Praline belgiene 45

Praline belgiene 45 | Autor: ardeiash

Link direct la acest mesaj




www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57396&whichpage=1" target="_blank">1 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61811&whichpage=1" target="_blank">2 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64235&whichpage=1" target="_blank">3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71198&whichpage=1" target="_blank">4 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72830&whichpage=1" target="_blank">5 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74115" target="_blank">6 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75481&whichpage=1" target="_blank">7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 41 424344

Faceti cunostinta cu:


Anamana123 - Bruxelles - 18.03.1976/peste - mamik de Mariuk(11.03.2007)
Oanademunck - Bucuresti - 04.04.1978/berbec - psiholog - 'mamik' de catelus pufos Wisky
Miri_mik - Baia Mare/Bruxelles - 29.04.1977/taur - profa de engleza/mamik de Bruno (28.02.2006), de Sacha(08.01.2008) si bebe jeremy (12.04.2010)
Simonette - Bucuresti/Bruxelles - 07.05.1974/taur, maseur + nevasta ideala - mamik de Luca(02.02.2006) si de Yannis-Cristian (13.02.2008), Nicholas Ellan
Alra - 30.05.1975 - mamik de Laura (06.02.2006)
prettysunshine - Iasi/Dendermonde - 11.06.1975; Cosmin 03.07.1997
Pisoi3 - Bruxelles, 27.06.1976/Rac-traducatoare - mamik de Mark (16.01.2006) si de motaneii frumosi Oscar (ianuarie 2001), César (iunie 2004) si Yodi (iunie 2006)
Nora - Bruxelles , 4.07/Rac - mamik de 2 baietei : Andrei(20.04.1999) si Victor (12.07.2001)
Danyelana - Buzau/Louvain la Neuve -23.07.1978 /leu - Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010
Dia_tm - 23.07.1977 Bruxelles -Krainem - mami de Adriana (14.02.2006)
Morgane - Constanta/Brugge - 09.09.1967/fecioara - mamik de Bianca (27.05.1994)
Pralinele belgiene - 13.09.2005
Ninia - 19.09.1978 mamic fericit de Mathias ( 15.03.2006) si Elena ( 28.08.2009)
Scumpi - Bucuresti / Antwerpen - 27.09.1982/balanta - mamik de Sebastian(29.07.2008)
Melinav - 29.09 - Bucuresti/Bruxelles - mamik de Andrei(02.01.2001)
Carmita_baby - Bucuresti/Antwerpen - 8.10.1980/balanta - 'mamik' de Lorena si motanik Mello
Ardeiash - 21.10.1967 - Constanta / Bruxelles - mamik de Andru
Bepii - Mangalia / Mechelen - 7.11.1960/scorpion - secretara - mamik de Denis(27.09.1980)
+ 1 motanel
MadyG - Constanta / Bruxelles - 8.11.1978. profa de engleza - mamik de Marie-Dominique(09.10.2007)
Mihaela1171 - Bucuresti/Kampenhout, 28.11.1971/Sagetator, economist...rontaitor de cifre; mamik d-ra Monica(18.03.2000)
Ror - Bucuresti/ Antwerp - 13.12.1969/Sagetator - economist
NinaM - Bucuresti / Bruxelles - 29.12.1976, mamik de 2 teroristi mici Alex(22.12.2002)si Reina(18.08.2005)
Antoanela23 - mamik de Sonia(22.06.2007) si Victor (08.102005)
Veronica75 - Bruxelles - mamik de Alice - Dorotheea


Link-uri importante :

