praline belgiene 28

praline belgiene 28 | Autor: ardeiash

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57396&whichpage=1" target="_blank">1 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61811&whichpage=1" target="_blank">2 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64235&whichpage=1" target="_blank">3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71198&whichpage=1" target="_blank">4 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72830&whichpage=1" target="_blank">5 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74115" target="_blank">6 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75481&whichpage=1" target="_blank">7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20212223 27

faceti cunostinta cu:


Anamana123 - Bruxelles - 18 martie 1976
Oanademunck - Bucuresti - 4.04.1978/berbec - psiholog
Miri_mik - Baia Mare/Bruxelles - 29.04.1977/taur - profa de engleza/mamik de Bruno -28.02.2006
Simonette - Bucuresti/Bruxelles - taur, maseur + nevasta ideala - mamica de de Luca(02-02-2006) si de Yannis-Cristian (13-02-2008)
Alra - 30/05/75 mamik de Laura 06/02/06
Danyelana - Buzau/Louvain la Neuve -23.07.1978 /leu - studenta
Morgane - Constanta/Brugge - 09/09/1967- fecioara - mamik de Bianca(27/05/1994)
Scumpi - Bucuresti / Antwerpen - 27.09.1982/balanta
Carmita_baby - Bucuresti/Antwerpen - 8.10.1980/balanta - 'mamik' de motanik Mello
Ardeiash - Constanta / Bruxelles - mamik de Andru
Bepii - Mangalia / Mechelen - 7.11.1960/scorpion - secretara - mamik tanara cu un baiat de 27 ani + 1 motanel
MadyG - Constanta / Bruxelles - 8.11.1978. profa de engleza + viitoare mamik
Mihaela1171 - Bucuresti/Kampenhout, 28.11.1971, Sagetator, economist...rontaitor de cifre; mamik d-ra Monika, 18.03.2000.
Ror - Bucuresti/ Antwerp - 13-12-1969 - Sagetator - economist
NinaM - Bucuresti / Bruxelles - 29.12.1976, mamik de 2 teroristi mici,Alex-22.12.2002 si Reina-18.08.2005
Nora - Bruxelles , 4.07 - mamik de 2 baietei : Andrei(20aprilie'99) si Victor (12iulie'01)
Antoanela23 - mamica de Sonia ( 22iunie 2007) si Victor (8 octombrie 2005)
Melinav - Bucuresti-Bruxelles - mamica de Andrei (02.01.2001)


Link-uri importante :


Ambasada romaniei la bruxelles
www.brusselsairport.be/" target="_blank"> aeroportul brussel + www.charleroi-airport.com" target="_blank"> aeroportul charleroi
www.stib.be" target="_blank">transport in comun www.stib.irisnet.be/FR/31000F.htm" target="_blank"> plan metro brussel www.b-rail.be/nat/F/" target="_blank"> trenuri si rer-uri
www.agers.cfwb.be/citoyens/annuaires/fondam/index.asp " target="_blank"> scoli
www.mgbru.be/fichier.html" target="_blank">medici de familie brussel www.easyexpat.com/bruxelles_fr/sante_assurance-privee.htm" target="_blank">asigurare medicala
www.monarchie.be/fr/visit/greenhouse/index.html " target="_blank"> monarhia din belgia
romani in belgia + www.c-r-b.org/index_ro.html" target="_blank">comunitatea romana din belgia
www.mitropolia-paris.ro/?subject=parohii/index&Belgia#Gent%20-%20Aalst" target="_blank"> biserici ortodoxe in belgia
www.pagesdor.be/displayhome.ds jsessionid=E737A7710427BE29774CC61B960E3F0B " target="_blank"> pagini aurii belgia
www.viamichelin.fr/viamichelin/fra/htm/div/carte/Belgique-cartes" target="_blank"> harti, itinerare
www.viamichelin.fr/viamichelin/fra/htm/div/carte/Belgique-cartes" target="_blank"> meteo belgia
www.idj.be:16080/gratos/ " target="_blank"> loisirs1 www.liensutiles.org/loisb.htm" target="_blank">loisirs2 www.opt.be/listes/brussel_evenements/NL/B/E/liste.html br / " target="_blank">loisirs3 www.atraxions.be/FR/Atraxions.asp?Lang=%22FR%22" target="_blank">atraxions www.trabel.com/brussel/brussels-nightlife.htm" target="_blank">loisirs4 www.quefaire.be" target="_blank"> loisirs5

