Praline belgiene (39)

Praline belgiene (39) | Autor: ardeiash

Link direct la acest mesaj



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57396&whichpage=1" target="_blank">1 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61811&whichpage=1" target="_blank">2 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64235&whichpage=1" target="_blank">3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71198&whichpage=1" target="_blank">4 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72830&whichpage=1" target="_blank">5 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74115" target="_blank">6 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75481&whichpage=1" target="_blank">7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37
38



Faceti cunostinta cu:


Anamana123 - Bruxelles - 18.03.1976/peste - mamik de Mariuk(11.03.2007)
Oanademunck - Bucuresti - 04.04.1978/berbec - psiholog - 'mamik' de catelus pufos Wisky
Miri_mik - Baia Mare/Bruxelles - 29.04.1977/taur - profa de engleza/mamik de Bruno (28.02.2006) si de Sacha(08.01.2008)
Simonette - Bucuresti/Bruxelles - 07.05.1974/taur, maseur + nevasta ideala - mamik de Luca(02.02.2006) si de Yannis-Cristian (13.02.2008)
Alra - 30.05.1975 - mamik de Laura (06.02.2006)
Pisoi3 - Bruxelles, 27.06.1976/Rac-traducatoare - mamik de Mark (16.01.2006) si de motaneii frumosi Oscar (ianuarie 2001), César (iunie 2004) si Yodi (iunie 2006)
Nora - Bruxelles , 4.07/Rac - mamik de 2 baietei : Andrei(20.04.1999) si Victor (12.07.2001)
Danyelana - Buzau/Louvain la Neuve -23.07.1978 /leu
Morgane - Constanta/Brugge - 09.09.1967/fecioara - mamik de Bianca (27.05.1994)
Pralinele belgiene - 13.09.2005
Scumpi - Bucuresti / Antwerpen - 27.09.1982/balanta - mamik de Sebastian(29.07.2008)
Melinav - 29.09 - Bucuresti/Bruxelles - mamik de Andrei(02.01.2001)
Carmita_baby - Bucuresti/Antwerpen - 8.10.1980/balanta - 'mamik' de motanik Mello
Ardeiash - 21.10.1967 - Constanta / Bruxelles - mamik de Andru
Bepii - Mangalia / Mechelen - 7.11.1960/scorpion - secretara - mamik de Denis(27.09.1980)
+ 1 motanel
MadyG - Constanta / Bruxelles - 8.11.1978. profa de engleza - mamik de Marie-Dominique(09.10.2007)
Mihaela1171 - Bucuresti/Kampenhout, 28.11.1971/Sagetator, economist...rontaitor de cifre; mamik d-ra Monica(18.03.2000)
Ror - Bucuresti/ Antwerp - 13.12.1969/Sagetator - economist
NinaM - Bucuresti / Bruxelles - 29.12.1976, mamik de 2 teroristi mici Alex(22.12.2002)si Reina(18.08.2005)
Antoanela23 - mamik de Sonia(22.06.2007) si Victor (08.102005)
Veronica75 - Bruxelles - mamik de Alice - Dorotheea

Link-uri importante :

Ambasada romaniei la bruxelles
www.brusselsairport.be/" target="_blank"> aeroportul brussel + www.charleroi-airport.com" target="_blank"> aeroportul charleroi
www.stib.be" target="_blank">transport in comun www.stib.irisnet.be/FR/31000F.htm" target="_blank"> plan metro brussel www.b-rail.be/nat/F/" target="_blank"> trenuri si rer-uri
www.agers.cfwb.be/citoyens/annuaires/fondam/index.asp " target="_blank"> scoli
www.mgbru.be/fichier.html" target="_blank">medici de familie brussel www.easyexpat.com/bruxelles_fr/sante_assurance-privee.htm" target="_blank">asigurare medicala
www.monarchie.be/fr/visit/greenhouse/index.html " target="_blank"> monarhia din belgia
romani in belgia www.mitropolia-paris.ro/?subject=parohii/index&Belgia#Gent%20-%20Aalst" target="_blank"> biserici ortodoxe in belgia
www.pagesdor.be/displayhome.ds jsessionid=E737A7710427BE29774CC61B960E3F0B " target="_blank"> pagini aurii belgia
www.viamichelin.fr/viamichelin/fra/htm/div/carte/Belgique-cartes" target="_blank"> harti, itinerare
www.viamichelin.fr/viamichelin/fra/htm/div/carte/Belgique-cartes" target="_blank"> meteo belgia
www.rombel.com/forums/viewtopic.php?f=2&t=6233&view=unread#p61417" target="_blank">ziare belgiene
www.idj.be:16080/gratos/ " target="_blank"> loisirs1 www.liensutiles.org/loisb.htm" target="_blank">loisirs2 www.opt.be/listes/brussel_evenements/NL/B/E/liste.html br / " target="_blank">loisirs3 www.atraxions.be/FR/Atraxions.asp?Lang=%22FR%22" target="_blank">atraxions www.trabel.com/brussel/brussels-nightlife.htm" target="_blank">loisirs4 www.quefaire.be" target="_blank"> loisirs5
Info despre cateva orase ale belgiei:

www.nekkerhal.be" target="_blank">mechelen www.tourismebelgique.com/villes_arts_belgique/anvers.htm" target="_blank">anvers, brugge, gent, louvain
ce puteti vizita in brussel:
www.trabel.com/brussel/brussels-grand_place.htm" target="_blank">grand place brussel ; www.flowercarpet.be/" target="_blank">covorul de flori din grand place ; www.atomium.be/HTMLsite/dyn/eindex.html" target="_blank">atomium ;
www.pagoda.be/" target="_blank">pagoda ; www.bruparck.com/home_fr.asp" target="_blank">bru park ; www.eglisebruxelles.com/" target="_blank">biserica Buna Vestire www.catedrala.be" target="_blank"> Biserica Sf. Nicolae
celebrul georges

Hoteluri in brussel:

www.hotelformule1.com/gb/reservation/liste_hotels.shtml" target="_blank"> formula 1 www.etaphotel.com/etaphotel/fichehotel/gb/etp/5247/fiche_hotel.shtml" target="_blank">etap www.all-hotels.com/europe/belgium/brussels/brussels_1.htm" target="_blank"> cheap hotels www.chab.be" target="_blank"> chab hotel www.sleepwell.be" target="_blank">sleepwell hotelwww.hotelsabina.be" target="_blank"> sabina hotel www.hotel-derby.be" target="_blank">derby hotel www.hotels-belgium.com/airport/campanile.htm" target="_blank">hotel campanile aeroport

carnavaluri in belgia:

www.carnavaldebinche.be/page.php" target="_blank"> Binche www.malmedy.be/fr/carnaval.htm" target="_blank"> Malmedy www.aalst.be/default.asp?siteid=2&rubriekid=179" target="_blank"> Aalst

posturi tv romanesti live:

www.realitatea.net" target="_blank">realitatea www.antena1.ro/s/webcast/live_f.php" target="_blank">antena1 www.livetvcenter.com/antena_3_774.asp" target="_blank">antena3 www.tvr.ro/webcast" target="_blank">tvri
www.surfmusic.de/tv/otv-oglinda-tv,8705.html" target="_blank"> oglinda www.sanatateatv.ro/" target="_blank">
sanatateatv

reteta de cozonac

***********************************

un nou capitolas .....

fete . daca va intere un spectacol cu Tamara Buciuceanu-Botez, Stela Popescu, Alexandru Arsinel, Eugen Cristea in Belgia http://www.rombel.com/modules.php?name=News&file=article&sid=2600

scumpilici : multa fericire, dragoste si noroc iti doresc.. bebe sebi sa creasca mare si voinic.. la multi ani feiriciti!

o saptmana frumushica tuturor!


s-auzim numai de bine! si

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:


La multi ani!

Scumpi sa ai parte de o zi minunata, sa te bucuri de baietii tai si sa fii mereu fericita.
Te pupam, Daniela si bebe Arthur


Acum 23+ cu bb mic


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Scumpilici ai incheiat primul an din viata ta ca mamica, un an implinit deci. Iti dorim din toata inima numai impliniri si fericire alaturi de familia ta draga. La multi ani!!! Sper ca ati petrecut bine azi. Maine daca intri pe net vreau sa iti trimit niste pozici de aici.

Lucica, iarta-ma ca nu am apucat sa te sun ieri cum ti-am promis, insa chiar nu am avut cum. Cand esti acasa da-mi un bip pe mobil si te sun eu, in cazul ca am net.

Nina, am vazut ca m-ai sunat, insa nu mai aveam baterie si l-am deschis destul de tarziu. Te sun eu zilele astea.

Taniuca, m-am tot tinut sa te sun. As fi vrut sa te fi vazut inainte sa plec, insa nu am apucat din pacate.


Azi mi-am simtit motata miscandu-se, nu este pentru prima oara cred, dar datile trecute nu eram sigura, pe cand azi cu siguranta ca era ea.



