Praline belgiene 29

Praline belgiene 29 | Autor: carmita_baby

Link direct la acest mesaj


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57396&whichpage=1" target="_blank">1 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61811&whichpage=1" target="_blank">2 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64235&whichpage=1" target="_blank">3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71198&whichpage=1" target="_blank">4 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72830&whichpage=1" target="_blank">5 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74115" target="_blank">6 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75481&whichpage=1" target="_blank">7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


Faceti cunostinta cu:


Anamana123 - Bruxelles - 18.03.1976/peste - mamik de Mariuk(11.03.2007)
Oanademunck - Bucuresti - 04.04.1978/berbec - psiholog
Miri_mik - Baia Mare/Bruxelles - 29.04.1977/taur - profa de engleza/mamik de Bruno (28.02.2006) si de Sacha(08.01.2008)
Simonette - Bucuresti/Bruxelles - 07.05.1974/taur, maseur + nevasta ideala - mamica de Luca(02.02.2006) si de Yannis-Cristian (13.02.2008)
Alra - 30.05.1975 - mamik de Laura (06.02.2006)
Danyelana - Buzau/Louvain la Neuve -23.07.1978 /leu
Morgane - Constanta/Brugge - 09.09.1967/fecioara - mamik de Bianca (27.05.1994)
Scumpi - Bucuresti / Antwerpen - 27.09.1982/balanta - mamik de Sebastian(29.07.2008)
Carmita_baby - Bucuresti/Antwerpen - 8.10.1980/balanta - 'mamik' de motanik Mello
Ardeiash - Constanta / Bruxelles - mamik de Andru
Bepii - Mangalia / Mechelen - 7.11.1960/scorpion - secretara - mamik de Denis(27.09.1980)
+ 1 motanel
MadyG - Constanta / Bruxelles - 8.11.1978. profa de engleza - mamik de Marie-Dominique(09.10.2007)
Mihaela1171 - Bucuresti/Kampenhout, 28.11.1971/Sagetator, economist...rontaitor de cifre; mamik d-ra Monika(18.03.2000)
Ror - Bucuresti/ Antwerp - 13.12.1969/Sagetator - economist
NinaM - Bucuresti / Bruxelles - 29.12.1976, mamik de 2 teroristi mici
Alex(22.12.2002)si Reina(18.08.2005)
Nora - Bruxelles , 4.07 - mamik de 2 baietei : Andrei(20.04.1999) si Victor (12.07.2001)
Antoanela23 - mamica de Sonia(22.06.2007) si Victor (08.102005)
Melinav - Bucuresti-Bruxelles - mamica de Andrei(02.01.2001)
Ioli84 - nou venita

Link-uri importante :

Ambasada romaniei la bruxelles
www.brusselsairport.be/" target="_blank"> aeroportul brussel + www.charleroi-airport.com" target="_blank"> aeroportul charleroi
www.stib.be" target="_blank">transport in comun www.stib.irisnet.be/FR/31000F.htm" target="_blank"> plan metro brussel www.b-rail.be/nat/F/" target="_blank"> trenuri si rer-uri
www.agers.cfwb.be/citoyens/annuaires/fondam/index.asp " target="_blank"> scoli
www.mgbru.be/fichier.html" target="_blank">medici de familie brussel www.easyexpat.com/bruxelles_fr/sante_assurance-privee.htm" target="_blank">asigurare medicala
www.monarchie.be/fr/visit/greenhouse/index.html " target="_blank"> monarhia din belgia
romani in belgia + www.c-r-b.org/index_ro.html" target="_blank">comunitatea romana din belgia
www.mitropolia-paris.ro/?subject=parohii/index&Belgia#Gent%20-%20Aalst" target="_blank"> biserici ortodoxe in belgia
www.pagesdor.be/displayhome.ds jsessionid=E737A7710427BE29774CC61B960E3F0B " target="_blank"> pagini aurii belgia
www.viamichelin.fr/viamichelin/fra/htm/div/carte/Belgique-cartes" target="_blank"> harti, itinerare
www.viamichelin.fr/viamichelin/fra/htm/div/carte/Belgique-cartes" target="_blank"> meteo belgia
www.idj.be:16080/gratos/ " target="_blank"> loisirs1 www.liensutiles.org/loisb.htm" target="_blank">loisirs2 www.opt.be/listes/brussel_evenements/NL/B/E/liste.html br / " target="_blank">loisirs3 www.atraxions.be/FR/Atraxions.asp?Lang=%22FR%22" target="_blank">atraxions www.trabel.com/brussel/brussels-nightlife.htm" target="_blank">loisirs4 www.quefaire.be" target="_blank"> loisirs5

