Praline belgiene (41)

Praline belgiene (41) | Autor: ardeiash

Link direct la acest mesaj




www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57396&whichpage=1" target="_blank">1 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61811&whichpage=1" target="_blank">2 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64235&whichpage=1" target="_blank">3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71198&whichpage=1" target="_blank">4 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72830&whichpage=1" target="_blank">5 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74115" target="_blank">6 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75481&whichpage=1" target="_blank">7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39



Faceti cunostinta cu:


Anamana123 - Bruxelles - 18.03.1976/peste - mamik de Mariuk(11.03.2007)
Oanademunck - Bucuresti - 04.04.1978/berbec - psiholog - 'mamik' de catelus pufos Wisky
Miri_mik - Baia Mare/Bruxelles - 29.04.1977/taur - profa de engleza/mamik de Bruno (28.02.2006) si de Sacha(08.01.2008)
Simonette - Bucuresti/Bruxelles - 07.05.1974/taur, maseur + nevasta ideala - mamik de Luca(02.02.2006) si de Yannis-Cristian (13.02.2008)
Alra - 30.05.1975 - mamik de Laura (06.02.2006)
Pisoi3 - Bruxelles, 27.06.1976/Rac-traducatoare - mamik de Mark (16.01.2006) si de motaneii frumosi Oscar (ianuarie 2001), César (iunie 2004) si Yodi (iunie 2006)
Nora - Bruxelles , 4.07/Rac - mamik de 2 baietei : Andrei(20.04.1999) si Victor (12.07.2001)
Danyelana - Buzau/Louvain la Neuve -23.07.1978 /leu
Morgane - Constanta/Brugge - 09.09.1967/fecioara - mamik de Bianca (27.05.1994)
Pralinele belgiene - 13.09.2005
Scumpi - Bucuresti / Antwerpen - 27.09.1982/balanta - mamik de Sebastian(29.07.2008)
Melinav - 29.09 - Bucuresti/Bruxelles - mamik de Andrei(02.01.2001)
Carmita_baby - Bucuresti/Antwerpen - 8.10.1980/balanta - 'mamik' de motanik Mello
Ardeiash - 21.10.1967 - Constanta / Bruxelles - mamik de Andru
Bepii - Mangalia / Mechelen - 7.11.1960/scorpion - secretara - mamik de Denis(27.09.1980)
+ 1 motanel
MadyG - Constanta / Bruxelles - 8.11.1978. profa de engleza - mamik de Marie-Dominique(09.10.2007)
Mihaela1171 - Bucuresti/Kampenhout, 28.11.1971/Sagetator, economist...rontaitor de cifre; mamik d-ra Monica(18.03.2000)
Ror - Bucuresti/ Antwerp - 13.12.1969/Sagetator - economist
NinaM - Bucuresti / Bruxelles - 29.12.1976, mamik de 2 teroristi mici Alex(22.12.2002)si Reina(18.08.2005)
Antoanela23 - mamik de Sonia(22.06.2007) si Victor (08.102005)
Veronica75 - Bruxelles - mamik de Alice - Dorotheea

Link-uri importante :

Ambasada romaniei la bruxelles
www.brusselsairport.be/" target="_blank"> aeroportul brussel + www.charleroi-airport.com" target="_blank"> aeroportul charleroi
www.stib.be" target="_blank">transport in comun www.stib.irisnet.be/FR/31000F.htm" target="_blank"> plan metro brussel www.b-rail.be/nat/F/" target="_blank"> trenuri si rer-uri
www.agers.cfwb.be/citoyens/annuaires/fondam/index.asp " target="_blank"> scoli
www.mgbru.be/fichier.html" target="_blank">medici de familie brussel www.easyexpat.com/bruxelles_fr/sante_assurance-privee.htm" target="_blank">asigurare medicala
www.monarchie.be/fr/visit/greenhouse/index.html " target="_blank"> monarhia din belgia
romani in belgia www.mitropolia-paris.ro/?subject=parohii/index&Belgia#Gent%20-%20Aalst" target="_blank"> biserici ortodoxe in belgia
www.pagesdor.be/displayhome.ds jsessionid=E737A7710427BE29774CC61B960E3F0B " target="_blank"> pagini aurii belgia
www.viamichelin.fr/viamichelin/fra/htm/div/carte/Belgique-cartes" target="_blank"> harti, itinerare
www.viamichelin.fr/viamichelin/fra/htm/div/carte/Belgique-cartes" target="_blank"> meteo belgia
www.rombel.com/forums/viewtopic.php?f=2&t=6233&view=unread#p61417" target="_blank">ziare belgiene
www.idj.be:16080/gratos/ " target="_blank"> loisirs1 www.liensutiles.org/loisb.htm" target="_blank">loisirs2 www.opt.be/listes/brussel_evenements/NL/B/E/liste.html br / " target="_blank">loisirs3 www.atraxions.be/FR/Atraxions.asp?Lang=%22FR%22" target="_blank">atraxions www.trabel.com/brussel/brussels-nightlife.htm" target="_blank">loisirs4 www.quefaire.be" target="_blank"> loisirs5
Info despre cateva orase ale belgiei:

