34 praline belgiene

34 praline belgiene | Autor: ardeiash

Link direct la acest mesaj






www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57396&whichpage=1" target="_blank">1 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61811&whichpage=1" target="_blank">2 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64235&whichpage=1" target="_blank">3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71198&whichpage=1" target="_blank">4 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72830&whichpage=1" target="_blank">5 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74115" target="_blank">6 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75481&whichpage=1" target="_blank">7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
3233




Faceti cunostinta cu:


Anamana123 - Bruxelles - 18.03.1976/peste - mamik de Mariuk(11.03.2007)
Oanademunck - Bucuresti - 04.04.1978/berbec - psiholog
Miri_mik - Baia Mare/Bruxelles - 29.04.1977/taur - profa de engleza/mamik de Bruno (28.02.2006) si de Sacha(08.01.2008)
Simonette - Bucuresti/Bruxelles - 07.05.1974/taur, maseur + nevasta ideala - mamica de Luca(02.02.2006) si de Yannis-Cristian (13.02.2008)
Alra - 30.05.1975 - mamik de Laura (06.02.2006)
Danyelana - Buzau/Louvain la Neuve -23.07.1978 /leu
Morgane - Constanta/Brugge - 09.09.1967/fecioara - mamik de Bianca (27.05.1994)
Pralinele belgiene - 13.09.2005
Scumpi - Bucuresti / Antwerpen - 27.09.1982/balanta - mamik de Sebastian(29.07.2008)
Melinav -29.09 - Bucuresti-Bruxelles - mamica de Andrei(02.01.2001)
Carmita_baby - Bucuresti/Antwerpen - 8.10.1980/balanta - 'mamik' de motanik Mello
Ardeiash-21.10.1967 - Constanta / Bruxelles - mamik de Andru
Bepii - Mangalia / Mechelen - 7.11.1960/scorpion - secretara - mamik de Denis(27.09.1980)
+ 1 motanel
MadyG - Constanta / Bruxelles - 8.11.1978. profa de engleza - mamik de Marie-Dominique(09.10.2007)
Mihaela1171 - Bucuresti/Kampenhout, 28.11.1971/Sagetator, economist...rontaitor de cifre; mamik d-ra Monika(18.03.2000)
Ror - Bucuresti/ Antwerp - 13.12.1969/Sagetator - economist
NinaM - Bucuresti / Bruxelles - 29.12.1976, mamik de 2 teroristi mici Alex(22.12.2002)si Reina(18.08.2005)
Nora - Bruxelles , 4.07 - mamik de 2 baietei : Andrei(20.04.1999) si Victor (12.07.2001)
Antoanela23 - mamica de Sonia(22.06.2007) si Victor (08.102005)
Ioli84 - nou venita

Link-uri importante :

Ambasada romaniei la bruxelles
www.brusselsairport.be/" target="_blank"> aeroportul brussel + www.charleroi-airport.com" target="_blank"> aeroportul charleroi
www.stib.be" target="_blank">transport in comun www.stib.irisnet.be/FR/31000F.htm" target="_blank"> plan metro brussel www.b-rail.be/nat/F/" target="_blank"> trenuri si rer-uri
www.agers.cfwb.be/citoyens/annuaires/fondam/index.asp " target="_blank"> scoli
www.mgbru.be/fichier.html" target="_blank">medici de familie brussel www.easyexpat.com/bruxelles_fr/sante_assurance-privee.htm" target="_blank">asigurare medicala
www.monarchie.be/fr/visit/greenhouse/index.html " target="_blank"> monarhia din belgia
romani in belgia + www.c-r-b.org/index_ro.html" target="_blank">comunitatea romana din belgia
www.mitropolia-paris.ro/?subject=parohii/index&Belgia#Gent%20-%20Aalst" target="_blank"> biserici ortodoxe in belgia
www.pagesdor.be/displayhome.ds jsessionid=E737A7710427BE29774CC61B960E3F0B " target="_blank"> pagini aurii belgia
www.viamichelin.fr/viamichelin/fra/htm/div/carte/Belgique-cartes" target="_blank"> harti, itinerare
www.viamichelin.fr/viamichelin/fra/htm/div/carte/Belgique-cartes" target="_blank"> meteo belgia
www.idj.be:16080/gratos/ " target="_blank"> loisirs1 www.liensutiles.org/loisb.htm" target="_blank">loisirs2 www.opt.be/listes/brussel_evenements/NL/B/E/liste.html br / " target="_blank">loisirs3 www.atraxions.be/FR/Atraxions.asp?Lang=%22FR%22" target="_blank">atraxions www.trabel.com/brussel/brussels-nightlife.htm" target="_blank">loisirs4 www.quefaire.be" target="_blank"> loisirs5
Info despre cateva orase ale belgiei:

www.nekkerhal.be" target="_blank">mechelen www.tourismebelgique.com/villes_arts_belgique/anvers.htm" target="_blank">anvers, brugge, gent, louvain
ce puteti vizita in brussel:
www.trabel.com/brussel/brussels-grand_place.htm" target="_blank">grand place brussel ; www.flowercarpet.be/" target="_blank">covorul de flori din grand place ; www.atomium.be/HTMLsite/dyn/eindex.html" target="_blank">atomium ;
www.pagoda.be/" target="_blank">pagoda ; www.bruparck.com/home_fr.asp" target="_blank">bru park ; www.eglisebruxelles.com/" target="_blank">biserica Buna Vestire www.catedrala.be" target="_blank"> Biserica Sf. Nicolae
celebrul georges

Hoteluri in brussel:

www.hotelformule1.com/gb/reservation/liste_hotels.shtml" target="_blank"> formula 1 www.etaphotel.com/etaphotel/fichehotel/gb/etp/5247/fiche_hotel.shtml" target="_blank">etap www.all-hotels.com/europe/belgium/brussels/brussels_1.htm" target="_blank"> cheap hotels www.chab.be" target="_blank"> chab hotel www.sleepwell.be" target="_blank">sleepwell hotelwww.hotelsabina.be" target="_blank"> sabina hotel www.hotel-derby.be" target="_blank">derby hotel www.hotels-belgium.com/airport/campanile.htm" target="_blank">hotel campanile aeroport

carnavaluri in belgia:

www.carnavaldebinche.be/page.php" target="_blank"> Binche www.malmedy.be/fr/carnaval.htm" target="_blank"> Malmedy www.aalst.be/default.asp?siteid=2&rubriekid=179" target="_blank"> Aalst

posturi tv romanesti live:

www.realitatea.net" target="_blank">realitatea www.antena1.ro/s/webcast/live_f.php" target="_blank">antena1 www.livetvcenter.com/antena_3_774.asp" target="_blank">antena3 www.tvr.ro/webcast" target="_blank">tvri
www.surfmusic.de/tv/otv-oglinda-tv,8705.html" target="_blank"> oglinda www.sanatateatv.ro/" target="_blank">
sanatateatv

reteta de cozonac


*******************************************************

hallo fete!

am mancat o pizza buna! da buna! mai buna decat a Taniei ..
Nina: sar-mana pentru prestatie la cleste: luata de-acasa.. adusa acasa.. asteptat angro i nmasina fata . parkare platita.
Tania : super parfumelu ala .. si-acum imi miroase mana superb!
Miri: mai.. ii drept ca uneori fac destul de multe calcule crete. si flocoase dar intrebarea mea nu venea din rationamentul meu.. ci din faptul ca-mi explica o blanareasa.. ca atunci cand cosi 2 bucati de blana, spre exemplu, intre ele.. tre sa tii cont de orientarea firului de par. .daca ma-ntelegi: adicatelea ambele paruri.. sa aiba aceisi directie.. altfel iasa vraiste. adica varza.. si tot din calcule in calcule .. ma gandeam si la floacelea celea de tricot daca nu cumva ies cu zecimale d-astea.. si tre sa te concentrezi.. sa te scremi chiar pana ies toate-n aceiasi directie..
ca prea-s uniforme!
.. da fularul meu era 1 euro.. d-aia eram io asa de mandra de el!

Luca: fu gigea ziua ta azi ?

pishpirel: io acum ma amuz.. na ce nik dulce ai!
eu stiam de un pediatru la bxl.. da i-am pierdut numarul ca vechiul meu gsm s-a fript.. da am dat sfoara-n tara si astept sa-mi dea cineva numarul din nou..
da asa-i ca ne iubim noi mult pe-aici? toata ziulica ne pupam. daca ne iubim mult

pupe deci pe toata lumea intr-un nou capitolas..