Info despre cateva orase ale belgiei:

www.nekkerhal.be" target="_blank">mechelen www.tourismebelgique.com/villes_arts_belgique/anvers.htm" target="_blank">anvers, brugge, gent, louvain
ce puteti vizita in brussel:
www.trabel.com/brussel/brussels-grand_place.htm" target="_blank">grand place brussel ; www.flowercarpet.be/" target="_blank">covorul de flori din grand place ; www.atomium.be/HTMLsite/dyn/eindex.html" target="_blank">atomium ;
www.pagoda.be/" target="_blank">pagoda ; www.bruparck.com/home_fr.asp" target="_blank">bru park ; www.eglisebruxelles.com/" target="_blank">biserica Buna Vestire www.catedrala.be" target="_blank"> Biserica Sf. Nicolae
celebrul georges

Hoteluri in brussel:

www.hotelformule1.com/gb/reservation/liste_hotels.shtml" target="_blank"> formula 1 www.etaphotel.com/etaphotel/fichehotel/gb/etp/5247/fiche_hotel.shtml" target="_blank">etap www.all-hotels.com/europe/belgium/brussels/brussels_1.htm" target="_blank"> cheap hotels www.chab.be" target="_blank"> chab hotel www.sleepwell.be" target="_blank">sleepwell hotelwww.hotelsabina.be" target="_blank"> sabina hotel www.hotel-derby.be" target="_blank">derby hotel www.hotels-belgium.com/airport/campanile.htm" target="_blank">hotel campanile aeroport

carnavaluri in belgia:

www.carnavaldebinche.be/page.php" target="_blank"> Binche www.malmedy.be/fr/carnaval.htm" target="_blank"> Malmedy www.aalst.be/default.asp?siteid=2&rubriekid=179" target="_blank"> Aalst

posturi tv romanesti live:

www.realitatea.net" target="_blank">realitatea www.antena1.ro/s/webcast/live_f.php" target="_blank">antena1 www.livetvcenter.com/antena_3_774.asp" target="_blank">antena3 www.tvr.ro/webcast" target="_blank">tvri
www.surfmusic.de/tv/otv-oglinda-tv,8705.html" target="_blank"> oglinda www.sanatateatv.ro/" target="_blank">
sanatateatv

reteta de cozonac

Pralinutelor iubite, va invit aici la un nou capitol

Mello motanelul iubit

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns morgane spune:

Buna, fete,

Nina-san, daca se poate 2 cozo e bine, insa 3 e perfect. Daca se poate bineinteles. Si te rog sa pastrezi bonuletele de cheltuieli, ca se la putem deconta. Am sa incerc si eu sa mai prestez vreo 2, hai ca ne descurcam noi. Numai ca am emotii ca trebuie sa iasa de nota 11. Iolanda a raspuns si ea prezent cu doua maini dibace.

Bepii, cum a iesit la opendeurdagen? Veel nieuwe klanten gemaakt? Stiu ca ai mult de lucru dupa aceste zile. Swa trebuie sa fie mandru ca te are ca mana dreapta.

Pupizam toata cutia,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

morgane: imi pare rau ca nu poci ca sa prestez si eu niciun cozo . daca poti crede mi-am aruncat paleta de la masina de paime odata cu painea invechita.. mai rau este ca este a 2-a oara cand mi se-ntampla.. deci nu pot face nimic daca nu am paleta.. of

carmen: multam de intrebare... lui vladut ii e foarte bine la scoala. azi chiar l-a intrebat cineva daca-i place si i-a raspuns : yyyyeeeeessss.. m-a bucurat mult .. caci asta-m imai lipsea sa spuna nu.. pe vremurile astea tulburi,,

miahela m-am uitat prin piata dupa voi azi si nu v-am vazut.. cred ca ati plecat repede ca anul acesta imi pare ca nu a fost asa de interesant ca in alti ani .. imi pare rau .. insa la waterloo cu siguranta o sa fie mult mai frumos.. abia astept..

iolanda: bine-ai venit la noi in cutiuta..

mai .. dar sunt unele pralinute de nu intra deloc sa dea vesti p-acilisha..

pup de pup la toate

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaela1171 spune:

Buna dimineata sau.....buna ziua la mine, caci iar nu am avut somn si am facut ce stiu eu mai bine la 3 dimineata.....curat in sertare ; sa vedeti ce mumos stau aranjate papiotele de ata si documnetele de orice fel ....se vede ca am fost contabil....
Deci:
Iolanda BINE AI VENIT printre noi, si la cat mai multe.....postari; abia astept sa ne revedem vineri ;

