Praline belgiene (38)

Praline belgiene (38) | Autor: ardeiash

Link direct la acest mesaj



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57396&whichpage=1" target="_blank">1 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61811&whichpage=1" target="_blank">2 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64235&whichpage=1" target="_blank">3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71198&whichpage=1" target="_blank">4 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72830&whichpage=1" target="_blank">5 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74115" target="_blank">6 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75481&whichpage=1" target="_blank">7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37




Faceti cunostinta cu:


Anamana123 - Bruxelles - 18.03.1976/peste - mamik de Mariuk(11.03.2007)
Oanademunck - Bucuresti - 04.04.1978/berbec - psiholog - 'mamik' de catelus pufos Wisky
Miri_mik - Baia Mare/Bruxelles - 29.04.1977/taur - profa de engleza/mamik de Bruno (28.02.2006) si de Sacha(08.01.2008)
Simonette - Bucuresti/Bruxelles - 07.05.1974/taur, maseur + nevasta ideala - mamik de Luca(02.02.2006) si de Yannis-Cristian (13.02.2008)
Alra - 30.05.1975 - mamik de Laura (06.02.2006)
Pisoi3 - Bruxelles, 27.06.1976/Rac-traducatoare - mamik de Mark (16.01.2006) si de motaneii frumosi Oscar (ianuarie 2001), César (iunie 2004) si Yodi (iunie 2006)
Nora - Bruxelles , 4.07/Rac - mamik de 2 baietei : Andrei(20.04.1999) si Victor (12.07.2001)
Danyelana - Buzau/Louvain la Neuve -23.07.1978 /leu
Morgane - Constanta/Brugge - 09.09.1967/fecioara - mamik de Bianca (27.05.1994)
Pralinele belgiene - 13.09.2005
Scumpi - Bucuresti / Antwerpen - 27.09.1982/balanta - mamik de Sebastian(29.07.2008)
Melinav - 29.09 - Bucuresti/Bruxelles - mamik de Andrei(02.01.2001)
Carmita_baby - Bucuresti/Antwerpen - 8.10.1980/balanta - 'mamik' de motanik Mello
Ardeiash - 21.10.1967 - Constanta / Bruxelles - mamik de Andru
Bepii - Mangalia / Mechelen - 7.11.1960/scorpion - secretara - mamik de Denis(27.09.1980)
+ 1 motanel
MadyG - Constanta / Bruxelles - 8.11.1978. profa de engleza - mamik de Marie-Dominique(09.10.2007)
Mihaela1171 - Bucuresti/Kampenhout, 28.11.1971/Sagetator, economist...rontaitor de cifre; mamik d-ra Monica(18.03.2000)
Ror - Bucuresti/ Antwerp - 13.12.1969/Sagetator - economist
NinaM - Bucuresti / Bruxelles - 29.12.1976, mamik de 2 teroristi mici Alex(22.12.2002)si Reina(18.08.2005)
Antoanela23 - mamik de Sonia(22.06.2007) si Victor (08.102005)
Veronica75 - Bruxelles - mamik de Alice - Dorotheea

Link-uri importante :

