateva orase ale belgiei
www.nekkerhal.be" target="_blank">mechelen www.tourismebelgique.com/villes_arts_belgique/anvers.htm" target="_blank">anvers, brugge, gent, louvain ce puteti vizita in brussel:
www.trabel.com/brussel/brussels-grand_place.htm" target="_blank">grand place brussel ; www.flowercarpet.be/" target="_blank">covorul de flori din grand place ; www.atomium.be/HTMLsite/dyn/eindex.html" target="_blank">atomium ;
www.pagoda.be/" target="_blank">pagoda ; www.bruparck.com/home_fr.asp" target="_blank">bru park ; www.eglisebruxelles.com/" target="_blank">biserica Buna Vestire [/purple] www.catedrala.be" target="_blank"> Biserica Sf. Nicolae
celebrul georges

hoteluri in brussel
www.hotelformule1.com/gb/reservation/liste_hotels.shtml" target="_blank"> formula 1 www.etaphotel.com/etaphotel/fichehotel/gb/etp/5247/fiche_hotel.shtml" target="_blank">etap www.all-hotels.com/europe/belgium/brussels/brussels_1.htm" target="_blank"> cheap hotels www.chab.be" target="_blank"> chab hotel www.sleepwell.be" target="_blank">sleepwell hotel www.hotelsabina.be" target="_blank"> sabina hotel www.hotel-derby.be" target="_blank"> derby hotel www.hotels-belgium.com/airport/campanile.htm" target="_blank">hotel campanile aeroport
carnavaluri in belgia: ]
www.carnavaldebinche.be/page.php" target="_blank"> Binche www.malmedy.be/fr/carnaval.htm" target="_blank"> Malmedy www.aalst.be/default.asp?siteid=2&rubriekid=179" target="_blank"> Aalst

posturi tv romanesti live
www.realitatea.net" target="_blank">realitatea www.antena1.ro/s/webcast/live_f.php" target="_blank">antena1 www.livetvcenter.com/antena_3_774.asp" target="_blank">antena3 www.tvr.ro/webcast" target="_blank">tvri www.surfmusic.de/tv/otv-oglinda-tv,8705.html" target="_blank"> oglinda www.sanatateatv.ro/" target="_blank">sanatateatv


reteta de cozonac


iee... cu inca 2 pralinei noi noute.. incepem o noua discutie!
se pare ca si vremea devine mai frumoasa.
s-auzim numai de bine! si

s-auzim numai de bine! si

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bepii spune:

Mai fete, pana la urma a fost sau nu karaoke aseara? Nu de alta, dar ieri seara pe la 23.30 Swa mi-a propus sa tragem o fuga pana acolo. Inainte fusesm la o degustare de vinuri intr-un cerc f restrans (12 pers) unde s-a servit si cina. S-a terminat cam pe la 11.30 si in masina imi zice Swa sa mergem putin la karaoke macar sa dam un salut la fete. Eu as fi mers dar ma gandeam ca poate nu-i nimeni pe acolo si batem drumu degeaba. Nina a zis ca vine cu sotul dar daca alte fete nu s-au anuntat, ma gandeam ca poate a renuntat si ea. E grele cu lipsa de comunicare si la fel ca Miri sunt un pic dezamagita de slaba reactie a fetelor.
Lipsa de timp? Ar fi durat 2 minute sa intri si sa spui vin sau nu. Macar se stia cum sta situatia. Eu ma simt intr-un fel vinovata ca am propus ziua de 17 apoi v-am lasat balta. Dar n-am prevazut faptul ca problema mea poate sa dureze atat de mult. Si-apoi putea alta fata sa preia initiativa si sa insiste la fiecare in parte sa se hotareasca asa cum se procedeaza de obicei. Asta e!
Sapatamina viitoare se anunta iarasi vreme frumoasa. Yuppiiii!!!
Va doresc o saptamana super si va pup.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

bepii: ma bucur ca te simti deja mai bine !

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninaM spune:

Booonnnn....hai sa va zic io cum fu la kara:ca de obicei,lume multa,zbintuiala si hlizeli pina tirziu...ne-am simtit super bine,am dansat de ma doare noada,am povestit cu fetele si m-am pupat cu Ana si Robertina sa-l facem pe un nene insistent sa creada ca suntem d-alea...lesbi...ca incepuse sa se faca coada in spatele nostru si se cam bagau in seama musterii...
Robertina fata,imi cer scuze daca am fost prea prea...cred ca te-ai si speriat cind te-ai trezit cu mine gramada sa te pup asa cum am facut-o...scuze daca am fost deplasata.
Fete sper ca nu v-ati suparat,dar eu am anuntat cine vine si chiar am intrebat cine se mai baga(nu-mi place sa fiu insistenta)...De ex de Robertina nu stiam ca va veni si totusi a fost,Miha nu a mai reusit sa ajunga,eu cu soata am fost,Ana si Carmen de asemenea.
Am facut si poze,am sa le pun pe contul Taniei.


