Club chic (47)

Club chic (47) | Autor: camelia_daniela

Link direct la acest mesaj



Capitolele anterioare:

1, 2 , 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35
36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 43, 44,45, 46



Bursa Parfumurilor

manumanu
- Dune-Dior, 30 ml, sigilat
- Eau de Shalimar - 35 ml dintr-o sticla de 50, EDT, editia 2008

sanse
- Samsara edp-100ml
- Davidof Cool Water de 50ml.E consumat putin(cam un degetel)-bonus o cremuta mica tot de la el

geniest
- Calvin Klein - Eternity Moment, EDP, 30 ml, pufait 1 data, in ambalaj original.
- Body Mist Victoria's Secret - Sexy little Things Noir (pufait de 2 ori)www.victoriassecret.com/ss/Satellite?ProductID=1265321527484&c=Page&cid=1284548320208&pagename=vsdWrapper" target="_blank">link
Parfumul este luat de pe fragrancedirect.co.uk, iar Apa de corp din America.
Pretul se discuta pe PM.
Accepta schimb cu Paco Rabanne - Lady Million.

Mihaeladm- Noua Fleur, Cacharel - 100 ml - folosit o singura data;

mephala30 - Agent provocateur

camelia daniela
- Alexander McQueen - Kingdom - este de 30 ml din care a consumat cam 15 ml

ioanaiub- Nina Ricci "L'Air du Temps", de 30 ml, e luat din duty-free, l-am desigilat dar nu am consumat din el decat cateva pufuri




Cami & Alexandra Daria (02.01.2006) Cresc si iar cresc ... ! “The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals) Pixy's Style - BIJUTERICILE MELE ... Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ianka78 spune:

vai, vai ce liniste inodora! ce e cu letargia asta printre parfumate, nu se mai parfumeaza nimeni? eu macar am o scuza pentru faptul ca nu m-am mai parfumat de freo 8 saptamani, dar voi? asadar pe nasul meu nu va bazati in lunile ce vor veni.
Me so,so happy!!!!

Va imbratisez pe toate!

PS Am niste pofte ingrozitoare de...postari parfumate asa ca nu ma lasati sa salivez prea mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Wooow... Ianka, ce veste!!! Pot sa te felicit ? Am inteles bine?
Sa fie intrun ceas bun!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)

Pixy's Style - BIJUTERICILE MELE ...

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmena spune:

Ianka felicitari sa fie intr-un ceas bun !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Iankaaa ce veste buna!!! Ma bucur mult pentru tine, sa ai o sarcina usoara si un bebe minunat!

Sa stii ca poftele de parfumuri revin ele, stai fara grija.

Eu credeam ca mi s-a "stricat" de tot mirosul atunci. Din contra, acum la peste un an de la nastere imi vine sa ma dau cu cele mai tari si ciudate parfumuri

Pup graviduta chic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Felicitari si din partea mea, ianka! Sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos!Fetelor, eu nu am mai incercat nimic in ultima vreme, insa ma dau cu placere cu Nina de la Nina Ricci, ceea ce e surprinzator pentru mine, pentru ca e un parfum mai dulce. Dupa indelungi mirosiri am decis ca nu o sa mi se lipeasca de suflet niciun parfum greu, de iarna, asa ca am hotarat doar sa imi caut un parfum si atat. In schimb sunt dezamagita ca nimic nu ma mai incanta peste masura, niciun parfum incercat in ultima vreme nu ma innebuneste, asa cum au facut-o cu multi ani in urma Daisy sau Euphoria Blossom sau Bvlgari Amethyst sau mai stiu eu care...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Felicitari draga mea
nici macar Tom Ford nu vrei?

Citat:
citat din mesajul lui ianka78

vai, vai ce liniste inodora! ce e cu letargia asta printre parfumate, nu se mai parfumeaza nimeni? eu macar am o scuza pentru faptul ca nu m-am mai parfumat de freo 8 saptamani, dar voi? asadar pe nasul meu nu va bazati in lunile ce vor veni.
Me so,so happy!!!!

Va imbratisez pe toate!

PS Am niste pofte ingrozitoare de...postari parfumate asa ca nu ma lasati sa salivez prea mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Ianka, felicitari si o sarcina cat mai usoara iti doresc! Exact asa am patit si eu, cam de la 6-7 saptamani pana la vreo 3 luni dupa nastere nu m-am apropiat de parfumuri (din motive... diferite). Dar se pare ca pofta revine si inca si mai mare.

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Apropo de liniste, eu tot astept parerea Danei despre Giorgio...

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:



Citat:
citat din mesajul lui manumanu

Apropo de liniste, eu tot astept parerea Danei despre Giorgio...

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Citat:
citat din mesajul lui danamiha



Citat:
citat din mesajul lui manumanu

Apropo de liniste, eu tot astept parerea Danei despre Giorgio...

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008






Pot sa adaug si eu?
Giorgio isi merita locul in istoria parfumurilor. Celebra anecdota despre restaurantele in care era interzis, popularitatea lui in SUA, buchetul imens de gardenie si iasomie...etc. Intr-un fel sau altul a reusit sa dea in coate si sa se faca cunoscut, desi e un "baiat" pitoresc cu background dubios.
Ianka, stai departe de Gigi din Beverly Hills asta, cel putin perioada urmatoare !


Mergi la inceput