Ambasada romaniei la bruxelles
www.brusselsairport.be/" target="_blank"> aeroportul brussel + www.charleroi-airport.com" target="_blank"> aeroportul charleroi
www.stib.be" target="_blank">transport in comun www.stib.irisnet.be/FR/31000F.htm" target="_blank"> plan metro brussel www.b-rail.be/nat/F/" target="_blank"> trenuri si rer-uri
www.agers.cfwb.be/citoyens/annuaires/fondam/index.asp " target="_blank"> scoli
www.mgbru.be/fichier.html" target="_blank">medici de familie brussel www.easyexpat.com/bruxelles_fr/sante_assurance-privee.htm" target="_blank">asigurare medicala
www.monarchie.be/fr/visit/greenhouse/index.html " target="_blank"> monarhia din belgia
romani in belgia www.mitropolia-paris.ro/?subject=parohii/index&Belgia#Gent%20-%20Aalst" target="_blank"> biserici ortodoxe in belgia
www.pagesdor.be/displayhome.ds jsessionid=E737A7710427BE29774CC61B960E3F0B " target="_blank"> pagini aurii belgia
www.viamichelin.fr/viamichelin/fra/htm/div/carte/Belgique-cartes" target="_blank"> harti, itinerare
www.viamichelin.fr/viamichelin/fra/htm/div/carte/Belgique-cartes" target="_blank"> meteo belgia
www.rombel.com/forums/viewtopic.php?f=2&t=6233&view=unread#p61417" target="_blank">ziare belgiene
www.idj.be:16080/gratos/ " target="_blank"> loisirs1 www.liensutiles.org/loisb.htm" target="_blank">loisirs2 www.opt.be/listes/brussel_evenements/NL/B/E/liste.html br / " target="_blank">loisirs3 www.atraxions.be/FR/Atraxions.asp?Lang=%22FR%22" target="_blank">atraxions www.trabel.com/brussel/brussels-nightlife.htm" target="_blank">loisirs4 www.quefaire.be" target="_blank"> loisirs5
Info despre cateva orase ale belgiei:

www.nekkerhal.be" target="_blank">mechelen www.tourismebelgique.com/villes_arts_belgique/anvers.htm" target="_blank">anvers, brugge, gent, louvain
ce puteti vizita in brussel:
www.trabel.com/brussel/brussels-grand_place.htm" target="_blank">grand place brussel ; www.flowercarpet.be/" target="_blank">covorul de flori din grand place ; www.atomium.be/HTMLsite/dyn/eindex.html" target="_blank">atomium ;
www.pagoda.be/" target="_blank">pagoda ; www.bruparck.com/home_fr.asp" target="_blank">bru park ; www.eglisebruxelles.com/" target="_blank">biserica Buna Vestire www.catedrala.be" target="_blank"> Biserica Sf. Nicolae
celebrul georges

Hoteluri in brussel:

www.hotelformule1.com/gb/reservation/liste_hotels.shtml" target="_blank"> formula 1 www.etaphotel.com/etaphotel/fichehotel/gb/etp/5247/fiche_hotel.shtml" target="_blank">etap www.all-hotels.com/europe/belgium/brussels/brussels_1.htm" target="_blank"> cheap hotels www.chab.be" target="_blank"> chab hotel www.sleepwell.be" target="_blank">sleepwell hotelwww.hotelsabina.be" target="_blank"> sabina hotel www.hotel-derby.be" target="_blank">derby hotel www.hotels-belgium.com/airport/campanile.htm" target="_blank">hotel campanile aeroport

carnavaluri in belgia:

www.carnavaldebinche.be/page.php" target="_blank"> Binche www.malmedy.be/fr/carnaval.htm" target="_blank"> Malmedy www.aalst.be/default.asp?siteid=2&rubriekid=179" target="_blank"> Aalst

posturi tv romanesti live:

www.realitatea.net" target="_blank">realitatea www.antena1.ro/s/webcast/live_f.php" target="_blank">antena1 www.livetvcenter.com/antena_3_774.asp" target="_blank">antena3 www.tvr.ro/webcast" target="_blank">tvri
www.surfmusic.de/tv/otv-oglinda-tv,8705.html" target="_blank"> oglinda www.sanatateatv.ro/" target="_blank">
sanatateatv