info despre cateva orase ale belgiei
www.nekkerhal.be" target="_blank">mechelen www.tourismebelgique.com/villes_arts_belgique/anvers.htm" target="_blank">anvers, brugge, gent, louvain ce puteti vizita in brussel:
www.trabel.com/brussel/brussels-grand_place.htm" target="_blank">grand place brussel ; www.flowercarpet.be/" target="_blank">covorul de flori din grand place ; www.atomium.be/HTMLsite/dyn/eindex.html" target="_blank">atomium ;
www.pagoda.be/" target="_blank">pagoda ; www.bruparck.com/home_fr.asp" target="_blank">bru park ; www.eglisebruxelles.com/" target="_blank">biserica Buna Vestire [/purple] www.catedrala.be" target="_blank"> Biserica Sf. Nicolae
celebrul georges

hoteluri in brussel
www.hotelformule1.com/gb/reservation/liste_hotels.shtml" target="_blank"> formula 1 www.etaphotel.com/etaphotel/fichehotel/gb/etp/5247/fiche_hotel.shtml" target="_blank">etap www.all-hotels.com/europe/belgium/brussels/brussels_1.htm" target="_blank"> cheap hotels www.chab.be" target="_blank"> chab hotel www.sleepwell.be" target="_blank">sleepwell hotel www.hotelsabina.be" target="_blank"> sabina hotel www.hotel-derby.be" target="_blank"> derby hotel www.hotels-belgium.com/airport/campanile.htm" target="_blank">hotel campanile aeroport
carnavaluri in belgia: ]
www.carnavaldebinche.be/page.php" target="_blank"> Binche www.malmedy.be/fr/carnaval.htm" target="_blank"> Malmedy www.aalst.be/default.asp?siteid=2&rubriekid=179" target="_blank"> Aalst

posturi tv romanesti live
www.realitatea.net" target="_blank">realitatea www.antena1.ro/s/webcast/live_f.php" target="_blank">antena1 www.livetvcenter.com/antena_3_774.asp" target="_blank">antena3 www.tvr.ro/webcast" target="_blank">tvri www.surfmusic.de/tv/otv-oglinda-tv,8705.html" target="_blank"> oglinda www.sanatateatv.ro/" target="_blank">sanatateatv [/size=1]


reteta de cozonac

deschid o noua paginuta la repezeala ca nu am accesla internet decat cu tzara ca a va pup ca: mi suntetidragi



s-auzim numai de bine! si

s-auzim numai de bine! si

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns micsunea spune:

Dragelor,

am intrat sa va spun ca s-a deschis un bazar-licitatie pentru ANA ALESIA. Sunt o gramada de obiecte, unele de arta, jucarii, hainute, unele de la mamici altele de la artisti care au fost donate pentru Ana Alesia si noi le cumprama si banii merg in contul fetitei.
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=124711

Eu cumpar doua carti bilingve franceza-romana (sunt cate 6 exemplare din fiecare- aviz mamicilor din Belgia si Franta).

Micsunea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micsunea spune:

despre ana alesia aici (in engleza):
www.ana-alesia.ro/
sau aici:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=124255


Micsunea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Fetelor, in 5 septembrie mergem in Belgia(Brussels) pt 3 zile la festivalul berii.Stie cineva cum e festivalul asta?Este periculos pt copii?O sa mai mergem cu inca o familie si in total vor fi 3 copii de maxim 4.6 ani.
Vom merge si la Bruges.Cum e vremea in Belgia de obicei? Aveti parte de multa ploaie?

