34 praline belgiene

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns morgane spune:

A, marfa initiativa Sandei, eu mi-am luat liber pe 5 martie, si spun PREZENT.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

iuuuupiiiii ieeeeee! Romania a castigat la haaaaaagaa astazi! e incredibil.. nu ne dadeam nicio sansa la cat suntem noi de marginalizati si de prost vazuti.. ii drept ca ne-o facem uneori si cu mana noastra. .

dar ma bucur tare ,, tare! iupiii


acum daca-mi mai aduc aminte.. .o iau pe rand

rorutz' bravo.. bravo .. sunt mandra de tine. bafta in anul 4

morgane: ma bucur ca ai intrat sa ne scrii . totul va fi bine , o sa vezi! Bianca e deja mare iar tu esti o luptatoare!

miri: multam pentru invitatie.. vad ca te porti de parca ti se-nsoara fiul! ia-*o usurel mamiko..

antoanela '' merci

mady: ti-am zis doar ca pot sa ti-o tin eu pe domi daca vrei sa mergi la tania.. chiar insist..

sanatate la totii picii vostri!


si daca am uitat ,, revin eu/. pana atunci alti pupici!


s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

iu-huuuuuuuuuuuuuuuuuuuu! isi revine morgane a noastra! aaaaaaaaaaaaa, clar ca primesti invitatiune, pt tine, ui-ashea, suflet de copil:))) sa te uiti in pojta zilele astea:) restul e pe vine, pe la prichindei:))) faza cu saptamanile de "naveta" m-a cam interzis.... dar sunt convinsa ca iese soarele incet incet!

antooooooooooo, pune mana si fa-te bine, si nu-ti plange d emila... e abia inceputul:)))) ashea, ca sa te incurajez:)))

ardeiash, scuza icnorantsa mea... ce-am castigat mah la haga?


miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://m3.lilypie.com/qNubp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bepii spune:

Da mah si eu am urmarit derularea procesului de-a lungul catorva luni si azi stiam ca va fi dat verdictul. Asa ca putin dupa ora 11 cand stiam ca vor citi verdictul am urmarit presa romaneasca online si m-am bucurat mult ca a fost favorabil noua. Dar nici nu ma indoiam ca nu vom castiga mai ales ca citisem cu ceva timp in urma pledoaria avocatului care a reprezentat Romania. Jos palaria celor de la ministerul de externe cum si-au pregatit lectia ca la carte. Si nu m-am indoit nici de Curtea de la Haga cum ca vor fi partinitori. E un organism prea complex si bine pus la punct ca sa dea loc unor suspiciuni. Pt cine nu stie despre ce-i vorba, litigiul in cauza a fost Insula Serpilor pe care ucrainienii o voiau a lor iar Romanii au dovedit cu acte ca ne apartine. Nu insula in sine conta pt ca de fapt e un loc pietros fara apa sau vegetatie ci gazul care se gaseste in acea zona si care odata exploatat ar da Romaniei independenta pt cativa ani.
Morgane, vesti bune de la tine!!! Sa-ti fie de bine masajul de la Carmen si te asteptam cu drag la urmatoarea sesiune de pe 5 martie.
Pai daca Morgane si-a luat liber pe 5 pt a participa la sesiunea de masaje si alte alintaturi de la Simonette, inseamna ca data ramane batuta in cuie.
Ror, felicitari pt examen. Si cum zicea si Miri, vezi ca si eu am pregatit shlapul in caz ca nu vrei sa conversezi in flamanda. Eu stiu ca poti dar iti lipseste curajul.
Antoanela, pacat ca nu poti veni maine la film. Of si ce te-ai bucurat ca gasisei bilete! Ramane pe data viitoare si abia astept sa le cunosc pe prietenele tale. Multa sanatate micutilor cat si voua adultilor.
Carmen, maine va astept la mine. Eu am 3 bilete de la Nina. Pt tine, Daniela si Ana.
Abia astept sa va vad. La fel si pe celelalte motzate.
Va pup, noapte buna.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Fetelor, 1 milion de pupici de la noi, sa nu credeti ca am disparut de tot in ceata!

Nu am mai scris de asa mult timp ca nici nu stiu de unde sa incep.