Ambasada romaniei la bruxelles
www.brusselsairport.be/" target="_blank"> aeroportul brussel + www.charleroi-airport.com" target="_blank"> aeroportul charleroi
www.stib.be" target="_blank">transport in comun www.stib.irisnet.be/FR/31000F.htm" target="_blank"> plan metro brussel www.b-rail.be/nat/F/" target="_blank"> trenuri si rer-uri
www.agers.cfwb.be/citoyens/annuaires/fondam/index.asp " target="_blank"> scoli
www.mgbru.be/fichier.html" target="_blank">medici de familie brussel www.easyexpat.com/bruxelles_fr/sante_assurance-privee.htm" target="_blank">asigurare medicala
www.monarchie.be/fr/visit/greenhouse/index.html " target="_blank"> monarhia din belgia
romani in belgia www.mitropolia-paris.ro/?subject=parohii/index&Belgia#Gent%20-%20Aalst" target="_blank"> biserici ortodoxe in belgia
www.pagesdor.be/displayhome.ds jsessionid=E737A7710427BE29774CC61B960E3F0B " target="_blank"> pagini aurii belgia
www.viamichelin.fr/viamichelin/fra/htm/div/carte/Belgique-cartes" target="_blank"> harti, itinerare
www.viamichelin.fr/viamichelin/fra/htm/div/carte/Belgique-cartes" target="_blank"> meteo belgia
www.rombel.com/forums/viewtopic.php?f=2&t=6233&view=unread#p61417" target="_blank">ziare belgiene
www.idj.be:16080/gratos/ " target="_blank"> loisirs1 www.liensutiles.org/loisb.htm" target="_blank">loisirs2 www.opt.be/listes/brussel_evenements/NL/B/E/liste.html br / " target="_blank">loisirs3 www.atraxions.be/FR/Atraxions.asp?Lang=%22FR%22" target="_blank">atraxions www.trabel.com/brussel/brussels-nightlife.htm" target="_blank">loisirs4 www.quefaire.be" target="_blank"> loisirs5
Info despre cateva orase ale belgiei:

www.nekkerhal.be" target="_blank">mechelen www.tourismebelgique.com/villes_arts_belgique/anvers.htm" target="_blank">anvers, brugge, gent, louvain
ce puteti vizita in brussel:
www.trabel.com/brussel/brussels-grand_place.htm" target="_blank">grand place brussel ; www.flowercarpet.be/" target="_blank">covorul de flori din grand place ; www.atomium.be/HTMLsite/dyn/eindex.html" target="_blank">atomium ;
www.pagoda.be/" target="_blank">pagoda ; www.bruparck.com/home_fr.asp" target="_blank">bru park ; www.eglisebruxelles.com/" target="_blank">biserica Buna Vestire www.catedrala.be" target="_blank"> Biserica Sf. Nicolae
celebrul georges

Hoteluri in brussel:

www.hotelformule1.com/gb/reservation/liste_hotels.shtml" target="_blank"> formula 1 www.etaphotel.com/etaphotel/fichehotel/gb/etp/5247/fiche_hotel.shtml" target="_blank">etap www.all-hotels.com/europe/belgium/brussels/brussels_1.htm" target="_blank"> cheap hotels www.chab.be" target="_blank"> chab hotel www.sleepwell.be" target="_blank">sleepwell hotelwww.hotelsabina.be" target="_blank"> sabina hotel www.hotel-derby.be" target="_blank">derby hotel www.hotels-belgium.com/airport/campanile.htm" target="_blank">hotel campanile aeroport

carnavaluri in belgia:

www.carnavaldebinche.be/page.php" target="_blank"> Binche www.malmedy.be/fr/carnaval.htm" target="_blank"> Malmedy www.aalst.be/default.asp?siteid=2&rubriekid=179" target="_blank"> Aalst

posturi tv romanesti live:

www.realitatea.net" target="_blank">realitatea www.antena1.ro/s/webcast/live_f.php" target="_blank">antena1 www.livetvcenter.com/antena_3_774.asp" target="_blank">antena3 www.tvr.ro/webcast" target="_blank">tvri
www.surfmusic.de/tv/otv-oglinda-tv,8705.html" target="_blank"> oglinda www.sanatateatv.ro/" target="_blank">
sanatateatv

reteta de cozonac

***********************************


voila voila . un nou capitolas ..... pupici si spor la scris



s-auzim numai de bine! si

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Ardeiash, La multi ani pentru Vladut , multa-multa sanatate, sa fie fericit, sa aiba noroc si sa va bucurati de el! Petrecere frumoasa!

Noi suntem binisor,mama e stabila iar ieri a venit si Bogdan de la Cluj, suntem in echipa completa!

Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaela1171 spune:

Ardeiash multumim de capitol

Noricic ce bine ca sunteti impreuna, iti va fi mai usor si tie si lui Victoras si Andrei; multa sanatate mamei iar voua putere si rabdare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelis spune:

Felicitari fetele ..pentru un nou capitol, ca tare harnicute mai sunteti.Eu va citesc din umbra si acum sunt convinsa ca sunteti o familie la care aspir si eu...asta daca printr-un noroc reusesc sa vin acolo..si poate ne cunoastem
Ce sa zic..sotul meu este in Ieper...cu contrct si toate in regula dar la mine nimic asa ca stau in Ro pana apare ceva....eu sper din tot sufletul sa apara ca tare nasol este asa familie despartita....

lA MULTI ANI pentru sarbatori si sarbatoriti....si sincere felicitari pentruu viitoarele mamici

va pup si va imbratisez.....si un week placut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Ardeiash sa va traiasca Vladut La multi ani fericiti, sanatosi si norocosi!!! Distractie placuta printre animalute si multi pupici lui Vladut!

Miha, multumesc pentru pupicii la burtica nu prea mai am chef sa ma uit in urma si am uitat, tu cand ziceai ca pleci in Ro?

Nelis, imi dau seama ca nu e usor sa fi departe de sotiorul tau, dar cu rabdarea treci marea, vorba aia si va veni si ziua cand veti fi impreuna, mai devreme sau mai tarziu Multumesc pentru urari

Eu am fost miercuri la ginecolog si mi-a estimat varsta lui bebe ca fiind de 7 saptamani si 2 zile la momentul respectiv, iar eu credeam ca avea 8 saptamani si o zi. Se pare ca am avut o ovulatie tarzie. In rest totul este bine, bebe avea 1,12 cm, am vazut inmioara cum batea, din pacate nu am auzit-o. Analizele mi-au iesit foarte bine, ceea ce ma face foarte fericita.

Va pup si mai scriu cand ma intorc din Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpi spune:

LA MULTI ANI VLADUT! Sa cresti mare, sanatos si voios! Sa va traiasca puiul Ardeiash si distractie placuta !

Carmen drum bun in Ro si sa ai grija de voi !


Pup pralinutele si va doresc un weekend minunat!


Sebastian, minune mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

salutare salutare!
nu ca as fi debordanda de buna-dispozitie, dar nu e de toate zilele sa am si eu o duminica nemuncitoare, asa ca ma reped sa scriu doo vorbe:

simonette, sa va traiasca bobicul. cu cat mai multi cu atat mai frumos! ai sa vezi ca la mine va fi invers, eu vreau al treilea baiat, si tot fata capat:))) (nu inca, evident)

carmen, drum bun spre ro. cand vii, tare sper eu sa ne dai tuturor mai multe detalii despre tine, voi, bebe, asa, sa ma pot bucura si eu pana in capat de bucuria ta. ca... am io o strangere de inima. e perfect ca ti-au iesit rezultatele bune, si sa dea domnul sa fie tot asa pana la final!

scumpi, tot nu mi-ai spus cand s eimplineste anul... si-s uituc talamb, si pe prima pagina nu m-am uitat, asa ca, vreau scris aici, negru pe alb! sa va distrati acasa la mama! cred ca bunica e in delir deja:)

danyelana... ok, fu nunta ca-n povesti, sunt convinsa, dar o poza, ceva, "casa d epiatra"! "da"-ul... nu vedem? hai ca sunt un curios ca o pisica turbata! speram ca burtica e bine si-au trecut preaminunatele greturi:)

Victoras de nora! La multi ani! si toate gandurile bune din noi se indreapta spre voi! e greu, dar acum daca si mami si tati sunt impreuna, parca nefericirile sunt mai usor d einfruntat. curaj si va pupam cu drag:)

Vladut, probabil ca mai esti in focul aniversarii! sa te bucuri de toate surprizele pe care mami si tati se straduie cu drag sa ti le faca! sa stii ca ai niste parinti extraordinari! la multi ani! si sa fii fericit si zambarit mereu!

bepii, drum bun pe drumuri englezesti, sa aveti parte de vreme buna si soare in "ochelari".