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"With or without religion, good people would do good things and evil people would do evil things; but for good people to do evil things—that takes religion" - Steven Weinberg - Nobel Prize winner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

blackpanterro, in septembrie e de obicei vreme frumoasa (ador septembrie in belgia, singura luna de fapt care e "traibila" cumsecade:) e cald si soare. festivalul berii e... cred ok. nu prea stiu despre ce vorbesti, dar in general "adunarile" sunt safe. acu depinde cat sunt d emari copiii, daca rezista pana tarziu sau daca aveti couvre-feu. dar cel mai bine si mai bine ti-ar putea raspunde ardeiash. sa vedem cand mai d ape aici, in functie de accesul la net. si mai intreaba-ne la sfarsit d eluna, sa vedem cum evoluaeaza "soarele" pe atunci:)

miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://m3.lilypie.com/qNubp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Multumesc de raspuns! Festivalul este Belgian Beer Weekend si se tine in fiecare an, de 10 ani, in fata Grand Palace. http://www.weekenddelabiere.be/en/pages/home.htm


Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"With or without religion, good people would do good things and evil people would do evil things; but for good people to do evil things—that takes religion" - Steven Weinberg - Nobel Prize winner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

blackpanterro... ala nu e festival ins tilul romanesc (evident, e in belgia:) sa-ti spun: in centru se inconjoara piata cu garduri de metal, se amenajeaza eventual o scena pt "muzicanti" si in rest se vinde bere. de toate felurile. pe marci. si... cam atat. completari de la fete?

miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://m3.lilypie.com/qNubp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

quote:
citat din mesajul lui miri_mik

blackpanterro... ala nu e festival ins tilul romanesc (evident, e in belgia:) sa-ti spun: in centru se inconjoara piata cu garduri de metal, se amenajeaza eventual o scena pt "muzicanti" si in rest se vinde bere. de toate felurile. pe marci. si... cam atat. completari de la fete?

miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://m3.lilypie.com/qNubp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png










Pt mine nu conteaza, eu merg acolo ca sa vad putin Bruxelul, Brugge si Waterloo :) iar sotul meu vrea numai sa deguste berile ce le au acolo, setting-ul nu conteaza pt el :)

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"With or without religion, good people would do good things and evil people would do evil things; but for good people to do evil things—that takes religion" - Steven Weinberg - Nobel Prize winner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaela1171 spune:

FELICITARI Daniela, cu intarziere este adevarat! Sa va traiasca SEBASTIAN, sa fie sanatos si energic cum a fost si in burtica ! Amandorura va doresc refacere cat mai rapida si sa treceti repede de perioada cu colici. Ma bucur mult pentru tine si sotul tau, si va doresc sa fiti fericiti alaturi de minunea voastra.
Am vazut pozele si se vede ca nu mai alti ochi decat....pentru mica comoara. MULTA SANATATE si abia astep sa va vad pe amndoi atunci cand sunteti pregatiti pentru vizite.

Miri cred ca a fost fain la Londra, mie imi place tare mult acolo si de fapt dorinta mea a fost la locuiesc acolo....iti doresc sa treaca cat mai repede perioada pana la concediu

Morgane concediu placut in continuare, cred ca este super la mama acasa...esti o rasfatata

Carmita ma bucur ca a fost frumos in RO, alaturi de familia ta, si chiar daca a fost scurt cred ca tot a fost super ca ti-ai incarcat bateriile

Ardeiash sa stii ca si eu te admir pentru ceea ce ai facut pentru acel baietel intradevar nu este usor sa te mai poti gandi si la problemele altora cand le ai pe ale tale...

Bepii bine ai revenit din concediu, asteptam poze. Sper ca Swa se simpte mai bine, ii transmitem multa sanatate !

Mady comoara voastra este acum la o varsta minunata, sunt atat de draguti si de surprinsi de descoperirile lor, incat nu poti sa nu te minunezi. Multa sanatate si bucurati-va de aceste clipe caci trec atat de repede...

Ror drum bun in RO si VACANTA PLACUTA, sa te distrezi si sa te relaxezi.

Nina multumesc inca odata pentru ajutor, am rezolvat transferul poate verifici tu candva daca totul este OK. Cred ca esti epuizata de drumuri dar pe de alta parte este minunat sa ai familia langa tine, sa mai petreceti timp impreuna. Va doresc petrecere frumoasa in FR, drum bun in RO, sa va distrati, si sa va intoarceti sanatosi. Foarte buna propunerea cu intalnirea din Septembrie, abia astept.