Weekendul asta a fost unul gastroenteritic () ce a debutat foarte frumos vineri la "Da Pepe", italianul nostru preferat din Zaventem. Victoras a comandat plin de pofta o pizza calzone intreaga doar pentru el, bun si frumos totul, doar ca de indata ce a avut pizza in fata, s-a uitat lung la ea si a zis:

-De fap, mie mi-e cam rau, imi vine sa vomit! Cu pizza in fata, in plin restaurant!!!

Slava cerului ca nu a facut-o atunci ci imediat cum am ajuns acasa, pe iarba din fata casei.

Eei si de atunci, dragele babei, am tot tinut-o asa toata noaptea, sambata naspa copilul, iar duminca la pranz am luat-o si eu, pe seara Bogdan iar noaptea Andrei! Ca o adevarata familie unita ce suntem, na!

Acum suntem in covalescenta, eu m-am intors la birou si copiii la scoala si viata merge inainte!

Acu, revin la voi: ce se intampla mai exact pe 5 martie? ca mi-a soptit o pasarica ceva pe la ureche si tare mi-a placut ce-am auzit? Bepii, draguta, ca de obicei!

Lucica, muuuulti pupici si Doamne ajuta !

Mirikule, uite aici despre Haga: http://www.tvr.ro/articol.php?id=56934 ! Si vorba lu' Ardeiash, parca il insori pe fi-tu!

Luca, La multi ani cu sanatate!

Carmita, mama, vor copiii mei o pisica, ce zici tu de asta? Sunt nebuna de le-o iau?

Anto, multa sanatate!

Rorutz, felicitari pentru examen, bravo tie!

Miha', sunteti bine, mamicule sau luarati niscaiva virusi de la noi? cum se simte Monica?

Ana, fato, nici nu ti-am vazut noul luk, am auzit ca esti faina! Oricum esti faina si copilul ti-e o papusa!

Ninucule, Simonette, Ardeiash, Oanatje, Mady, Scumpi, muuuulti pupici si mi-e dor de voi!


OK, chip in taci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Lucica, sunt tare mandra de tine!!! Multumesc ca te-ai tinut de promisiuni Poate ma inveti si pe mine sa folosesc facebookul tu esti experta!

Mikule, io am fost prima care am zis ca vin la petrecerea lui Brunos si nu-s pe lista ... Glumesc e greu sa iti aduci aminte toate personajele care au subscris.

Tania, se poate sa plecam mai devreme de acasa? Scuza-ma, trebuia sa te sun azi sa te intreb, insa nu am facut-o.. As vrea sa trecem intai pe la Nina, pentru ca mi-e dor de ea si mi-e necaz ca nu poate veni, insa ma bucur ca vine Oana Daca ajungem pe la 5 e bine? Insa mai tre` sa vorbesc odata cu Scumpilici sa vad cum poate si ea.

Mady, cu placere! Nu iti face probleme

Nora, sa stii ca eu nu mi-as fi inchipuit vreodata ca as fi putut sa am pisica si cu toate astea... sunt fericita ca am. Este ca un copilas. Voi parca stati la casa, nu? Daca stati la casa cu atat mai bine. Mello nu a mai iesit de aproape 4 ani din casa, saracutul... este singurul lucru de care este privat, dar din pacate deocamdata nu putem face nimic in privinta asta..

Miha` tu parca voiai un defrisat saptamana viitoare, nu? Ca pot pescui atunci ciucalata si mie mi-e dor de voi sa stii!

Sanda, am vrut sa te sun acum 10 minute, insa m-am razgandit ca tu ai copii, nu esti ca mine asa brambura Pana la urma ramane 5 martie joi?

Ano sa stii ca m-am conversat cu fi-ta ieri.. O tot intrebam diverse cestii si ea-mi raspundea ceva de o rochita. ma topesc dupa ea

Ardeiash am primit mesajul tau pe mess, insa chiar nu am putut veni ieri in Bruxel, am avut altceva de facut..

Daniela(na inca), esti aproape free like a bird, nu? How does that feel?