Ardeiash nu ne-ai vazut ieri pentru ca ....nu am reusit sub nici o forma sa 'penetram' BRU cu masina; apoi am incercat cu trenul din zaventem dar plecase si urmatorul era peste 1 H, am incercat cu metroul dar nu puteam intra suficient in BRU cu masina sa ajungem la o statie de metrou, la autobuz erau statiile pline si cred ca era ceva de asteptat, iar cu bicicletele (ultima incercare) nu au avut loc toate trei in masina.....caci nu am suport special; asa ca dupa 2 ore de incercari repetate prin diverse intrari ale BRU, ne-am lasat pagubasi si ne-am dus cu bicicletele la noi in Bloso; a fost frumos, vreme superba, copilul in parc iar noi la terasa, am 'crosetat' la niste beri. La intoarcere m-am tinut de sotul meu (eu fiind cu rolele) caci nu ma mai asculatu picioarele ;

Morgane imi pare tare rau dar la cozonaci sotul meu este inca incepator, si nici masina de copt nu avem (adica avem dar este nefunctionala, la pijama party a venit Ardeiash cu a ei); daca putem cu altceva, don't hesitate please ;

Nina cum a fost in Germania? Este gata mustul? Asta daca ati fost in zona viticola; noi mergem in perioada cand se culeg viile si au un must super;

Chiar fetelor, nu gasim si noi un restaurant romanesc cu must si pastrama? In perioada asta in RO noi colindam toate mustariile si era super.....daca stiti de vreun loc poate dati zvon in tara...eu ma declar tare doritoare...

Oana legat de invitatia ta, eu pe 30 vin din Cehia, dar am avion la 6 PM asa ca tot o sa vin, asta in cazul in care ne starngem ceva fete; in rest ce mai faci? mai zi-ne ceva despre tineeeeee

Acum va las, ma apuc de .....cifre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Salutare,
Va rog mult ma mai ajutati cu niste raspunsuri? Ma intereseaza mult accesul la internet. Voi aveti furnizori diferiti de internet, tv si telefon sau sunt ca si cablistii nostri cu un pachet intreg? Cam in cat timp oare instaleaza?
Dintre hoteluri din prima pagina voi pe care le-ati recomanda? Ca noi ajungem pe 3 si pana gasim un locsor al nostru vom sta la hotel. Cu masina plina de toate cele .
Daca auziti prin vecini de vreo casa de inchiriat imi ziceti si mie? Ca ma simt usor in aer cu o tona de mailuri date pe immoweb si foarte putine raspunsuri.
Multzam fain, raluca

Copiii merita tot efortul nostru
Robert, Sonia,
Alex, Andrei,
Ecaterina, Silviu,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadyG spune:

Salut,fete dragi,

noi suntem in carantina , eu m-am imbolnavit acu' o saptamana si am fost super naspa, am luat un virus de undeva si m-a facut kaput;mi-era groaza sa nu le dau si astora ai mei,in special lui Dominique;bineinteles ca le-am dat;am avut un week-end de cosmar,sambata spre duminica am fost cu ea la spital,a facut 40°temperatura ,ea care nu fusese niciodata racita.Acuma ii tin febra sub control si de abia maine o vede pediatrul ei,ca la urgente am dat peste o tampita care m-a adus aproape in stare sa o pleznesc ,imi tinea teoria chibritului in timp ce fata era atat de bolnava,noroc cu George ca era calm ca eu o bateam,pe bune.
Acuma ce sa zic, se pare ca e epidemie,ca am o prietena care are copilasii la fel de raciti,a venit si frigul asa dintr-o data,habar nu am ce sa zic.


Antoanela,Melina,va multumesc mult pentru cuvintele voastre , sunteti niste dulci !

Miha, am incercat sa-ti trimit PM dar nu pot,cred ca nu-l ai activat, nu stiu cum s afac, daca vorbesti cu Carmen iti poate da ea nr.euam mobilul mereu inchis,pt ca mi-am pierdut incarcatorul si pana il gasesc sau imi cumpar altul nu am ce sa fac,Carmen stie ambele nr- si de acasa.

Fetelor,va pup pe toate si fiecareia in parte ii doresc toate cele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

MIha: o la .. bine ca v-ati pliat repede intr--un loc placut .. sa nu va para rau.. las ca mergem la waterloo.. si e ++++ frumos.

ralcat : uite o pensiune foarte aproape de europene http://www.deltaweb.be/hotel-Corelli+4574+f .. administratorul este roman si-i poti cere lui toate detaliile la telefon .
acolo le aveti pe toate inclus in pret , dupa cate am inteles .. cablu, internet , telefon ..

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanademunck spune:

Zic si eu bine venit fetelor noi! SA va fie sederea placuta si usoara in Beklgia;)
Io mi-s ok, muncesc ca un cal de curse, abia acum am si eu 4 zile libere si parca mi-e dor de avioanele mele!!!!Am devenit un mic expert, cred ca mi-au trecut sute de mii de oameni prin maini in ultimele luni!!
referitor la invitatia la mine astept sa iasa orarul nostru de munca pe luna octombrie ca sa va zic data exacta (pt ca daca tre sa incep pe la un 03.30 orele we will have a problem) Va tin la curent!
In rest pupici tutror si numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Salutare pralinutze,

Iar am fost absenta pt o saptamana dar nici nu-mi vad capul de treburi si nu stiu cand trece timpul.

