36 pralinute belgiene

36 pralinute belgiene | Autor: ardeiash

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57396&whichpage=1" target="_blank">1 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61811&whichpage=1" target="_blank">2 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64235&whichpage=1" target="_blank">3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71198&whichpage=1" target="_blank">4 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72830&whichpage=1" target="_blank">5 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74115" target="_blank">6 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75481&whichpage=1" target="_blank">7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 3233 34




Faceti cunostinta cu:


Anamana123 - Bruxelles - 18.03.1976/peste - mamik de Mariuk(11.03.2007)
Oanademunck - Bucuresti - 04.04.1978/berbec - psiholog
Miri_mik - Baia Mare/Bruxelles - 29.04.1977/taur - profa de engleza/mamik de Bruno (28.02.2006) si de Sacha(08.01.2008)
Simonette - Bucuresti/Bruxelles - 07.05.1974/taur, maseur + nevasta ideala - mamica de Luca(02.02.2006) si de Yannis-Cristian (13.02.2008)
Alra - 30.05.1975 - mamik de Laura (06.02.2006)
Danyelana - Buzau/Louvain la Neuve -23.07.1978 /leu
Morgane - Constanta/Brugge - 09.09.1967/fecioara - mamik de Bianca (27.05.1994)
Pralinele belgiene - 13.09.2005
Scumpi - Bucuresti / Antwerpen - 27.09.1982/balanta - mamik de Sebastian(29.07.2008)
Melinav -29.09 - Bucuresti-Bruxelles - mamica de Andrei(02.01.2001)
Carmita_baby - Bucuresti/Antwerpen - 8.10.1980/balanta - 'mamik' de motanik Mello
Ardeiash-21.10.1967 - Constanta / Bruxelles - mamik de Andru
Bepii - Mangalia / Mechelen - 7.11.1960/scorpion - secretara - mamik de Denis(27.09.1980)
+ 1 motanel
MadyG - Constanta / Bruxelles - 8.11.1978. profa de engleza - mamik de Marie-Dominique(09.10.2007)
Mihaela1171 - Bucuresti/Kampenhout, 28.11.1971/Sagetator, economist...rontaitor de cifre; mamik d-ra Monika(18.03.2000)
Ror - Bucuresti/ Antwerp - 13.12.1969/Sagetator - economist
NinaM - Bucuresti / Bruxelles - 29.12.1976, mamik de 2 teroristi mici Alex(22.12.2002)si Reina(18.08.2005)
Nora - Bruxelles , 4.07 - mamik de 2 baietei : Andrei(20.04.1999) si Victor (12.07.2001)
Antoanela23 - mamica de Sonia(22.06.2007) si Victor (08.102005)
Ioli84 - nou venita

Link-uri importante :

Ambasada romaniei la bruxelles
www.brusselsairport.be/" target="_blank"> aeroportul brussel + www.charleroi-airport.com" target="_blank"> aeroportul charleroi
www.stib.be" target="_blank">transport in comun www.stib.irisnet.be/FR/31000F.htm" target="_blank"> plan metro brussel www.b-rail.be/nat/F/" target="_blank"> trenuri si rer-uri
www.agers.cfwb.be/citoyens/annuaires/fondam/index.asp " target="_blank"> scoli
www.mgbru.be/fichier.html" target="_blank">medici de familie brussel www.easyexpat.com/bruxelles_fr/sante_assurance-privee.htm" target="_blank">asigurare medicala
www.monarchie.be/fr/visit/greenhouse/index.html " target="_blank"> monarhia din belgia
romani in belgia + www.c-r-b.org/index_ro.html" target="_blank">comunitatea romana din belgia
www.mitropolia-paris.ro/?subject=parohii/index&Belgia#Gent%20-%20Aalst" target="_blank"> biserici ortodoxe in belgia
www.pagesdor.be/displayhome.ds jsessionid=E737A7710427BE29774CC61B960E3F0B " target="_blank"> pagini aurii belgia
www.viamichelin.fr/viamichelin/fra/htm/div/carte/Belgique-cartes" target="_blank"> harti, itinerare
www.viamichelin.fr/viamichelin/fra/htm/div/carte/Belgique-cartes" target="_blank"> meteo belgia
www.idj.be:16080/gratos/ " target="_blank"> loisirs1 www.liensutiles.org/loisb.htm" target="_blank">loisirs2 www.opt.be/listes/brussel_evenements/NL/B/E/liste.html br / " target="_blank">loisirs3 www.atraxions.be/FR/Atraxions.asp?Lang=%22FR%22" target="_blank">atraxions www.trabel.com/brussel/brussels-nightlife.htm" target="_blank">loisirs4 www.quefaire.be" target="_blank"> loisirs5
Info despre cateva orase ale belgiei:

www.nekkerhal.be" target="_blank">mechelen www.tourismebelgique.com/villes_arts_belgique/anvers.htm" target="_blank">anvers, brugge, gent, louvain
ce puteti vizita in brussel:
www.trabel.com/brussel/brussels-grand_place.htm" target="_blank">grand place brussel ; www.flowercarpet.be/" target="_blank">covorul de flori din grand place ; www.atomium.be/HTMLsite/dyn/eindex.html" target="_blank">atomium ;
www.pagoda.be/" target="_blank">pagoda ; www.bruparck.com/home_fr.asp" target="_blank">bru park ; www.eglisebruxelles.com/" target="_blank">biserica Buna Vestire www.catedrala.be" target="_blank"> Biserica Sf. Nicolae
celebrul georges

Hoteluri in brussel:

www.hotelformule1.com/gb/reservation/liste_hotels.shtml" target="_blank"> formula 1 www.etaphotel.com/etaphotel/fichehotel/gb/etp/5247/fiche_hotel.shtml" target="_blank">etap www.all-hotels.com/europe/belgium/brussels/brussels_1.htm" target="_blank"> cheap hotels www.chab.be" target="_blank"> chab hotel www.sleepwell.be" target="_blank">sleepwell hotelwww.hotelsabina.be" target="_blank"> sabina hotel www.hotel-derby.be" target="_blank">derby hotel www.hotels-belgium.com/airport/campanile.htm" target="_blank">hotel campanile aeroport

carnavaluri in belgia:

www.carnavaldebinche.be/page.php" target="_blank"> Binche www.malmedy.be/fr/carnaval.htm" target="_blank"> Malmedy www.aalst.be/default.asp?siteid=2&rubriekid=179" target="_blank"> Aalst

posturi tv romanesti live:

www.realitatea.net" target="_blank">realitatea www.antena1.ro/s/webcast/live_f.php" target="_blank">antena1 www.livetvcenter.com/antena_3_774.asp" target="_blank">antena3 www.tvr.ro/webcast" target="_blank">tvri
www.surfmusic.de/tv/otv-oglinda-tv,8705.html" target="_blank"> oglinda www.sanatateatv.ro/" target="_blank">
sanatateatv

reteta de cozonac



Un nou capitol de pralinute,, yoooppiii

s-auzim numai de bine! si

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Ardeiash, multumim pt noul capitol.

As veni si eu la flori pe 2 mai, dar lucrez, incerc sa aranjez sa fiu dimineata ca sa am dupa-amiaza libera.

Mihaela, stai linistita, sunt sigura ca Monica se va distra f bine in tabara.

Pup fetele, o seara buna,

Poze noi
Sonia la Un An!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Ardeiashule multumim pentru noul capitol, data viitoare as aprecia daca ai anunta in vechiul capitol ca ai deschis un nou capitol. Pentru ca eu intru direct pe linkul de pralinute si as fi putut crede ca nu a mai scris nimeni.

Anto, tu lucrezi sambata? Mi-ar face placere de ai putea veni, esti o draguta

Va pup pe toate, noapte buna

Mello motanelul iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninaM spune:

Neata fete!
Saptamana trecuta v-a anuntat Miha de un eventual BBQ de pasti si de atunci tot dau telefoane(nu prea am reusit sa-i prind pe cei din helecine) ,dar din pacate azi mi-au spus ca nu mai sunt locuri...nici la Bois de reves,nici la Helecine...imi pare tare rau, caci vroiam sa ne stringem cit mai multi sa petrecem Pastele...
Miha,azi am intrebat si de locul acela mare,de 100 de pers,dar si ala era dat deja...nu avem noroc!Ma oftic rau ca trebuia sa fac eu rezervare de prima data,cind am sunat... si vedeam pe urma ce si cum...
Ok,va las acum si merg la curatenie.
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:






Va doresc o saptamana minunata!!!

Oana La multi ani cu drag, sanatate multa fericire maxima si liniste sufleteasca!!! Bineinteles si implinirea tuturor dorintelor!!!

Eu imi revin incetisor multumita copilasilor si ma gandeam sa impartasesc cu voi o poezie pe care am scris-o de curand...O POEZIE SIMPLA CE REPREZINTA UN SUVOI DE GANDURI care m-au eliberat de nodul din gat partial, nu si de golul din suflet!!! Timpul insa le vindeca pe toate....





Drum Bun in Lumina!





Din colt zambesti spre mine,
Si daca n-am siut...
Privirea ta imi spune,
Cat de mult m-ai iubit!

