Praline belgiene (39)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

salutare pralinute

miha: la ce ora e filmul? sorry... n-am retinut ora..

carmen: super veste! cred ca ai fost in al 9-lea cer la miscarile bebelei..

bepii: drum bun in tara.. abia astept sa-mi pove ce mai e pe la constanta

scumpilici: super veste si la tine! felicitari!
sorry ca nu am avut timp sa scriu in capitolasul 38. . dar cand intri pe forumul mare diaspora... intotdeauna noul capitol se vede in fata celui vechi.. de aceea nu gasesc necesar sa mai scriu.. sincera sa fiu, am din ce in ce mai putin timp pentru a face chestia asta , asa ca nu ma supar daca oricine poate deschide noile capitole.. chiar m-as bucura

morgane: ce face puiul tau? e ok? cum e la scoala? din ce in ce mai greu, banuiesc la varsta ei //

danyelana: ai avut dreptate.. foarte frumoasa sarbatoarea vantului.. am vazut tot felul de zmee. de toate marimile, de toate culorile , incredibil de ingenioase! chiar am participat la un atelier unde mi-am confectionat si eu unul. nu m-as fi descurrcat fara ror .. asa ca mi-a iesit unul tare frumos. ne-am jucat apoi pe plaja. la anul negresit o sa mai mergem..

o saptamana frumoasa va doresc

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

aaa .. sa nu uit.. pentru bucurestence: La multi ani si infloriti orasului vostru ce tocmai a implinit 550 de ani! e o varsta , nu gluma!


si edit: alta aniversare: pe 13 septembrie grupul nostru a implinit 4 anishori .. la multi ani si la cat mai multe praline fericite! propun la anul sa facem tortulet ca e varsta rotunda!
he he .. ce vremuri acum 4 ani?! nu-i asa danyelana , carmita si bepii? scuze daca gresesc cu lista

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Saliu fetele,

Vreau si eu la film, puneti-ma pe lista.

Revin, pana atunci va pup pe toate,

Poze 2009

Poze 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaela1171 spune:

Super Antoanela, ma bucur ca poti veni.

Ardeiash filmul este de la 19, dar nu este chiar batut in cuie ,caci mai intai este cu cctail si alte alea, adica petrecere; folmul proporiu-zis este mai tarzior; ar fi super daca ai putea veni si tu., chiar daca nu poti ajunge la 7 fix.

Morgane ne pare rau ca nu mai poti, dar ne vedem cu siguranta la kara imediat ce vine Bepii din RO.

Bepii drum bun in RO, sa te relaxesi si sa te bucuri de timpul alaturi de parintii tai.

Noapte buna, ma intorc la lucrul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Taniuca mea draga, nu zice asa ca ma intristezi, daca am evitat sa iti zic ceva a fost cu buna intentie. Crede-ma ca tin atat de mult la tine incat nu am vrut sa te intristez, pentru ca stiu ca ai simtamite atat de mama pentru mine, avand varsta lui Denis, cat si de prietena. Am evitat sa iti spun ca am plecat, pentru ca as fi vrut tare mult sa fi vorbit cu tine inainte si cum nu am apucat, pentru ca totul s-a intamplat foarte rapid, m-am simtit nu prea bine. Nu fi suparata pe mine, a fost totul cu buna intentie
Si da ai dreptate, ma topesc cand o simt pe bebica miscandu-se.
Iti promit ca te sun zilele astea, ca sa stam un pic de vorba

Scumpilici, abia acum am reusit sa intru pe net si tu la ora asta sigur dormi, maine nu cred ca voi avea net si probabil, nici in zilele urmatoare. In orice caz cand am net, te sun. Pupici finutului meu

Lucica, tare ciudat, pentru ca am numarul de proximus activ. Hmmmmmmmmmmmmm nu stiu ce se intampla

Va pup pe toate si distractie placuta la film si kara



18+ cu Lorena

Mello motanelul iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns morgane spune:

Scumpilica, sa iti traiasca Sebastianul graitor de cuvinte "mama". Nu l-am mai vazut demult, dar promit ca la proxima volta il musc de plici :) daca il mai prind, ca inteleg ca si merge.
Carmita, da mah, nu te pot apela deloc. Sa nu ai roomingul activat?! Ai mai reusit sa vorbesti cu careva in B? Tare ciudat. Sa petreci bine, sa te relaxezi si sa te bucuri de compania celor dragi. Nu uita sa mananci la timp.
Bepii, maine iti iei zborul spre meleagurile natale. Drum bun, multe complimente alor tai si sa te simti ca la mama acasa !
Miha, imi para asa de rau ca nu pot veni la film. Acum am timp liber, dar taman atunci s-a potrivit altceva. Damn.
Ardeiash, fata mea se comporta de zici ca are studiile terminate. Se trezeste zilnic cu fatza la cearceaf si isi incepe ziua ca o furtuna. Insa partea buna este ca ii place in noua sectie, stiinte umane si se simte integrata in grupul de colegi. Dimineata nu mananca nimic ca sa aiba timp sa-si intanda parul, lucru de importanta vitala ... Este o varsta ciudata si asteptam ameliorari :)
Cum se descuraca puiul tau in noul an scolar?
Fete, va urez o zi insorita si plina de surprize placute. Deocamdata eu am bafta de reverse. Si eu astept ameliorari.

Pupici,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns morgane spune:

Am omis sa pun Ardeiashu in rosu ... sorry, scuze, scuze ...
Am apasat prea devreme pe buton.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpi spune:

Tania draga am intrat sa-ti urez drum bun, vacanta frumoasa si sa ne revedem cu bine

va pup pe toate si o zi super va doresc

Sebastian, baietelul nostru iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Tania, drum bun spre tara si sa te intorci cu bateriile incarcate.

Fetele, vin si eu la film ca am vorbit cu sotul si nu e nici o problema (are el teama sa ma lase in locuri aglomerate sa nu iau vreo gripa )

Azi am fost la eco morfologica si ne-am vazut puiul. E asa dragut si cand ni l-a aratat in 4D a fost fantastic. Avea manutza ridicata ca si cum ne facea semn sa ne salute. Am fost topiti amandoi dar cel mai important e ca e foarte bine dezvoltat, nu a vazut nici o anomalie si a mai crescut. E deja un flacau de 724 gr.

Pupici la fete.

Acum 23+ cu bb mic


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninaM spune:

Salutare!
Danyelana,sa va traiasca feciorul( de 724 gr) si sa ajunga cu bine la termen....sarcina cit mai usoara in continuare.Super ca poti veni si tu la film....deci suntem 5:eu,ana,miha,danyelana,antonela!Cine mai merge?????Ultima strigare caci asta seara(maine cel tarziu )se cumpara biletele.Ardeiash,tu?cum a ramas pana la urma?daca te hotarasti sa mergi te pot lua eu ca doar esti aproape de mine...numa zi ceva!

Mirik,uite ca nu mai am timp nici de-o budaeram chitita sa te sun zilele trecute dar bine-nteles ca s-a dus naibii intentia mea...trec zilele astea de n-am vazut!De cand a inceput scoala sunt aeriana...Alex cu lectii si de-o parte si de alta(franceza-japoneza),Reina cu nazdravanii zilnice(ultima traznaie:mi-a lipit guma de mestecat pe scaune in masina si mi-a scris cu pixu pe portiere),eu cu cele casnice....si uite asa se duc zilele...lunile....ca ma apuca depresia acum!Mai da si tu un semn cand esti libera si ne mobilizam cumva...

Va pupacesc pe toate si un sf de saptamana super va doresc!
Paaaaa

Mergi la inceput