Fetelor va multumesc pentru urarile transmise, vacanta noastra este intradevar frumoasa. Ce imi place cel mai mult este ca am gustat din toate, de la castele, manastiri, palate, muzee, pana la baie in Atlantic si plaja pe coasta, traversat de munti si satuce de pescari, apoi parcuri de distractii si acvatice, precum si mutat dintr-un hotel intr-altul de nu ai timp sa te dezmeticesti. Peste 2 zile ajungem la Lisabona, unde vom sta 5 zile, sper ca de acolo sa am timp mai mult de scris. Vremea a fost frumoasa, cu exceptia inceputului, cand a plouat si toata lumea se minuna caci nu mai vazusera de foarte mult timp ploaie in perioada asta..... probabil ca am plecat eu cu vreun nor din BE.....

Acum va las, va doresc tuturor sa aveti parte de distractie la maximum pe unde sunteti....pupici tuturor
Si nu in ultimul rand......IMI ESTE DOR DE VOI!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpi spune:

Buna fete dragi,

Va multumim din inima pt. urarile frumoase, va pupam dulceeee de tot. Noi am inceput sa ne mai dezmeticim, sa creem un program, azi-noapte am dormit f. bine, ne-am trezit doar o data pe la 3.30, bebe e cuminte, numai cand ii e fomitza tipa tareeee, dar na trebuie ca doar asa ne arata el ca vrea ceva. In rest, SUNTEM CEI MAI FERICITI PARINTI DE PE PLANETA. Nu ne vine a crede ca am putut da viata la ceva atat de minunat. Bebe Sebastian is ons klein wondertje.
O sa mai pun poze.

Va pupic, o duminica frumoasa


http://bd.lilypie.com/2sNQp1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bepii spune:

Scumpi, un pupic pe nasuc pt bebe Sebastian pt ca-i cuminte si va lasa sa dormiti noaptea si pt ca e un frumos si-un dragalas dupa cum se vede bine in poze. Sa va traiasca
Mihaela, concediu placut in continuare. Intr-adevar Portugalia e o tara superba, noi am fost anul trecut intr-un tur cu motocicleta si ne-a placut tare mult.
Blackpanterro, asa cum zice Miri, festivalul berii nu e un festival in sensul romanesc al cuvantului dar este o ocazie unica de a putea gusta cateva beri din sutele marci care se fabrica in Belgia. Tara asta este renumita pt bere, ciocolata si cartofi prajiti. Asta ne reprezinta in mod principal. Si trebuie sa recunosc ca intr-adevar, berea belgiana e cea mai buna. Deci; in piata mare sunt prezenti fabricantii de bere care-si prezinta produsul fiecare cu taraba lui. E muzica, ambianta, se gasesc gustari ca sa mearga berea mai bine si....cam atat. Eu am fost acum 2 ani acolo si era atat de aglomerat ca am renuntat sa ma mai fatzai printre tarabe ca practic erai blocat. Deci cu copilasii e mai greu. Sper sa aveti parte de timp frumos, de regula septembrie e frumos pe aici dar nu se stie niciodata, fiti pregatiti cu umbrele si impermeabile. Distractie placuta
Fetele, azi eu cu Carmen am fost in Leuven in vizita la Corina si Catalin. Stateam de vorba cu Corina si cate o lacrima ne aparea in coltul ochilor. Nu poti ramane insensibil la atata suferinta. Catalin e un copil foarte frumos, e cuminte si ascultator. Probabil ca suferinta l-a maturizat. Ne-a spus o poezie, a zambit cand Carmen se juca cu el si ne-a multumit pt ca am venit la el in vizita. Iar Corina e o luptatoare si plina de speranta pt puiul ei. Dumnezeu sa-i ajute si sa iasa la liman cu bine din calvarul in care traiesc
Madi, in capitolul celalalt ziceai ceva de-o cafea in Brussel. Asa ma gandeam si eu ca tare dor mi s-a facut de voi dar eu voi pleca marti in tara pt 2 saptamani si de cand am venit din vacanta am fost tare ocupata. Asa ca nu mai am cum sa va vad. Si Rorut zicea ca vrea la cafea. Lasa Ror ca ne vedem dupa ce ne intoarcem din tara. Facem noi intr-un fel.
Abia astept s-o vad pe Domi si s-o strang un pic in brate ca-i o scumpa si jumatate si e tare mult de la ultima intalnire. Daca nu reusiti sa va vedeti pana vin eu, apoi ma pun pe treaba si organizez eu ceva.
Ninaaaaa, drum bun in tara si pupici piticilor
Acu va pup, ma duc la treaba ca nu se mai termina odata


Mergi la inceput