In alta ordine de idei,pt BBQ din iunie,s-au anuntat:
Oana(cu sotul)
Miri(sot si copii)
Ana(sot si copil)
Alra(sot si copil)
Roxana(sot si copil)
Carmen(solo)
Danyelana(solo)
Madi(sot si bebelina)
Lista ramane deschisa....cine mai doreste...cine mai pofteste???

Va pupicesc pe toate si va doresc o saptamana cit mai insorita!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ror spune:

Nina, nu m-am suparat, doar stii ca eu nu ma supar cu una cu doua.
Da' ce te faci, daca incepe sa-mi placa, ai??? Vezi, la asta nu te-ai gandit.
Da, si la karaoke a fost veselie multa, dar asta nu mai e un secret. Pacat ca celelate pralinute nu au putut sa vina.

Pupici la fiecare in parte,


Ror

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninaM spune:

Am pus pozele la albumul existent,linga cele puse de Ror...
Robertina,

Mah,mi-am adus aminte ceva....(Ano ai fost beton la faza asta)..pe ringul de dans,Ana si Carmen se dezlantuie si Ana foarte naturala ai spune:Ineaca-te in ochii mei,nu rade ca o capra!Hihihiiiii

Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

noh buna ziua!

bepii io parca am anuntat totusi ca nu merg la karaoke. uite, pur si simplu nu s-au lipit potrivelile pentru ocazia asta, dar vor mai fi si altele cu siguranta:)

alra si antoanela, nu e rost de iesit dinti. nici de schimbat laptele ca ce avem noi acu e de la tsitsi si eventual bibe antiregurgitant de prima varsta. ala se schimba la 6 luni. ne-a lamurit pediatra azi: nu mananca suficient, trebuie crescuta doza d elapte ca sa tina peste noapte. mie mi-era frica s anu-l indop, iar el nu manca suficient, d-aia manca des si capiant in timpul noptii. acu ne-am luminat, actionam in consecinta. si p-orma ii arunc pe amandoi in aceeasi camera.

ninule, abia astept bbQ de pe 1 iunie. cand am vazut lista mi-am tinut respiratia ca mi-era frica sa nu pice intr-o vineri sau sambata. uuh! e foarte bine duminica:)

fetelor, am inmatriculat mashina. azi o garez in fata casei daca nu ma fac pe mine intre timp in ea in drum spre casa:))

miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://m3.lilypie.com/qNubp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadyG spune:

Nina scumpa,

venim si noi,fata hai,sa traiesti la multz' ani,ca io te-am anuntat pi forum da' tu nu m-ai bagat in sama, vezi ca ma supar imediat si imi iau jucariile si plec acasa.
Deci Domi cu Jorj si cu mine,sa ne scrii pe lista. Te pupam dulce!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ror spune:

Ninut,

Sa vb. cu Carmen mai intai, si daca e, poate vin si eu.

Ror

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

frumos, frumos fetelor.. bravo! ma bucur ca i-ati" spart" p-aia pe ring! bravo! felicitari!
pana la urma vad ca a fost o mare neintelegere miri... of

in fine .. haideti la povesti:
ma duc eu ieri la biserica ... il sun pe cristi. vorbesc.. imi bag gsmu in buzunar la sacou.. vin acasa .. nu plec nicaieri.. seara , tarziu cand sa-l pun sa sune.. nik.. nu-l mai aveam.. dau sa sun... normal ca era ca inchis.. ce m-am mai enervat ca ma gandeam ca mi s-a furat in biserica... si bineinteles ca ma-ntrebam.. daca romanu fura in biserica... of

in fine .. .azi dupa pranz mai sun inca-1data.. suna.. suna.. in gol.. ce naiba? il sun pe-al meu si-i zic.. ma : nu cumva e in masina si aseara era in garaj unde nu are acoperire? coboara el din birou.. se duce la parcare si ma suna.. cica ia da tu un bip... dau bip si-mi raspunde unu..
halal bitralal hal malal .. bi trilal.. ... in fine, era cica araba.. ce m-am enervat.. tipam la el in franca.. nene asta-i numarul meu.. cand mi-ai furat telefonul? ala nik... in araba intr-una .. sa turbez nu alta. .ma repetam .. urlam.. cand am intels ca degeaba ma enervez am inchis telefonul.

il sun pe-al meu aproape plangand si-i spun ca mi-a raspuns un arab.. eram mai mult turbata.. la care el pur si simplu a explodat in ras.. mi-am dat seaama ca fusese colegul lui.. ca nu mai termina de ras.. si ca mi-au tras--o ca invatatura de minte sa fiu mai atenta..
il scapasem de fapt sub scaun in masina l-a recuperat.. si hai la shottiii! voala.. cum sa i-o trag si eu acum?

edit: va dati voi seama cata distractie in biroul lui? ca cica au facut pe ei de ras cand il auzeau p-ala//

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninaM spune:

Maducule,scuze...da, si tu ai zis ca vi cu George si Domi...de-aia nu-mi iesea socoteala...
Robertina,nu cred sa fie o problema cu transportul...Carmen e o draguta si sigur nu se supara sa te ia si pe tine...Oricum astept sa vorbesti tu cu ea si apoi te trec la listuta.
Pupici cu lipici pt toata lumea!

Mergi la inceput