33 praline belgiene

33 praline belgiene | Autor: anamana123

Link direct la acest mesaj





www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57396&whichpage=1" target="_blank">1 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61811&whichpage=1" target="_blank">2 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64235&whichpage=1" target="_blank">3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71198&whichpage=1" target="_blank">4 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72830&whichpage=1" target="_blank">5 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74115" target="_blank">6 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75481&whichpage=1" target="_blank">7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
32



Faceti cunostinta cu:


Anamana123 - Bruxelles - 18.03.1976/peste - mamik de Mariuk(11.03.2007)
Oanademunck - Bucuresti - 04.04.1978/berbec - psiholog
Miri_mik - Baia Mare/Bruxelles - 29.04.1977/taur - profa de engleza/mamik de Bruno (28.02.2006) si de Sacha(08.01.2008)
Simonette - Bucuresti/Bruxelles - 07.05.1974/taur, maseur + nevasta ideala - mamica de Luca(02.02.2006) si de Yannis-Cristian (13.02.2008)
Alra - 30.05.1975 - mamik de Laura (06.02.2006)
Danyelana - Buzau/Louvain la Neuve -23.07.1978 /leu
Morgane - Constanta/Brugge - 09.09.1967/fecioara - mamik de Bianca (27.05.1994)
Pralinele belgiene - 13.09.2005
Scumpi - Bucuresti / Antwerpen - 27.09.1982/balanta - mamik de Sebastian(29.07.2008)
Melinav -29.09 - Bucuresti-Bruxelles - mamica de Andrei(02.01.2001)
Carmita_baby - Bucuresti/Antwerpen - 8.10.1980/balanta - 'mamik' de motanik Mello
Ardeiash-21.10.1967 - Constanta / Bruxelles - mamik de Andru
Bepii - Mangalia / Mechelen - 7.11.1960/scorpion - secretara - mamik de Denis(27.09.1980)
+ 1 motanel
MadyG - Constanta / Bruxelles - 8.11.1978. profa de engleza - mamik de Marie-Dominique(09.10.2007)
Mihaela1171 - Bucuresti/Kampenhout, 28.11.1971/Sagetator, economist...rontaitor de cifre; mamik d-ra Monika(18.03.2000)
Ror - Bucuresti/ Antwerp - 13.12.1969/Sagetator - economist
NinaM - Bucuresti / Bruxelles - 29.12.1976, mamik de 2 teroristi mici Alex(22.12.2002)si Reina(18.08.2005)
Nora - Bruxelles , 4.07 - mamik de 2 baietei : Andrei(20.04.1999) si Victor (12.07.2001)
Antoanela23 - mamica de Sonia(22.06.2007) si Victor (08.102005)
Ioli84 - nou venita

Link-uri importante :

Ambasada romaniei la bruxelles
www.brusselsairport.be/" target="_blank"> aeroportul brussel + www.charleroi-airport.com" target="_blank"> aeroportul charleroi
www.stib.be" target="_blank">transport in comun www.stib.irisnet.be/FR/31000F.htm" target="_blank"> plan metro brussel www.b-rail.be/nat/F/" target="_blank"> trenuri si rer-uri
www.agers.cfwb.be/citoyens/annuaires/fondam/index.asp " target="_blank"> scoli
www.mgbru.be/fichier.html" target="_blank">medici de familie brussel www.easyexpat.com/bruxelles_fr/sante_assurance-privee.htm" target="_blank">asigurare medicala
www.monarchie.be/fr/visit/greenhouse/index.html " target="_blank"> monarhia din belgia
romani in belgia + www.c-r-b.org/index_ro.html" target="_blank">comunitatea romana din belgia
www.mitropolia-paris.ro/?subject=parohii/index&Belgia#Gent%20-%20Aalst" target="_blank"> biserici ortodoxe in belgia
www.pagesdor.be/displayhome.ds jsessionid=E737A7710427BE29774CC61B960E3F0B " target="_blank"> pagini aurii belgia
www.viamichelin.fr/viamichelin/fra/htm/div/carte/Belgique-cartes" target="_blank"> harti, itinerare
www.viamichelin.fr/viamichelin/fra/htm/div/carte/Belgique-cartes" target="_blank"> meteo belgia
www.idj.be:16080/gratos/ " target="_blank"> loisirs1 www.liensutiles.org/loisb.htm" target="_blank">loisirs2 www.opt.be/listes/brussel_evenements/NL/B/E/liste.html br / " target="_blank">loisirs3 www.atraxions.be/FR/Atraxions.asp?Lang=%22FR%22" target="_blank">atraxions www.trabel.com/brussel/brussels-nightlife.htm" target="_blank">loisirs4 www.quefaire.be" target="_blank"> loisirs5
Info despre cateva orase ale belgiei:

www.nekkerhal.be" target="_blank">mechelen www.tourismebelgique.com/villes_arts_belgique/anvers.htm" target="_blank">anvers, brugge, gent, louvain
ce puteti vizita in brussel:
www.trabel.com/brussel/brussels-grand_place.htm" target="_blank">grand place brussel ; www.flowercarpet.be/" target="_blank">covorul de flori din grand place ; www.atomium.be/HTMLsite/dyn/eindex.html" target="_blank">atomium ;
www.pagoda.be/" target="_blank">pagoda ; www.bruparck.com/home_fr.asp" target="_blank">bru park ; www.eglisebruxelles.com/" target="_blank">biserica Buna Vestire www.catedrala.be" target="_blank"> Biserica Sf. Nicolae
celebrul georges

Hoteluri in brussel:

www.hotelformule1.com/gb/reservation/liste_hotels.shtml" target="_blank"> formula 1 www.etaphotel.com/etaphotel/fichehotel/gb/etp/5247/fiche_hotel.shtml" target="_blank">etap www.all-hotels.com/europe/belgium/brussels/brussels_1.htm" target="_blank"> cheap hotels www.chab.be" target="_blank"> chab hotel www.sleepwell.be" target="_blank">sleepwell hotelwww.hotelsabina.be" target="_blank"> sabina hotel www.hotel-derby.be" target="_blank">derby hotel www.hotels-belgium.com/airport/campanile.htm" target="_blank">hotel campanile aeroport

carnavaluri in belgia:

www.carnavaldebinche.be/page.php" target="_blank"> Binche www.malmedy.be/fr/carnaval.htm" target="_blank"> Malmedy www.aalst.be/default.asp?siteid=2&rubriekid=179" target="_blank"> Aalst

posturi tv romanesti live:

www.realitatea.net" target="_blank">realitatea www.antena1.ro/s/webcast/live_f.php" target="_blank">antena1 www.livetvcenter.com/antena_3_774.asp" target="_blank">antena3 www.tvr.ro/webcast" target="_blank">tvri
www.surfmusic.de/tv/otv-oglinda-tv,8705.html" target="_blank"> oglinda www.sanatateatv.ro/" target="_blank">
sanatateatv

reteta de cozonac


*******************************************************




ca tot implinesc in curand varsta christica, ia sa incerc sa fac eu subiectul 33! e pt prima oara la mine cand fac subect nou!:))

un capitol cu vesti bune!

arde-i, imbunatatesti tu , da? ar trebui sa pun link la capitolul trecut, dc nu-mi iese ma bazez pe tine!


ana, mama Mariucai (11.03.2007)
varsta mariei


www.sonia.as.ro" target="_blank">Sosonica

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

ano, felicitaaaaaaaaaaaaaaaari!

miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://m3.lilypie.com/qNubp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamana123 spune:

iupiiiiiiiii! am reusit si linkul!
buey, sunt mai obosita ca oricand. mancarea asta de sarbatori o fi de vina???! nu mai vad bine de somn!
sariti la scris, gagice!
fug sa pregatesc copi de nani? e in baie amu. puuuuuuuuuup

ana, mama Mariucai (11.03.2007)
varsta mariei


www.sonia.as.ro" target="_blank">Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

dragele mele, sper sa primiti scuzele mele pt ca nu v-am urat de Craciun asa cum se cuvenea! Cum mi-am vandut laptopul si altul nu mi-am luat inca din lipsa de timp, la servici nu am avut timp sa intru si iaca tot asa;;; Va rog sa ma iertati desi stiu ca e aiurea, ar fi trebuit sa imi fac loc si timp

Am vazut ca ati avut Craciun minunat cu daruri care mai de care mai frumoase si mai pretioase... Felicitari si sa le stapaniti sanatoase!!!

Am mai citit cu parere de rau ca anumiti copilasi sunt sau au fost bolnaviori si tare ma doare sufletul de ei si de mamicile lor! Sa le dea Domnul sanatate cat mai repede!

Si eu am pb cu Luca se plange tare de o ureche si mi-a facut si febra vreo 2 zile... La urgente mi-au dat doar niste picaturi dar sa nu fie mai rau... Iannis e si el racit...

Craciunul la noi a fost linistit, cu daruri multe de asemenea si cu liniste sufleteasca...