www.nekkerhal.be" target="_blank">mechelen www.tourismebelgique.com/villes_arts_belgique/anvers.htm" target="_blank">anvers, brugge, gent, louvain
ce puteti vizita in brussel:
www.trabel.com/brussel/brussels-grand_place.htm" target="_blank">grand place brussel ; www.flowercarpet.be/" target="_blank">covorul de flori din grand place ; www.atomium.be/HTMLsite/dyn/eindex.html" target="_blank">atomium ;
www.pagoda.be/" target="_blank">pagoda ; www.bruparck.com/home_fr.asp" target="_blank">bru park ; www.eglisebruxelles.com/" target="_blank">biserica Buna Vestire www.catedrala.be" target="_blank"> Biserica Sf. Nicolae
celebrul georges

Hoteluri in brussel:

www.hotelformule1.com/gb/reservation/liste_hotels.shtml" target="_blank"> formula 1 www.etaphotel.com/etaphotel/fichehotel/gb/etp/5247/fiche_hotel.shtml" target="_blank">etap www.all-hotels.com/europe/belgium/brussels/brussels_1.htm" target="_blank"> cheap hotels www.chab.be" target="_blank"> chab hotel www.sleepwell.be" target="_blank">sleepwell hotelwww.hotelsabina.be" target="_blank"> sabina hotel www.hotel-derby.be" target="_blank">derby hotel www.hotels-belgium.com/airport/campanile.htm" target="_blank">hotel campanile aeroport

carnavaluri in belgia:

www.carnavaldebinche.be/page.php" target="_blank"> Binche www.malmedy.be/fr/carnaval.htm" target="_blank"> Malmedy www.aalst.be/default.asp?siteid=2&rubriekid=179" target="_blank"> Aalst

posturi tv romanesti live:

www.realitatea.net" target="_blank">realitatea www.antena1.ro/s/webcast/live_f.php" target="_blank">antena1 www.livetvcenter.com/antena_3_774.asp" target="_blank">antena3 www.tvr.ro/webcast" target="_blank">tvri
www.surfmusic.de/tv/otv-oglinda-tv,8705.html" target="_blank"> oglinda www.sanatateatv.ro/" target="_blank">
sanatateatv

reteta de cozonac

***********************************
dragelor ... va urez spor la scris.. merci bepii ca mi-ai adus aminte.. acum obosita de atata agitatie inainte de plecare , am mai intrat sa va mai citesc .. deci noroc ca ai scris


tineti-mi si mie pumnii, sa ajung la constanta maine .. pliz..
si-nca ceva:


inca o data multumiri tuturor fetelor care ati contribuit cu banuti sau obiecte pt copilasi.. voila : Iulian are de toate pt craciun.. inclusiv un bradut superb plin de ornamente.. e super asta http://www.rombel.com/forums/viewtopic.php?f=31&t=7036&start=45
pup stras ... va-mbratisez ..

sarbatori fericite !


s-auzim numai de bine! si

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MadyG spune:

Simo,ai adus pe lume un printisor frumos,e atat de scump!Sa fie sanatos si plin de noroc!

Oana,imi pare tare rau pentru ce ti s-a intamplat,ziua aceea a fost de groaza pentru multi . Slava Domnului ca tu esti teafara,sa aveti drum bun ,vacanta frumoasa si sarbatori fericite!

Ardeiash,sper ca ati ajuns cu bine in tara,va doresc un Craciun fericit alaturi de familie!

Nora,iubita,multumesc de urarile pt Marie,a fost bolnavioara naspa, acum e mai bine.Te imbratisez,va doresc numai bine!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

O saptamana frumoasa, dragelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bepii spune:

Ho ho ho, de anu nou!
Pralinelor, mai sunteti pe-aci sau v-ati pierdut printre nameti?
Cred ca sunteti ocupate cu pregatirile de Craciun, la fel si eu, alerg prin oras dupa cumparaturi, sunt atat de multe lucruri de facut, e obositor dar atat de placut.
Voi ce mai faceti, pe unde mai umblati?
Va pup si va doresc spor in tot ce faceti, calatorie placuta fetelor care vor petrece departe de casa, sanatate, fericire si multa iubire tuturor.
Da' oricum mai revin pana la Craciun.
Pupici la toata suflarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamana123 spune:

LA MULTI ANI, ALEX ! sa crsti mare, sanatos, frumos si la fel de istet ca si acum! te pupam si te iubim!

ninuco, am uitat sa te intreb azi dc ai filmat "cantarile"! sa-ti traiasca baiatul, sa va bucurati de el si de reina inca un veac!


ana, mama Mariucai (11.03.2007)
varsta mariei



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ror spune:

Dragele mele,

Intru repede sa va urez sarbatori fericite, un Craciun imbelsugat alaturi de cei dragi voua si un AN NOU cu multe realizari, sanatate, fericire, armonie, dragoste si intelegere!

