praline belgiene (24)

praline belgiene (24) | Autor: ardeiash

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57396&whichpage=1" target="_blank">1 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61811&whichpage=1" target="_blank">2 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64235&whichpage=1" target="_blank">3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71198&whichpage=1" target="_blank">4 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72830&whichpage=1" target="_blank">5 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74115" target="_blank">6 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75481&whichpage=1" target="_blank">7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20212223

faceti cunostinta cu:


Anamana123 - Bruxelles - 18 martie 1976
Oanademunck - Bucuresti - 4.04.1978/berbec - psiholog
Miri_mik - Baia Mare/Bruxelles - 29.04.1977/taur - profa de engleza/mamik de Bruno -28.02.2006
Alra - 30/05/75 mamik de Laura 06/02/06
Danyelana - Buzau/Louvain la Neuve -23.07.1978 /leu - studenta
Morgane - Constanta/Brugge - 09/09/1967- fecioara - mamik de Bianca(27/05/1994)
Scumpi - Bucuresti / Antwerpen - 27.09.1982/balanta
Carmita_baby - Bucuresti/Antwerpen - 8.10.1980/balanta - 'mamik' de motanik Mello
Ardeiash - Constanta / Bruxelles - mamik de Andru
Bepii - Mangalia / Mechelen - 7.11.1960/scorpion - secretara - mamik tanara cu un baiat de 27 ani + 1 motanel
MadyG - Constanta / Bruxelles - 8.11.1978. profa de engleza + viitoare mamik
Mihaela1171 - Bucuresti/Kampenhout, 28.11.1971, Sagetator, economist...rontaitor de cifre; mamik d-ra Monika, 18.03.2000.
Ror - Bucuresti/ Antwerp - 13-12-1969 - Sagetator - economist
NinaM - Bucuresti / Bruxelles - 29.12.1976, mamik de 2 teroristi mici,Alex-22.12.2002 si Reina-18.08.2005
Nora - Bruxelles , 4.07 - mamik de 2 baietei : Andrei(20aprilie'99) si Victor (12iulie'01)
Antoaneta23 - mamica de Sonia ( 22iunie 2007) si Victor (8 octombrie 2005)


Link-uri importante :


Ambasada romaniei la bruxelles
www.brusselsairport.be/" target="_blank"> aeroportul brussel + www.charleroi-airport.com" target="_blank"> aeroportul charleroi
www.stib.be" target="_blank">transport in comun www.stib.irisnet.be/FR/31000F.htm" target="_blank"> plan metro brussel www.b-rail.be/nat/F/" target="_blank"> trenuri si rer-uri
www.agers.cfwb.be/citoyens/annuaires/fondam/index.asp " target="_blank"> scoli
www.mgbru.be/fichier.html" target="_blank">medici de familie brussel www.easyexpat.com/bruxelles_fr/sante_assurance-privee.htm" target="_blank">asigurare medicala
www.monarchie.be/fr/visit/greenhouse/index.html " target="_blank"> monarhia din belgia
romani in belgia + www.c-r-b.org/index_ro.html" target="_blank">comunitatea romana din belgia
www.mitropolia-paris.ro/?subject=parohii/index&Belgia#Gent%20-%20Aalst" target="_blank"> biserici ortodoxe in belgia
www.pagesdor.be/displayhome.ds jsessionid=E737A7710427BE29774CC61B960E3F0B " target="_blank"> pagini aurii belgia
www.viamichelin.fr/viamichelin/fra/htm/div/carte/Belgique-cartes" target="_blank"> harti, itinerare
www.viamichelin.fr/viamichelin/fra/htm/div/carte/Belgique-cartes" target="_blank"> meteo belgia
www.idj.be:16080/gratos/ " target="_blank"> loisirs1 www.liensutiles.org/loisb.htm" target="_blank">loisirs2 www.opt.be/listes/brussel_evenements/NL/B/E/liste.html br / " target="_blank">loisirs3 www.atraxions.be/FR/Atraxions.asp?Lang=%22FR%22" target="_blank">atraxions www.trabel.com/brussel/brussels-nightlife.htm" target="_blank">loisirs4 www.quefaire.be" target="_blank"> loisirs5

info despre cateva orase ale belgiei
www.nekkerhal.be" target="_blank">mechelen www.tourismebelgique.com/villes_arts_belgique/anvers.htm" target="_blank">anvers, brugge, gent, louvain ce puteti vizita in brussel:
www.trabel.com/brussel/brussels-grand_place.htm" target="_blank">grand place brussel ; www.flowercarpet.be/" target="_blank">covorul de flori din grand place ; www.atomium.be/HTMLsite/dyn/eindex.html" target="_blank">atomium ;
www.pagoda.be/" target="_blank">pagoda ; www.bruparck.com/home_fr.asp" target="_blank">bru park ; www.eglisebruxelles.com/" target="_blank">biserica Buna Vestire [/purple] www.catedrala.be" target="_blank"> Biserica Sf. Nicolae
celebrul georges

hoteluri in brussel
www.hotelformule1.com/gb/reservation/liste_hotels.shtml" target="_blank"> formula 1 www.etaphotel.com/etaphotel/fichehotel/gb/etp/5247/fiche_hotel.shtml" target="_blank">etap www.all-hotels.com/europe/belgium/brussels/brussels_1.htm" target="_blank"> cheap hotels www.chab.be" target="_blank"> chab hotel www.sleepwell.be" target="_blank">sleepwell hotel www.hotelsabina.be" target="_blank"> sabina hotel www.hotel-derby.be" target="_blank"> derby hotel www.hotels-belgium.com/airport/campanile.htm" target="_blank">hotel campanile aeroport
carnavaluri in belgia: ]
www.carnavaldebinche.be/page.php" target="_blank"> Binche www.malmedy.be/fr/carnaval.htm" target="_blank"> Malmedy www.aalst.be/default.asp?siteid=2&rubriekid=179" target="_blank"> Aalst