Pupici la toate pralinutele

Mello motanelul iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

Citat:
citat din mesajul lui miri_mik

ardeiash, scuza icnorantsa mea... ce-am castigat mah la haga?




raspuns direct: demnitate nationala cred in primul rand..+ 1 fila de istorie.. ca azi s-a facut istorie si apoi 80% din parceluta de jur imprejurul insulei serpilor... este care va sa zica articolul pe rombel http://www.rombel.com/modules.php?name=News&file=article&sid=2028&mode=&order=0&thold=0 ..

insa insula serpilor a revenit ucrainei.. am pierdut-o definitiv si irevocabil! .. iar romanai chiar a avut niste avocati excelenti! are dreptate bepii! bravo! sunt mandra!

daca mai vine si bucovina .. si moldova si sudul dobrogei la patria muma.. no.. devenim cat china de mari si nu ne mai incapem in piele!

NOra: ganduri pozitive

Carmen te cred insa mi-ar fi placut sa te vad..

pupe dulci

----------------------------------

hei fete: sunt fericita din 2 motive:

- forumul meu ..stiti voi care, a inceput sa prinda contur la discutii.. unele chiar interesante.. in sfarsit.. caci ma uitam la el si ma durea sufletul cum nu intra nimeni .. cred ca toata lumea-i "constipata" ca altfel nu pot sa spun .. fiind un forum al bisericii .. nu prea-si gasesc oamenii cuvintele.. desi e facut tocamai pentru a spune ceea ce simti .. un exemplu de subiect : despre dragoste.. deci se discuta despre dragoste.. e minunat, nu?

- si azi am primit o floare cat casa! un filodendron urias.. de nu-mi venea sa cred ca mi-l da.. sper sa inlocuiasca "locul" florilor moarte!iupiii!

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Tot am uitat ceva.. era inevitabil, asa-s eu uituca..

Rorutz dragutz, felicitari! I vazut ca poti? Ia-ti inima in dinti si sa vezi ca dupa o vreme va veni de la sine, mama ei de olandeza sau mai bine zis flamandeza!

Tania, am si eu o rugaminte la tine.. sau la oricine se afla in posesia a doua cutii, vreau sa trimit acasa un pachet, dar baiatul nu ma lasa sa intru in verhuisdozen`urile lui. Asa ca fie-va mila de mine..

Ardeiash si mie imi pare rau ca nu v-am vazut, lasa data aviatoare poate..


Mello motanelul iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaela1171 spune:

'neata

Pup toata gasca de motzate

Miricutz suntem pe lista, venim, abia asteptam yupiiiii

Simonette si Bepii eu spun prezent pentru 5 Martie, si incerc sa-mi iau 1/2 zi, liber. Multumim si pupici

Carmencita si noua ne este dor de tineeeeee ! Si Doru intreba zilele trecute de ce nu ai mai trecut pe la noi; cat despre defrisat am maaaaare nevoie daaaaar........am musafiri, nu stiu pana cand, caci abia au sosit aseara din RO , si.....nu prea se cade; si cand ma gandesc ca am programat o roeme therame la Grimbergen saptamana asta......si io neepilata......hai ca ma gandesc ;

Noricic imi pare tare rau de ceea vi s-a intamplat si sper ca sunteti mai bine ; noi nu am luat nimic de la voi, decat buna-dispozitie si o cafea super; multa sanatate !! Monica este mai bine, multumesc

Morgane ma bucur foarte mult ca ne-ai dat un semn despre tine, ne gandim la tine si iti trimitem toate gandurile noastre bune; abia astept sa ne vedem

Madi cred ca este greu, dar si cand va veti muta in casuta visurilor si veti iubi fiecare coltisor caci a fost facut de voi insiva......va fi tare bine. Succes !

Distractie la maxim pralinelor ce merg la film diseara, si pupici tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Buna dimineatza!!!

Hai ca incet incet se strang pralinutzele
Deci...pana acum sunt asa: Miha, Tania, Carmen, Miku, Nina, Morgane?, Anto, Ana, Nora?,...........mai e cineva? Nu va fie mila de mine va roggggg!!! Ca abia astept sa-mi fac de cap cu trupurile voastre

Nora, nasoala patania de la pizza mah....bine ca v-ati revenit Pe data de 5 martie vreau sa va rasfatz cu cate un masaj si o impachetare, si cine stie ce-o mai fi!!!

Morgane

mami de Luca(02-02-2006) si de Yannis-Cristian (13-02-2008)
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

Mergi la inceput