reteta de cozonac


un capitolas nou ... cifra rotunda 45 ...
-------------------------------------------
Very-dependenta de scrapbooking - http://veryscrap.exprimetoi.net/forum.htm

s-auzim numai de bine! si

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns teuton spune:

ashea, deci continuam acilea, da?
de restaurant nu stiam. daca mai ajung prin bruxelles, o sa-i fac o vizita. asa am o pofta de mici si-o ciorba de fasole cu afumatura si leustean....
de biserica aia am auzit. de la un coleg de la munca. care-am aflat, dupa 3 sapt de lucrat mai mult sau mai putin impreuna, ca e roman. in fine. as prefera totusi sa ne oprim aici cu discutiile despre religie si teme conexe - n-as vrea sa incepem cu stangul... :))
cam asta cred c-ar fi... am omis ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamana123 spune:

arde-i, multam de capitol!

buhuhu! care dintre "karaokiste" s-a trezit ca mine cu noaptea-n cap si capul tzandari? ma simt ca naiba, oare ar trebui sa iau o pastila??? as lua o aspirina dar cum n-am baut nik....

teuton, welcome! da' sa stii ca pe aici discutiile is multe si despre copii (si ce implica asta: papat, schimbat, bla bla bla).

apropos, la multi ani de ziua tatalui! i-a zis fii-mea lu' taxu o poezioara in flamanda! a stiut-oooooooo!!!!!!!!!! (era dimineata la 7, m-am trezit special s-o ascult)

ma bag la un lapte si croasante! cine mai doreste???

ana, mama Mariucai (11.03.2007)
varsta mariei



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teuton spune:

anamana, mersi de primire. sincer, banuiam ca e vorba si despre copii, avand in vedere ca suntem pe un forum despre copii :)). atata doar ca teroristu meu e batran, are 5 ani, deci a trecut de mult de varsta cu schimbatu si papatu. acu deja discutam de fete si alte alea...:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaela1171 spune:

'neata....sssssssttttt nu vorbiti prea tare ca am capul tandari

Anamana subscriu la senzatia ta....doare tare toate salele...pai pana in septembrie la "next" ce ma fac???
Si vreau si eu croasante cu cafea

Deci, karaokistele, scuze ca am dat bir cu fugitii (la 3 dimineata ) dar nu mai puteam ...

Teuton bine ai poposit printre praline belgiene !

Miricutz: imi pare rau pentru accidentul cu portiera, si bafta multa sa sa repare cat mai repede! Cat despre Croatia...super destinatie

Dumi placuta, M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaela1171 spune:

Am uitat:

Ardeiashu:

1. Multumim pentru noul capitol

2. Candva demult demult ai facut o frumoasa propunere de un gratar la padure, cu ocazia zilei pralinelor, in Septembrie; imi cer mii de scuze dar chiar nu am gasit timp sa raspund: mi se pare o idee excelenta si cred ca, daca mai sunt locuri, ar trebui sa facem rezervarea oricum, iar apoi sunt convinsa ca vom fi in numar mare, fiind o zi de familie. Daca imi dati un nr. ma pot incumeta eu, in franceza mea de balta .

Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

SHUUUUUUUUUUUUUUUUUUUSH! eram convinsa.... absolut convinsa ca vorbim de karaoke pe 18. dar nus e putea ca era bbq. eh, dom'le sunt fara speranta:( si tocma ce-mi vine sa-l fac mujdei pe al mai mare care-l chinuie p mijlociu, car ela randul lui tipa de l-a trezit pe mik. casa de nebuni!!!

miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de sacha (08.01.2008) si de bebe jeremy (12.04.2010)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bepii spune:

Eu am fost mai lenesa si m-am trezit pe la ora 12 ca trebuia sa mergem la votat. Dar slava Domnului sunt in forma, fara nici o durere de sale sau cap.... Acum ma pun sa descarc pozele pe contul nostru apoi ma apuc un pic de gradinarit.
Asera...ce sa zic..... ca de obicei!!! Vedeti pozele si judecati!
La inceput, i-am si zis Mihaelei ca parca nu prea eram cu mare chef de dans avand in vedere ca ultimele 2 dati au fost relativ aproape ca interval dar cum "pofta vine mancand" mi-am revenit repede si iarasi ne-am destrabalat pe ringul de dans si pe langa masa (ca pe ring era supra-aglomerat. Ati fost in mare verva dragele mele nebune! Uneori stau si ma intreb cum ar fi fost viata mea in Belgia daca nu va intalneam? Probabil tare plictisitoare.....
Scumpi, imi pare rau ca n-ai putut sa vi si implicit Ror. Sper ca te simti mai bine si ca data viitoare te vei putea iar dezlantui pe ringul de dans. Insanatosire grabnica!
Va pup si va doresc un weekend placut in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

cu placere fetele



bai cu croasantele voastre.. -mi ploaie-n gura..

pai aseara nu ati fostara la muzicantu ala de la miorita luca roma sau cum il chema? eu asa intelesei.. pfui ..

mihaela; tocmai mi-am scapat telefonul in weceu ... ( si nici nu reusisem sa recuperez toate numerele de telefon de le pierdusem anterior ))))) nu stiu cum am reusit.. adica stiu .. ma grabeam deci nu mai am numarul de la bbq.. incerc acum sa dau de el pe net.. insa cred ca trebuie sa specificam cate persoane ,, macar in mare .. merg..

teuton: pai io te trimisesem la biserica pt contacte ai zis ca-ti place sa intri in legatura cu spitza romaneasca.. si acolo daca mergi duminica de ex.. impusti fro 300 dintr-un foc.. si nu toti au ce cauta pe-acolo..
e un loc magic, sa stii.. merita sa gasesti macr gasca de tineri hihi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

am gasit bois de reves http://www.opt.be/informations/tourist_attractions_ottigniesprovincial_estatebois_des_reves_/en/V/17699.html

nora: cred ca esti o fericita, ma bucur mult pt voi, cum spuneam

fetelor; va propun o iesire la cosmopolitan .. in uikend... ca tot veni vorba http://resto-cosmopolitan.blogspot.com/
sa mancam o ciorba de burta si sarmale si papanashi si ce vreti voi.. eu una ador friptura lui stefan.. e ca la mama acasa.. n-am mancat niciunde asa de buna . de ciorba de burta nu mai zic ..

hai, propunem o data sa-l anuntam pe stefan ca e cam ocupat
sa fim cat mai multi cu purcel ,, cu catel .. ce ziceti?

pup toata suflarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninaM spune:

Helou madames et monsieurs,
Gata,am scapat si de nesuferitu` asta de examen...l-am mancat cu fulgi cu tot!Ma mai duc lunea viitoare(avem party) si gata,adio scoala!

Anutzo pai de-atata lucru te vaiti tu...nici macar o bere n-ai baut si te-ai trezit chiauna???Cred ca-i de la cantat ca ne-au cam iesit ochii din cap la cat am zbierat p-acoloIo n-am avut probleme de genul dar m-am trezit ieri la 12...ai auzeam p-astia mici:
reina: ma duc s-o scol
alex: nuuu,las-oooo,daca o trezesti nu mai putem sa ne jucam la WII
reina:aaa,da...ma duc si te spun ca n-ai cerut voie sa te joci!
alex: je m`en fous!paracioaso!la`s ca vezi tu...

Am sunat la Bois du Reves pt rezervare la bbq si de la 13h se fac rezervarile...deci mai incerc dupa 13h sa vedem daca da sau ba.

Gata,va las ca mai am o gramada de facut!pupici si o saptamana frumoasa va doresc!



Mergi la inceput