posturi tv romanesti live
www.realitatea.net" target="_blank">realitatea www.antena1.ro/s/webcast/live_f.php" target="_blank">antena1 www.livetvcenter.com/antena_3_774.asp" target="_blank">antena3 www.tvr.ro/webcast" target="_blank">tvri www.surfmusic.de/tv/otv-oglinda-tv,8705.html" target="_blank"> oglinda www.sanatateatv.ro/" target="_blank">sanatateatv


reteta de cozonac

alt capitolas.. hi hi... ce ma bucur!
s-auzim numai de bine! si


s-auzim numai de bine! si

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

Oana: iti tinem pumnii sa fie mai usor.. . nu e nici pe departe cum iti imaginezi!sentimentele nici nu le poti descrie... crede-ma ca merita tot efortul! numai intreab-o pe Mady, saraca ..



s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns morgane spune:

La multi ani, Ana si Monica !!! Sa fiti fericite, iubite si pretuite la justa valoare.
Pozele cu Mariuca sunt un deliciu, e o dulce, cu ochi mari in care te pierzi. Si parintii fericiti foc pe langa pui.

Oana, succes la =LOVE si sa auzim vestea minunata cat de curand. Iti tinem pumnii si de pe coasta de vest, asa ca esti inconjurata.

Fete, mi-a facut Carmita sambata un masaj si un epilaj, de m-am facut moale ca o carpa. I-am zis sa nu se mai duca la examnen, ca-i dau eu 12/10.

A, si weekend-ul asta e o expozitie de animale la Flanders Expo Gent, buna pt copiii din noi si pt copiii nostri. Uite-aici link-ul:
http://www.beestjesenbaasjes.be/Content/NL/Index.html
Oana, au voie si catelusii la lesa, iar cei fiorosi cu botnita. Eu il duc pe Bo.
Pupici,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanademunck spune:

Morgane mercic!!
stiu de expo daca sunt liber sambata si nespitalizat cred ca-mi plimb si io blanosul pe acolo (dar esti sigura ca au voie catzeii din exterior, pt ca acum o luna la flandersdogshow ierea intrezis si mi l-au pus intr-o cusca la intrare)
pupici tuturor

whisk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

semnati petitia de solidaritate cu tibetul aici http://www.avaaz.org/fr/tibet_end_the_violence/13.php?cl=64235840

daca vreti, bineinteles

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaela1171 spune:

Salutare!

Multumesc inca o data dragi pralinutze pentru urari, Monica va pupa pe toate pe ambii obrajori .

Miri multumim mult pentru felicitare, a fost o reala si placuta surpriza, iar sincronizarea a fost perfecta. Pupa te rog domnisorii care au semnat-o din partea Monicai

Oana bafta multa la "love", sa dea dumnezeu sa ne anunti cat mai curand ca vei fi mamica si gandeste-te doar la ce minunatie de copil vei avea (sau poate nu doar unul )

Daniela multa sanatate, ai grija de tine, si insanatosire grabnica. Cheia este sa bei lichide multe sa nu te deshidratezi.

Pupici si recunostinta vesnica fetelor care m-au ajutat sa-i facem Monicai o petrecere surpiza. Era si se simtiea singurica fiindca eu eram intr-un training la 200 km inca de duminica seara, iar RO era departe. In final a fost extrem de fericita, a avut si petrecere cum isi dorea, tort, baloane iar despre cadouri sa nu mai vorbim. A dormit cu ele in si langa pat!!! Sper ca invitatii s-au simtit bine si le apreciez efortul, era totusi marti seara!

Fetelor sambata plec in RO pana pe 30, iar ai mei vin pe 6 Aprilie. Daca aveti nevoie de ceva dus/adus, nu ezitati.

Si nu uitati de pijama party vineri pe 4 Aprilie. Tema: masti. Am achizitionat o gramada, dar daca aveti si voi nu ezitati. Cu cat mai multe cu atat mai fanny!

Acum va las, cica trebuie sa fiu atenta la ce vorbesc astia

Pupici si numai bine!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bepii spune:

Mihaela, drum bun catre tara, tu te intorci si dupa aceea plec eu!!!
Fetele, am vazut acu meteo si pt vineri e vreme naspa, ploaie, vant si 4°. O lasam cu intalnirea pe sapt care vine? Daca s-o indrepta vremea, daca nu....mai vedem.
Acu plec la munca ca am mii de scrisori de expediat.
Pupici xxx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

monica, cu placere... dar d epetrecerea surpriza eu nu aveam cunostinta:( am ratat un tort!uuuuuuuf!

miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://b3.lilypie.com/A2Xhp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

rau imi pare si mie!!

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns morgane spune:

Oana, au voie cutzii, ca e precizat si pe site, uita-te.
Bietul Wisky cand s-o fi vazut in cusca ...

Pupici,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanademunck spune:

Girls,
ne-au programat pe maine la 14.45 la pick-up, azi noapte la 3 am fost sa-mi faca injectia aia de declansare sau cum se cheama ca nu-s experta in termeni de fiv si nici nu vreau, azi mi-au luat sange si maine e punctia;....daca pana acum a fost cat de cand in mainile mele de maine e in mainile lui Dumnezeu a soartei si a stiintzei..dar sper ca de maine bebelusul meu special sa inceapa sa prinda forma si contur!!!!

whisk

Mergi la inceput