Nu poti pleca...acum....
N-am sa te las sa pleci,
Din mintea mea, din suflet,
Spre timpurile reci...

Nu vreau sa stiu, nici sa-nteleg
De-i vremea, sau nu e,
De e durere, de e chin,
Ca toate sufletele intr-acolo merg.

Eu vreau sa-mi spui,
Sa-mi plangi, sa-mi razi,
Sa ma astepti in poarta
Si eu sa-ti spun, cat te iubesc,
Cu inima mea toata!

Da-mi vorba grea,
da-mi gandul bun
Arata-mi dulce calea,
Spre visul bland,spre chipul tau
Si-alunga departarea...

Si de te chem,
cu glasul mut
Tu sa-mi raspunzi in graba,
Sa-mi spui ca totusi ma astepti,
Acasa in ograda!

Sa-mi pregatesti
cum doar tu stii,
Odaia care-mi place...
Si-atata focul de-i mocnit
Si nu mai sta pe ace!!!

Vreau sa ma certi si...
Sa ma alinti si,
sa-mi mai dai o sansa
Sa-ti mangai parul ce-i albit
Sa-ti spun cat mi-esti de draga!!!

Si, sa-mi plec fruntea s-o saruti
Cand soarele rasare,
Sa-mi dai din suflet un suras
Si-o binecuvantare!

Tu ai stiut,si eu stiam
Ce lunga-i asteptarea,
Dar mai era putin si-atat...
Si-apoi imbratisarea...

Si daca totusi n-ai putut,
Sa mai astepti o vreme,
Sa-ti fie drumul numai bun
Si, numai in lumina..........

Dedicata mamei mele dragi... din suflet cu iubire ptr totdeauna.

mami de Luca(02-02-2006) si de Yannis-Cristian (13-02-2008)
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninaM spune:

Simonette,mi-au dat lacrimile...
Te imbratisez cu drag si multa liniste sufleteasca iti doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bepii spune:

Simona, draga mea cu suflet sensibil, mi-au dat lacrimile si mie citind poezia ta. Cat este de adevarat. Iti multumesc.
Te pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

Oana draga, la multi ani! oficial si in scris:) sa ai parte doar de clipe fericite si sa-ti implinesti visele unul cate unul:) poat ai primit felicitarea?

fetelor, v-am citit, dar sa moara mortu daca am umor sa scriu ceva. se pare ca pe langa ca n-am voce deloc, ma ia i gastro a copiilor. bruno tocma ce a scaat de diaree si voma, incep eu... sacha e cu vricela, plin de bube, chinuit de numa...e si vacanta, n-avem nici tanti deci ne cam luam de cap... mie incepe sa-mi ajunga, dar nah, nu e dupa mine. pusici si mai trec pe la voi cand mi se mai lumineaza si mie orizoturile....

miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://m3.lilypie.com/qNubp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Simona, poezia ta este foarte emotionanta si arata cat de mult ai iubit-o pe mami. Curaj si mergi mai departe pt baietii tai.

Pupici






"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Sanduca, foarte emotionanta poezia ta, mi s-a facut pielea de gaina citind-o. Dumnezeu s-o odihneasca in pace pe mamica ta!

Mikule, nu suna bine deloc ce zici tu aici. Fi tare, din pacate se intampla ca mamicile sa treaca si prin momente de astea. Dar tu esti tare de felul tau si vei trece peste! Insanatosire grabnica tuturor!

Nina, imi pare tare rau ca nu avem locatie pentru a sarbatori Pastele impreuna Ata ete...



Mello motanelul iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninaM spune:

Neata!
Camen,nu plinge ca tot ne vedem de Pasti.Ieri mi-a dat Miha un link cu un parc foarte dragut si azi am sunat si sunt locuri la BBQ!!!!Am facut deja rezervare!Singurul incovenient ar fi ca e un picut cam departe(pt fetele din afara Bxl)....la Namur...dar zic eu ca nu e chiar exagerat de departe...o ora cu masina si ajungi!Am fost noi pina in Olanda ,la KFC,pentru o cina,asa ca la Namur e floare la ureche.Trebuie sa ne strangem cit mai multi sa sarbatorim!
Deci: Duminica 19 aprilie,ora 11h30 la Namur,PETRECEREEEE!!!Uitati aici link-ul cu parcul.Aveti adresa pe site.
http://users.belgacom.net/sjeunesse.namur/index.htm

Sper sa va placa si voua si sa ne strangem cit mai multi!
Va pup si astept parerile voastre.

Mikule,sanatate multa!

PS:cine ma invata si pe mine cum sa schimb culorile cind scriu un mesaj???




Mergi la inceput