[/b]



s-auzim numai de bine! si

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ror spune:

Luca, LA MULTI ANI, sa cresti mare si voinic.
Simonette, sa-ti traiasca baietelul si sa-ti intoarca dragostea inzecit.

Fetelor, am luat examenul la flamanda si am trecut in anul 4
Ori sunt desteapta si nu stiu, ori fac impresie buna. Pana in vara am numai conversatie, si chiar cu riscul de a fi ultima roata de la caruta, sper sa mi se desclesteze gura

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

LA MULTI ANI baietel dulce si drag! Sa fii sanatos si cand te faci tu mare sa ai o argintie mare si frumoasaaaaaaaaaaa
Sanda sa va traiasca flacaul! Nu e asa ca te uiti la el si te miri de cat de mare s-a facut? M-am tot tinut sa il sun azi pe Luca sa ii urez la multi ani personal, insa ca de obicei m-am luat cu una cu alta si nu am facut-o..

Mello motanelul iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaela1171 spune:

Rorutz dragutz, felicitari draga mea pentru reusita la examen ! Sa fie intr-un ceas bun si iti doresc curaj la conversatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Rorutz, felicitari ptr reusita!!! Eu zic ca-i rostu de sampanie Bafta pe mai departe!!! Multumim ptr urari

Carmyta, i-am transmis lui Luca urarile tale

Dragele mele, va multumesc tuturor ptr urarile de bine si LMA, si va trimit taman aceleasi ganduri bune
Sunteti minunate

O zi bunaaa!!!!

mami de Luca(02-02-2006) si de Yannis-Cristian (13-02-2008)
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

gagici, sa trecem la treburi serioase.

sunt in plin exercitiu creativ, mi-amlipit si unghiile si manichiura si inelele de pe maini, asa ca vreaus a stiu exact cate invitatii trebuie s amestesugesc.

asa ca, am facut lista, daca am uitat pe cineva, va rog sa completati.

deci, pt party lui Bruno avem urmatorii invitati(copii):

NIna cu 2buc:)
Ana 1buc
Roxana 1buc
Madi 1buc
Miha 1buc
Antonela 2buc
Ardeiash 1buc
Nora 2 buc
Simo 2buc.

Scumpi, daca nu ma insel vi ati spun ca nu puteti sa veniti, dar daca va razganditi, cu draga inima!

Morgane, stim ca Bianca ta e marisoara dar cine stie!? Poate are si ea pofta sa vina sa ne vada macar daca nu sa se zbenguie pe tobogane!

Am uitat vreun copil pe dinafara? Adultii nu se pun la socoteala:))) ei nu capata tort, ca e doar pt copii, ei vin si se distreaza cu piticii:))



miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://m3.lilypie.com/qNubp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadyG spune:

La multi ani,Luca!Sa cresti mare si cuminte ,copilas frumos,sa fii sanatos si sa ai parte de o viata plina de noroc!
Simo,sa te bucuri de baietii tai dragi si de multa fericire alaturi de ei!

Iti multumesc si eu pt invitatia la o zi intreaga de rasfat,esti tare scumpa,mai,sa ne oferi asa ceva!Eu nu cred ca o sa pot veni ,nu am cu cine o lasa pe Dominique,pt ca George lucreaza non-stop,ne vedem numai pe fuga de cand cu casa .Insaptamana respectiva,pe 6 e ziua lui si cred ca daca e sa stea o zi acasa probabil va fi atunci.


Carmen, iti multumesc din suflet si te imbratisez tare!

Mirik,asteptam cu mult drag invitatia,sa o punem langa celelalte mici capodopere handmade ale tale,abia asteptam party-ul!

Rorut,felicitari ,bravo,fata dulce si desteapta!



Fete,ne vedem maine,hip hip hooooray!

Nina, imi pare rau ca nu mai vii sa ne vedem si noi,poate vii la noi intr-o zi cand vrei tu!

E la 7 intalnirea,da?ca dupa film ma duce Mirikutzu acasa .