LA MULTI ANI, dragelor si sa ne vedem cu bine in 2010!!!!


Nina, sa-ti traiasca baiatul si sa creasca mare! LA MULTI ANI!

Miri, iti multumesc pentru info. Eu sunt zapacita, cu cumparaturile facute pe apucate, cu excedent de bagaj si acum ma tot framant la ce sa renunt. La servici, la fel, maine o sa-mi iasa ochii ca la melc. Trb sa facem un export de bunuri si trb sa pregatesc totul de la A la Z, ca astia isi prind urechile, daca plec si nu termin. Asa ca aleluia. Sa-mi tineti pumnii sa termin totul in timp util.Aa, joi dimi plec spre RO.

Pupici multi, multi si distractie placuta de sarbatori ;)



Ror

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpi spune:

LA MULTI ANI ALEX pui frumos de Nina! Sa cresti mare, sanatos si sa-i bucuri mereu pe ai tai parinti! Sa va traiasca baiatul Nina !


pup toate fetele

Sebastian, baietelul nostru iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadyG spune:

La multi ani,Alex! Sa cresti mare si sa fii sanatos ,sa-ti dea Domnul noroc mult si tot ce-ti doresti tu ,copil frumos si dulce!

Te pupam si noi cu mult drag !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

La multi ani Alexutu` sa cresti mare si sanatos ca frumos si destept esti si au mami si tati cu ce se mandri! Te pup dulce dulce de tot!

31+ Lorena

Mello motanelul iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

La multi ani, Alexutz drag, sa fii sanatos si fericit! Ce frumos,are baietelul mamei 7 ani! Faceti mega-petrecere?

Ce mai faceti voi, papuselor?

Anuska, am primit pe mail un link de la Picassa cu poze cu casa noua (???) si nu pot sa le vad ca cica n-am dreptu'.Ce-ati facut, it's done? Zi-ne,zi-ne cum e!

Mirik, si la tine vazui ceva special, share-uiesti cu noi? Ce mai face burtica3?

Oanatje, drum bun in Lumea Noua si vacanta minunata!

Simonette, cum e, mami, acasa cu trei (+1) flacai acasa? Ce face bb Nico,e cumintel si frumusel?

Ardeiash, Miha si Rorutz, vacanta placuta in Romanika pitoreasca.

Danyelana,Carmencita, ce mai fac burticutzele?

Lucic', mic, cum mai esti?

Taniuk, gata pregatirile?

Anto, vacanta placuta in Germanica, ce frumos trebuie sa fie cu asa multa zapada, nu?

Madi,esti mai bine? Primul Craciun in casuta voastra? Pup fata frumoasa, fruntea si inima sus, viata e o lupta, deci te lupta...eu cred ca merita!

Noi suntem binisor, desi cred ca m-au cam ajuns toate problemele,cred uneori ca incep sa dau rateuri...ca o noutate absoluta pentru mine, am inceput sa am tensiunea mai mare. Intotdeauna am avut tensiunea chiar mai mica decat normal si acum...

Nu e inca hipertensiune dar e un pic peste normal. Cica-i de la stres. M-am speriat, chiar nu vreau sa ajung acolo, credeam ca sunt mai puternica. Nu mai beau cafea si incerc sa fiu mai calma.

Mami al meu nu mai poate fi salvata, iar eu nu am nici o putere...e tare greu dar trebuie sa privesc inainte... nu-mi pot permite altfel.

Partea luminoasa sunt,evident, copiii si barbatul drag de langa mine.

Hehehe, hai ca m-am lungit. Va pup pe toate tare-tare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns morgane spune:

Fete dragi,

Intru repede sa va urez La multi ani! si tot ce va doriti de anul nou.

Alex, sa cresti mare, frumos si destept, ca altfel nici nu ai cu cine semana :)

Sunt bine sa zic, ma mentin pe pozitie, cu toate ca opozitia m-ar vedea cazuta la pamant ... Masina e putin atinsa atat cat sa-mi fac griji, dar eu nu am patiti nimic, asta e important.

Drum bun fetelor care merg in tara, spor la cumparaturi celor care raman aici si sa auzim numai de bine.

Pupi multi,

Mergi la inceput