18+ cu Lorena

Mello motanelul iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpi spune:


Miri, Ror, Ardeiash, Daniela va multumesc mult pt. urarile de ziua mea

Ardeiash te rog eu mult, cand faci un nou capitol anunta si tu la cel vechi pt. ca sunt fete care au mai scris acolo printre care si eu. Mersi mult

Pozele se incarca...revin




Sebastian, baietelul nostru iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpi spune:

Carmencitule da bip si intru pe net . Ai simtit-o pe Lorena miscand chiar de ziua mea, iupiii, asta da special, alt cadou frumos ca ieri dimi Sebastian era in picioare in patut si striga cu foc: mama, mama mama, asta dupa o luna juma de stat in Ro in care nu a mai zis, deci mi-a facut cel mai frumos cadou, m-am topit

pozele se incarca greu pe webshots, pe picasa am incercat sa le uploadez, dar imi da eroare, e prima oara, nu-sh de ce

Sebastian, baietelul nostru iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpi spune:

Si pt. ca am recuperat din urma, tre sa le felicit pe:

Miriiiiiiiiii, nu ai stat degeaba cat timp am fost in Ro, ai curaj mai, al treilea oau, felicitari, sa fie intr-un ceas bun si sa fie fetita

Daniela felicitari pt. bebe Arthur, sa fie sanatos, papacios si voios . Cum te mai simti?

Si Luci cu maaare intarziere LA MULTI ANI draguta mea ! Iti doresc tot binele din lume! Imi pare rau de job, dar sunt sigura ca o sa-ti gasesti ceva mai bun

Sebastian, baietelul nostru iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bepii spune:

Scumpiiii, cu mica intarziere iti spun si eu un calduros LA MULTI ANI, sa fi sanatoasa, fericita si implinita alaturi de baietii tai. Ai avut ieri noroc de o vreme superba si vad ca te-ai distrat frumos alaturi de familie. Ma bucur mult pt tine si felicitari pt cuvantul magic rostit de Sebastian. Imi inchipui cum te-ai simtit in momentele alea. Eu am avut lacrimi in ochi la primul "mama" si la primul pas facut de baiatul meu.
Nu stiu unde mi-a fost capul ieri de-am uitat de ziua ta, mai ales ca-i in aceeasi zi cu al lui Denis. Pe de alta parte am fost tare ocupata si n-am avut timp sa mai intru pe net.
Carmen, zici ca ai vrut sa ma vezi inainte "sa pleci". Nici nu stiam ca esti plecata. Dar ca de obicei eu sunt ultima care afla despre tine. Si fetele au gura sigilata. Dar m-am consolat cu acest statut desi m-a durut. Calde felicitari pt mogaldeata mica care a dat semne in burtica. Cred ca esti topita cand o simti. E un simtamant superb.
Ana, mersi pt link, ma uitam la poze si nu ma mai saturam. Ce vacanta faina ati avut!!! Delta, mare, acasa la parinti care paca-i la vreo statiune, o Mariuca tocmai buna de pus intr-o revista. Este atat de frumoasa si atat de fotogenica fata ta, de mi-a venit un dor s-o vad si s-o strang in brate. Pupe la fata scumpa.
Of cum trece vremea, ma duc la treburi.
Va pup pe toate si va doresc o saptamana exact cum va doriti.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpi spune:

Taniuca multumesc mult pt. urari . La multi Ani lui Denis! Tot ce-i mai bun pt. baiatul tau drag!


tananana poze aici


gata fug la treburi, va doresc tuturor o sapt. minunata

ps: vin si eu la film

Sebastian, baietelul nostru iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpi spune:

Lucicuta multumesc mult . Ar fi super sa vii la film, tare m-as bucura



Sebastian, baietelul nostru iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaela1171 spune:

Scumpilici cred ca te-ai simtit in al 9-lea cer cand te-ai auzit strigata ; super emotii, te cred ; ma uit pe poze acas', aici nu merge ;

Bepii La Multi Ani pentru Denis, sa fie sanatos, si sa aiba parte de multa iubire ;

Ardeiash multumim de link, pe mine m-ar tenta .

Fetele postez si pe pagina asta, sa nu uitati: Lady Movie Miercuri 7 octombrie cu filmul "Fame" - pana acum confirmat, Mihaela, Nina, Ana, Lucica (?); pe fetele din Antwerpen le pot aduce eu, cu plecare de la mine de acasa - Ror, Scumpi, daca vreti. Ar cam trebui sa ne hotaram caci nu vor mai fi bilete.

O zi buna tuturor, M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns morgane spune:

Ia uite ce activitate pe aici si eu nedumerita scriam inca pe topicul vechi ...
Intre timp am aflat ca nu pot veni la film, din motive de alte probleme.
Bepii, ti-am trimis un mail pe PM.
Carmita, de cate ori incerc sa sun imi zice ca nu esti "available for the moment".... Dar eu nu ma las.

Pupici,

Mergi la inceput