ror, astept cu nerabdare vesti! bune! la gramada, potop si valvoi:)

ano, cred ca de bine ce va e in spania, nici nu mai aveti chef sa va intoarceti:) sa va fie de bine! cred ca mariuca e in delir:)

nina, ca veni vorba de dezmat... cred ca reina si alex sunt ca in rai la buni acasa:) sa va distrati si sa veniti cu bateriile incarcate acasa.

madi, cand ati trecut pe la noi, ati lasat strugurii. sa nu-i cautati ca i-am halit de mult:) m-am bucurat tare ca ne-am vazut si ma bucur si mai tare ca esti mai bine, mai vesela si mai vie:)

misule, mah, ne bucuramde musafiri, dar ne bucuram si mai tare cand au plecat. ca in bancurile cu evrei. m-am uitat si io pe linkuri, da rpe mine ma ingrozesc distante de 450 de km... pana una alta, te astept miercuri sa te zumbaresti. bruno a descoperit singur "zumba" si cand e vesel, zice "suuuuuuuuuuuumbaaaaaaaaaaaaa":)

oano, n-ai zis ce-ati ales. orishice a fi, sa va distrati in vacanta,s a va umpleti de soare si de energie ca sa puteti duce la bun sfarsit ce v-ati pus in cap. daca e turcia... poate ti se face mila si-mi aduci un rahat:))))il platesc in avans:)

pusici gramada!




miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://m3.lilypie.com/qNubp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpi spune:

Miri nu ti-am raspuns pt. ca am crezut ca te-ai uitat deja pe prima pagina, e pe 29 luna asta


pupi tuturor


Sebastian, minune mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bepii spune:

Hellau, hellau,
Care va sa zica pralinele pleaca care incotro, unele sunt deja in vacanta, altele isi fac bagajele, altele mai au un pic si se apuca de ele..... super, e vacanta frate!!!
Noi plecam saptamana ce vine pt cateva zile in Anglia doar eu cu Swa si desigur cum altfel decat cu motocicleta. Dar la sfarsit de saptamana ne intoarcem ca trebuie sa-mi vina baiatul din Australia. Abia il astept.
Iar concediul adevarat va fi in august cand vom merge in grup cu 5 motociclete in Corsica.
Deci Carmen si Scumpi pleaca in romania! Brava fetele, va doresc drum bun, sedere placuta si distractie la fel. Si desigur pupici la fete cucuiete si multe complimente la familie.
Oana, am vazut ca voi plecati in Tunisia. Va doresc la fel distractie placuta si incarcat baterii 100%.
Danielana, chiar asa, nu ne zici nimic de nunta, cum a fost? Si eu abia astept sa aud vesti, sa vad poze si toate alea. Cum te mai simti? Chiar ne lasi asa sa fierbem?
Miri, imi pare tare rau c-am ratat ocazia sa-ti vad baietii mai ales ca ai trecut cum ziceai "pe sub nasul meu". Dar pe de alta parte ma bucur ca l-am prins la shopping pe swa si mi-am luat destule lucruri care singura nu m-as fi indurat sa le iau. Ramane pe alta data.
Hai ca ma striga Swa la masa, va pup pe toate de la A la Z si va doresc o vara frumoasa, fericita si plina de momente de neuitat.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ror spune:

Ardeiash, sa va traiasca puiutul. Sa-mi spui pe unde l-ati distrat.
Vladut, LA MULTI ANI, sa cresti mare si voinic!!!
Concediu placut, celor care sunt deja in vacanta sau pe picior de plecare. Va doresc sa aveti timp bun, relaxare maxima si sa va simtiti bine.

Eu anul asta o sa am 2 saptamani de concediu in august pe care incerc sa le speculez activ. Sa vedem daca ma tine neuronul.
Ar mai fi cate ceva de zis, dar toate la momentul potrivit. Deocamdata sunt in faza de analiza si cugetare. ;)

Pupici dragelor,

Ror

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamana123 spune:

acu ne-am intors
trei cuvinte am de zis
vacanta cu varicela!

restul, maine
dor
pupe

ana, mama Mariucai (11.03.2007)
varsta mariei



Mergi la inceput