Va pe toate si trimit acum ca asteapta colega mea sa intre si ea un pic...

mami de Luca(02-02-2006) si de Yannis-Cristian (13-02-2008)
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bepii spune:

Simonette, insanatosire grabnica lui Luca. Mititelu de el, stiu ca-i tare rea durerea de urechi, cand baiatul meu era micut avea uneori probleme cu urechea si ne duceam in miez de noapte la urgenta cu el. Era vremea cand se lua curentul la ora 22 si orbecaiam prin bezna prin curtea spitalului. Cred ca n-a fost bine tratat la vremea respectiva pt ca si acum baiatul meu are probleme cu urechea respectiva. Asa ca ai grija sa se vindece bine.
Anaaaa, felicitari pt deschiderea unui alt capitol!!! Chiar ma gandeam cine o va face pt ca Ardeiash si Carmen sunt plecate. Azi am primit si felicitarea de la voi. Multumim din suflet si va trimitem pupici miii!!!
Scumpi, am vizionat pozele cu Sebastian; mai ce-a mai crescut si ce frumos e el in costumasul ala de Mos Craciun! iti vine sa-l mananci nu alta! Ce mai face, i-a trecut durerea de burtica? Pupici la baiatul frumos si cuminte.
Carmen, pe unde iti mai umbla piciorusele? Te invidiez pt ca esti la caldura pt ca aici sunt constant temperaturi sub minus. N-am mai vazut de mult asa frig prin Belgia. Distractie placuta in continuare.
Miri, ce m-a impresionat gestul musafirilor tai!!! S-au logodit de Craciun si la tine in casa. Frumoooos si romantic. Sa fie intr-un ceas bun! Iar tie si baietilor pupici muuuulti.
Anto, ce-ti fac copilasii, s-au facut bine? Sper ca da si le trimit si lor muuulti pupici ca sa se faca bine de tot.
Fetele din Romania: Oana, Danyelana, Morgane, Ardeiash, Nina, va doresc in continuare sedere placuta, incarcat baterii la greu si distractie placuta de anu nou.
Iar fetele care au ramas pe meleaguri belgiene Melina, Mady, Mihaela, Ror, Nora dar si cele pomenite mai sus, va doresc la toate zile senine, fericite, sa fiti sanatoase alaturi de copii, sotii si intreaga familie si sa ne vedem iarasi sanatoase, voioase si pline de viata.
De asemenea va multumesc pt urarile adresate mie. Sunteti niste dragute!!!
Apropo de Revelion; unde va petreceti anul asta? Noi inca nu stim! Ar fi in premiera sa stam acasa tocmai noi care n-avem stare! Dar inca nu-i tarziu.
Pupici la toata suflarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpi spune:

LA MULTI ANI Nina scumpa si draga! Iti doresc tot binele din lume, sa fi sanatoasa, fericita si mereu insotita de cei care merita sa te iubeasca. Petrecere frumoasa si muuuulti pupici!




http://b1.lilypie.com/Gq0op2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpi spune:

Ana felicitari pt. deschiderea subiectului!

Simonette insanatosire grabnica puilor tai scumpi!

Mady voi ce mai faceti? Cum mai este Dominique?

Taniuca multumim mult de tot . Da, e baiat mare, azi am implinit 5 lunite. Cand au trecut????

Va doresc tuturor o sapt. minunata

http://b1.lilypie.com/Gq0op2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpi spune:

Da Tania, i-a trecut durerea de burtica, multumim de intrebare

http://b1.lilypie.com/Gq0op2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamana123 spune:

LA MULTI ANI, NINA! sa ai o zi frumoasa, sa te bucuri din plin de ea cu toti ai tai!

tania,, abia azi a ajuns???? hmmmmmmm....inseamna ca posta be n-a lucrat nici in ajunul craciunului?!!!!!
azi am primit si noi felicitarea de la scumpi! merci frumos!

noi ieri am fost la monschau. un frigggg; brrrrrrrr. asa ca aseara, cand s-o culc, maria febra! noroc iar cu otetul miraculos, ca i-am scazut-o cu nitica frectie. vad ca e bine si acum, nu i-a mai crescut la loc; nici muci nu are cine stie ce...sper sa-i treaca, sa ne arda de rev. noi il facem acasa, ca s anul trecut. dar dupa 7 ian vine sor-mea. inca nu stim sigur cand dar abia asteptam! asa ca o sa ne distram mai fain dupa sarbatori!

promit ca revin pana la anul!
pupe,

ana, mama Mariucai (11.03.2007)
varsta mariei


www.sonia.as.ro" target="_blank">Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ror spune:

LA MULTI ANI, Nina, multa fericire, vise implinite, sanatate si ce mai vrei tu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ror spune:

La noi rezultatul a iesit negativ.

Reincepem din februarie, pe motive de AN Nou.

Pupici la toata cutia

Mergi la inceput