Multi pupici fiecareia in parte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

ror;.. ca citii mai sus, poate te mai prind ca nu deschizi gura in flamanda! te musc de degetul mic de la piciorul stang!!! conversatie, numai? asta inseamna ca esti beton la restul! fa bine si pune osul. nu-ti foloseste la nik sa fii timid, nu cand e vorba de vorbit limbi straine! curaj, io-s aici cu shlapu:)))

miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://m3.lilypie.com/qNubp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Buna seara dragelor,

Mai, sunt racita, ma simt de parca m-a batut cineva marunt si temeinic, ma dor toate si peste tot.
Piticii mei sunt si ei bolnavi, in weekend am umblat pe la dr cu ei, Victor a fost suspect de penumonie, dar la radiografie s-a confirmat a fi "numai" bronsita. Asa ca acum sunt amandoi acasa, iau antibioice si Doamne ajuta reactioneaza f bine la tratament.
Tusesc amandoi de-mi vine s-o iau la fuga, dar starea lor generala e f buna, sunt veseli, mananca si se joaca.
In schimb ne-am captusit toti de la ei, cel mai rau e mama care face febra de ieri, azi se duce sotul cu ea la dr.

Si ca sa nu inchei brusc seria vestilor "bune", maine nu pot veni la film, a trebuit sa-mi schimb tura, sa lucrez dupa-amiaza ca sa stau eu acasa cu piticii dimineata si sotul ii preia dupa-amiaza. Asta daca oi fi in stare sa ajung la serv ca la cum ma simt acum, nu se stie...

Insa va veni prietena mea la film, Mirela si cu inca o fata, Mona, sunt amandoua super-simpatice si de gasca, parol! Deci ele vor sta pe randul 2, in spatele vostru. Va urez distractie placuta si-mi pare f rau ca nu pot veni, dar vorba Taniei, mai sunt 10 luni din an.

Pe 5 martie eu zic PREZENT, asta daca nu se mai imbolnaveste vreun pitic chiar atunci, dar chiar nu am cum sa prevad asa ceva. Deci in principiu vin, puneti-ma pe lista.

Sanda, ai facut poze la ziua Juniorului? Vrem sa vedem baiet mare de 2 ani!

Rorutz, felicitari pt examen, bravo tie.

Mady, de ce nu vii cu Dominique pe 5 martie? Voi cum mai sunteti, ati scapat de boli?

Ardeiash, mersi pt noul capitol, sa-ti fie de bine iesirea la pizza.

Miri, da, confirm 2 buc pt ziua lui Bruno . Dar nu te stresa cu invitatiile, spune-ne numai ora si locul.

Pup toate fetele, apasat dar virtual, ca sa nu va virusez

Poze noi
Sonia la Un An!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Maducule, te cred mai ca abia va mai vedeti!!! Da lasa......si cand o fi casutza gata cine o sa se bucure de ea??? Doamne Ajuta!!! Uite, daca ma gandesc mai bine, poate ca ma repede intr-o zi barbata-miu pana la tine cu patul de masaj si poate reusim s-o rezolvam altfel Ce zici? Numai ca sa am apoi cum sa aduc patul inapoi acasa Ce mai face scumpa Domi???

Antoanela, apoi cine te intelege mai bine decat mine care am bolit 5 zile la pat cu putzulicile lu' mama la fel de bolnaviori langa mine??? Si inca si in ziua de azi ei tot mai tusesc si le mai curge nasul Dar...am invatat sa nu mai panichez chiar asa din tuse si muci Sanatate multa draga mea la pitici si tie si sa ne vedem sanatoase pe 5!

Mikule, abia astept sa vad invitatiile! Ca sa nu mai spun ca abia astept sa iti vad voinicii Crek o sa fie nebunie!!!

Va pitati!!!

mami de Luca(02-02-2006) si de Yannis-Cristian (13-02-2008)
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns morgane spune:

Fete, sunt bine, ma refac incet incet.
Carmita m-a luat in maini si mi-a pus toate oasele, cutele si circumvolutiunile la loc. Stralucesc acum.
Eu sunt mai in urma cu eenimentele …
LA MULTI ANI, Luca, sa cresti mare, mare, ca frumos esti.

Unde (banuiesc) si cand e pretrecerea lui Bruno ? As veni cu mare placere. Cat despre Bianca nu situ cum cade, ca o saptamana e la mine, una la iresponsabilul de ta-su.

Nu inchei inainte de a va multumi ca va tineti de mine si ca nu ma lasati sa cad.
Carmita, m-am tinut de promisiune.

Pupici infoiati,

Mergi la inceput