Am inceput joi cursurile de neerlandeza si ma simt cam stupida. E tare grea si am impresia ca nu voi reusi niciodata sa o invat. Dar, curaj gaina ca te tai....;

In weekend am avut musafiri si am avut noroc de o vreme superba ca sa facem gratar in curte si sa ne plimbam prin zona, sa le aratam regiunea.

Nu stim daca vom putea veni la seara romaneasca pt ca e saptamana noastra cu copii si nu ne prea vine sa-i lasam singuri atat ca cine stie ce fac.

Va pup pe toate.




"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bepii spune:

Madi, insanatosire grabnica la toti trei. Sper sa va refaceti repede, repede si toate lucrurile sa intre in normal. Hai ca in ultima vreme v-ati confruntat cu diferite probleme grave. Fi optimista, o sa iasa soarele si pe strada ta si sigur in curand veti zambi iarasi. Pupici la toti si in special lui Dominique cea dragalasa.
Danyelana, imi pare tare rau ca nu poti sa vi la seara romaneasca dar e drept, cu copii e mai greu iar fara copii..... nu va poate prii distractia ca mereu ve-ti sta cu gandul la ei. Ramane pe alta data.
Ardeiash, ce bine ca lui Vlad ii place la scoala! Ma bucur pt el dar mai ales pt tine ca acum n-ai nevoie de alt stress in plus. Multa bafta in continuare si multi pupici la amandoi
Morgane, hai ca ai intrat pe linie dreapta cu seara romaneasca! Sper sa reusesti sa rezolvi toate problemele si nici nu ma indoiesc ca seara va iesi super. Iti tin pumnii
Iar "opendeurs"-ul nostru a iesit foarte bine. Nu ne asteptam la atatia vizitatori, ce mai, a fost un succes!
Multumesc fetelor pt urari
Carmen, pacat ca n-ai putut sa vi ieri la noi dar lasa ca la sfarsitul lui noiembrie mai avem un "opendeur" asa ca esti bine-venita.
Fete, cand se intoarce Miri? Sper sa se distreaza acolo si ca o sa-si incarce bateriile.
Scumpi, abia astept sa-l vad pe Sebastian. Sa ne spui cand mai esti disponibila ca sa-mi fac programarea ca eu mereu stau prost cu timpu liber. Pupici pe obrajorii bucalati al lui Sebi
Restu fetelor, va pup pe toate si va doresc o sapatamana super de super

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

sara buna!

back on track!

adanca si vesnica recunostinta oanei care mi-a tinut animalele in viata! plata in ceruri!

pe scurt despre noi: am citit in viteza ca c-ati dansat! bravos, asa-mi place de voi!

ca vreti cozonaci! iar bravos ca stiti sa faceti si nu va scoate procedura din papuci!

ca va plangeti de scoala copiilor! bravos, "plangerea" e sport national:))) da io zic ca acolo e o pb de a lasa copilul sa creasca nitel independent. da nah, p-ai mei ii cresc altii deci imi da mana s-o zic:))

ca avem fete noi in echipa, si ca cele mai tacute asa, se exprima din nou:)

ca se invata limbi straine in gascha:)))bravos inca o data, ca e ceva de-a dreptul extraordinar:)

ca fura zile deschise, ca urmeaza chef monstru, ca se pune de vizita la mama lui catselu' bagabont de delicios. bravos, viata e o petrecere, e pe trecere, deci tre s-o trecem cu placere.

ca se viziteaza parisu' si ca in general e plin de voie buna pe la noi!

ca gripa trece iar prin zone... asta nu ne place:(speram din tot sufletul ca goangele mici in cauza s-au refacut pana la ora asta, si ca sunt si ele zambarete!

noi ne-am intors. mai obositi decat ampelcat. n-am apucat sa sun pe nimeni, sa scriu nimanui de cand ne-am intors. aminceput munca. munca s eimpute. apropos... antoanella, nu cumva ti-am facut eu check-inul la mallorca? eram acolo.... si poate mi-ati trecut prin mana. una mica rotunda, rau, si blonda.

deci... sacha s-a trezit la infinit peste noapte. bruno a fost infiorator de dificil. nu suporta sa disparem din raza lui vizuala. in rest, ploaie in primele zile, frig, tornada pe mare, cald dupa, frig la plecare. suntem fericiti ca ne-am intors si... nah, revin cand o sa-mi revin. deocamdata sunt in plin culture clash:)))

miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://m3.lilypie.com/qNubp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput